sfera.pravy.net Forum Index
sfera.pravy.net
Krásné narozeniny, Pecičko! :)
Ženy vs. muži
Goto page Previous  1, 2, 3, 4, 5, 6, 7, 8, 9  Next
 
Post new topic   Reply to topic    sfera.pravy.net Forum Index -> Řečičky, názory, etc.
View previous topic :: View next topic  
Author Message
Lenka
kytky 3, meta: 1750
kytky 3, meta: 1750


Joined: 06 Jan 2007
Posts: 1677

PostPosted: Tue 24.4.2007 8:22    Post subject: Reply with quote

Daimler wrote:
Samozřejmě že jsou vyjímky.

Poměrně agresivně. A rychle. Rychle je kolik? Devadesát?

Prostě podle mě ženy obecně jezdí pomaleji. Podívej. Jeď na nějakou silnici, a jeď cca devadesát. Kolik chlapů a kolik ženských tě předjede? Máma jezdí tímhle stylem, a ženských jí skutečně předjelo málo...

Nedá se to samozřejmě nějak paušalizovat, kdo jak jezdí. Chceš pravidlo? Nemůžu ti ho dát. Protože neexistuje. Ve všem jsou nějaké vyjímky.


Tak to ještě neznáš mě Twisted Evil Jezdim hodně rychle a nehoda ještě žádná.....naštěstí.

A jinak když říkáš že ženy jezdí pomaleji.......muži zase zpusobí daleko více smrtelných nehod než ženy...jen proto že si myslí že jsou machři a můžou všechno Wink

A ty jako sleduješ jaké pohlaví tě předjede?A pak si to píšeš do diaře abys nám udělal tabulku?


Last edited by Lenka on Tue 24.4.2007 8:24; edited 1 time in total
Back to top
View user's profile Send private message  
Lilith
:faitilhiér:


Joined: 04 Jan 2007
Posts: 11317

PostPosted: Tue 24.4.2007 8:24    Post subject: Reply with quote

Court wrote:
Ja se povazuju za velkou feministku, nicmene nepopiram, ze nektere z tech typickych slepicich vlastnosti mam taky - napr. mizernou orientaci.


No já si teda nemyslím, že by mizerná orientace byla vyloženě "slepičí" vlastnost Laughing
Podle mě je to vlastnost některých lidí, ale nedá se říct, jestli chlapů nebo ženských.

To samé si myslím o schopnosti rozhodování - kromě toho nevím, jestli rychlé rozhodování je vždycky plus. Rolling Eyes
_________________
Proč on? Protože se nám chtělo...
Back to top
View user's profile Send private message  
hope
Válenka Domácí


Joined: 18 Jan 2007
Posts: 29000

PostPosted: Tue 24.4.2007 8:29    Post subject: Reply with quote

Max já přeci neříkám, že nemám ráda ženy.. ježiš, snad jsem taky žena, doufám..Jen jsem prostě napsala jak to vidim.. Když to vidim v práci, pravda tam je dost lidí co má třeba jenom učnák, tim nechci říct, že by byli nějak méněcenný.Prostě se ve 30ti chovaj jako pubertačky a ke všemu v práci. Ale je pravda, že jsou veči , kvuli kterým se nerada zdržuju mezi ženama..
_________________
Všechno jde když se chce? Dokud nemusí chtít taky někdo další...
Back to top
View user's profile Send private message  
kecka
kytky 6, meta: 7850
kytky 6, meta: 7850


Joined: 03 Jan 2007
Posts: 7778
Location: v moři čokolády

PostPosted: Tue 24.4.2007 8:32    Post subject: Reply with quote

Daimler: ty nám tady pořád předhazuješ předjíždění a rychlou jízdu a sám můžeš jet maximálně po polňačce. Nemám proti tobě nic a vůči tvýmu věku už vůbec (ale to sám víš), ale tohle mě začíná trochu štvát

Jinak můj chlap si pivko dá rád, ale já taky když na něho mám chuť a orientační smysl jsme si rozdělili, já se umím orientovat ve městech, on v lese. A vaří taky dobře, nádobí umeje a včera vytřel celej byt Very Happy
Back to top
View user's profile Send private message  
maxmiliana
kytky 8, konec
kytky 8, konec


