sfera.pravy.net Forum Index
sfera.pravy.net
Krásné narozeniny, Pecičko! :)
Diskriminace u lékaře? Studentky neberou? Platíte na gyndě?
Goto page Previous  1, 2, 3, 4, 5, 6  Next
 
Post new topic   Reply to topic    sfera.pravy.net Forum Index -> Zdraví
View previous topic :: View next topic  
Author Message
terrynka
kytky 7, meta: 13150
kytky 7, meta: 13150


Joined: 03 Jan 2007
Posts: 13139

PostPosted: Tue 24.4.2007 6:47    Post subject: Re: Diskriminace u lékaře? Studentky neberou? Platíte na gyn Reply with quote

Platíte u soukromého doktora? Arrow neplatim

Máte zkušenost s "darovacími smlouvami" na gynekologii? (Tzn. zaplatíte několik tisíc ročně,podepíšete darovací smlouvu a máte přednostní právo ošetření a nečekat na objednání 2 měsíce nebo vás doktor vůbec nepřijme atd.) Arrow o necem takovem slysim poprve v zivote. Nikdy jsem se s timhle nesetkala a nikdo z me rodiny taky ne. Co to ma proboha byt? Radsi si pockam tak, jak kazdy druhy, nez platit nekolik tisic rocne, musela bych byt asi blazen...

Co říkáte na to, že by se u obvoďáka mělo platit 30,- za návštěvu? Arrow smesne a trapne.

Stalo se vám, že jste za studií hůř sháněly doktora než teď? (Mně ano, vždycky se po telefonu ptali,co dělám a když jsem řekla "studentka", tak měli náhle obsazeno.)Arrow Ne, to se mi nikdy nestalo, vzdycky me vsude vzali bez problemu a jestli studuju nebo pracuju je zajimalo az pro osobni navsteve, pri vypisovani karty.

Jinak k tomu receptu... zajimave. Ja si pro recept vetsinou chodim az v den, kdy mam vzit prvni prasek, takze tim, ze bych mela cekat dva dny ( Shocked ) by doktori asi zpusobili mensi katastrofu Laughing Ja si tam vetsinou skocim a sestra mi to vypise za dve minuty. Jednou, kdyz jsem byla nemocna mi ho dokonce poslala postou domu.


Last edited by terrynka on Wed 25.4.2007 7:53; edited 1 time in total
Back to top
View user's profile Send private message  
Lilith
:faitilhiér:


Joined: 04 Jan 2007
Posts: 11317

PostPosted: Tue 24.4.2007 8:55    Post subject: Reply with quote

Rhiannon wrote:

to je presne ten duvod proc 1) nemam pracovni dobu


ufuf závidím Bicovnik

Každopádně já u gynekoložky ani zubařky nemám problém se objednat třeba na 18 nebo 18:30, takže mi to do pracovní doby nijak nezasahuje.
_________________
Proč on? Protože se nám chtělo...
Back to top
View user's profile Send private message  
Lenore
___________________


Joined: 02 Jan 2007
Posts: 29920

PostPosted: Tue 24.4.2007 8:57    Post subject: Reply with quote

Tady někomu pracovní doba končí před šestou? Shocked Ale to už je opravdu hodně OT.
_________________
queerer than we can suppose
Back to top
View user's profile Send private message  
Lilith
:faitilhiér:


Joined: 04 Jan 2007
Posts: 11317

PostPosted: Tue 24.4.2007 9:00    Post subject: Reply with quote

Lenore wrote:
Tady někomu pracovní doba končí před šestou? Shocked Ale to už je opravdu hodně OT.


Jestli je to na mě, tak já mám pevnou pracovní dobu do 17 Zvracik a než si dojdu pro auto a dojedu k doktorce, tak je to tak 40-50 minut.
_________________
Proč on? Protože se nám chtělo...
Back to top
View user's profile Send private message  
Lenore
___________________


Joined: 02 Jan 2007
Posts: 29920

PostPosted: Tue 24.4.2007 9:02    Post subject: Reply with quote

Lilith, ne já ti záviděla Laughing

Tak teď musim napsat něco k tématu... sakra.. Třeba - do kolika mají u vás na gyndě ordinační hodiny? Já se právě objednávám vždycky na ráno a když si tam někdy přijdu odpoledne pro recept, tak už je tam jenom sestra Paranoidnik
_________________
queerer than we can suppose
Back to top
View user's profile Send private message  
Lilith
:faitilhiér:


