sfera.pravy.net Forum Index
sfera.pravy.net
Krásné narozeniny, Pecičko! :)
Ženy vs. muži
Goto page Previous  1, 2, 3, 4, 5, 6, 7, 8, 9  Next
 
Post new topic   Reply to topic    sfera.pravy.net Forum Index -> Řečičky, názory, etc.
View previous topic :: View next topic  
Author Message
Man of the world
caballero


Joined: 02 Jan 2007
Posts: 2846

PostPosted: Mon 23.4.2007 9:55    Post subject: Reply with quote

E.x.i.l.i.a wrote:
kostra wrote:
ja si myslim, ze mezi muzi a zeny uz je vicemene rovnopravnost (u nas). proto mi prijde treba feminismus jao prezitek. mame stejna prava ve vsech ohledech, zeny muzou vest velke spolecnnosti a firmy stejne tak jako muzi.

S tím nesouhlasím. Ty nevíš, že ženy obecně berou za stejnou práci míň peněz než muži?
Vést ty firmy můžou, ale mají to těžší než kdyby tu firmu vedl chlap.


no tohle je ale také způsobeno že třeba mnohem víc žen pracuje na méně kvalifikovaných pozicích kde jsou platy nižší a není to jen tím že by byli muži nějak preferování,statistika toh že muži berou průměrně více mi nepřijde úplně prokazatelná. JAsně že se to občas stane,ale většinou to podle mě je také tak jak píše kostra,teda chápu že v oblasteh jako sport a věci s ním spojené(mylsím fotbyl,hokej,...) v oblasti vojenství a podobných to mají ženy o něco těžší a určitě bych přišel ještě na nějaké ale jinak si nemylsím že by to bylo nějak zlé.Je pravda že jsem se s tím možná jen nesetkal,ale i to o něčem svědčí
_________________
Miluj hluboce a vasnive. Muzes se pritom zranit, ale je to jediny zpusob,jak zit svuj zivot.
Back to top
View user's profile Send private message  
waxeipahdeth
kytky 8, konec
kytky 8, konec


Joined: 02 Jan 2007
Posts: 27125

PostPosted: Mon 23.4.2007 9:59    Post subject: Reply with quote

Man Arrow Ale já nemluvím o méně kvalifikovaných pozicích. Mluvím o stejné práci za kterou ženy dostávají míň peněz než chlapi.
kostra Arrow V čem to mají těžší? Třeba v tom, že musí své názory prosazovat a obhajovat víc než by se to žádalo od chlapů a musí se taky víc snažit, aby s nima ostatní jednali jako s rovnocenným partnerem a vyslechli je. To je prej vědecjky prokázané, že když žena něco vysvětluje tak ji ostatní neposlouchají nebo nevnímají tak jako když tu samou věc vysvětluje chlap.
Back to top
View user's profile Send private message  
strawberry
kytky 4, meta: 2950
kytky 4, meta: 2950


Joined: 09 Jan 2007
Posts: 2782

PostPosted: Mon 23.4.2007 10:05    Post subject: Reply with quote

v tom pripade je paradoxni, ze ucitelskou profesi, kde je vyklad latky hlavni naplni prace, vykonava daleko vic zen nez muzu.

co se obhajovani nazoru tyce, myslim, ze jde hlavne o argumentaci a zpusob jejiho vyuziti a ne o to, jetsli to rekne muz nebo zena. nevim, pochopila bych to tamhle na nejake vesnicke radnici, ale rozhodne ne v prestizni firme.
Back to top
View user's profile Send private message  
Man of the world
caballero


Joined: 02 Jan 2007
Posts: 2846

PostPosted: Mon 23.4.2007 10:10    Post subject: Reply with quote

E.x.i.l.i.a wrote:
Man Arrow Ale já nemluvím o méně kvalifikovaných pozicích. Mluvím o stejné práci za kterou ženy dostávají míň peněz než chlapi.


jo možná se tohle někde děje,bohužel nebo spíš na štěstí jsem já ve svém okolí tohle od nikoho neslyšel že jemu/jí by se to stalo.jO občas někde člověk něco čte neb ovidí nějaké reportáže,ale jak říkám ve svém okolí a to znám dost lidí pracujících na různých pozicích jsem to moc nezažil,protože pokud se přeci dělá nějaký konkurs tak pro toho kandidáta(je většinou bezpohlavní) mají připravené nějaké finanční ohodnocení a to zřejmě nabídnou oběma pohlavím...
_________________
Miluj hluboce a vasnive. Muzes se pritom zranit, ale je to jediny zpusob,jak zit svuj zivot.
Back to top
View user's profile Send private message  
annysek
.


