sfera.pravy.net Forum Index
sfera.pravy.net
Krásné narozeniny, Pecičko! :)
Neustálé potíze - zaludek?
Goto page 1, 2  Next
 
Post new topic   Reply to topic    sfera.pravy.net Forum Index -> Zdraví
View previous topic :: View next topic  
Author Message
margax
...


Joined: 31 Jan 2007
Posts: 1453

PostPosted: Sun 22.4.2007 21:01    Post subject: Neustálé potíze - zaludek? Reply with quote

Tak musim na odbornou radu...cca posledni 4 mesice me silene boliva zaludek, jsem vecne nafoukla, zveda se mi zaludek, mam ho jakoby i na vode, pali me obcas zaha - na to si davam renie to pomaha, mam problemy i s "vyprazdnovanim" jednou za 4 dny a je to dost neprijemny. Senny caj nepomohl, activia nepomohla, dneska jsem si koupila Saratici a je mi z ni akorat na zvraceni a pupek mam jak balon.

Nevite cim to muze byt?

Jsem praveze v neustalem stresu, jidlo ve spechu, skoro nespim, nestiham...nic. Bude to z toho ze?

Jenze ja proste neumim zastavit...den je tak kratkej Confused
Back to top
View user's profile Send private message  
Mo Cuishle
kytky 8, meta: 17650
kytky 8, meta: 17650


Joined: 03 Jan 2007
Posts: 17148

PostPosted: Sun 22.4.2007 21:02    Post subject: Reply with quote

edit
_________________
Bye
Back to top
View user's profile Send private message  
margax
...


Joined: 31 Jan 2007
Posts: 1453

PostPosted: Sun 22.4.2007 21:03    Post subject: Reply with quote

na to jsem se neptala...jen se ptam, co to muze byt a jestli je to fakt tak vazny,abych musela na gastro...jenze ja tam nechci, mam tam par let uz slibenou tu hadicku a tu nechci ani omylem Rolling Eyes
Back to top
View user's profile Send private message  
Mo Cuishle
kytky 8, meta: 17650
kytky 8, meta: 17650


Joined: 03 Jan 2007
Posts: 17148

PostPosted: Sun 22.4.2007 21:05    Post subject: Reply with quote

edit
_________________
Bye
Back to top
View user's profile Send private message  
honey
kytky 7, meta: 13150
kytky 7, meta: 13150


Joined: 03 Jan 2007
Posts: 12750

PostPosted: Sun 22.4.2007 21:07    Post subject: Reply with quote

ano, margax, pravděpodobně to bude ze stresu Wink .... zkus se trochu zklidnit, žít s pocitem, že život dnem nekončí a pokud budeš v pohodě a problémy budou přetrvávat, tak Ti nezbyde nic jiného než zajít za doktorem. (a ta hadička není tak strašná, jak se říká) Wink
Back to top
View user's profile Send private message  
Lenka
kytky 3, meta: 1750
kytky 3, meta: 1750


Joined: 06 Jan 2007
Posts: 1677

PostPosted: Mon 23.4.2007 7:12    Post subject: Reply with quote

U tebe to bude určitě ztoho stresu....měla by si na chvíli vysadit a pak zjistíš jestli to ztoho je nebo ne,pokud ne tak navštiv doktora ať ti udělá prohlídku žaludku.
Back to top
View user's profile Send private message  
Lenore
___________________


Joined: 02 Jan 2007
Posts: 29900

PostPosted: Mon 23.4.2007 8:16    Post subject: Reply with quote

Eee.. a jak to víte, že je to určitě ze stresu? Ano, může být, ale může to mít tisíc dalších mnohem závažnějších příčin.
Jako já se doktorům vyhýbám jak čert kříži, ale kdybych měla takové problémy čtyři měsíce (!), tak už si teda někam zajdu.

Mně teď bylo takhle špatně týden a už jsem se viděla s rupturou střeva a psala závěť Laughing

Stres to určitě minimálně zhoršuje, takže zvolnit tempo by to chtělo. No ale návštěvu gastroenterologa taky! A nemusí ti přece hned dělat endoskopii.
_________________
queerer than we can suppose
Back to top
View user's profile Send private message  
pam
kytky 7, meta: 12650
kytky 7, meta: 12650


Joined: 03 Jan 2007
Posts: 12166

PostPosted: Mon 23.4.2007 10:14    Post subject: Reply with quote

...


