sfera.pravy.net Forum Index
sfera.pravy.net
Krásné narozeniny, Pecičko! :)
Váš názor
Goto page Previous  1, 2, 3, 4, 5, 6, 7, 8, 9, 10  Next
 
Post new topic   Reply to topic    sfera.pravy.net Forum Index -> Srdeční záležitosti
View previous topic :: View next topic  
Author Message
Matylda
kytky 6, meta: 8650
kytky 6, meta: 8650


Joined: 23 Jan 2007
Posts: 8575

PostPosted: Wed 9.5.2007 13:19    Post subject: Reply with quote

kecka wrote:
obavam se ze ten posledni bod stejne nezvladne a kralik poputuje zase ke kamosce...tak me napada chudak taky musi byt zmatenej kdyz ho furt tahaji sem a tam


Hm Confused
Back to top
View user's profile Send private message  
Matylda
kytky 6, meta: 8650
kytky 6, meta: 8650


Joined: 23 Jan 2007
Posts: 8575

PostPosted: Wed 9.5.2007 13:20    Post subject: Reply with quote

Suny wrote:
tak to o tom ničení bytu je další věc. Nechápu, že když má doma někdo zvíře, že tohle dovolí. Já teda králíka nikdy neměla, ale když jsme měli psa a byl občas doma, tak ani jako malej se v životě nepočůral, v životě nám neskočil na gauč atd. Asi to není jen o pusinkování, ale i o výchově.


Blik Wink
Back to top
View user's profile Send private message  
Suny
..........................


Joined: 03 Jan 2007
Posts: 12995

PostPosted: Wed 9.5.2007 13:21    Post subject: Reply with quote

no comment, matyldo.
_________________

If you want to make God laugh, tell him about your plans.

-Woody Allen-
Back to top
View user's profile Send private message  
waxeipahdeth
kytky 8, konec
kytky 8, konec


Joined: 02 Jan 2007
Posts: 27125

PostPosted: Wed 9.5.2007 15:43    Post subject: Reply with quote

Nevím jak je to u králíků, ale když pes demoluje byt tak to není jeho chyba, ale spíš chyba majitele, který ho řádně nevycvičil. Vychované zvíře věci neničí. Proto bych ho nedávala pryč, zvíře neví, že dělá něco špatně a proč ho trestat tak, že ho odložím k někomu cizímu? Tohle fakt nesnesu, když někdo neumí vychovat psa a pak ho radši dá pryč, ptž něco zničilo.
To jsem ale mluvila všeobecně, ne o Lence. Je to její zvířátko, její miláček tak se nedivím, že jí to trhalo srdce dát ho pryč. Snad to dobře dopadne, králíček se uklidní anebo bude pod Lenčiným dozorem až ho budou příště pouštět.
Jinak jsem v tomhle jak Matylda-nedokázala bych žít s člověkem, který nemá rád zvířata a ty moje by netoleroval. Bohužel přítel k nim vztah nemá, ne že by je neměl rád, ale nikdy zvíře neměl, nevím jak skousne, že až budem mít byt tak chci pejska, potkana a kočku Laughing Už teď tvrdí ať se rozhodnu jestli psa nebo děcko Rolling Eyes Jako by pes nemohl žít vedle dítěte, zvlášť taková rasa jako je např. francouzský buldoček, kterého mám doma.
Back to top
View user's profile Send private message  
Shar-
kytky 3, meta: 950
kytky 3, meta: 950


Joined: 18 Jan 2007
Posts: 940

PostPosted: Wed 9.5.2007 16:25    Post subject: Reply with quote

Exilia Arrow no aby ti za chvíli nedával na výběr, jestli dítě nebo on...
Back to top
View user's profile Send private message  
mexxie
kytky 5, meta: 5250
kytky 5, meta: 5250


Joined: 02 Jan 2007
Posts: 5143

PostPosted: Wed 9.5.2007 20:04    Post subject: Reply with quote

Já mám zvířata ráda, domácí zvířata. Hrozně bych chtěla kočku, ale mám na ně alergii Confused Psa bych si klidně pořídila taky, ale zatím nevím, co a jak bude, ani ještě nemám pořádné bydlení, takže by to nebylo vhodné. Zatím se ukájím na přítelově fence Laughing
Co bych ale fakt doma nesnesla, jsou zvířata typu hadi, pavouci, potkani. Ti podle mě patří do přírody, nevidím důvod, proč to chovat v bytě.
Co má člověk z toho, že si např. zavře do terárka hada? Celé dny to jenom leží, pomazlit se s tím nepomazlíte, a ještě to musíte krmit myšima a křečkama Zvracik Ať žije přirozený výběr. Radši se podívám na Animal Planet.

Přijde mi srandovní, jak tady někteří kritizujete ty, co nechtějí zvířata. Co je na tom špatného? Proč by měli být horší než vy ?
Mně zas připadá dost absurdní ta vaše pozice stavění zvířat nad lidi. Radši psa než chlapa Rolling Eyes
_________________
Když si člověk postaví dům, vždycky zpozoruje, že se při tom naučil něčemu, co měl rozhodně znát, než začal stavět.
Back to top
View user's profile Send private message  
edit_no_90
kytky 4, meta: 4050
kytky 4, meta: 4050


Joined: 03 Jan 2007
Posts: 3765

PostPosted: Wed 9.5.2007 20:07    Post subject: ed Reply with quote

edit
Back to top
View user's profile Send private message  
Aduška
zjisti, kdo jsi, a tím se staň.


