sfera.pravy.net Forum Index
sfera.pravy.net
Krásné narozeniny, Pecičko! :)
Váš názor
Goto page Previous  1, 2, 3, 4, 5, 6, 7, 8, 9, 10  Next
 
Post new topic   Reply to topic    sfera.pravy.net Forum Index -> Srdeční záležitosti
View previous topic :: View next topic  
Author Message
Man of the world
caballero


Joined: 02 Jan 2007
Posts: 2846

PostPosted: Wed 9.5.2007 21:08    Post subject: Reply with quote

*Velveta* wrote:
mexxie wrote:
Psi a kočky jsou ale natolik domestifikovaní, že sami venku asi jenom těžko přežijou. Člověk si je na sebe uvázal, proto by se o ně měl starat.


Ale to je to samý jako s těma laboratorníma potkanama Wink


no to samé to není, kočky a psi byli domestikováni o něco dříve než potkani a i to hraj roli a navíc byli domstikováni právě pro jakésy soužití s člověkem. To laboratorní potkani ne...
_________________
Miluj hluboce a vasnive. Muzes se pritom zranit, ale je to jediny zpusob,jak zit svuj zivot.
Back to top
View user's profile Send private message  
Velveta
kytky 6, meta: 9850
kytky 6, meta: 9850


Joined: 03 Jan 2007
Posts: 9462

PostPosted: Wed 9.5.2007 21:17    Post subject: Reply with quote

Tak laboratorní potkan, z názvu víme na co byli takoví potkani původně. Podle mě je jedno před jakou dobou byli domestikováni, ale teď už jsou z nich normální domácí mazlíčci jako pes nebo kočka. Stejně jako oni už by asi v přírodě moc dlouho nepřežil. Sice nebyl laboratorní potkan nejdříve určen na to aby z něj byl domácí mazlíček, ale postupem času se tak stalo.
Back to top
View user's profile Send private message  
edit_no_90
kytky 4, meta: 4050
kytky 4, meta: 4050


Joined: 03 Jan 2007
Posts: 3765

PostPosted: Wed 9.5.2007 21:18    Post subject: ed Reply with quote

edit
Back to top
View user's profile Send private message  
Guest






PostPosted: Wed 9.5.2007 21:23    Post subject: Reply with quote

mexxie wrote:
Já mám zvířata ráda, domácí zvířata. Hrozně bych chtěla kočku, ale mám na ně alergii Confused Psa bych si klidně pořídila taky, ale zatím nevím, co a jak bude, ani ještě nemám pořádné bydlení, takže by to nebylo vhodné. Zatím se ukájím na přítelově fence Laughing
Co bych ale fakt doma nesnesla, jsou zvířata typu hadi, pavouci, potkani. Ti podle mě patří do přírody, nevidím důvod, proč to chovat v bytě.
Co má člověk z toho, že si např. zavře do terárka hada? Celé dny to jenom leží, pomazlit se s tím nepomazlíte, a ještě to musíte krmit myšima a křečkama Zvracik Ať žije přirozený výběr. Radši se podívám na Animal Planet.

Přijde mi srandovní, jak tady někteří kritizujete ty, co nechtějí zvířata. Co je na tom špatného? Proč by měli být horší než vy ?
Mně zas připadá dost absurdní ta vaše pozice stavění zvířat nad lidi. Radši psa než chlapa Rolling Eyes



To by ti ale mělo absurdní přijít i to, jestli psa nebo dítě Rolling Eyes Rolling Eyes
Back to top
 
kecka
kytky 6, meta: 7850
kytky 6, meta: 7850


Joined: 03 Jan 2007
Posts: 7778
Location: v moři čokolády

PostPosted: Wed 9.5.2007 21:24    Post subject: Reply with quote

vždyt je uplne jedno jaky zvire ma kdo doma, kdyz se mu to libi at ma treba ja nevim slimaky nebo paviany. Dulezite je vytvorit pro zvire podminky, ve kterych nebude trpet a bude stastne (alespon relativne) a taky to zvire, pokud je to mozne vychovat, coz u vetsiny savcu alespon castecne lze.

Zastavam nazor, ze kazdy domaci mazliček ma respektovat sveho pana a pokud tomu tak neni tak panicek udelal chybu.