Joined: 02 Jan 2007
Posts: 15447

PostPosted: Mon 23.4.2007 10:20    Post subject: Reply with quote

E.x.i.l.i.a wrote:
Man Arrow Ale já nemluvím o méně kvalifikovaných pozicích. Mluvím o stejné práci za kterou ženy dostávají míň peněz než chlapi.

Myslim, ze tohle zase tak caste v praze neni, ale urcite to v jinych castech CR bude horsi..
Back to top
View user's profile Send private message  
Anouck
kytky 3, meta: 1450
kytky 3, meta: 1450


Joined: 22 Jan 2007
Posts: 1445

PostPosted: Mon 23.4.2007 10:25    Post subject: Reply with quote

Tak zrona nedavno jsme tohle resili v seminari zsv,a z tabulek bylo jasne patrne,ze zeny jsou skutecne za stejnou praci hodnoceny financne na nizsi urovni.
Back to top
View user's profile Send private message  
Lilith
:faitilhiér:


Joined: 04 Jan 2007
Posts: 11317

PostPosted: Mon 23.4.2007 12:50    Post subject: Reply with quote

K těm platům - kamarádka takhle pracovala na pozici nákupčí pro jeden hypermarket tady v ČR a nakonec odešla, protože její kolegové (chlapi) brali při srovnatelné praxi a stejné náplni práce o 10.000 víc než ona Rolling Eyes

Ještě mě pobavilo, jak tady někdo psal o předsudku, že ženská neumí řídit auto. Dělala jsem jednou pohovor na pozici, kde se hodně jezdilo autem a ten potencionální šéf (chlap) se ptal na moje řidičské zkušenosti, tak jsem mu řekla, že jezdím denně přes celou Prahu a on se vyptával, co mám za auto, jak je silné atd. Pak mi suše oznámil, že u nich jsou služební auta silná (oktávky) a že ženský s tím mívají problémy. Zvracik
_________________
Proč on? Protože se nám chtělo...
Back to top
View user's profile Send private message  
Daimler
The best damn thing your eyes have ever seen.


Joined: 03 Jan 2007
Posts: 7769

PostPosted: Mon 23.4.2007 13:06    Post subject: Reply with quote

Lilith wrote:
Pak mi suše oznámil, že u nich jsou služební auta silná (oktávky) a že ženský s tím mívají problémy. Zvracik


Docela by mě zajímalo, co ti na tom připadá tak strašného. Confused Třeba tam měl tři ženský a každá v octávce nabourala, tak proto to asi říká... Wink
_________________
Paranoidnik Paranoidnik Paranoidnik
Taumatawhakatangihangakoauauotamateaturipukakapikimaungahoronukupokaiwhenuakitanatahu
Back to top
View user's profile Send private message  
gigli
kytky 7, meta: 14150
kytky 7, meta: 14150


Joined: 03 Jan 2007
Posts: 14090

PostPosted: Mon 23.4.2007 15:07    Post subject: Reply with quote

kostra wrote:
v tom pripade je paradoxni, ze ucitelskou profesi, kde je vyklad latky hlavni naplni prace, vykonava daleko vic zen nez muzu.


no, a dáváš ve škole pozor? Laughing

tak učitelství je kategorie sama pro sebe. chlapi odchází na lépe placená místa a pro ženskou s dětma je povolání učitelky v mnoha ohledech ideální. když maj prázdniny děti, ty je máš taky a nemusíš řešit, co s nima.
Back to top
View user's profile Send private message  
Rhiannon
Mrs. Bunny


Joined: 02 Jan 2007
Posts: 10336
Location: Somewhere over the rainbow

PostPosted: Mon 23.4.2007 15:13    Post subject: Reply with quote

Daimler wrote:
Docela by mě zajímalo, co ti na tom připadá tak strašného. Confused Třeba tam měl tři ženský a každá v octávce nabourala, tak proto to asi říká... Wink

tak to je rozhodne pravdepodobny Rolling Eyes a vsichni ti panove co vykrikuji "baba za volantem", se nikdy nesrazili s chlapem ridicem, vzdycky s zenskou, a vzdycky za to mohla, ze?