Joined: 02 Jan 2007
Posts: 30738

PostPosted: Tue 24.4.2007 8:33    Post subject: Reply with quote

nemáte právo číst tento příspěvek


Last edited by maxmiliana on Wed 7.5.2008 7:21; edited 1 time in total
Back to top
View user's profile Send private message  
hope
Válenka Domácí


Joined: 18 Jan 2007
Posts: 29000

PostPosted: Tue 24.4.2007 9:19    Post subject: Reply with quote

Jako nemusim, stejně jako nemusim ženský tak nemusim chlapy.Prostě mi neni příjemný být v ženským kolektivu.. každá chce být středem pozornosti,přebíjej se čí přítel je horší a v čem..pomluvy, faleš, prospěchářství, povrchnost..Prostě mi vyloženě vadí takový to slepičení, nevim jak to mám popsat..
Mám spoustu kamarádek a známých, třeba holky ze střední..no ale pravda, holky ze strojní průmyslovky nebudou typický ženy..s těma se dobře bavim, těšim se na ně, bavíme se o chlapech o dětěch, o postavách o všem, ale prostě to slepičení tam neni..
Ale třeba holky ted ze sportovky.. některý jsou hrozně fajn, ale některý to je jak základní škola..třeba to jak choděj všechny stejně oblečený.. džínovou minisukynku nebo kratásky silonky a tenisky adidas, ale sluší jim to teda všem.. hlavně tam probíhaj takový ty vztahy.. s tou budu kamarádit, protože je to šprtka a mě se to hodí, nebo s tou budu kamarádit, protože je oblíbená atd..včera jsem byla s holkama nakupovat, po pul hodině jsem utekla z HM.
Stejně tak jako holčičí slepičení nesnášim chlapský machrování, oplzlý kecy a povyšování se..
Muže to vypadat, že se s lidma nesnesu, ale neni to tak, prostě než abych dělala konflikty radši odejdu, když mi něco neni po chuti odejdu..Včera na nákupech jsem řekla, že poslední dobou nemusim jednu holčinu ze školy, byli jsme si blízké, ale už nejsme..a jedna holka,co jsme s ní včera nakupovali se s ní baví právě z důvodu prospěchu.. tak jsem zvědavá co z toho vznikne Laughing Jo tohle občas dělám, že něco vypustim a pozoruju co se stane Twisted Evil
_________________
Všechno jde když se chce? Dokud nemusí chtít taky někdo další...
Back to top
View user's profile Send private message  
mexxie
kytky 5, meta: 5250
kytky 5, meta: 5250


Joined: 02 Jan 2007
Posts: 5143

PostPosted: Tue 24.4.2007 10:49    Post subject: Reply with quote

Tak zrovna tyhle kamarádšofty pro prospěch si myslím nejsou výlučně ženská doména. U chlapů jsem se s tím setkala taky, jenomže oni to nedělají tak okatě.
Na vysoké (teda aspoň té mojí) je to každopádně docela běžné. Kontakty se cení, ať už se jedná o kamaráda kluka, co se ti líbí, nebo o někoho, kdo chodí na všechny přednášky, takže ti může poskytnout zápisky.
_________________
Když si člověk postaví dům, vždycky zpozoruje, že se při tom naučil něčemu, co měl rozhodně znát, než začal stavět.
Back to top
View user's profile Send private message  
annysek
.


Joined: 02 Jan 2007
Posts: 15447

PostPosted: Tue 24.4.2007 10:53    Post subject: Reply with quote

Hope, ale to, co ty popisujes, neni problem slepici, ale celkove lidsky. Takovi muzou byt i muzi. Proste zalezi, jake lidi si vyberes, ja treba nikoho takoveho v blizkem okoli nemam, protoze proste nechci.
Back to top
View user's profile Send private message  
waxeipahdeth
kytky 8, konec
kytky 8, konec


Joined: 02 Jan 2007
Posts: 27125

PostPosted: Tue 24.4.2007 10:53    Post subject: Reply with quote

mexxie wrote:

Jak jste tady mluvili o těch muslimských zemích... Byla bych s tím hodnocením trochu opatrnější. Nechtějte vědět, co si myslí o ni u nás. Je to prostě jiná kultura, nemůžete je šmahem odsuzovat. Ukamenování je sice drsná smrt, ale v USA mají zase trest smrti na elektrickém křesle. Taky nic moc Confused
Shodou okolností jsem se o tom bavila s kamarádem, který půl roku bydlel se Saudským Arabem. K tomu, aby mohli ženu ukamenovat, musí existovat šest nezávislých svědků, že byla opravdu nevěrná, navíc ten chlap z toho taky nevyjde bez úhony. Není to tak jednoduché.

