sfera.pravy.net Forum Index
sfera.pravy.net
Krásné narozeniny, Pecičko! :)
Diskriminace u lékaře? Studentky neberou? Platíte na gyndě?
Goto page 1, 2, 3, 4, 5, 6  Next
 
Post new topic   Reply to topic    sfera.pravy.net Forum Index -> Zdraví
View previous topic :: View next topic  
Author Message
corona
kytky 2, meta: 450
kytky 2, meta: 450


Joined: 18 Jan 2007
Posts: 405

PostPosted: Mon 23.4.2007 12:34    Post subject: Diskriminace u lékaře? Studentky neberou? Platíte na gyndě? Reply with quote

Arrow Platíte u soukromého doktora?
Arrow Máte zkušenost s "darovacími smlouvami" na gynekologii? (Tzn. zaplatíte několik tisíc ročně,podepíšete darovací smlouvu a máte přednostní právo ošetření a nečekat na objednání 2 měsíce nebo vás doktor vůbec nepřijme atd.)
Arrow Co říkáte na to, že by se u obvoďáka mělo platit 30,- za návštěvu?
Arrow Stalo se vám, že jste za studií hůř sháněly doktora než teď? (Mně ano, vždycky se po telefonu ptali,co dělám a když jsem řekla "studentka", tak měli náhle obsazeno.)
Back to top
View user's profile Send private message  
Berus
kytky 3, meta: 1750
kytky 3, meta: 1750


Joined: 06 Jan 2007
Posts: 1650

PostPosted: Mon 23.4.2007 12:37    Post subject: Reply with quote

U soukromého gynekologa platím 300Kč ročně, což mě nějak nevytrhne. Rozhodně nemám problém objednat se třeba hned na příští týden, ani jsem se nesetkala s tím, že by mě nechtěli vzít proto, že jsem studentka. Shocked
Back to top
View user's profile Send private message  
Lilith
:faitilhiér:


Joined: 04 Jan 2007
Posts: 11317

PostPosted: Mon 23.4.2007 12:38    Post subject: Reply with quote

zajímavé téma Wink

Já naštěstí k doktorů moc nechodím, praktik je moje máma. U gynekoložky platím příspěvek 500 ročně a protože jsem spokojená jak s její péčí, tak s ordinačními hodinami a nulovou čekací dobou, tak bych klidně dala i víc Embarassed

A zubař... tak to je no comment, vyhýbám se mu jak to jde, protože jsem posledně platila 1500 za plombu. Takže v tomhle objemu by mě už poplatek za návštěvu 30,- nezabil, protože je to minimální rozdíl.

K těm poplatkům - třeba mně je to jedno, protože k doktorům chodím minimálně a i kdybych šla, tak je pro mě těch 30 (nebo i víc) zanedbatelných. Ale neuznávám, aby platili důchodci a malé děti (ty mají být osvobozeny jen do 3 let věku), obvzlášť u těch důchodců mi to přijde vzhledem k množství jejich chorob dost nefér a navíc jsou úplně astronomický doplatky na léky. Vidím to u svojí babičky, když jí jezdím do lékárny, jsou to fakt tisíce a pořád se to zvyšuje Rolling Eyes
_________________
Proč on? Protože se nám chtělo...
Back to top
View user's profile Send private message  
little_B
...malá bosorka...


Joined: 04 Jan 2007
Posts: 4904

PostPosted: Mon 23.4.2007 12:40    Post subject: Reply with quote

Platíte u soukromého doktora? Iba u zubára, platím celú sumu, lebo nemá zmluvy s poisťovňami.
Máte zkušenost s "darovacími smlouvami" na gynekologii? (Tzn. zaplatíte několik tisíc ročně,podepíšete darovací smlouvu a máte přednostní právo ošetření a nečekat na objednání 2 měsíce nebo vás doktor vůbec nepřijme atd.) Nie (ešte som sa s tým nikde nestretla)
Co říkáte na to, že by se u obvoďáka mělo platit 30,- za návštěvu? U nás to istý čas tak fungovalo, ale pokiaľ viem, poplatky sa zrušili. Podľa mňa na to doplácajú hlavne starší ľudia, prípadne ľudia, ktorí musia chodiť častejšie k lekárovi.
Stalo se vám, že jste za studií hůř sháněly doktora než teď? (Mně ano, vždycky se po telefonu ptali,co dělám a když jsem řekla "studentka", tak měli náhle obsazeno.) Ani nie. Počas štúdia som pomerne málo chodila k lekárovi, ale nikdy nebol problém s objednávaním alebo tým, že som študentka.
_________________
Prax ukazuje, že žena vydrží ešte desaťkrát toľko vo chvíli, keď vyhlasuje, že už nevydrží. Niektoré typy aj dvadsaťkrát.
Je to dobré. Zachráni to mnohé vzťahy, ktoré stoja za to.
Je to zlé. Udržiava pri živote aj vzťahy, ktoré stoja za hovno už dávno.
Back to top
View user's profile Send private message  
corona
kytky 2, meta: 450
kytky 2, meta: 450


