sfera.pravy.net Forum Index
sfera.pravy.net
Krásné narozeniny, Pecičko! :)
Diskriminace u lékaře? Studentky neberou? Platíte na gyndě?
Goto page Previous  1, 2, 3, 4, 5, 6
 
Post new topic   Reply to topic    sfera.pravy.net Forum Index -> Zdraví
View previous topic :: View next topic  
Author Message
corona
kytky 2, meta: 450
kytky 2, meta: 450


Joined: 18 Jan 2007
Posts: 405

PostPosted: Wed 25.4.2007 10:09    Post subject: Reply with quote

Jé,to mi teda fandíš. Díky za poklonu Wink Very Happy , ale miliony nevydělávám. Spíš mám prostě (ostatně jakou SPOUSTA jiných tady na boardu) práci, která není vyloženě "v 8.00 za přepážku, ve 12.00 oběd v kantýně, v 16.30 domů z přepážky". A tudíž nemůžu (resp. nechci) chodit k doktorovi brzo odpoledne a musím si platit, protože doktor "bez příplatku" asi těžko bude tvrdnout v práci do 20.00.

Ježišmaria,tak mi nezáviď i toho gynekologa. Co uděláš, až si tvoje sousedka pořídí nový auto? Zastřelíš jí? Cool Rolling Eyes Twisted Evil
Back to top
View user's profile Send private message  
Rhiannon
Mrs. Bunny


Joined: 02 Jan 2007
Posts: 10336
Location: Somewhere over the rainbow

PostPosted: Wed 25.4.2007 10:11    Post subject: Reply with quote

corona wrote:
Ježišmaria,tak mi nezáviď i toho gynekologa. Co uděláš, až si tvoje sousedka pořídí nový auto? Zastřelíš jí? Cool Rolling Eyes Twisted Evil

proc myslis ze by ti nekdo zavidel gynekologa, kterymu musis nacpat tolik penez, aby se o tebe poradne staral? Shocked
_________________
I don't want to be your other half, I believe that 1 and 1 make 2


Last edited by Rhiannon on Wed 25.4.2007 10:18; edited 1 time in total
Back to top
View user's profile Send private message  
corona
kytky 2, meta: 450
kytky 2, meta: 450


Joined: 18 Jan 2007
Posts: 405

PostPosted: Wed 25.4.2007 10:13    Post subject: Reply with quote

Nikky? Wink Very Happy

Ale to už je OT.

Já tu chci debatovat o stavu zdravotnictví, ne o sobě. Třeba o tom, že existují nějaké "kvóty a kritéria" na to, kdo dostane nejúčinnější lék proti rakovině prsu a kdo ne. Slyšely jste o tom? A ta kritérie nejsou podle věku, podle sociální situace (tzn. dle nemožnosti si lék zaplatit z vlastní kapsy)..., ale podle toho, k jakému doktorovi chodíte. "Ideální" jsou prý doktoři z Homolky a Bulovky. Ale víc o tom nevím.


Last edited by corona on Wed 25.4.2007 10:16; edited 1 time in total
Back to top
View user's profile Send private message  
Rhiannon
Mrs. Bunny


Joined: 02 Jan 2007
Posts: 10336
Location: Somewhere over the rainbow

PostPosted: Wed 25.4.2007 10:15    Post subject: Reply with quote

corona wrote:
Nikky? Laughing

jsem se neptala kdo, ale proc **smajlik co krci rameny**
kdyz si chces myslet ze to je u Nikky zavist, klidne si to mysli, kazdy si obrazek jiste udela.
_________________
I don't want to be your other half, I believe that 1 and 1 make 2
Back to top
View user's profile Send private message  
Fantagiro
kytky 3, meta: 1950
kytky 3, meta: 1950