Joined: 19 Jan 2007
Posts: 735

PostPosted: Wed 9.5.2007 20:08    Post subject: Re: Váš názor Reply with quote

Lenka wrote:
Měla jsem králíčka který mi hodně přirostl k srdci,byl menší likvidátor,likvidoval koberec,kable,vše gumové,postel,jelikož byl v pubertě tak hodně čůral bokem aby značkoval.Ale mi to nevadilo,byl to můj miláček. Ale manžel měl na něho těžkou averzi,cokoliv udělal tak po něm řval a naháněl ho a pak ho zavřel,pak sem to schytala i já tím že byl nasraný jak papuč.Králíček mi dával najevo že má rád jen mě.Pro klid v rodině sem králíčka darovala jedné slečně co zvířátka miluje stejně jako já a vím že o něho bude skvěle a s láskou postaráno.Na jednu stranu si říkám že tam po něm nebude nikdo křičet když něco provede,že slečna na něho bude mít daleko více času než sem měla já protože nepracuje atp. a na druhou stranu pořád bulím.

Moc se stím trápím a pořád brečím a proto chci vědět váš názor na tuto věc,anebo celkově na věc různých ústupků partnerovi/partnerce.


Je fajn že se má teď líp, když na něj má ona víc času a nikdo ho nedráždí. Ale pokud jde o princip, neustoupila bych. Tohle by pro mě byla priorita, zvířata miluju a tímhle by mě neuvěřitelně nas.... Evil or Very Mad
Ok, nemůžu soudit, když nebydlím s přítelem, ale z dnešního pohledu bych dala přednost lásce k zvířeti. Ono pokud člověk někoho miluje, měl by být schopný snášet to, co miluje ten druhý.
Pouze můj názor.
_________________
Srdce lidské má příliš mnoho snů, než aby mohlo být šťastno.
Back to top
View user's profile Send private message  
mexxie
kytky 5, meta: 5250
kytky 5, meta: 5250


Joined: 02 Jan 2007
Posts: 5143

PostPosted: Wed 9.5.2007 20:23    Post subject: Reply with quote

Ochu, čekala jsem, že se na to asi ozveš, ale nebylo to na tebe mířeno.

Mně chování těchle zvířat doma přijde prostě jako podivná móda a nelíbí se mi to. Psi, kočky a morčata jsou nuda, tak si pořídím hada nebo potkana.

Ať si každý dělá co chce, je to jeho věc. Já bych ale opravdu nechtěla, aby můj partner měl doma např. toho hada. Nepřijde mi normální, že je někdo tak brutální, že si pořídí zvíře, které krmí jinýma zvířatama. K čemu? Dyť z toho hada stejně jinak nic nemá. Jenom leží a spí a nahřívá se. Proč je lidi radši nenechají v přírodě?
To samé potkani. Dřív se hlodavci z domu vyhazovali a teď si je tam dobrovolně tahají Shocked
_________________
Když si člověk postaví dům, vždycky zpozoruje, že se při tom naučil něčemu, co měl rozhodně znát, než začal stavět.
Back to top
View user's profile Send private message  
Velveta
kytky 6, meta: 9850
kytky 6, meta: 9850


Joined: 03 Jan 2007
Posts: 9462

PostPosted: Wed 9.5.2007 20:29    Post subject: Reply with quote

Tady v tom tématu se prostě všichni neshodneme, tak to tak berte. Já zvířata absolutně miluju, takže jsem na straně Lenky, i když teda uznávám že králíka neměla tolik rozmazlovat a měla být důsledná ve výchově, no a ti co zvířata moc nemusí, nebo je nemají rádi, tak ti budou na straně jejího přítele.

mexxie - Já mám doma laboratorní potkanku a je to můj nejúžasnější miláček a mazlík. Nevím proč by měli potkani patřit jen do přírody. U člověka se podle mě mají daleko líp. A laboratorní potkani, to je něco jiného než potkani co žijí v kanálech. A klidně bych si pořídila hada, kdyby mojí mamce neběhal mráz po zádech jen při představě že je takový zvíře v baráku. Ona i tu mojí potkanku nesnáší, pořídila jsem si jí proti její vůli, ale nelituju. Já nevím, ale prostě lidi co nemají rádi zvířata, nebo mají rádi jen některá, tak ti tohle prostě nepochopí. Stejně jako mě se těžko chápe jak se někdo může třeba potkánka nebo hada štítit.
Back to top
View user's profile Send private message  
edit_no_90
kytky 4, meta: 4050
kytky 4, meta: 4050


Joined: 03 Jan 2007
Posts: 3765

PostPosted: Wed 9.5.2007 20:33    Post subject: ed Reply with quote

edit
Back to top
View user's profile Send private message  
Velveta
kytky 6, meta: 9850
kytky 6, meta: 9850