Joined: 04 Jan 2007
Posts: 11317

PostPosted: Tue 24.4.2007 9:04    Post subject: Reply with quote

Lenore wrote:
Tak teď musim napsat něco k tématu... sakra.. Třeba - do kolika mají u vás na gyndě ordinační hodiny? Já se právě objednávám vždycky na ráno a když si tam někdy přijdu odpoledne pro recept, tak už je tam jenom sestra Paranoidnik


Jak kdy, ale třeba v úterý do 19 a některé dny třeba od 7 ráno. Moc si to ale nepamatuju a hlavně jsem tam snad rok nebyla Embarassed
_________________
Proč on? Protože se nám chtělo...
Back to top
View user's profile Send private message  
kecka
kytky 6, meta: 7850
kytky 6, meta: 7850


Joined: 03 Jan 2007
Posts: 7778
Location: v moři čokolády

PostPosted: Tue 24.4.2007 9:10    Post subject: Reply with quote

Lenore wrote:

Tak teď musim napsat něco k tématu... sakra.. Třeba - do kolika mají u vás na gyndě ordinační hodiny? Já se právě objednávám vždycky na ráno a když si tam někdy přijdu odpoledne pro recept, tak už je tam jenom sestra Paranoidnik


dva dny v tydnu do 18.30, dva dny do tri (na stridacku) a v patek do 12 nebo do 11 to si nejsem jistá. A začíná většinou v 7.30. Jen myslim ve středu až v 9, ale to má zase do 18.30
Back to top
View user's profile Send private message  
cloo
kytky 5, meta: 5850
kytky 5, meta: 5850


Joined: 03 Jan 2007
Posts: 5784

PostPosted: Tue 24.4.2007 9:18    Post subject: Reply with quote

Ten muj ma dva dny do sesti a jeden do sedmi vecera. Rano ma jen jeden den.

Zubarka ma zase uz od sesti a jen dopoledne, takze tu zas zvladam pred praci.
Back to top
View user's profile Send private message  
Bruillard
....


Joined: 03 Jan 2007
Posts: 1996

PostPosted: Tue 24.4.2007 9:25    Post subject: Reply with quote

Já platím na gynekologii 500,- každý rok, maximum co tam člověk může zaplatit za rok je 1000,- je to nějak závislé na poču návštěv. U obvodního lékaře neplatím nic. Zubařce platím a dost, ale zase je to super zubařka a jsem ráda že jí mám, takže jí to klidně zaplatím.

S tím že by mě doktor nechtěl vzít proto, že jsem studentka jsem se nikdy nesetkala, ani se mě na to nikdo neptal než mě vzali. Ale setkala jsem se s tím že jsem měla problém v Praze sehnat doktora, protože měli všichni plno.

A s placením za návštěvu lékaře souhlasím, jen u lidí kteří jsou nemocní a chodí pravidelně by se to muselo nějak řešit - pokud mají nějakou dlouhodobou nemoc tak by to podle mě mohli zaplatit jen při první návštěvě a pak by léčba té jedné nemoci byla jakoby v jednom. Co se týče důchodců tak věřím že spousta jich má vážné problémy a peníze nemají, ale spousta jich taky chodí k doktorovi jen tak z nudy a nic jim není (znám takové) a ti by potřebovali platit tak 100 za návštěvu, aby je ty manýry přešly Smile)
Back to top
View user's profile Send private message  
annysek
.


Joined: 02 Jan 2007
Posts: 15447

PostPosted: Tue 24.4.2007 10:50    Post subject: Reply with quote

greenwood wrote:

nj,ma sve vyhody mit doktora v rodine Laughing


tak to mas pravdu, dokud jsem neznala pritele (a hlavne jeho maminku zubarku), nevedela jsem, jak funguje protekce Laughing
Back to top
View user's profile Send private message  
Koogi
can't ask why about love
kytky 8, meta: 25650


Joined: 03 Jan 2007
Posts: 24680

PostPosted: Tue 24.4.2007 10:58    Post subject: Reply with quote

corona wrote:
No já teda za gynekologa v centru Prahy platím 4000 ročně. Rolling Eyes Má nějakej paušál či co.

Jo a nechápu ty rozdílný platby u zubaře: na jihu Čech 300,- za bílou plombu, v Praze 700-1500,-! To je šílený... Přitom všichni jedou na VZP!


Tak si najdi jinýho ne, když nad tím koulíš očima. V Praze máš obrovský výběr.

Za bílou plombu platím v Praze 300 Kč u VELMI dobré zubařky.