Lenko hlavne uz toho kralika netahejte z mista na misto jak kocka kotata a domluvte se na necem prijatelnem pro obe strany, ale proboha, svou neschopnosti netrapte to zvire Evil or Very Mad
Back to top
View user's profile Send private message  
mexxie
kytky 5, meta: 5250
kytky 5, meta: 5250


Joined: 02 Jan 2007
Posts: 5143

PostPosted: Wed 9.5.2007 21:41    Post subject: Reply with quote

Anonymous wrote:
mexxie wrote:
Já mám zvířata ráda, domácí zvířata. Hrozně bych chtěla kočku, ale mám na ně alergii Confused Psa bych si klidně pořídila taky, ale zatím nevím, co a jak bude, ani ještě nemám pořádné bydlení, takže by to nebylo vhodné. Zatím se ukájím na přítelově fence Laughing
Co bych ale fakt doma nesnesla, jsou zvířata typu hadi, pavouci, potkani. Ti podle mě patří do přírody, nevidím důvod, proč to chovat v bytě.
Co má člověk z toho, že si např. zavře do terárka hada? Celé dny to jenom leží, pomazlit se s tím nepomazlíte, a ještě to musíte krmit myšima a křečkama Zvracik Ať žije přirozený výběr. Radši se podívám na Animal Planet.

Přijde mi srandovní, jak tady někteří kritizujete ty, co nechtějí zvířata. Co je na tom špatného? Proč by měli být horší než vy ?
Mně zas připadá dost absurdní ta vaše pozice stavění zvířat nad lidi. Radši psa než chlapa Rolling Eyes



To by ti ale mělo absurdní přijít i to, jestli psa nebo dítě Rolling Eyes Rolling Eyes

Asi už mi to v tuto pokročilou hodinu nemyslí, ale nerozumím poznámce.
Tady někde byla řeč o dilematu pes - dítě?
_________________
Když si člověk postaví dům, vždycky zpozoruje, že se při tom naučil něčemu, co měl rozhodně znát, než začal stavět.
Back to top
View user's profile Send private message  
Byzzy
kytky 8, meta: 19650
kytky 8, meta: 19650


Joined: 02 Jan 2007
Posts: 19604

PostPosted: Wed 9.5.2007 21:49    Post subject: Reply with quote

Mexxi ano - někdo tady nadhodil, že by někdy mohlo manželi Lenky vadit, že mu dítě počůrá postel (asi to má být stejné, jako když mu ji počůrá pes nebo králík) a mohl by ji dát na výběr. Taky jsem to přirování nějak nepobrala.
Back to top
View user's profile Send private message  
Court
kytky 4, meta: 3350
kytky 4, meta: 3350


Joined: 04 Jan 2007
Posts: 3269
Location: Klub rváčů

PostPosted: Wed 9.5.2007 22:00    Post subject: ed Reply with quote

edit
_________________
Never complain. Never explain.
Back to top
View user's profile Send private message  
waxeipahdeth
kytky 8, konec
kytky 8, konec


Joined: 02 Jan 2007
Posts: 27125

PostPosted: Wed 9.5.2007 22:01    Post subject: Reply with quote

Nebo to možná bylo myšlený na mě, jak jsem tu psala, že mi přítel říkal že si mám rozhodnout jestli psa nebo mimino až budem bydlet spolu, alev tom případě nechápu pročto bylo pod příspěvkem mexie a proč k tomu ty smajlíky, zas tak vážně bych to nebrala, spíš to byla jeho poznámka ze srandy Very Happy


Last edited by waxeipahdeth on Wed 9.5.2007 22:02; edited 1 time in total
Back to top
View user's profile Send private message  
hope
Válenka Domácí


Joined: 18 Jan 2007
Posts: 29000

PostPosted: Wed 9.5.2007 22:01    Post subject: Reply with quote

Shar- wrote:
Exilia Arrow no aby ti za chvíli nedával na výběr, jestli dítě nebo on...


myslely jste tohle? tou poznámkou?
_________________
Všechno jde když se chce? Dokud nemusí chtít taky někdo další...
Back to top
View user's profile Send private message  
waxeipahdeth
kytky 8, konec
kytky 8, konec


Joined: 02 Jan 2007
Posts: 27125

PostPosted: Wed 9.5.2007 22:03    Post subject: Reply with quote

hope, jestli ano tak to tu pls neřešte, samozřejmě, že by mi přítel neřekl, jestli dítě nebo on Shocked
Back to top
View user's profile Send private message  
hope
Válenka Domácí


Joined: 18 Jan 2007
Posts: 29000

PostPosted: Wed 9.5.2007 22:04    Post subject: Reply with quote

no já si právě myslim, že mysleli tu mojí na začátku..
_________________
Všechno jde když se chce? Dokud nemusí chtít taky někdo další...
Back to top
View user's profile Send private message  
Suny
..........................


Joined: 03 Jan 2007
Posts: 12995

PostPosted: Thu 10.5.2007 5:55    Post subject: Reply with quote

Já taky myslím, že myslely tu poznámku hope.

