sfera.pravy.net Forum Index
sfera.pravy.net
Krásné narozeniny, Pecičko! :)
Důvody rozchodů, dlouhodobé vztahy
Goto page 1, 2, 3, 4, 5, 6, 7, 8  Next
 
Post new topic   Reply to topic    sfera.pravy.net Forum Index -> Řečičky, názory, etc.
View previous topic :: View next topic  
Author Message
Guest






PostPosted: Mon 30.4.2007 21:50    Post subject: Důvody rozchodů, dlouhodobé vztahy Reply with quote

melly wrote:
Sama bojujem s tym, ze okolie nas neustale dusi s tym, ze "si mame uzivat" a podobne mudrosti Rolling Eyes Spolocnost je v tomto divna Embarassed


S tím souhlasím, když najdeš někoho, s kým je ti dobře a umíš si s ním představit život, je jedno, jestli ti je 20 nebo 50...a opouštět ho jen proto, že v tomto věku psychologové a moudří rádci radí si ještě užívat, poznávat různé lidi...to je fajn, ale když je člověk hodně zamilovaný a ten vztah je kvalitní, tak to většinou pozná i v takto poměrně nízkém věku...a pak si třeba nadává, protože lepšího partnera už pak nenajde Sad


koogi wrote:
To já znám právě hodně moc párů, kteří se rozešli v věku greenwood a jednou z hlavních příčin bylo to, že to byl jejich první vážný vztah a oni prostě měli pocit, že jim něco uteklo, že poznali prostě jen jednoho partnera. Většinou to je teda ze strany mužů (jestli je tak můžu nazvat Mr. Green ). A znám několik párů, co spolu chodili od 16ti a rozešli se po pěti, jedni i osmi letech, protože prostě spolu byli od tak mladýho věku.

Ale tohle už jsou dost OT...
Back to top
 
Grapefruita
believes in a perfect love


Joined: 20 Feb 2007
Posts: 4244

PostPosted: Mon 30.4.2007 21:50    Post subject: Reply with quote

Anonymous wrote:
melly wrote:
Sama bojujem s tym, ze okolie nas neustale dusi s tym, ze "si mame uzivat" a podobne mudrosti Rolling Eyes Spolocnost je v tomto divna Embarassed


S tím souhlasím, když najdeš někoho, s kým je ti dobře a umíš si s ním představit život, je jedno, jestli ti je 20 nebo 50...a opouštět ho jen proto, že v tomto věku psychologové a moudří rádci radí si ještě užívat, poznávat různé lidi...to je fajn, ale když je člověk hodně zamilovaný a ten vztah je kvalitní, tak to většinou pozná i v takto poměrně nízkém věku...a pak si třeba nadává, protože lepšího partnera už pak nenajde Sad


To jsem byla já.
Back to top
View user's profile Send private message  
Man of the world
caballero


Joined: 02 Jan 2007
Posts: 2846

PostPosted: Tue 1.5.2007 10:30    Post subject: Reply with quote

melly wrote:
Skor sa s tym stretavam hocikde medzi mladymi, ktori ze "co?? zasnubeni?? prvy vztah? taky mladi? Shocked Rolling Eyes " alebo aj starymi "on je este mlady, potrebuje sa vyburit, lebo ti ujde s inou" Evil or Very Mad


já se s tímto setkávám spíš u generace mých rodičů a nebo starších,vyjímečně u vrstevníků.
Přitom když to vezmu kolem a kolem tak generace mých rodičů začínala převážně budovat manželské vztahy už kolem 20ti let takže i proto to vyznívá prazvláštně.Možná ale proto říkají častokrát to že bychom si měli jako mladí více užívat.Nevím.
Vrstevníci to spíš často mají v živé paměti kdy prožili něco podobného a to že skončí nějaký vztah a oni řeknou že jste ještě mladí a jistojistě někoho potkáte je spíš taková ne úplně dobrá forma útěchy kdy se vám jakoby snaží dodat nějaké "naděje".
Opravdu neznám nikoho kdo by skončil svůj vztah jen protože si uvědomí že je ještě mladý a chce si užívat a myslí si že pokud je ve vztahu tak to nejde. NA druhou stranu znám lidi kteří si myslí že si mouhou hodně užívat i ve vztahu a rozebírat co je lepší je bezpředmětné.
okolí na člověka bezesporu působí,ale je už jen na tom člověku co si z toho vezme,jestli si řekne ne tak takhle působit nechci a nebo se s tím ztotožní. [/quote]
_________________
Miluj hluboce a vasnive. Muzes se pritom zranit, ale je to jediny zpusob,jak zit svuj zivot.
Back to top
View user's profile Send private message  
Grapefruita
believes in a perfect love