Na gynekologii neplatím nic. U zubařky za bílé výplně a nadstandardní zákroky jako je třeba dostavba zubu nebo plnění. Za preventivní prohlídku neplatím nic. K obvodní moc nechodím, když něco potřebuju, tak mi to přinese teta, která u ní dělá sestričku. Recepty od gynekologa mi nosí taky a i kdyby nenosila, tak se mi nikdy nestalo, že bych na ně čekala. A nikdy se mi nestalo, že by mě jako studenta odmítli, spíš naopak. V Dejvicích jedna gynekoložka přijímá pouze studenty, ostatní už ne, protože má plno.

S placením za návštěvu lékaře souhlasím, ale muselo by to být nějak ošetřeno a uděleny výjimky pro určité opakovaně nemocné pacienty, s určitými chorobami atd.
_________________
Look in the mirror and ask your soul if you're alright. Put out the glitter that your soul hides behind.
Back to top
View user's profile Send private message  
mexxie
kytky 5, meta: 5250
kytky 5, meta: 5250


Joined: 02 Jan 2007
Posts: 5143

PostPosted: Tue 24.4.2007 12:05    Post subject: Re: Diskriminace u lékaře? Studentky neberou? Platíte na gyn Reply with quote

Arrow Platíte u soukromého doktora?
ne, neplatím
Arrow Máte zkušenost s "darovacími smlouvami" na gynekologii? (Tzn. zaplatíte několik tisíc ročně,podepíšete darovací smlouvu a máte přednostní právo ošetření a nečekat na objednání 2 měsíce nebo vás doktor vůbec nepřijme atd.)
viděla jsem u mojí doktorky nějaký leták... prý příspěvek na zlepšení úrovně služeb, ale nic o přednostním objednání apod. tam nebylo.
Arrow Co říkáte na to, že by se u obvoďáka mělo platit 30,- za návštěvu?
Nejsem proti, k doktorovi chodím, když už není zbytí, a těch 30,- není zas taková pálka, abych si to nemohla dovolit. Snad ale budou nějaké úlevy pro dlouhodobě nemocné.
Arrow Stalo se vám, že jste za studií hůř sháněly doktora než teď?
Ne, doktory jsem sehnala úplně v pohodě. Zavolala jsem, zeptala se, jestli ještě berou a hotovo. Co dělám, se mě ptali až na první návštvěvě, ale nikdy nebylo studium překážkou Smile
_________________
Když si člověk postaví dům, vždycky zpozoruje, že se při tom naučil něčemu, co měl rozhodně znát, než začal stavět.
Back to top
View user's profile Send private message  
lucuska
kytky 4, meta: 2750
kytky 4, meta: 2750


Joined: 11 Jan 2007
Posts: 2735

PostPosted: Tue 24.4.2007 12:25    Post subject: Reply with quote

Já myslela, že u každého soukromého doktora se platí?Myslik Nebo každý doktor,který má vlastní ordinaci je soukromý?
Back to top
View user's profile Send private message  
mexxie
kytky 5, meta: 5250
kytky 5, meta: 5250


Joined: 02 Jan 2007
Posts: 5143

PostPosted: Tue 24.4.2007 12:38    Post subject: Reply with quote

lucuska wrote:
Nebo každý doktor,který má vlastní ordinaci je soukromý?

Myslím že jo Smile

Na základě čeho oni ty poplatky vybírají? Můžou to vůbec dělat?
_________________
Když si člověk postaví dům, vždycky zpozoruje, že se při tom naučil něčemu, co měl rozhodně znát, než začal stavět.
Back to top
View user's profile Send private message  
lucuska
kytky 4, meta: 2750
kytky 4, meta: 2750


Joined: 11 Jan 2007
Posts: 2735

PostPosted: Tue 24.4.2007 12:43    Post subject: Reply with quote

Takže soukromý lékaři se pak dělí na ty co si lidi platí samy a ty kteří jsou placeni pojišťovnou?
Back to top
View user's profile Send private message  
Display posts from previous:   
Post new topic   Reply to topic    sfera.pravy.net Forum Index -> Zdraví All times are GMT + 1 Hour
Goto page Previous  1, 2, 3, 4, 5, 6  Next
Page 3 of 6

 
Jump to:  
You can post new topics in this forum
You can reply to topics in this forum
You cannot edit your posts in this forum
You cannot delete your posts in this forum
You cannot vote in polls in this forum


Powered by phpBB © 2001, 2005 phpBB Group
additional terms