sfera.pravy.net Forum Index
sfera.pravy.net
Krásné narozeniny, Pecičko! :)
Váš názor
Goto page Previous  1, 2, 3, 4, 5, 6, 7, 8, 9, 10  Next
 
Post new topic   Reply to topic    sfera.pravy.net Forum Index -> Srdeční záležitosti
View previous topic :: View next topic  
Author Message
Matylda
kytky 6, meta: 8650
kytky 6, meta: 8650


Joined: 23 Jan 2007
Posts: 8575

PostPosted: Thu 10.5.2007 7:17    Post subject: Reply with quote

Lenka wrote:
Tak už je zase doma. Manžel říkal že nechce abych byla smutná a trápila se a tak ať si ho vezmu spět,ale že ho musím hlídat a kdykoliv budem pryč s domu tak bude zavřeny a kdykoliv něco provede tak se taky zavře aby věděl že to dělat nesmí. Musím ho vychovat. Je pravda že sem ho nevychovala a nechala ho dělat co se mu zlíbí.


SUPER Razz
Back to top
View user's profile Send private message  
edit_no_90
kytky 4, meta: 4050
kytky 4, meta: 4050


Joined: 03 Jan 2007
Posts: 3765

PostPosted: Thu 10.5.2007 7:22    Post subject: ed Reply with quote

edit
Back to top
View user's profile Send private message  
Felicity
Master


Joined: 03 Jan 2007
Posts: 9379

PostPosted: Thu 10.5.2007 8:56    Post subject: Reply with quote

mexxie wrote:
Já prostě nevidím důvod, proč stavět zvířata nad lidi. Nechápu to rozhořčení některých tady. Lenčin králík je rozmazlený, běhá po bytě a ničí zařízení. Nedivím se, že to jejímu manželovi vadí. Nejspíš to nebude o tom, že by neměl rád zvířata.
Taky mi to vrta hlavou, vsak jsem to zminoval. Mozna je to vekem, tezko rict. Ale jak se tu Lenka zminovala o svem manzelovi, tak mi prislo, ze je pro ni tak na desatem miste a kralicek je na prvnim. Asi to zni hnusne, ale Lencin projev mi zni jako projev ditete. To ma ke zvireti stejny vztah, je pro nej to hlavni v zivote a neuvedomuje si mozne dusledky.
Back to top
View user's profile Send private message Visit poster's website  
Nocturmas
_____________


Joined: 03 Jan 2007
Posts: 6700

PostPosted: Thu 10.5.2007 9:29    Post subject: Reply with quote

Ochu wrote:
Tak to je snad samozřejmý, když si pořizuju hlodavce, ne? Shocked Shocked Shocked Rolling Eyes Jako kdyby mi králík běhal celej den volně po pokoji a devastoval věci, tak bych ho asi taky vyrazila (a pokud by dotyčnej majitel nebyl zrovna můj manžel, tak by letěl zřejmě taky Laughing )

Moje řeč Wink Navic pochybuju i o tom jeho "převychovani", myslim že mu to ani nedocvakne zač jej zavirate a za co ne... kralik neni pes, nebo kočka a tak je nějake omezeni na mistě, minimalně ve vaši nepřitomnosti...

S Felicitym souhlasim taky. Z toho co jsem si přečetl mi Lenka připomina ten typ lidi, co jsou v extremnich připadech schopni žit pomalu mezi hovnama svých zviřat a neřešit co se děje kolem... což neprospiva ani jim, ani těm zviřatum samotnym...
_________________
Píše do sněhu, bez použití rukou.
Back to top
View user's profile Send private message  
Eva
kytky 2, meta: 700
kytky 2, meta: 700


Joined: 18 Jan 2007
Posts: 670

PostPosted: Thu 10.5.2007 9:35    Post subject: Reply with quote

Matylda wrote:
Podle mě kdo nemá rád zvířata, nemá rád ani lidi.


