sfera.pravy.net Forum Index
sfera.pravy.net
Krásné narozeniny, Pecičko! :)
Diskriminace u lékaře? Studentky neberou? Platíte na gyndě?
Goto page Previous  1, 2, 3, 4, 5, 6  Next
 
Post new topic   Reply to topic    sfera.pravy.net Forum Index -> Zdraví
View previous topic :: View next topic  
Author Message
Byzzy
kytky 8, meta: 19650
kytky 8, meta: 19650


Joined: 02 Jan 2007
Posts: 19599

PostPosted: Tue 24.4.2007 12:47    Post subject: Reply with quote

lucuska wrote:
Takže soukromý lékaři se pak dělí na ty co si lidi platí samy a ty kteří jsou placeni pojišťovnou?


JO podle mě je to přesně takhle. Ale i doktor, který je třeba na poliklinice (tzn. nemá "svoji" ordinaci) nemusí mít smlouvu s pojištovnou.

Já jsem chodila k soukromému gynekologovi a tam bylo něco jako "příspěvek", platila jsem jednou 100,- a pak už ne. Jiné ženské to platily při každé návštěvě, ale nevyžadovalo se to.
Jinak neplatím nikde - u nové gynekoložky, zubařky, obvodní, kožní - nikde.
Back to top
View user's profile Send private message  
mexxie
kytky 5, meta: 5250
kytky 5, meta: 5250


Joined: 02 Jan 2007
Posts: 5143

PostPosted: Tue 24.4.2007 12:54    Post subject: Reply with quote

Teď v tom mám teda bordel Smile
Myslela jsem, že jediní doktoři, kteří nejsou soukromí, jsou v nemocnicích. A to ještě ne všichni, i v nemocnicích můžou existovat soukromé ordinace.
A na poliklinikách jsou přece soukromnící, ty ordinace si normálně pronajímají od společnosti, která polikliniku provozuje.

U doktora by se mělo platit jedině za úkony, které nehradí pojišťovna, u které jste pojištění, resp. v případě, že doktor nemá smlouvu s vaší pojišťovnou. Ale všichni by vám měli poskytnout základní péči, a to i na těch nejluxusnějších klinikách.
_________________
Když si člověk postaví dům, vždycky zpozoruje, že se při tom naučil něčemu, co měl rozhodně znát, než začal stavět.
Back to top
View user's profile Send private message  
lucuska
kytky 4, meta: 2750
kytky 4, meta: 2750


Joined: 11 Jan 2007
Posts: 2735

PostPosted: Tue 24.4.2007 12:55    Post subject: Reply with quote

Já jsem se právě s tímhle placením ještě nikde nesetkala, akorát v ústavu estetické medicíny, kde se platilo všechno, což chápu.
Back to top
View user's profile Send private message  
cloo
kytky 5, meta: 5850
kytky 5, meta: 5850


Joined: 03 Jan 2007
Posts: 5784

PostPosted: Tue 24.4.2007 12:59    Post subject: Reply with quote

Lucusko, ja mam treba pojistovnu, ktera ma nasmlouvane doktory jen na Morave a kdybych se treba prestehovala do Prahy a nezmenila pojistovnu, tak bych si musela vsechno platit sama.

Zakladni NEODKLADNOU peci ti musi poskytnout vsude. Je tam dulezite to slovicko neodkladnou a i tak to podle me moc nefunguje.
Back to top
View user's profile Send private message  
corona
kytky 2, meta: 450
kytky 2, meta: 450


Joined: 18 Jan 2007
Posts: 405

PostPosted: Tue 24.4.2007 13:47    Post subject: Reply with quote

V půl pátý na gyndu? No tak to by mě teda "nevytrhlo". Potřebuju mít flexibilního doktora, tzn. do 20.00 denně a kdykoliv na mobilu. Tak kdyby měl můj doktor do 17.00, tak ode mně teda opravdu neuvidí ani korunu. To se nedivím, že neplatíte. Wink
Back to top
View user's profile Send private message  
Rhiannon
Mrs. Bunny