Já bych to s el. křeslem nesrovnávala. A víš proč? Ptž v USA neodsoudí k trestu smrti ženu jen proto, že byla nevěrná.
Jinak nevím jak je to s tím ukamenováním, ale v té knížce co jsem četla se teda dopustila prohřešku (otěhotněla za svobodna), sešla se rodinná rada, tam vybrali jednoho, kdo ji upálí a v ten den, kdy se to mělo stát ji nechali doma samotnou jen s tím jejím švagrem, kterého vybrali (a mnohdy to bývá i bližší příbuzný než švagr, třeba otec nebo bratr). Jsou prej za to nějaké tresty (pokud se to vůbec řeší), v rozmezí 6 měsíců-2 roky, ale většinou dotyčného propustí dřív pokud ho vůbec zavřou, ptž vlastně udělal spávnou věc.
Ale to se odehrávalo v malé zapadlé vesnici, ve velkých městech to věřím už tak většinou nechodí.
Back to top
View user's profile Send private message  
hope
Válenka Domácí


Joined: 18 Jan 2007
Posts: 29000

PostPosted: Tue 24.4.2007 11:09    Post subject: Reply with quote

mexxie wrote:
Tak zrovna tyhle kamarádšofty pro prospěch si myslím nejsou výlučně ženská doména. U chlapů jsem se s tím setkala taky, jenomže oni to nedělají tak okatě.
Na vysoké (teda aspoň té mojí) je to každopádně docela běžné. Kontakty se cení, ať už se jedná o kamaráda kluka, co se ti líbí, nebo o někoho, kdo chodí na všechny přednášky, takže ti může poskytnout zápisky.


jo jasně, že znám lidi co chodí na přednášky, ale kvuli tomu abych sehnala zápisky je nebudu vozit autem a kupovat si permici do BBC.. prostě je jenom slušně poprosim. Nemusim kvuli tomu něco předstírat ..A když budu chtít nějakýho kluka, nebudu to dělat přes jeho kamaráda..U mě spíš funguje výměnný obchod.. stylu napíšu ti seminárku a ty mi dáš přednášky, to je myslim fér..nebo já mám něco hotovýho, pošlu to ostatním a pak budu očekávat že třeba pomužou i oni mě..
což se teda u nás moc neděje, občas si myslim, že mý spolužáci neuměj ani číst..
_________________
Všechno jde když se chce? Dokud nemusí chtít taky někdo další...
Back to top
View user's profile Send private message  
mexxie
kytky 5, meta: 5250
kytky 5, meta: 5250


Joined: 02 Jan 2007
Posts: 5143

PostPosted: Tue 24.4.2007 11:30    Post subject: Reply with quote

Exi Arrow No jasně. Ale musíš vzít v potaz, že je to úplně jiná kultura. Ty normy jim tam nebyly vytvořeny jenom tak, to vychází z jejich naboženství a historie. A i když nám to připadá barbarské, oni tam podle toho žijou a podle všeho jim to ani nijak zvlášť nevadí. Protože kdyby jo, nevypadalo by to teď v Iráku tak, jak to tam vypadá.
Ty zprávy, které se k nám dostanou, budou nejspíš excesy i v rámci jejich společnosti. Dyť si jenom vemte, co je ve zprávách u nás Wink

Nechci tím říct, že schvaluju trest smrti ukamenováním. Jenom si myslím, že není dobře odsuzovat cizí kulturu proto, že je jiná a nám neznámá. Asi málokdo z nás tady má s arabskými zeměmi hlubší kontakt (14 dní na dovolené se nepočítá Smile ), takže je těžko to soudit.
A taky je dobrý dávat si pozor na média, protože věci nemusí být takové, jak nám je podávají.
_________________
Když si člověk postaví dům, vždycky zpozoruje, že se při tom naučil něčemu, co měl rozhodně znát, než začal stavět.
Back to top
View user's profile Send private message  
waxeipahdeth
kytky 8, konec
kytky 8, konec


