sfera.pravy.net Forum Index
sfera.pravy.net
Krásné narozeniny, Pecičko! :)
Diskriminace u lékaře? Studentky neberou? Platíte na gyndě?
Goto page Previous  1, 2, 3, 4, 5, 6  Next
 
Post new topic   Reply to topic    sfera.pravy.net Forum Index -> Zdraví
View previous topic :: View next topic  
Author Message
Lilith
:faitilhiér:


Joined: 04 Jan 2007
Posts: 11317

PostPosted: Mon 23.4.2007 18:01    Post subject: Reply with quote

Hmm tu reportáž jsem taky viděla a nepřijde mi nic špatného na tom, připlatit si za nadstandard. 500 ročně, které platím gynekoložce, nejsou žádná pálka, jsem s ní spokojená, nikdy nečekám a objednací termíny nejsou nijak dlouhé, pokud potřebuju urgentně, vezmě mě hned.
Něco jiného by bylo, kdyby chtěla platit každý zákrok zvlášť - jednou ode mě, jednou od pojišťovny, to mi přijde zbytečné, uvažovala bych o tom snad jen v případě hospitalizace na soukromé klinice Rolling Eyes

Asi před 10-12 lety, když jsem ještě byla na střední, tak moje oční doktorka zavedla platby za přednostní objednání (tehdy to bylo asi 20kč), protože normálně se u ní čekalo celé dopoledne. Tehdy mi to přišlo příšerný, dneska bych to klidně zaplatila už proto, že nemám čas (a samozřejmě ani chuť) strávit dopoledne v čekárně Rolling Eyes
_________________
Proč on? Protože se nám chtělo...
Back to top
View user's profile Send private message  
Rhiannon
Mrs. Bunny


Joined: 02 Jan 2007
Posts: 10336
Location: Somewhere over the rainbow

PostPosted: Mon 23.4.2007 18:18    Post subject: Reply with quote

Lilith wrote:
Hmm tu reportáž jsem taky viděla a nepřijde mi nic špatného na tom, připlatit si za nadstandard.

Mne na tom vadi to, kdyz se to dostane do polohy "podepis mi darovaci smlouvu, nebo te nevezmu". A taky ta pravni forma. Tak bud tomu doktorovi davam dar anebo si priplacim za "lepsi" sluzby, ne?
_________________
I don't want to be your other half, I believe that 1 and 1 make 2
Back to top
View user's profile Send private message  
Suga
kytky 5, meta: 4950
kytky 5, meta: 4950


Joined: 08 Jan 2007
Posts: 4897
Location: Kde mám ty fialový kytky?!

PostPosted: Mon 23.4.2007 18:21    Post subject: Reply with quote

Já myslela že se platit nesmí. Nebo to je právě ten rozdíl že soukromý si o příspěvek říct mohou? Neplatím nic ani není za co Rolling Eyes Laughing
A 30Kč za návštěvu... pro mě opruz no Confused v horečce a bolesti ještě myslet na to abych měla po kapsách drobný na zaplacení.
_________________
To mi chutná Razz
Back to top
View user's profile Send private message  
corona
kytky 2, meta: 450
kytky 2, meta: 450


Joined: 18 Jan 2007
Posts: 405

PostPosted: Mon 23.4.2007 19:11    Post subject: Reply with quote

No, doktoři jsou sofistikovaní. Oni neřeknou "buď zaplať nebo příště nechoď"... Řeknou "Byla byste ochotna uhradit paušální částku za rok nebo chcete platit při každé návštěvě?" Vyndáš peněženku a oni pak dokončí větu... "Čtyři tisíce prosím". Twisted Evil

Ovšem u zubaře se s tím nepárají: Jeden mladý na Vinohradech mi totálně rozvrtal dáseň a pak s úsměvem řekl "Dva tisíce a příště bych vás objednal na patnáctého, máte tam nějaký dodělávky"... No jasně, že příště už mě tam neviděl. Děsnej. Rolling Eyes
Back to top
View user's profile Send private message  
Lenore
___________________


Joined: 02 Jan 2007
Posts: 29920

PostPosted: Mon 23.4.2007 19:14    Post subject: Reply with quote

Corono, tak když ti to přijde běžný, proč se nad tím pozastavuješ?
Moje gynekoložka má dobře vybavenou ordinaci na Praze 2, je schopná a příjemná, jsem s ní naprosto spokojená a nic takového po mně nikdo nechtěl.
Za 500 ročně si můžeš zaplatit nadstandard, ale nevím ani, co to přesně zahrnuje.
_________________
queerer than we can suppose
Back to top
View user's profile Send private message  
corona
kytky 2, meta: 450
kytky 2, meta: 450


Joined: 18 Jan 2007
Posts: 405

PostPosted: Mon 23.4.2007 20:06    Post subject: Reply with quote

Spíš mi vadí nekvalitní zubaři (ten gynekolog za poplatek aspoň poskytuje nadstandart) a komunistický názory na zdravotnictví... Např. kolegyně v práci, která "podědila" gynekoložku po mamince, zubaře po tatínkovi a kožního jí doporučila babička. Rolling Eyes A chtěla mi kázat, že mám jezdit zdarma někam do Krče přes půl Prahy. Každej prostě nemůže jezdit v pracovní době na půl dne k doktorovi,že...
Back to top
View user's profile Send private message  
Dellores
kytky 6, meta: 8250
kytky 6, meta: 8250


Joined: 21 Mar 2007
Posts: 8193

PostPosted: Mon 23.4.2007 20:25    Post subject: Reply with quote

Nikdy jsem nic u doktorů neplatila a o žádné darovací smlouvě jsem nikdy neslyšela Shocked. A to si nemůžu opravdu stěžovat na nikoho, ať už na obvodního lékaře, zubařku či gynekologa.
Back to top
View user's profile Send private message  
Rhiannon
Mrs. Bunny