Joined: 18 Jan 2007
Posts: 405

PostPosted: Mon 23.4.2007 14:45    Post subject: Reply with quote

No já teda za gynekologa v centru Prahy platím 4000 ročně. Rolling Eyes Má nějakej paušál či co.

Jo a nechápu ty rozdílný platby u zubaře: na jihu Čech 300,- za bílou plombu, v Praze 700-1500,-! To je šílený... Přitom všichni jedou na VZP!
Back to top
View user's profile Send private message  
cloo
kytky 5, meta: 5850
kytky 5, meta: 5850


Joined: 03 Jan 2007
Posts: 5784

PostPosted: Mon 23.4.2007 14:52    Post subject: Reply with quote

Platim u gynekologa 500 Kc rocne, u zubare nic. Za bilou plombu dle materialu a velikosti, vetsinou kolem 500.

30 Kc za navstevu u lekare mi prijde smesnych, kdyz v Irsku jsem za navstevu lekare platila 40 Euro.
Back to top
View user's profile Send private message  
Rhiannon
Mrs. Bunny


Joined: 02 Jan 2007
Posts: 10336
Location: Somewhere over the rainbow

PostPosted: Mon 23.4.2007 15:00    Post subject: Re: Diskriminace u lékaře? Studentky neberou? Platíte na gyn Reply with quote

Arrow Platíte u soukromého doktora? ne
Arrow Máte zkušenost s "darovacími smlouvami" na gynekologii? ne, neni problem se objednat na pristi tyden nebo nekdy i na ten stejny a necekam nikdy
Arrow Co říkáte na to, že by se u obvoďáka mělo platit 30,- za návštěvu? mne osobne to je jedno a klidne platit budu. Otazka je co s duchodci a lidmi, jejichz zdravotni stav caste navstevy lekare vyzaduje.
Arrow Stalo se vám, že jste za studií hůř sháněly doktora než teď? ne
_________________
I don't want to be your other half, I believe that 1 and 1 make 2
Back to top
View user's profile Send private message  
Chocolate
Jedem das Seine und mir das Beste:-)


Joined: 08 Jan 2007
Posts: 8069

PostPosted: Mon 23.4.2007 15:01    Post subject: Reply with quote

Ja neplatim nikde nic, akorat jednou z ctvrt roku kdyz jdu poprve k lekari, tak 10 euro.

v CR jsem platila na gynde 300/rok a nikdy jsem zadny problem s objednavanim ani nicim jinym nemela, naopak byl muj doktor velmi ochotny, fungoval na mailu a na telefonu 24 hodin denne a kdyz jsem cokoli potrebovala, vysel mi vstrict. Akorat se platila jednorazova zrcadla navic, kdyz jsem je chtela.

o tech darovacich slmouvach slysim poprve Shocked

4000/rok za gynekologa bych neplatila ani omylem (pokud je tim mysleno bezny poplatek, nic extra k tomu)
Back to top
View user's profile Send private message  
Lilith
:faitilhiér:


Joined: 04 Jan 2007
Posts: 11317

PostPosted: Mon 23.4.2007 15:08    Post subject: Reply with quote

Chocolate wrote:
Akorat se platila jednorazova zrcadla navic, kdyz jsem je chtela.