Joined: 21 Jan 2007
Posts: 1833
Location: Slovensko

PostPosted: Wed 25.4.2007 10:30    Post subject: Reply with quote

U gynekologicka platim 500 na rok, oficialne je to poplatok za dohlad nad antikoncepciou. U zubarky, no na Slovensku je to tak, ze ludia, ktori minuly rok nesli na preventivnu prehliadku, nemaju narok na doplatky poistovne, takze napr. za blombovanie platim teda okolo 300 misto 200 za 1 zub.
Co sa tyka tach 30 za navstevu je to blbost, my sme mali 20 korunacky ministra zajaca a nic sa tym nevyriesilo, tak je to uz zrusene.
_________________
Asi to tak funguje aj pri rozchodoch. Že aj keď bolia a keď vlastne vôbec nič nie je doriešené, stačí, aby padlo slovné spojenie definitívny rozchod a z kruhového objazdu sa zrazu objaví cesta, po ktorej sa dá výjsť. Je jedno či štvornožky, alebo vzpriamene po dvoch. Je jedno, že ju človek chvíľu ignoruje a stále sa vozí dookola. Je tam. Tá cesta. Človek sa môže nastaviť na nové zajtrajšky, stopne blúdenie emócií v krvnom obehu, celé je to iné. Lepšie.
Back to top
View user's profile Send private message  
Johanka
kytky 3, meta: 1350
kytky 3, meta: 1350


Joined: 20 Jan 2007
Posts: 1264
Location: z Arku

PostPosted: Wed 25.4.2007 13:28    Post subject: Reply with quote

U zubaře platím jen materiál na fotocomposity, pokud je třeba.
U obvodního lékaře nic.
U gynekologa nic, ale to jen proto, že studuju, jinak vybírá dar...ale je to asi 300,- nebo 500,- Kč. Přičemž nic není problém. V ordinaci je skoro pořád, na telefonu 24 hodin denně + když jsem potřebovala udělat akutně ultrazvuk, ale nemohla jsem dřív, než za týden, ptotože jsem se z Prahy vracela kolem devatý - desáty, tak mě vzal i takhle pozdě hned.

Klidně bych si za kvalitního doktora zaplatila. Proč taky ne, kdyby byl dobrej a ochotnej.

Jinak, nevim kdo to psal, s tou dásní, že si pak řekl 2000,-. Bych mu nic nezaplatila, protože Tě má informovat předem, na kolik to cca. vyjde.

S těma 30,-Kč, mi to přijde pohodě. Ale třeba platit u někoho, kdo Tě ani pořádně nevyšetří mi přijde nechutný. A měly by z toho být nějaké výjimky pro děti a tak.
_________________
27.10.2010 - Těhotenská poradna
23.11.2010 - TP

Back to top
View user's profile Send private message  
Nikky
kytky 5, meta: 6650
kytky 5, meta: 6650


Joined: 03 Jan 2007
Posts: 6390

PostPosted: Wed 25.4.2007 14:24    Post subject: Reply with quote

..


Last edited by Nikky on Wed 21.5.2008 9:26; edited 1 time in total
Back to top
View user's profile Send private message  
corona
kytky 2, meta: 450
kytky 2, meta: 450


Joined: 18 Jan 2007
Posts: 405

PostPosted: Wed 25.4.2007 20:10    Post subject: Reply with quote

Nikky Arrow Nejde o kariéru ani o prachy, ale o ordinační hodiny gynekologa a kvalitu jeho služeb. Laughing Laughing Na kariéru tu máme rubriku Práce. Wink Pojď se poprat tam. Roflnik
Back to top
View user's profile Send private message  
gigli
kytky 7, meta: 14150
kytky 7, meta: 14150


Joined: 03 Jan 2007
Posts: 14087

PostPosted: Wed 25.4.2007 22:45    Post subject: Reply with quote

corona wrote:
"Ideální" jsou prý doktoři z Homolky a Bulovky. Ale víc o tom nevím.


wow, tak to moje prsa chodí na správný místo.
a když už jsem se dostala k těm prsům. když jste si nahmataly bulku a doktorka vás poslala na ultrazvuk (otázka hlavně pro annyska, nevim, jestli ještě někdo byl), musely jste za to vyšetření platit? protože já jo, jelikož to nevypadalo na zhoubný nádor. teda na homolce mi dali nějakou poukázku na vyšetření, co má avon v rámci tý svý kampaně, takže mě to vyšlo na 40kč, ale stejně mě to překvapilo. něco jinýho by to bylo, kdybych tam šla čistě z prevence. to by mi to nijak zvláštní nepřišlo.
Back to top
View user's profile Send private message  
annysek
.