Lilith ja se priznam ze se silnejsim autem bych ze zacatku asi problem mela Embarassed momentalne jezdim pritelovou starou Oktavkou, tam je to ok, ale poridil si novou silnejsi a ja jsem s ni ze zacatku nebyla schopna jet po meste 50 Embarassed kdyz jsem si myslela ze se pomalinku plazim, na tachometru byla 60 Very Happy ale je to jenom o zvyku (ja mam bohuzel tendenci jezdit rychle v jakemkoliv aute, jen u tech silnych to jde tak nejak samo Embarassed )
_________________
I don't want to be your other half, I believe that 1 and 1 make 2
Back to top
View user's profile Send private message  
bublinka111
never satisfied


Joined: 03 Jan 2007
Posts: 7448

PostPosted: Mon 23.4.2007 15:17    Post subject: Reply with quote

tak moj otec je vybrone vari, moja mati varit nevie, ani sa o to nesnazi, sice je pedanatna domaca, ale v upratovani alebo dekoracii bytu sa nevyziva ale povazuje to za nutnost.
celkovo najlepsie jedla, ktore som v zivote jedla boli od muzov/ kucharov ci uz profesialnych alebo takych ako moj otec, ktory sa v tom vyziva a dokaze v kuchyni stravit cely den. on je aj ten ktory v nasej rodien vymysla co sa bude varit a nakupuje ingredience.
na drihej strane sleduje sport vseho druhu, chodi na zapasy a mama place pri romantickych filmoch.,otec vask nevie robit tie chlapske prace, rozne udrzby v byte, nieje kutil, ale mnoho chlapov

dalsi priklad trebars vidim v mojich starych rodicoch. starky je strasny teoretik. vsetky papiere si odklada, pise kade tade listy, odklada si noviny, vie vsetko teoreticky ale v zivote vsetky prakticke veci za neho robila starka. ktora mi pride trochu ako chlap. on je nerozhodny, vahavy, ona striktna, razna, ta co ma prve a posledne slovo.

no a ja a moj priatel / sport miluje, hra sa furt na pc alebo ps, bavia ho auta, hokej... na druhej je aj hrozne citlivy, vie ho dojat film, bavi ho len tak sa tulit a obcas nechce sex ale len citit blizkost a trebars lezat spolu, objimat sa a nikdy / okrem pri sporte/ nenedava. do krcmy nechodi, leda ked ho tam zavolam ja Embarassed pije sladke alkoholy, ma rad sladke jedla, dokaze hodiny chodit po obchodoch a miluje prezerat si katalogy s ob lecenim/ co mna teda desne nudi/ ja si veru aj zanadavam aj si dam to pivo,a obcas nechcem len tulenie a nezny sexc ale nieco divoke, spontanne...

delenie a na muzske a zenske vlastnosti, prace, a podobne mi pride pritiahnute za hlavu, najma ked vidim okolo seba vela prikladov kedy to tak nieje, a ze to uz vobec nefunguje .. dnes moze byt predsa zena skvela taxikarka, kamionistka alebo hocico ine a chlap ti moze spravit tip top manikuru no Rolling Eyes Wink
_________________
all i wanna do is have some fun....)
Back to top
View user's profile Send private message  
Daimler
The best damn thing your eyes have ever seen.


Joined: 03 Jan 2007
Posts: 7769

PostPosted: Mon 23.4.2007 15:23    Post subject: Reply with quote

Rhiannon wrote:
tak to je rozhodne pravdepodobny Rolling Eyes a vsichni ti panove co vykrikuji "baba za volantem", se nikdy nesrazili s chlapem ridicem, vzdycky s zenskou, a vzdycky za to mohla, ze?


"Ženská za volantem" - to se říká hlavně proto, že ženský nemají odhad při parkování.

Jinak, srovnávat muže a ženy při řízení je jako srovnávat motorky a formule. Prostě oboje musíte řídit jinak (tak jako žena řídí jinak než muž).

Ženy jezdí velmi bezpečně, mají strach o rodinu. Muži jezdí rychleji, v některých případech velmi nebezpečně. Můj strýc v pohodě jezdí 200 na dálnici, se starou Almerou. Přijde mu to v pohodě. Rolling Eyes

Hlavně proto se ženy neprosazují v motoristických sportech. Jediná žena (kterou znám), která závodí, závodí v DTM, a na její jméno si bohužel nevzpomenu... Confused
_________________
Paranoidnik Paranoidnik Paranoidnik
Taumatawhakatangihangakoauauotamateaturipukakapikimaungahoronukupokaiwhenuakitanatahu
Back to top
View user's profile Send private message  
Rhiannon
Mrs. Bunny


Joined: 02 Jan 2007
Posts: 10336
Location: Somewhere over the rainbow

PostPosted: Mon 23.4.2007 15:38    Post subject: Reply with quote

Daimler wrote:
Ženy jezdí velmi bezpečně, mají strach o rodinu.

no a to je prave to dogma, o kterem se v tomhle tematu mluvi Very Happy rodinu nemam a kdyz jedu sama, jezdim pomerne agresivne. Jo a rychle. A nemyslim si ze bych byla jedina zena co takhle jezdi, nebo ze by to obecne bylo mezi zenami vyjimecne, stejne jako potkavam pany co jezdi stylem "30 na tachometru, v ocich smrt". Tak kde je to pravidlo? Razz
_________________
I don't want to be your other half, I believe that 1 and 1 make 2
Back to top
View user's profile Send private message  
Daimler
The best damn thing your eyes have ever seen.