No vida, na to jsem zapomněla. Taky je platím- 50,- Kč.
_________________
Proč on? Protože se nám chtělo...
Back to top
View user's profile Send private message  
edit_no_90
kytky 4, meta: 4050
kytky 4, meta: 4050


Joined: 03 Jan 2007
Posts: 3765

PostPosted: Mon 23.4.2007 16:15    Post subject: Reply with quote

Neplatím nikde nic, chodím k fakultnímu gynekologovi, takže s tím, že jsem studentka, tam samozřejmě problém nemám Cool
Back to top
View user's profile Send private message  
Rhiannon
Mrs. Bunny


Joined: 02 Jan 2007
Posts: 10336
Location: Somewhere over the rainbow

PostPosted: Mon 23.4.2007 16:24    Post subject: Reply with quote

Popravde receno ss temi darovacimi smlouvami, kdyby to na me nejaky doktor zkusil, asi bych to praskla na CLK, pze mi to prijde jako naprosto neeticke vydirani Evil or Very Mad
_________________
I don't want to be your other half, I believe that 1 and 1 make 2
Back to top
View user's profile Send private message  
Meesha
:-)


Joined: 04 Jan 2007
Posts: 949

PostPosted: Mon 23.4.2007 16:35    Post subject: Reply with quote

Arrow Platíte u soukromého doktora? Arrow ne
Arrow Máte zkušenost s "darovacími smlouvami" na gynekologii? (Tzn. zaplatíte několik tisíc ročně,podepíšete darovací smlouvu a máte přednostní právo ošetření a nečekat na objednání 2 měsíce nebo vás doktor vůbec nepřijme atd.) Arrow nemám tu zkušenost
Arrow Co říkáte na to, že by se u obvoďáka mělo platit 30,- za návštěvu? Arrow nejsem proti
Arrow Stalo se vám, že jste za studií hůř sháněly doktora než teď? (Mně ano, vždycky se po telefonu ptali,co dělám a když jsem řekla "studentka", tak měli náhle obsazeno.) Arrow to se mi nestalo
Back to top
View user's profile Send private message  
Rhiannon
Mrs. Bunny


Joined: 02 Jan 2007
Posts: 10336
Location: Somewhere over the rainbow

PostPosted: Mon 23.4.2007 16:38    Post subject: Reply with quote

taky si rikam, co se ma co takovy gynekolog ptat na povolani pacientek? ano, pokud by pacientka povolanim byla prostitutka, tak by pak jiste mel s ni hodne prace, ale jinak? asi uz jen to, ze by mi takovou otazku do telefonu polozil, by si vykoledovalo z moji strany hodne peprnou odpoved Confused (jsem dneska nejaka nesnasenliva Laughing )
_________________
I don't want to be your other half, I believe that 1 and 1 make 2
Back to top
View user's profile Send private message  
Lenore
___________________


Joined: 02 Jan 2007
Posts: 29900

PostPosted: Mon 23.4.2007 17:02    Post subject: Reply with quote

No mě hlavně fasicnuje, proč to platíš, když ti to evidentně vadí. A běžný to asi nebude, když nikdo jiný se s tím tady nestekal.
_________________
queerer than we can suppose
Back to top
View user's profile Send private message  
corona
kytky 2, meta: 450
kytky 2, meta: 450


Joined: 18 Jan 2007
Posts: 405

PostPosted: Mon 23.4.2007 17:52    Post subject: Reply with quote

Lenore Arrow Běžné to v "lepších" lokalitách asi je, protože kdysi o tom byly články a reportáže na TV Nova: že lepší doktoři si nechávají platit dvakrát (jednou od VZP a podruhé od pacienta) za ten samý úkon,protože i tak je u nich nával. Ne že by to bylo etické (to teda ne), ale zase na druhou stranu chápu, že doktor na Praze 1 platí podstatně větší nájmy za ordinaci než v Praze-Letňanech,... a taky tržní "cena práce" gynekologa-primáře je asi jiná než "gynekologa-jeho podřízeného", ne?
Back to top
View user's profile Send private message  
Display posts from previous:   
Post new topic   Reply to topic    sfera.pravy.net Forum Index -> Zdraví All times are GMT + 1 Hour
Goto page 1, 2, 3, 4, 5, 6  Next
Page 1 of 6

 
Jump to:  
You can post new topics in this forum
You can reply to topics in this forum
You cannot edit your posts in this forum
You cannot delete your posts in this forum
You cannot vote in polls in this forum


Powered by phpBB © 2001, 2005 phpBB Group
additional terms