Joined: 02 Jan 2007
Posts: 15447

PostPosted: Thu 26.4.2007 5:56    Post subject: Reply with quote

gigli, ja jsem teda neplatila a taky me doktor presvedcoval, ze to urcite nic nebude a ze me tam teda posle pro klid duse.. Mozna je to opravdu tim, ze je to klinika, kde maji vsechno, takze ty sluzby mas v ramci toho, co platis rocne..
Back to top
View user's profile Send private message  
Johanka
kytky 3, meta: 1350
kytky 3, meta: 1350


Joined: 20 Jan 2007
Posts: 1264
Location: z Arku

PostPosted: Thu 26.4.2007 9:50    Post subject: Reply with quote

gigli Arrow Taky jsem nic neplatila a doktorka mi tvrdila, že to nic nebude, že je to jen fibromek a taky že jo.
_________________
27.10.2010 - Těhotenská poradna
23.11.2010 - TP

Back to top
View user's profile Send private message  
Nikolaos
Agent Provocateur


Joined: 26 Jan 2007
Posts: 2820
Location: Circus of damned

PostPosted: Tue 5.6.2007 7:56    Post subject: Re: Diskriminace u lékaře? Studentky neberou? Platíte na gyn Reply with quote

Platíte u soukromého doktora? Nie, ale chodím k neštátnemu
Arrow Máte zkušenost s "darovacími smlouvami" na gynekologii? (Tzn. zaplatíte několik tisíc ročně,podepíšete darovací smlouvu a máte přednostní právo ošetření a nečekat na objednání 2 měsíce nebo vás doktor vůbec nepřijme atd.) Nie.
Arrow Co říkáte na to, že by se u obvoďáka mělo platit 30,- za návštěvu? Nie som z toho nadšená nezdá sa mi to logické. Platím už dosť za odvody, keď som chorá lieky si skoro hradím v plnej výške, platím za recept myslím, že platím viac než dosť.
Arrow Stalo se vám, že jste za studií hůř sháněly doktora než teď? (Mně ano, vždycky se po telefonu ptali,co dělám a když jsem řekla "studentka", tak měli náhle obsazeno. To sa mi fakt nestalo
_________________
Vykašli se na to zlato, Ty nemůžeš za to, že mi je, tak jak mi je, nejsi to Ty, je to jen chemie.
Back to top
View user's profile Send private message  
Ďáblík
kytky 1, meta: 225
kytky 1, meta: 225


Joined: 04 Jun 2007
Posts: 223
Location: Všude, kde je fajn ;-)

PostPosted: Tue 5.6.2007 8:36    Post subject: Reply with quote

Na gyndě platím,ale jen 100,- na rok,protože jsem studentka a máma to ukecalal na to,že je samoživitelka. Jinak se platí asi 400,-

S darovací smlouvou zkušenosti nemám a poslala bych je do háje.

Těch 30,- se nezdá moc,ale vzheldem k tomu,že za obvoďákem člověk usí kvůli pitomýmu doporučení na všechno,tak se to pekelně prodraží a enlíbí se mi to.

Netalo se mi,že by mě odmítli kvůli tomu,že jsemstudentka,všude v pohodě.
Back to top
View user's profile Send private message  
Nayeli
kytky 3, meta: 1250
kytky 3, meta: 1250


Joined: 30 Apr 2007
Posts: 1152

PostPosted: Tue 5.6.2007 8:55    Post subject: Reply with quote

Na gynde platim 300 kc na rok. Driv jsem chodila k doktorovi, kde jsem neplatila nic, ale po nejakem case jsem s nim nebyla uz tak spokojena - nikdy mi nic nerekl, tady se mi libi ze mi doktorka vsecko vysvetli a tak... Wink
kamoska take plati za vysetreni 30 kc, myslim ze je to kvuli jednorazovym vysetrovacim zrcadlum....
Back to top
View user's profile Send private message  
Display posts from previous:   
Post new topic   Reply to topic    sfera.pravy.net Forum Index -> Zdraví All times are GMT + 1 Hour
Goto page Previous  1, 2, 3, 4, 5, 6
Page 6 of 6

 
Jump to:  
You can post new topics in this forum
You can reply to topics in this forum
You cannot edit your posts in this forum
You cannot delete your posts in this forum
You cannot vote in polls in this forum


Powered by phpBB © 2001, 2005 phpBB Group
additional terms