Joined: 03 Jan 2007
Posts: 9462

PostPosted: Wed 9.5.2007 20:36    Post subject: Reply with quote

Ochu - Mě už řeklo víc lidí že potkan je teď v módě. A furt nějak nechápu kde to všichni vzali, protože z mýho okolí se asi tak 90% lidí potkanů štítí a potkany má jen u nás spoustu lidí ve třídě, protože jsme střední veterinární a tam zvířátka milujem všichni. Jinak moc potkanomilců z mýho okolí neznám.
Back to top
View user's profile Send private message  
Man of the world
caballero


Joined: 02 Jan 2007
Posts: 2846

PostPosted: Wed 9.5.2007 20:47    Post subject: Reply with quote

za to že ten králík musel pryč si podle mě může Lenka sama a nevím proč se jí zdá chování jejího manžela divné. Kdyby mi nějakej králík překousával kabely a já nevím co ještě asi bych se na něj neusmíval,to nemá co dělat s láskou ke zvířatům,pokud o něj Lenka tolik stojí musí ho chovat tak aby neobtěžoval ostatní obyvatele bytu. Myslím že tu ostatní psali jasně co a jak by bylo lepší zlepšit,ale dostává mě jak je její manžel za despotu. Vážně by mi přišlo divné kdyby se choval jinak.

Jinak já bych hlodavce do bytu v životě nechtěl,ne nechtěl,třeba potkana bych nepřekousnul a nikdy ho mít nebudu,ne že bych se jich bál ale přijdou mi... n radši nic. Mám psa a je to můj miláček,nicméně když něco provede nemilosrdně mu vynadám,prostě všichni musí respektovat nějaké určité návyky i zvířecí miláčci a k otmu je musí vést jejich majitelé jinka za jejich chování přebírají zodpovědnost a nemohou se tomu přece divit
_________________
Miluj hluboce a vasnive. Muzes se pritom zranit, ale je to jediny zpusob,jak zit svuj zivot.
Back to top
View user's profile Send private message  
mexxie
kytky 5, meta: 5250
kytky 5, meta: 5250


Joined: 02 Jan 2007
Posts: 5143

PostPosted: Wed 9.5.2007 20:54    Post subject: Reply with quote

Já prostě nevidím důvod, proč stavět zvířata nad lidi. Nechápu to rozhořčení některých tady. Lenčin králík je rozmazlený, běhá po bytě a ničí zařízení. Nedivím se, že to jejímu manželovi vadí. Nejspíš to nebude o tom, že by neměl rád zvířata.

Ano zvířata je třeba respektovat a chránit. Ale to ještě neznamená, že si je musím stěhovat domů.

Ochu, jako móda mi to přijde, protože jsem nikdy dřív nezaregistrovala, že by tolik lidí chovalo doma potkany, hady apod. Dneska je má každý druhý, stejně jako tetování, legíny nebo vlasy nagelované do kohouta.

Myslím, že jsem nikde neřekla, že je chov psů a koček úžitečnější než chov potkanů. Je mi úplně jedno, že je někdo doma má. Já je nechci, i kdyby byli sebeužitečnější. Nelíbí se mi prostě.
Myslím, že na zvířata by měl mít člověk dost času, peněz a prostoru, a z toho důvodu si třeba zatím nechci pořídit psa. Nechci ho mít zavřeného v bytě a venčit ho 3x denně na půl hodiny. Z toho důvodu si taky nikdy nepořídím andulku. Hnusí se mi představa, že bych toho chudáka ptáčka zavřela do klece a že by za celý život nepoznal nic jiného.
Pokud zvířata můžou žít v přírodě, měly by tam být.
Psi a kočky jsou ale natolik domestifikovaní, že sami venku asi jenom těžko přežijou. Člověk si je na sebe uvázal, proto by se o ně měl starat.
_________________
Když si člověk postaví dům, vždycky zpozoruje, že se při tom naučil něčemu, co měl rozhodně znát, než začal stavět.
Back to top
View user's profile Send private message  
Velveta
kytky 6, meta: 9850
kytky 6, meta: 9850


Joined: 03 Jan 2007
Posts: 9462

PostPosted: Wed 9.5.2007 21:04    Post subject: Reply with quote

mexxie wrote:
Psi a kočky jsou ale natolik domestifikovaní, že sami venku asi jenom těžko přežijou. Člověk si je na sebe uvázal, proto by se o ně měl starat.


Ale to je to samý jako s těma laboratorníma potkanama Wink
Back to top
View user's profile Send private message  
Display posts from previous:   
Post new topic   Reply to topic    sfera.pravy.net Forum Index -> Srdeční záležitosti All times are GMT + 1 Hour
Goto page Previous  1, 2, 3, 4, 5, 6, 7, 8, 9, 10  Next
Page 6 of 10

 
Jump to:  
You can post new topics in this forum
You can reply to topics in this forum
You cannot edit your posts in this forum
You cannot delete your posts in this forum
You cannot vote in polls in this forum


Powered by phpBB © 2001, 2005 phpBB Group
additional terms