Last edited by pam on Mon 22.6.2009 10:47; edited 1 time in total
Back to top
View user's profile Send private message  
Lenka
kytky 3, meta: 1750
kytky 3, meta: 1750


Joined: 06 Jan 2007
Posts: 1677

PostPosted: Mon 23.4.2007 10:27    Post subject: Reply with quote

Lenore-no příčin může být hodně to je pravda.
Ale ta endoskopie není strašná,byla sem na níc a nijak mi to nevadilo..umrtvil mi jazyk a nic sem necítila ani v krku kde to už umrtvené nebylo a v žaludku to jen lechtalo. Rozhodně je lepši najít příčinu co nejdříve dokud není pozdě,pokud to není ze stresu.
Back to top
View user's profile Send private message  
margax
...


Joined: 31 Jan 2007
Posts: 1453

PostPosted: Mon 23.4.2007 10:33    Post subject: Reply with quote

tak saratica mi taky nepomohla, vypila jsem pro jistotu vic nez je predepsana davka a nic.... Rolling Eyes

caje mi taky nepomahaji..me uz snad nepomaha nic a ja k ty gastro nechci. Crying or Very sad nemam ji rada, chodila jsem k ni dva roky...pak se to zlepsilo...tak jsem prestala...protoze mi hrozila tou endo...*...treba se to po zapoctaku vylepsi.
Back to top
View user's profile Send private message  
Lenore
___________________


Joined: 02 Jan 2007
Posts: 29900

PostPosted: Mon 23.4.2007 10:37    Post subject: Reply with quote

Jasně, takže radši nepůjdeš teď na endoskopii, ale za dva roky na resekci žaludku Rolling Eyes

Zorko, tohle fakt není žádná sranda. I když ty tvoje problémy mi přijdou spíš střevní, než žaludeční, jak to popisuješ, ale ono to souvisí.
Nechci ti do toho kecat, ale tyhle problémy, byť by měly nějakou banální příčinu, výrazně zvyšují riziko rakoviny... ale jestli to chceš risknout, to je na tobě.
_________________
queerer than we can suppose
Back to top
View user's profile Send private message  
Lenka
kytky 3, meta: 1750
kytky 3, meta: 1750


Joined: 06 Jan 2007
Posts: 1677

PostPosted: Mon 23.4.2007 10:38    Post subject: Reply with quote

No já nechci být nějaká to,ale co když to není stresem? Co když je v tom něco vážnějšího? To raději nepřekonáš strach z vyšetření a budeš si myslet že si zdravá než abys šla na vyšetření a třeba zjistili že se něco děje a může se to vyléčit. Třeba se děje a třeba se neděje,ale já mám raději jistotu
Back to top
View user's profile Send private message  
Tornado_Lou
kytky 6, meta: 8250
kytky 6, meta: 8250


Joined: 12 Jan 2007
Posts: 7870

PostPosted: Mon 23.4.2007 10:46    Post subject: Reply with quote

nebrala si dlouhodobeji nejaka antibiotika?Vis, treba mas narusenou strevni mikrofloru.
Ale jestli te boli zaludek, tak by to klidne mohl byt i Helicobacter pylori...a s tim bych si rozhodne nezahravala, pokud si nechces zadelat na pekne zaludecni vredy (rozhodne te nechci strasit, ale vzhledem k tomu, ze uz to trva tak dlouho.....)
Back to top
View user's profile Send private message  
Matylda
kytky 6, meta: 8650
kytky 6, meta: 8650


Joined: 23 Jan 2007
Posts: 8575

PostPosted: Mon 23.4.2007 11:01    Post subject: Reply with quote

margax Arrow nebud jak malá a jdi na hadičku, já z toho měla panickou hrůzu a už jsem na ní byla dvakrát a žádná strašná hrůza to teda nebyla, za pár sekund je to hotový. Když už zkoušíš kde co a nic ti nepomáhá a doktor ti slibuje už roky hadičku, jdi na ní. To je asi tak jediná rada. potom ti doktor napíše vhodnou léčbu, ale musí nejdřív zjistit, co ti je. A to jinak než hadičkou nezjistí.
Back to top
View user's profile Send private message  
margax
...


Joined: 31 Jan 2007
Posts: 1453

PostPosted: Sun 29.4.2007 21:25    Post subject: Reply with quote

no on to mozna asi ani zaludek nebude. vcera jsem si dala kefir a na to suseny svestky, normalni clovek by se z toho po*. a ja do tedka nic. ani saratica nezabrala Laughing Rolling Eyes

dam tomu tyden, pac ted ten stres tak trosku zacne upadavat. tak treba se to zlepsi.
Back to top
View user's profile Send private message  
Display posts from previous:   
Post new topic   Reply to topic    sfera.pravy.net Forum Index -> Zdraví All times are GMT + 1 Hour
Goto page 1, 2  Next
Page 1 of 2

 
Jump to:  
You can post new topics in this forum
You can reply to topics in this forum
You cannot edit your posts in this forum
You cannot delete your posts in this forum
You cannot vote in polls in this forum


Powered by phpBB © 2001, 2005 phpBB Group
additional terms