sfera.pravy.net Forum Index
sfera.pravy.net
Krásné narozeniny, Pecičko! :)
Podle čeho jste si vybrali vaši vysokou školu+bud.uplatnění
Goto page Previous  1, 2, 3 ... , 11, 12, 13  Next
 
Post new topic   Reply to topic    sfera.pravy.net Forum Index -> Škola
View previous topic :: View next topic  
Author Message
mamba
Alexithymia


Joined: 03 Jan 2007
Posts: 14844

PostPosted: Tue 3.6.2008 12:57    Post subject: Reply with quote

ed


Last edited by mamba on Sat 7.6.2008 12:18; edited 1 time in total
Back to top
View user's profile Send private message  
hope
Válenka Domácí


Joined: 18 Jan 2007
Posts: 29000

PostPosted: Tue 3.6.2008 13:25    Post subject: Reply with quote

tak jako včera jsem se dozvěděla, že průměrný plat v praze je skoro 29 000,- kdeže Laughing Laughing Laughing že by parlament a sněmovna?
_________________
Všechno jde když se chce? Dokud nemusí chtít taky někdo další...
Back to top
View user's profile Send private message  
Agnes
a Krocan :D


Joined: 23 Apr 2008
Posts: 3464
Location: flight level over 195 (19500 ft)

PostPosted: Tue 3.6.2008 13:45    Post subject: Reply with quote

podle oboru, který mi baví(auta, kamiony, doprava. a baví mi i ekonomika a management) - proto MANAGEMENT DOPRAVY Wink

a na druhou vejšku, na kterou půjdu abych si dodělal bakaláře mám obor cestovní ruch
_________________

BŮH JE MÝM DRUHÝM PILOTEM
Back to top
View user's profile Send private message  
Chanteau
kytky 8, meta: 20650
kytky 8, meta: 20650


Joined: 20 Feb 2007
Posts: 20450

PostPosted: Tue 3.6.2008 14:31    Post subject: Reply with quote

Jakou návrhářskou v Praze myslíš Mambo? Nemám ponětí jakou máš na mysli...

jinak s VŠUP, to číslo studentů který tam berou je opravdu blbě malý,tam si prostě vyberou. Nejsnazší bys měla zavolat si tam a donést jim svoje práce ať ti je zkouknou a řeknou ti jestli bys měla zkusit přijímačky (takovéhle konzultace jsou tam běžné prý Confused ), popřípadě by ses tam mohla možná zapsat na přípravku, ale tu mají myslím jen k nějakým oborům..ani nevím jakým..

no já v říjnu nastupuju na architekturu do Liberce, nakonec jsem zvolila takto, je to takový opak architektury na ĆVUT, a já vím, že bych se chtěla v architektuře zaměřit na design /popř design nábytku, takže takhle.

No kdybys chtěla na architekturu tak tě můžu zavalit informacema o talentovkách a zkouškách, jinak bohužel z vlastní zkušenosti nic Sad
Back to top
View user's profile Send private message  
Kyo
kytky 5, meta: 7050
kytky 5, meta: 7050


Joined: 25 May 2007
Posts: 6874

PostPosted: Tue 3.6.2008 14:37    Post subject: Reply with quote

hope wrote:
tak jako včera jsem se dozvěděla, že průměrný plat v praze je skoro 29 000,- kdeže Laughing Laughing Laughing že by parlament a sněmovna?
tak čistýho to je 21 tisíc a to zas tak vzdálený nebude.
_________________
Doba kráčí vpřed a svět se předhání. Už i blbci mají vyšší vzdělání.
Back to top
View user's profile Send private message  
greenwood
seja feliz, menina


Joined: 03 Jan 2007
Posts: 28435

PostPosted: Tue 3.6.2008 17:48    Post subject: Reply with quote

Chanteau, ja myslela, ze pujdes na architekturu na cvut Shocked Smile ale je fakt, ze se rika, ze je liberec lepsi, tak kdo vi...