Joined: 03 Jan 2007
Posts: 7769

PostPosted: Mon 23.4.2007 15:47    Post subject: Reply with quote

Samozřejmě že jsou vyjímky.

Poměrně agresivně. A rychle. Rychle je kolik? Devadesát?

Prostě podle mě ženy obecně jezdí pomaleji. Podívej. Jeď na nějakou silnici, a jeď cca devadesát. Kolik chlapů a kolik ženských tě předjede? Máma jezdí tímhle stylem, a ženských jí skutečně předjelo málo...

Nedá se to samozřejmě nějak paušalizovat, kdo jak jezdí. Chceš pravidlo? Nemůžu ti ho dát. Protože neexistuje. Ve všem jsou nějaké vyjímky.
_________________
Paranoidnik Paranoidnik Paranoidnik
Taumatawhakatangihangakoauauotamateaturipukakapikimaungahoronukupokaiwhenuakitanatahu
Back to top
View user's profile Send private message  
Chocolate
Jedem das Seine und mir das Beste:-)


Joined: 08 Jan 2007
Posts: 8069

PostPosted: Mon 23.4.2007 15:49    Post subject: Reply with quote

Ja si spis myslim, ze tento omyl o tom, ze chlapi ridi lepe, vychazi z toho, ze spousta rodin ma jedno auto a ridi ho vetsinou chlap (pokud nepotrebuje odvest z hospody nebo je linej jet na velkej nakup, tak ho manzelce "pujci"). Je jasny, ze po par letech takovehle praxe ten chlap proste musi ridit lip nez manzelka, proste zkusennosti. Nechci svalovat vinu na chlapy, podle me je spousta zen pohodlnych a radsi se necha vest, nebo pak radsi vzadu uklidnuje dite nebo ja nevim co, nez aby ridila. U starsich generaci mozna jeste funguje ten stereotyp v mysleni, ze ridi chlap, zenska se veze.

Ale myslim si, ze kdyz zenska jezdi pravidelne a neni to uplne drevo, jeji ridicske schopnosti jsou srovnatelne s chlapskyma.

Ja rizeni miluju, uplne se v tom vyzivam.
Zase ale co je uvnitr auta (nemyslim kufr s nakupem Laughing ) me az tak nebere, vim jen zaklady. Ale i kdybych to vedela, tak mi je to naprd, pac dneska stejne jde vsechno do servisu. Ale kdybych pichla, vymenit kolo zvladnu Smile

Jinak ja asi moc zenska nejsem, hadry a kosmetika me moc neberou, spis je to nutnost nejak vypadat, aby se okoli nedesilo. Umele nehty me prestaly bavit po 4 mesicich Embarassed a uces mam porad maximalne jednoduchy na upravu. Varit jsem se naucila trochu v lete abychom neumreli hlady, ale manzel vari lip a navstevy restauraci me pokazde rozradostni, ptz nemusim varit Confused . Tehotenstvi nas nenapadlo jak vyresit jinak, tak jsem tehotna ja, s tim holt nic neudelam, ale zustat doma nehodlam (dobre, sestinedeli si dopreju).

Obcas z toho mam trochu divny pocit, kdyz vidim vsude ty zenske zeny, naparadene a tak a ja mam akorat to zakladni.

Jedine asi v cem jsem typicka zenska je ted to obleceni pro miminka a tak. Nad tim vydrzim hodiny, ale manzel taky, tak nevim, jestli je to typicky zenske nebo spis typicky rodicovske.

U nasich to funguje trochu jinak, mamka dela vsechno a tata nic, ale to radsi no comment Rolling Eyes
Back to top
View user's profile Send private message  
Display posts from previous:   
Post new topic   Reply to topic    sfera.pravy.net Forum Index -> Řečičky, názory, etc. All times are GMT + 1 Hour
Goto page Previous  1, 2, 3, 4, 5, 6, 7, 8, 9  Next
Page 3 of 9

 
Jump to:  
You can post new topics in this forum
You can reply to topics in this forum
You cannot edit your posts in this forum
You cannot delete your posts in this forum
You cannot vote in polls in this forum


Powered by phpBB © 2001, 2005 phpBB Group
additional terms