Joined: 20 Feb 2007
Posts: 4244

PostPosted: Tue 1.5.2007 11:01    Post subject: Reply with quote

Koogi - ale mně právě takovýhle rozchody připadají dost smutný Confused (myslím těch, kteří spolu byli třeba od šestnácti). To si jako najednou uvědomili, že jim něco utíká? A proč jako, když byl ten vztah jinak vyhovující...? Evil or Very Mad
Back to top
View user's profile Send private message  
ephelides
*louloute*


Joined: 04 Jan 2007
Posts: 15244

PostPosted: Tue 1.5.2007 11:03    Post subject: Reply with quote

no jo no ale to clovek umi zhodnotit az s odstupem
Back to top
View user's profile Send private message  
Koogi
can't ask why about love
kytky 8, meta: 25650


Joined: 03 Jan 2007
Posts: 24680

PostPosted: Tue 1.5.2007 11:12    Post subject: Reply with quote

Grape, mě to taky připadá smutný. A když to udělal přítelův bratr (rozešel se po osmi letech s holkou, se kterou byl od 16ti), tak jsem to skoro obrečela. Vždycky mě to vyděsí. Taky nechápu, co si najednou uvědomí, že to nevěděl před rokem atd... Ale on poznal totiž někoho jinýho. Ale já fakt neznám žádnej vztah, kterej by takhle vydržel (kromě mojí ségry, ta chodí s přítelm od 16ti a jsou spolu už sedm let a ti se nikdy nerozejdou a jestli jo, tak už nevim teda...)

zatím to má provizorní název, tak vymyslete nějakej lepší Wink
_________________
Look in the mirror and ask your soul if you're alright. Put out the glitter that your soul hides behind.


Last edited by Koogi on Tue 1.5.2007 11:20; edited 1 time in total
Back to top
View user's profile Send private message  
Court
kytky 4, meta: 3350
kytky 4, meta: 3350


Joined: 04 Jan 2007
Posts: 3269
Location: Klub rváčů

PostPosted: Tue 1.5.2007 11:19    Post subject: ed Reply with quote

edit
_________________
Never complain. Never explain.
Back to top
View user's profile Send private message  
sun Topic
kytky 7, meta: 14150
kytky 7, meta: 14150


Joined: 19 Jan 2007
Posts: 13939

PostPosted: Tue 1.5.2007 11:21    Post subject: Reply with quote

Bobik: A to poznal niekoho iného a chcel skúsiť niečo nové? Alebo mu ona už nevyhovovala? Alebo si na to zvykol tak, že mu to začalo vadiť alebo čo? Shocked (prepáč za toľko tupých otázok, len board ma núti premýšľať až priveľa nad vzťahom...) Embarassed
Back to top
View user's profile Send private message  
Koogi
can't ask why about love
kytky 8, meta: 25650


Joined: 03 Jan 2007
Posts: 24680

PostPosted: Tue 1.5.2007 11:23    Post subject: Reply with quote

Jo, osvobozující to určitě je (pro toho kdo odchází), ale je to smutný v tom, že spolu byli tak dlouho a najednou to nejde? To mě přijde smutný. Že spolu je někdo tolik let a najednou si nemají co říct. Vždycky mě to děsí.
_________________
Look in the mirror and ask your soul if you're alright. Put out the glitter that your soul hides behind.
Back to top
View user's profile Send private message  
ephelides
*louloute*


Joined: 04 Jan 2007
Posts: 15244

PostPosted: Tue 1.5.2007 11:24    Post subject: Reply with quote

hm mozna je to tim ze ty posledni leta uz to nebylo ze si maji co rict a byli spolu spis ze zvyku
Back to top
View user's profile Send private message  
sun Topic
kytky 7, meta: 14150
kytky 7, meta: 14150


Joined: 19 Jan 2007
Posts: 13939

PostPosted: Tue 1.5.2007 11:27    Post subject: Reply with quote

ephelides wrote:
hm mozna je to tim ze ty posledni leta uz to nebylo ze si maji co rict a byli spolu spis ze zvyku

Dá sa niečomu takému predísť? Sad
Back to top
View user's profile Send private message  
Koogi
can't ask why about love
kytky 8, meta: 25650


Joined: 03 Jan 2007
Posts: 24680

PostPosted: Tue 1.5.2007 11:28    Post subject: Reply with quote

sun Topic wrote:
Bobik: A to poznal niekoho iného a chcel skúsiť niečo nové? Alebo mu ona už nevyhovovala? Alebo si na to zvykol tak, že mu to začalo vadiť alebo čo? Shocked (prepáč za toľko tupých otázok, len board ma núti premýšľať až priveľa nad vzťahom...) Embarassed