Tak tyhle řeči mám nejradši Rolling Eyes

Jednou mě takhle vytočila podobnejma řečima známá, mají psa, buldoka, je to jak jejich mimino kterému všechno prominou. Ale ten pes je strašně nevychovaný, vůbec neposlouchá /nebo jen když chce on/, po každém skáče (při jeho váze by třeba povalil malé dítě o špinavém oblečení nebo roztrhaných punčocháčích ani nemluvím).

Když jsem si jednou dovolila říct, že s takovým psem musí chodit na cvičák, nebo ho občas taky potrestat (samozřejmě ne nijak drasticky!)- ale třeba ho pořádně plácnout přes zadek, aby si to ten pes zapamatoval, tak hned začala vyšilovat a pronášet podobný věty, že kdo nemá rád zvířata nemá rád lidi Rolling Eyes

Bohužel hodně chovatelů má zvířata totálně nevychovaná (což je ovšem chyba jejich a ne zvířete) a neuvědomují si, že co nevadí jednomu může druhému vadit.

Lenko promiň, ale také souhlasím s Felicitym.
A to mám třeba zrovna králíčky hodně ráda Wink
_________________
4 Felicity: Love
Back to top
View user's profile Send private message  
Eva
kytky 2, meta: 700
kytky 2, meta: 700


Joined: 18 Jan 2007
Posts: 670

PostPosted: Thu 10.5.2007 9:38    Post subject: Reply with quote

Felicity wrote:
Matylda wrote:
Demolování bytu se dá zabránit. U králika celkem dobře. Pouštět ho jen někdy a hlídat ho přitom.
Coz se dle toho co pise Lenka nedelo. Kdyby na nej davala pozor, tak nemaji ponicenou vybavu. Pritelka ma doma taky kralika, casto ho pousti z klece a nemaji zniceny nic, kdyz se chce, vsechno de Smile


Přesně tak, kamarádka má králíky dva a zničeného nemají nic Wink
_________________
4 Felicity: Love
Back to top
View user's profile Send private message  
edit_no_90
kytky 4, meta: 4050
kytky 4, meta: 4050


Joined: 03 Jan 2007
Posts: 3765

PostPosted: Thu 10.5.2007 9:39    Post subject: ed Reply with quote

edit
Back to top
View user's profile Send private message  
Nocturmas
_____________


Joined: 03 Jan 2007
Posts: 6700

PostPosted: Thu 10.5.2007 9:44    Post subject: Reply with quote

Přesně tak, ani v divoke smečce by si ten pes nemohl dělat co chce, ale poslouchal by sveho "vudce"... pokud někdo jako vudce selže a nedokaže si sveho psa umravnit, tak riskuje to, že ten pes zrani jeho samotneho, nebo někoho jineho... Někdy mi připada, že někteři lide by se svou naivitou nedokazali postarat ani o plyšaky... prostě zviře sebou nese nějakou zodpovědnost, tak jako všechno ostatni a nelze je jen donekonečna rozmazlovat...
_________________
Píše do sněhu, bez použití rukou.
Back to top
View user's profile Send private message  
Eva
kytky 2, meta: 700
kytky 2, meta: 700


Joined: 18 Jan 2007
Posts: 670

PostPosted: Thu 10.5.2007 9:53    Post subject: Reply with quote

kecka wrote:
vždyt je uplne jedno jaky zvire ma kdo doma, kdyz se mu to libi at ma treba ja nevim slimaky nebo paviany


Laughing Kecko tak to se ti povedlo Laughing Laughing Laughing
_________________
4 Felicity: Love
Back to top
View user's profile Send private message  
waxeipahdeth
kytky 8, konec
kytky 8, konec


Joined: 02 Jan 2007
Posts: 27125

PostPosted: Thu 10.5.2007 11:05    Post subject: Reply with quote

Felicity wrote:
Taky mi to vrta hlavou, vsak jsem to zminoval. Mozna je to vekem, tezko rict. Ale jak se tu Lenka zminovala o svem manzelovi, tak mi prislo, ze je pro ni tak na desatem miste a kralicek je na prvnim. Asi to zni hnusne, ale Lencin projev mi zni jako projev ditete. To ma ke zvireti stejny vztah, je pro nej to hlavni v zivote a neuvedomuje si mozne dusledky.