Joined: 02 Jan 2007
Posts: 10336
Location: Somewhere over the rainbow

PostPosted: Mon 23.4.2007 20:28    Post subject: Reply with quote

corona wrote:
Každej prostě nemůže jezdit v pracovní době na půl dne k doktorovi,že...

jj
to je presne ten duvod proc 1) nemam pracovni dobu a 2) k doktorum chodim zasadne na pul patou -a prestoze jim neplatim a pecuji o me kvalitne, nemam problem se objednat Wink
_________________
I don't want to be your other half, I believe that 1 and 1 make 2
Back to top
View user's profile Send private message  
maxmiliana
kytky 8, konec
kytky 8, konec


Joined: 02 Jan 2007
Posts: 30731

PostPosted: Mon 23.4.2007 20:38    Post subject: Reply with quote

nemáte právo číst tento příspěvek
Back to top
View user's profile Send private message  
kecka
kytky 6, meta: 7850
kytky 6, meta: 7850


Joined: 03 Jan 2007
Posts: 7778
Location: v moři čokolády

PostPosted: Mon 23.4.2007 21:10    Post subject: Reply with quote

na gynekologii chodím soukromou, pan doktor je super, takovej jako ma gynekolog byt...vubec mi nepripada jako cizi chlap Laughing . Neplatila jsem nikdy nic, vzdycky se mi snazi vyjit vstric, ptz vi, ze jezdim z PV do Brna.
Back to top
View user's profile Send private message  
annysek
.


Joined: 02 Jan 2007
Posts: 15447

PostPosted: Mon 23.4.2007 21:20    Post subject: Reply with quote

Chodim na soukromou gynekologickou kliniku, kde se od 18ti plati 600kc rocne, do 18ti let nic. Myslim, ze jde zaplatit i nejaky vyssi pausal a potom je i vyssi sleva na leky v mistni lekarne (u tech 600 je to 5%)
Problem objednat se obcas je, ale ne kvuli tomu, ze jsem studentka. Funguje to tam tak, ze na zacatku mesice se objednava a vetsinou jsou vsechny terminy rychle zabrane, je to velka klinika. Ale zase neni problem prijit s nejakym problemem bez objednani a kdyz chcete jen recept na HA, staci zavolat a za dva dny mate recept na recepci pripraveny.
Platit 30kc mi pripada v pohode, i kdyz chapu, ze napriklad pro duchodce a male deti (tak do 15ti let) je to docela tvrde.
Back to top
View user's profile Send private message  
kecka
kytky 6, meta: 7850
kytky 6, meta: 7850


Joined: 03 Jan 2007
Posts: 7778
Location: v moři čokolády

PostPosted: Mon 23.4.2007 21:27    Post subject: Reply with quote

annysek wrote:
a kdyz chcete jen recept na HA, staci zavolat a za dva dny mate recept na recepci pripraveny.


za dva dny? Shocked já zavolám ve čtvrt na osm ráno a v osm mám recept v ruce. Ale zase tam kde chodím já jsou jenom dva lékaři a každý má svou sestřičku
Back to top
View user's profile Send private message  
maxmiliana
kytky 8, konec
kytky 8, konec


Joined: 02 Jan 2007
Posts: 30731

PostPosted: Mon 23.4.2007 21:34    Post subject: Reply with quote

nemáte právo číst tento příspěvek
Back to top
View user's profile Send private message  
kecka
kytky 6, meta: 7850
kytky 6, meta: 7850


Joined: 03 Jan 2007
Posts: 7778
Location: v moři čokolády

PostPosted: Mon 23.4.2007 21:54    Post subject: Reply with quote

nebo, ale já většinou spěchám na vlak a i ta minutka by mě zabila takže si radši zavolám předem
Back to top
View user's profile Send private message  
greenwood
seja feliz, menina


Joined: 03 Jan 2007
Posts: 28445

PostPosted: Mon 23.4.2007 22:25    Post subject: Reply with quote

tak za gynekologa fakt nic neplatim,moje doktorka je mamina kamoska uz ze studii...stejne tak to mam teda i s objednavanim...jsem protekcni spratek,takze reknu mamce,ze bych potrebovala zajit za janou a do par dni tam muzu jit- nejsem ani primo objednana,proste se vmacknu do mezery mezi pacosema... Embarassed
za zubare taky nic neplatim,taky mamina kamoska,takze to je tak fifty fifty- kdyz potrebuje zubarka neco od mamy,tak taky no problem...
a co se tyce receptu na HA,ten ani nevidam,protoze mi to napise mama a i rovnou (vetsinou) vyzvedne Embarassed Embarassed
nj,ma sve vyhody mit doktora v rodine Laughing
_________________
"Valeu a pena? Tudo vale a pena se a alma não é pequena" ~ Fernando Pessoa, Mensagem, Mar Português

“It’s dark because you are trying too hard.
Lightly child, lightly. Learn to do everything lightly.
Yes, feel lightly even though you’re feeling deeply.
Just lightly let things happen and lightly cope with them."
Back to top
View user's profile Send private message  
Display posts from previous:   
Post new topic   Reply to topic    sfera.pravy.net Forum Index -> Zdraví All times are GMT + 1 Hour
Goto page Previous  1, 2, 3, 4, 5, 6  Next
Page 2 of 6

 
Jump to:  
You can post new topics in this forum
You can reply to topics in this forum
You cannot edit your posts in this forum
You cannot delete your posts in this forum
You cannot vote in polls in this forum


Powered by phpBB © 2001, 2005 phpBB Group
additional terms