To mě board taky často nutí, občas to bývá na škodu Confused

Ona odjela na semestr na erasmus, on poznal někoho v práci (ale znal ji už podle mě delší dobu). Vyspal se s ní a ona otěhotněla. Takže spolu žijou, ale on tvrdí, že by se s tou bývalou rozešel i nebýt toho dítěte, že už to nebylo ono, že už ho to nebavilo. Pravda je, že o tom mluvil už asi tak rok zpátky. No bylo to fakt drsný, já jsem to normálně obrečela, bylo mi té jeho bývalé hrozně líto a bylo mi z toho hrozně špatně. Podle mě byl problém v tom, že spolu byli od 16ti a nikam se ten vztah za tu dobu neposunul. Nebydleli spolu, každej bydlel na svý koleji, přestože ve stejným městě, na víkendy jezdili k rodičům a každý pátek a sobotu trávili ve stejný hospodě ... Byli spolu osm let a podle mě tam chyběl nějakej ten krůček k něčemu víc.
_________________
Look in the mirror and ask your soul if you're alright. Put out the glitter that your soul hides behind.
Back to top
View user's profile Send private message  
Man of the world
caballero


Joined: 02 Jan 2007
Posts: 2846

PostPosted: Tue 1.5.2007 11:28    Post subject: Reply with quote

Grapefruita wrote:
Koogi - ale mně právě takovýhle rozchody připadají dost smutný Confused (myslím těch, kteří spolu byli třeba od šestnácti). To si jako najednou uvědomili, že jim něco utíká? A proč jako, když byl ten vztah jinak vyhovující...? Evil or Very Mad


napadají mě v tuhle chvíli dva takové vztahy které jsou z mého okolí.
1.
chodili spolu od pubuerty kdy se poznali,byli jeden pro druhého prvním,ale pak se něco pokazilo a oni se rozešli. Oba mezitím měli několik vztahů a po pár letech se najednou znovu potkali a teď spolu plánují budoucnost,svatbu a já si už nemylsím že by je mohlo něoc rozdělit i když je samozřejmě vše možné.Tohle je takový docela hezký a milý případ.

2.
Moje bývalá. Svého přítele poznala v 16,kdy byl její mprvním a ona byla jeho druhou holkou,ale byl to jejich obou první opravdový vztah. Byli spolu 5 let a pak jsem se do toho nějak připletl já a jejich vztah skončil,rozhodně aby mě tu někdo nemoralizoval jsem jí nikdy neřekl aby se s přítelem rozešla,spíš dokonce naopak.
Ale jde o to že ona mi třeba často předtím říkala jak ví že se s ním jednou třeba za pár let rozejde a bude si užívat a já nevím co ještě,asi měla pocit že jí něco utíkalo.Přitom tvrdila že je ve vztahu šťastná a tvrdí to do dneška že v tom vztahu šťastná byla. Což se mi ale jeví jako protiřečení si,protože pak nechápu proč z toho vztahu který byl tedy tak super odešla. Nevím jakou hrálo roli to že říkala že já a její přítel jsme těmi největšími protiklady na světě...
Upřímně nechápu pojem že někomu něco utíká
_________________
Miluj hluboce a vasnive. Muzes se pritom zranit, ale je to jediny zpusob,jak zit svuj zivot.
Back to top
View user's profile Send private message  
ephelides
*louloute*


Joined: 04 Jan 2007
Posts: 15244

PostPosted: Tue 1.5.2007 11:31    Post subject: Reply with quote

hm - jo - jak rekla Koogi, ja myslim ze ten vztah se proste musi nekam posouvat, tj zacit spolu bydlet apod., proste mit nejaky plany, protoze pokud se ti dva spolu 8 let schazeji na rande 3x/tyden,a v posteli maji jen 1 polohu, pak to zakonite jednoho nebo druhyho prestane bavit
Back to top
View user's profile Send private message  
Court
kytky 4, meta: 3350
kytky 4, meta: 3350


Joined: 04 Jan 2007
Posts: 3269
Location: Klub rváčů

PostPosted: Tue 1.5.2007 11:32    Post subject: ed Reply with quote

edit
_________________
Never complain. Never explain.
Back to top
View user's profile Send private message  
Display posts from previous:   
Post new topic   Reply to topic    sfera.pravy.net Forum Index -> Řečičky, názory, etc. All times are GMT + 1 Hour
Goto page 1, 2, 3, 4, 5, 6, 7, 8  Next
Page 1 of 8

 
Jump to:  
You can post new topics in this forum
You can reply to topics in this forum
You cannot edit your posts in this forum
You cannot delete your posts in this forum
You cannot vote in polls in this forum


Powered by phpBB © 2001, 2005 phpBB Group
additional terms