Jinak nechápu, proč tu zas řešíte, jestli potkan moderní je nebo ne a jestli patří ven nebo do domova. Každej na to má jiný názor. Kdyby se mi tady teď promenádoval potkan, asi taky budu psát, že patří domů. Ale potkanů se štítím a kdyby mi tu teď proběhl, tak zaječim tak, že vzbudim celou ulici Laughing
Stejně tak někdo může napsat, že pes je nebezpečný zvíře a že nepatří do bytu, ale na zahradu. Jasně. A já jako milovnice psů řeknu, že pes, pokud je dobře vycvičený, není nebezpečný a že do bytu klidně patřit může.
To je nekonečná diskuze, nemyslíte?

Nicméně, taky mi přijdou potkani jako móda, slyším to ze všech stra, každej si pořizuje potkana, nedávno moje spolužačka pronesla, že ho chce k narozeninám Rolling Eyes
Přijde mi, že plno lidí chce být originálních, pes a kočka, to je nuda, to má každý, morče a křeček jakbysmet a tak si pořídím leguána nebo potkana (i když ten mi přijde taky už přemnoženej Smile)

A k tématu ještě naposledy. Ono by asi neškodilo znát názor i manžela. Tady je uvedeno, že králík čůrá bokem (protože je v pubertě) ... a co když králík čůrá do bot nebo do postele? Stejně tak - překousává kabely, ničí nábytek. Co když překousává kabely, který není zrovna lehký sehnat náhradní a ničí starožitný nábytek?
Já jsem taková, že by mě naštvalo i kdyby mi kousl do boty, natož do nábytku. Nevím, proč by to u mě doma mělo vypadat jako u ... (byla bych za rasistu Pisknik )

Asi zásadní problém je ten, že lenka si z králíka udělala miminko a výchova kde nic tu nic. Zajímavý je, že kamarádky králík(teď už teda nežije) tohle nikdy nedělal (protože kdyby jo, musela by ho dát pryč).

Souhlasím ale s názorem, že křičet na králíka, že něco provedl, je slaboduchý.

A ještě se vyjádřím ke srovnávání dítě=zvíře. Podle mě je to NAPROSTÝ nesmysl. Znám plno lidí co nemá rádo zvířata (ať už proto, že se jich bojí, nebo že jim vadí jejich přítomnost v domě) a svoje děti milují. Naši nelepší známý si před 5 lety pořídili kočku, jejich táta doma udělal takovou scénu, že na to vzpomínají dodnes, protože s vidinou kočky v bytě viděl rozdrápaný parkety, nábytek atd. Přitom je to úžasnej rodič, ale tu kočku nesnáší (no teď už jí snáší a hodně Laughing )
Nechápu, proč srovnávat vlastní dítě a nějaký zvíře, ale to je jedno. To že někomu není příjemný starat se o zvíře ještě neznamená, že nemá rád lidi (děti) jak pravila moudrá matylda Rolling Eyes
_________________

If you want to make God laugh, tell him about your plans.

-Woody Allen-
Back to top
View user's profile Send private message  
Matylda
kytky 6, meta: 8650
kytky 6, meta: 8650


Joined: 23 Jan 2007
Posts: 8575

PostPosted: Thu 10.5.2007 6:01    Post subject: Reply with quote

Suny wrote:
To že někomu není příjemný starat se o zvíře ještě neznamená, že nemá rád lidi (děti) jak pravila moudrá matylda Rolling Eyes


O dětech jsem nemluvila a tohle je známá věta. Většinou to tak platí.
Back to top
View user's profile Send private message  
Lenka
kytky 3, meta: 1750
kytky 3, meta: 1750


Joined: 06 Jan 2007
Posts: 1677

PostPosted: Thu 10.5.2007 7:16    Post subject: Reply with quote

Tak už je zase doma. Manžel říkal že nechce abych byla smutná a trápila se a tak ať si ho vezmu spět,ale že ho musím hlídat a kdykoliv budem pryč s domu tak bude zavřeny a kdykoliv něco provede tak se taky zavře aby věděl že to dělat nesmí. Musím ho vychovat. Je pravda že sem ho nevychovala a nechala ho dělat co se mu zlíbí.
Back to top
View user's profile Send private message  
Display posts from previous:   
Post new topic   Reply to topic    sfera.pravy.net Forum Index -> Srdeční záležitosti All times are GMT + 1 Hour
Goto page Previous  1, 2, 3, 4, 5, 6, 7, 8, 9, 10  Next
Page 7 of 10

 
Jump to:  
You can post new topics in this forum
You can reply to topics in this forum
You cannot edit your posts in this forum
You cannot delete your posts in this forum
You cannot vote in polls in this forum


Powered by phpBB © 2001, 2005 phpBB Group
additional terms