jinak, ja jsem si svoji skolu vybrala z cisty debility Laughing momentalne jsem ve stavu, kdy predstava jeste minimalne tri let na portugalstine je pro me natolik hrozna, ze bych to radsi zabalila uz ted.... Embarassed ja tu literaturu asi neprekousnu Confused
co se tyce politologie, no....ma to i sve svetle stranky, ale neni jich mnoho a obzvlast tenhle rok mi prijde jako ztrata casu, na zkousky jsem se naucila tim stylem, ze do tydne uz nic nevim a proste nevim nic, i kdyz to je zajimavy, ale proste....a to, ze jsem tam za tento semestr nepachla ani jednou a mam tam zapsanych 5 predmetu (z cehoz uz dva, resp. tri splneny) svedci taky o necem... Rolling Eyes

na druhou stranu je fakt, ze me ale tenhle obor bavi, zajima, ale na magistra tam zustavat nechci, chci vypadnout nekam do zahranici Smile co ze me jednou bude, tot ve hvezdach Laughing
_________________
"Valeu a pena? Tudo vale a pena se a alma não é pequena" ~ Fernando Pessoa, Mensagem, Mar Português

“It’s dark because you are trying too hard.
Lightly child, lightly. Learn to do everything lightly.
Yes, feel lightly even though you’re feeling deeply.
Just lightly let things happen and lightly cope with them."
Back to top
View user's profile Send private message  
Chanteau
kytky 8, meta: 20650
kytky 8, meta: 20650


Joined: 20 Feb 2007
Posts: 20450

PostPosted: Tue 3.6.2008 17:55    Post subject: Reply with quote

no Green já si to taky dlouhou dobu myslela, a připravovala jsem se jenom na ČVUT, strašně jsem na tom visela a Liberec jsem si jela "ze srandy" zkusit, brala jsem to jako pěkný výlet s přáteli a bum....a teď už si skoro neumím představit,že bych byla jedna z 400 prváků architektury na ČVUT... Embarassed
Back to top
View user's profile Send private message  
Agnes
a Krocan :D


Joined: 23 Apr 2008
Posts: 3464
Location: flight level over 195 (19500 ft)

PostPosted: Tue 3.6.2008 18:16    Post subject: Reply with quote

Architektura je bomba Wink
_________________

BŮH JE MÝM DRUHÝM PILOTEM
Back to top
View user's profile Send private message  
Mykéna
kytky 7, meta: 14150
kytky 7, meta: 14150


Joined: 03 Jan 2007
Posts: 13915

PostPosted: Tue 3.6.2008 23:36    Post subject: Reply with quote

Přiznám se, že obor jsem si vybrala, protože to "hezky vypadalo". Nějak jsem nevěděla, kam se hlásit, přihlášky jsem do poslední chvíle neměla vyplněný... Bylo mi celkem jedno, jestli něco technickýho, přírodovědnýho, uměleckýho... Humanitní teda jediný v úvahu nepřipadalo. Byla jsem na veletrhu VŠ v Brně, tam se mi líbil stánek MZLU a vzala jsem si nějakej letáček o zahradní architektuře. Pak jsem to našla i v Učitelskejch novinách, a přestože jsem věděla, že ty přijímačky nejsou úplně jednoduchý, bylo jasný, že chci na tohle.

Ale moc jsem si to malovala. Jako ne že by mě to nebavilo, ale pomalu přicházím o iluze. Už teďka prodlužuju studium o rok (aneb administrativní chyba na obou stranách), tzn. Bc. budu po 5 letech studia, když se nějakym zázrakem dostanu na Ing., bude to celkově 7 let.

Do tý doby určitě stokrát přehodnotim svuj názor na budoucí uplatnění. Nejdřív jsem myslela, že zahradní architekt prostě navrhuje zahrady lidem. Pak jsem se nadchla do veřejnejch parků. Když jsem zjistila, že takový zakázky většinou vyhrávaj jenom ty "známý firmy" jako naši učitelé apod., byla jsem vzteknutá. Začátkem semestru jsem se nadchla do krajinářství, ale to už se mi taky stačilo zhnusit Laughing Tajně si dělám zálusk na tvorbu kreativních dětskejch hřišť.
Ale ani ty krajinný úpravy by nebyly marný, takový spojení s vesmírem mi to přijde Laughing Rozumět těm vztahům a tak. Navíc v tomhle se dá najít uplatnění, lidi jsou na to potřeba, i když se o tom všeobecně nic neví.
Back to top
View user's profile Send private message  
Alshwarya
kytky 8, meta: 21650
kytky 8, meta: 21650