Joined: 02 Jan 2007
Posts: 10336
Location: Somewhere over the rainbow

PostPosted: Tue 24.4.2007 13:53    Post subject: Reply with quote

corona wrote:
V půl pátý na gyndu? No tak to by mě teda "nevytrhlo". Potřebuju mít flexibilního doktora, tzn. do 20.00 denně a kdykoliv na mobilu. Tak kdyby měl můj doktor do 17.00, tak ode mně teda opravdu neuvidí ani korunu. To se nedivím, že neplatíte. Wink

corono ty jsi vazne takova korouhvicka, ze? tocis se podle toho kam vitr fouka Laughing Tak teda prosimte vadi ti to placeni u gynekologa nebo ne? z uvodniho prispevku jsem mela dojem ze se nad tim pozastavujes a ted najednou jsi rada ze mu platis protoze za to dostavas perfektni sluzby?

Ja si teda se svym gynekologem nevolavam na mobil, muj zivot soukromy ani pracovni nevyzaduje neodkladne gynekologicke zasahy a ani nemam potrebu ho vidat po vecerech. Tu pracovni dobu ti nezavidim, ja jsem rada ze ji nemam a muzu si vsechno zorganizovat podle sebe, vcetne navstevy lekare. Autem to mam z prace 10 minut, tak nevim proc se nad tim zalamovat.
_________________
I don't want to be your other half, I believe that 1 and 1 make 2


Last edited by Rhiannon on Tue 24.4.2007 14:02; edited 1 time in total
Back to top
View user's profile Send private message  
kecka
kytky 6, meta: 7850
kytky 6, meta: 7850


Joined: 03 Jan 2007
Posts: 7778
Location: v moři čokolády

PostPosted: Tue 24.4.2007 13:56    Post subject: Reply with quote

corona: neber to jako utok ale zajimalo by me tvoje povolani kdyz potrebujes gynekologa na mobilu 24 hodin denne. Teda nepredpokladam a ani ti nepreju zadne problemy, ktere by tohle vyzadovaly, ale popravde si takovou situaci neumim predstavit.
Back to top
View user's profile Send private message  
Rhiannon
Mrs. Bunny


Joined: 02 Jan 2007
Posts: 10336
Location: Somewhere over the rainbow

PostPosted: Tue 24.4.2007 13:57    Post subject: Reply with quote

Kecko Corona je pravnicka Twisted Evil
_________________
I don't want to be your other half, I believe that 1 and 1 make 2
Back to top
View user's profile Send private message  
kecka
kytky 6, meta: 7850
kytky 6, meta: 7850


Joined: 03 Jan 2007
Posts: 7778
Location: v moři čokolády

PostPosted: Tue 24.4.2007 14:01    Post subject: Reply with quote

Rhiannon wrote:
Kecko Corona je pravnicka Twisted Evil


tak tedka už mi to hlava nebere vůbec, ale každej jsme nějakej
Back to top
View user's profile Send private message  
Lucrezia
kytky 5, meta: 7050
kytky 5, meta: 7050


Joined: 03 Jan 2007
Posts: 6667

PostPosted: Tue 24.4.2007 14:10    Post subject: Reply with quote

kecka wrote:
annysek wrote:
a kdyz chcete jen recept na HA, staci zavolat a za dva dny mate recept na recepci pripraveny.


za dva dny? Shocked já zavolám ve čtvrt na osm ráno a v osm mám recept v ruce. Ale zase tam kde chodím já jsou jenom dva lékaři a každý má svou sestřičku

ja jsem to mela vetsinou do druheho dne, anebo kdyz jsem zavolala rano, tak vpoledne jsem se pro to mohla stavit.
Taky nechapu, proc jim to trvalo tak dlouho, asi to sestra vypisovala najednou za den, co se ji nashromazdily pozadavky na recept.

S tou pracovni dobou nevim, maji hlavne na rano a dopoledne, asi maji tu pracovni dobu nejakou zkracenou, mela jsem trochu problem se objednat(mesic dopredu, ale to zalezi i na fazi cyklu)

a jinak neplatim nikde nic, a se sluzbama jsem spokojena.
Back to top
View user's profile Send private message  
gigli
kytky 7, meta: 14150
kytky 7, meta: 14150