S tímhle nesouhlasím. Pro mě je taky můj pejsek nade vše a nepovažuju se za dítě. Mám radši zvířata než lidi, klidně to přiznám Very Happy Ptž zvíře nedokáže vědomě ublížit a nejsou to svině. Narozdíl od mnoha lidí.
Back to top
View user's profile Send private message  
Byzzy
kytky 8, meta: 19650
kytky 8, meta: 19650


Joined: 02 Jan 2007
Posts: 19599

PostPosted: Thu 10.5.2007 11:07    Post subject: Reply with quote

Exi - ale přece nemůžeš srovnávat chování zvířat a lidí, tohle mi příjde fakt spíš jako fráze.
Back to top
View user's profile Send private message  
waxeipahdeth
kytky 8, konec
kytky 8, konec


Joined: 02 Jan 2007
Posts: 27125

PostPosted: Thu 10.5.2007 11:10    Post subject: Reply with quote

Nevím, jestli je to fráze, ale já tomu fakt věřím a myslete si o mně co chcete. Spíš narozdíl od některých tady nesrovnávám, jestli je na prvním místě přítel (manžel) nebo zvířátko.
Back to top
View user's profile Send private message  
Rhiannon
Mrs. Bunny


Joined: 02 Jan 2007
Posts: 10336
Location: Somewhere over the rainbow

PostPosted: Thu 10.5.2007 11:20    Post subject: Reply with quote

Ja si vubec nedovedu predstavit, ze bych kdy pripustila, aby nektere z nasich zviratek doma neco demolovalo. To si proste nemuzeme dovolit. Jakkoliv nase kocoury nekriticky zboznuju, v okamziku kdy neco zkusi, dostanou za usi. To stejne cuba. A po pravde chapu ze kdyz kralik nicil domacnost, Lencin manzel se zlobil. Taky bych se zlobila. Ale spis bych to resila zavrenim kralika nez jeho odstranenim z domacnosti Shocked jako aby mi zvire hlodalo kably a curalo po byte "bokem", to je dost desna predstava...
_________________
I don't want to be your other half, I believe that 1 and 1 make 2
Back to top
View user's profile Send private message  
Matylda
kytky 6, meta: 8650
kytky 6, meta: 8650


Joined: 23 Jan 2007
Posts: 8575

PostPosted: Thu 10.5.2007 12:19    Post subject: Reply with quote

Eva Arrow mícháš jabka s hruškama. Nemít rád zvířata je trestat je, bejt na ně hnusnej. Něco jinýho je vychovávat je a současně milovat.
Back to top
View user's profile Send private message  
Eva
kytky 2, meta: 700
kytky 2, meta: 700


Joined: 18 Jan 2007
Posts: 670

PostPosted: Thu 10.5.2007 12:22    Post subject: Reply with quote

Matylda wrote:
Eva Arrow mícháš jabka s hruškama. Nemít rád zvířata je trestat je, bejt na ně hnusnej. Něco jinýho je vychovávat je a současně milovat.


Myslím si, že Lenčin manžel ale není člověk co by neměl rád zvířata, ale ten, komu vadilo ničení zařízení!
_________________
4 Felicity: Love
Back to top
View user's profile Send private message  
Display posts from previous:   
Post new topic   Reply to topic    sfera.pravy.net Forum Index -> Srdeční záležitosti All times are GMT + 1 Hour
Goto page Previous  1, 2, 3, 4, 5, 6, 7, 8, 9, 10  Next
Page 8 of 10

 
Jump to:  
You can post new topics in this forum
You can reply to topics in this forum
You cannot edit your posts in this forum
You cannot delete your posts in this forum
You cannot vote in polls in this forum


Powered by phpBB © 2001, 2005 phpBB Group
additional terms