Joined: 29 Apr 2007
Posts: 20994

PostPosted: Wed 4.6.2008 9:09    Post subject: Reply with quote

Tak nejpravděpodobnější pro mě byla určitě odvždycky sportovní škola.
Ale na přelomu základy a gymplu a část gymplu mě eště napadly práva, to mě pak ale úplně pustilo, žurnalistika, což je určitě dost zajímavej obor, ale dala sem prostě přednost něčemu jinýmu, k čemu mám blíž, potom byly dost ve hře jazyky....jenže filologie ne-e. Lákala mě i veterina, mám hodně blízkej vztah ke zvířatům. Hodně velký lákadlo pro mě byla taky Univerzita obrany a o trochu menší lákadlo Policejní akademie.

Postupem času sem dospěla k tomu, že prostě fakt 'potřebuju' studovat ten sport, což je moje láska odmala. Dostala sem se na Fakultu sportovních studií, tělesná výchova a sport-regenerace a výživa ve sportu, a na Fakultě tělesný kultury nemám eště hotový celý přijímačky-jen praktickou část z těláku a teorii na jeden obor. Hlásím se tam na 3, všechno pod tělesná výchova a sport-rekreologie, tělesná výchova a sport, aplikovaná tělesná výchova.
Pokud se dostanu i sem, tak budu mít velký dilema, nejradši bych studovala 2obory....jenže studovat 2školy tohohle typu, kde má člověk náročný tréninky a do toho učení+já svoje tréninky asi dost dobře nepude.
Back to top
View user's profile Send private message  
mamba
Alexithymia


Joined: 03 Jan 2007
Posts: 14844

PostPosted: Wed 4.6.2008 16:09    Post subject: Reply with quote

myslím, že jsem si už vybrala.
půjdu na žurnalistiku na Masarykovou.
teda jestli jsem to pochopila dobře, tak přijímačky jsou jenom SCIO a pak ústní pohovor.

uf
Back to top
View user's profile Send private message  
hope
Válenka Domácí


Joined: 18 Jan 2007
Posts: 29000

PostPosted: Wed 4.6.2008 16:19    Post subject: Reply with quote

jo mambo, určitě to zkus, já se žurnalistiky bála, bála jsem se i FTVS a jak jsem dopadla..
_________________
Všechno jde když se chce? Dokud nemusí chtít taky někdo další...
Back to top
View user's profile Send private message  
Mishaaa
Love dogs <3


Joined: 21 Jan 2007
Posts: 9016

PostPosted: Wed 4.6.2008 16:24    Post subject: Reply with quote

ja sem se sice nebala,ale nebyla to pro me priorita..dostala sem se a zahodila to Laughing
_________________
Pokud je láska nesmrtelná,potom pevně věřím,že se po smrti setkám se všemi psy mého života,když pro nic jiné,tak pro to moře lásky,které nás spojovalo.... Love
Back to top
View user's profile Send private message  
terinas
kytky 8, konec
kytky 8, konec


Joined: 05 Jan 2007
Posts: 26560

PostPosted: Wed 4.6.2008 16:34    Post subject: Reply with quote

mamba: myslíš Masaryčku v Brně nebo něco u vás v Praze? Smile
Back to top
View user's profile Send private message  
Agnes
a Krocan :D


Joined: 23 Apr 2008
Posts: 3464
Location: flight level over 195 (19500 ft)

PostPosted: Wed 4.6.2008 16:37    Post subject: Reply with quote

já jsem se na tu policejní akademii dokonce hlásila, dělala jsem přijímačky, ale tam pro normální smrtelníky fakt asi není žádná šance
_________________

BŮH JE MÝM DRUHÝM PILOTEM
Back to top
View user's profile Send private message  
Display posts from previous:   
Post new topic   Reply to topic    sfera.pravy.net Forum Index -> Škola All times are GMT + 1 Hour
Goto page Previous  1, 2, 3 ... , 11, 12, 13  Next
Page 12 of 13

 
Jump to:  
You can post new topics in this forum
You can reply to topics in this forum
You cannot edit your posts in this forum
You cannot delete your posts in this forum
You cannot vote in polls in this forum


Powered by phpBB © 2001, 2005 phpBB Group
additional terms