Joined: 02 Jan 2007
Posts: 27125

PostPosted: Tue 24.4.2007 12:50    Post subject: Reply with quote

Chápu, že je to jejich kultura a zvyklosti, ale stejně si myslím, že by se s tím mělo něco dělat. Neříkám bojovat proti islámu, ale proti tomuhle vraždění ve jménu cti. Světu by nemělo být jedno, že tam běžně upalujou mladé holky. Naštěstí se o některé případy zajímají humanitární pracovníci a pokud to zachytí včas tak se o ty ženy postarají. To samé obřízka. Jenom proto, že pro někoho je to tradice tak mají být zmrzačovány tisíce dívek? A samozřejmě nebaštím všechno, co říkají naše média, ale pochybuju, že by tolik případů bylo nějaké přehánění a zkreslování skutečnosti, nehledě na to, že většinu těch informací mám z knížek, které napsaly samotné muslimky, kterým se podařilo přežít a uprchly.
Back to top
View user's profile Send private message  
mexxie
kytky 5, meta: 5250
kytky 5, meta: 5250


Joined: 02 Jan 2007
Posts: 5143

PostPosted: Tue 24.4.2007 13:11    Post subject: Reply with quote

Jenomže jak prokázali Američani, kulturu nelze vyvézt. Na to si musí přijít oni sami, musí existovat vnitrospolečenský tlak na změnu poměrů.

To máš těžko Confused Většině muslimů se v jejich světě líbí, tak jako se líbí většině Euroameričanů v tom našem. A nechápeme, jak ti druzí můžou žít jinak. Z obou stran je tu silná tendence vnucovat vzorce chování. My jim připadáme zhýralí, oni nám zase konzervativní a v mnohých ohledech barbarští. Obě strany mají pocit, že jediný správný způsob života je ten jejich a chtěly by svého oponenta infiltrovat svými názory. Proto to teď taky na světě vypadá, jak to vypadá.
Chce to velkou dávku tolerance a hlavně hodně komunikovat. Jejich světonázor nejde změnit ze dne na den. U nás taky nějakou dobu trvalo, než se přestaly pálit "čarodějnice" a než si církev přestala dělat, co chtěla. Je to otázka vývoje.
Nakonec, my se od nich taky možná leccos přiučíme Smile
_________________
Když si člověk postaví dům, vždycky zpozoruje, že se při tom naučil něčemu, co měl rozhodně znát, než začal stavět.
Back to top
View user's profile Send private message  
Dellores
kytky 6, meta: 8250
kytky 6, meta: 8250


Joined: 21 Mar 2007
Posts: 8193

PostPosted: Tue 24.4.2007 20:49    Post subject: Reply with quote

Lenka - nechci se zastávat chlapů, ale co se týče toho machrování na silnici, tak řekla bych, že nemachrujou jenom chlapi Wink. A když žena píše: "Já jezdím taky hodně rychle (ještě v kontextu s tímhle smajlíkem Twisted Evil)." No .... musím se pousmát.
Back to top
View user's profile Send private message  
Court
kytky 4, meta: 3350
kytky 4, meta: 3350


Joined: 04 Jan 2007
Posts: 3269
Location: Klub rváčů

PostPosted: Tue 24.4.2007 21:27    Post subject: ed Reply with quote

edit
_________________
Never complain. Never explain.
Back to top
View user's profile Send private message  
Display posts from previous:   
Post new topic   Reply to topic    sfera.pravy.net Forum Index -> Řečičky, názory, etc. All times are GMT + 1 Hour
Goto page Previous  1, 2, 3, 4, 5, 6, 7, 8, 9  Next
Page 5 of 9

 
Jump to:  
You can post new topics in this forum
You can reply to topics in this forum
You cannot edit your posts in this forum
You cannot delete your posts in this forum
You cannot vote in polls in this forum


Powered by phpBB © 2001, 2005 phpBB Group
additional terms