Joined: 03 Jan 2007
Posts: 14087

PostPosted: Tue 24.4.2007 14:20    Post subject: Reply with quote

corona wrote:
Spíš mi vadí nekvalitní zubaři (ten gynekolog za poplatek aspoň poskytuje nadstandart) a komunistický názory na zdravotnictví... Např. kolegyně v práci, která "podědila" gynekoložku po mamince, zubaře po tatínkovi a kožního jí doporučila babička. Rolling Eyes


eh, nějak nechápu, co je na tom tak děsnýho. obvoďáka mám s rodičema stejnýho a k zubařce chodim stejný jak táta (ona teda žije v přesvědčení, že je to můj manžel, i když se jí to vždycky snažim vyvrátit. ale po třetim "jojo, vy se u toho křeníte, jak ten váš manžel" to vzdám) akorát na gyndu chodim jinam, páč jsem nechtěla chodit k chlapovi a ještě k manželovi mý obvoďačky. když vyhovujou jim tak, proč tam nechodit taky a hledat někoho jinýho? navíc je to i praktický. třeba k zubařce se nejsem schopná objednat a otec tam chodí často, tak mě vždycky nahlásí. jinak bych tam, pokud by mi nehnila pusa, nechodila vůbec.

jinak na gyndě platim 200kč ročně. a s tim receptem mě překvapujete. já tam prostě přijdu, doktorka se mě zeptá, jestli je všechno v pořádku a recept napíše hned.
Back to top
View user's profile Send private message  
Koogi
can't ask why about love
kytky 8, meta: 25650


Joined: 03 Jan 2007
Posts: 24680

PostPosted: Tue 24.4.2007 14:22    Post subject: Reply with quote

corona wrote:
V půl pátý na gyndu? No tak to by mě teda "nevytrhlo". Potřebuju mít flexibilního doktora, tzn. do 20.00 denně a kdykoliv na mobilu. Tak kdyby měl můj doktor do 17.00, tak ode mně teda opravdu neuvidí ani korunu. To se nedivím, že neplatíte. Wink


No jo, tak si pak nestěžuj a nekruť očima, že mu platíš čtyři litry za rok. Když jsi tak strašně vytížená, že si tam nemůžeš zajít ani ráno před prací nebo se z práce na chvíli uvolnit.
_________________
Look in the mirror and ask your soul if you're alright. Put out the glitter that your soul hides behind.
Back to top
View user's profile Send private message  
Lucrezia
kytky 5, meta: 7050
kytky 5, meta: 7050


Joined: 03 Jan 2007
Posts: 6667

PostPosted: Tue 24.4.2007 14:24    Post subject: Reply with quote

gigli - jo me vlastne recept taky napsal doktor hned kdyz jsem tam byla na prohlidce Very Happy jinak ale byl vetsinou az 2. den
Back to top
View user's profile Send private message  
Koogi
can't ask why about love
kytky 8, meta: 25650


Joined: 03 Jan 2007
Posts: 24680

PostPosted: Tue 24.4.2007 14:26    Post subject: Reply with quote

mně teda recept taky napíšou vždycky hned kdykoliv tam přijdu
_________________
Look in the mirror and ask your soul if you're alright. Put out the glitter that your soul hides behind.
Back to top
View user's profile Send private message  
Byzzy
kytky 8, meta: 19650
kytky 8, meta: 19650


Joined: 02 Jan 2007
Posts: 19599

PostPosted: Tue 24.4.2007 14:34    Post subject: Reply with quote

corona - já jsem asi fakt z vesnice, ale nechápu, na co potřebuješ mít doktora na telefonu 24 hodin denně a ordinaci co 20:00 (asi minimálně). Bože je to přece taky jen člověk.

Já mám všude recepty hned, nikdy jsem na nic nečekala. Ani u zubařky nečekám extra dlouho, když se objednávám na prohlídku. Na gyndu se neobědnávám vůbec, k mé lékařce moc lidí nechodí.
Back to top
View user's profile Send private message  
Display posts from previous:   
Post new topic   Reply to topic    sfera.pravy.net Forum Index -> Zdraví All times are GMT + 1 Hour
Goto page Previous  1, 2, 3, 4, 5, 6  Next
Page 4 of 6

 
Jump to:  
You can post new topics in this forum
You can reply to topics in this forum
You cannot edit your posts in this forum
You cannot delete your posts in this forum
You cannot vote in polls in this forum


Powered by phpBB © 2001, 2005 phpBB Group
additional terms