sfera.pravy.net Forum Index
sfera.pravy.net
Krásné narozeniny, Pecičko! :)
Podle čeho jste si vybrali vaši vysokou školu+bud.uplatnění
Goto page Previous  1, 2, 3 ... 9, 10, 11, 12, 13  Next
 
Post new topic   Reply to topic    sfera.pravy.net Forum Index -> Škola
View previous topic :: View next topic  
Author Message
zuza
kytky 6, meta: 8250
kytky 6, meta: 8250


Joined: 23 Jan 2007
Posts: 8193

PostPosted: Mon 4.2.2008 21:55    Post subject: Reply with quote

tak ja jsem nebyla najak specificky vyhranena, vysoukou jsem vybirala podle jednoducheho kriteria - praha a pokud mozno bez humanitnich predmetu Laughing
uplatneni - no primo v oboru bych nasla misto hned, ale protoze jsem potrebovala utahnout hypo, tak delam trochu neco jineho

ono ve finale je stejne jedno, co clovek vystuduje, dulezite je aspon trochu se domluvit anglicky, umet jednat s lidmi, mit ridicak a diplom - v praze je pak spoust moznosti co s tim.... Cool
Back to top
View user's profile Send private message  
sun Topic
kytky 7, meta: 14150
kytky 7, meta: 14150


Joined: 19 Jan 2007
Posts: 13939

PostPosted: Mon 4.2.2008 22:00    Post subject: Reply with quote

Ja mam otazku, nema prosim niekto stare prijimacky na fotografiu (do Brna) alebo niekam inam? Popr. nejake informacie o tom, kukala som to na nete, ale moc som toho nenasla (dnes mam inteligencny vrchol, ani sa nedivim Rolling Eyes ) Embarassed
Back to top
View user's profile Send private message  
Mishaaa
Love dogs <3


Joined: 21 Jan 2007
Posts: 9016

PostPosted: Mon 4.2.2008 22:03    Post subject: Reply with quote

ephe: no,je to otazka casu az lidi takto zpohodlni Laughing

TarTar: no ty uz je potreba dneska Laughing

asi si uz ted zaridim poradnu Laughing je to az neuveritelne..pokud se lidi dovi co delam..ty otazky se enom hrnou...ne ze by to o me nevedeli uz driv..ale ted kdyz vija ze to STUDUJU...mazec no Laughing
_________________
Pokud je láska nesmrtelná,potom pevně věřím,že se po smrti setkám se všemi psy mého života,když pro nic jiné,tak pro to moře lásky,které nás spojovalo.... Love
Back to top
View user's profile Send private message  
Alseri
kytky 2, meta: 550
kytky 2, meta: 550


Joined: 03 Jan 2007
Posts: 527
Location: Slovensko

PostPosted: Sat 24.5.2008 14:45    Post subject: Re: Podle čeho jste si vybrali vaši vysokou školu+bud.uplatn Reply with quote

Suny wrote:
Žurnalistika: ČJL, angličtina,MATEMATIKA


Sorry, neprečítala som si do konca tento topic, ale nejak mi nedalo.
Suny Arrow MATEMATIKA ? Shocked Čo je to za školu ??! Ja som síce Slovenka, ale u nás sa na žiadnej škole k žurnalistike a mediálnym štúdiám matematika nevyžaduje a to študujem na škole a fakulte, ktorá má veľmi dobré hodnotenia. U nás bolo na prijímačkách potrebné zvládnuť iba slovenský jazyk, cudzí jazyk (prijímačky podľa výberu AJ, NJ, FJ a ŠJ, počas štúdia však už AJ povinne pre všetkých), všeobecný prehľad a talentové skúšky t.j. vymýšľanie reklamných sloganov, vstupov do rozhlasového éteru a sloh, ktorý svojou formou aj priebehom zodpovedá písomnej maturite zo SJ (myslím tej slohovej). Plus v súčasnosti sa robia na prijímačkách ešte aj zuvkové náhravky moderátorských vstupov, takže človek s rečovou chybou, alebo nezaangažovanosťou asi veľmi nemá šancu Sad A čo viem, čisto žurnalistika ako v Trnave a Blave (ja mám masmediálne štúdiá) vyžaduje akurát SJ, cudzí jazyk (aký, neviem) a veľa všeobecného prehľadu. V Trnave dokonca nerobili ani talentovky.
_________________
Planet Earth is blue and there´s nothing I can do.
Back to top
View user's profile Send private message  
*jiva*
kytky 6, meta: 9050
kytky 6, meta: 9050


Joined: 03 Jan 2007
Posts: 8875

PostPosted: Sat 24.5.2008 18:10    Post subject: Reply with quote

vybírala jsem technicky zaměřený školy, proto jsem se hlásila na čvut. ale když jsem se zamyslela, došlo mi, že mi hrozně bude chybět chemie...tak jsem se přes známý poradila s pár profesorama z karlovky a všcht a jsem přijatá na chemii v přírodních vědách (nakonec místo biochemie jsem vybrala tohle) uvidím, jak to půjde, určitě chci aspoň magistra, anebo jít po bakalářovi na medicínu.
_________________
_
Back to top
View user's profile Send private message Visit poster's website  
bublinka111
never satisfied


Joined: 03 Jan 2007
Posts: 7448

PostPosted: Sat 24.5.2008 18:21    Post subject: Re: Podle čeho jste si vybrali vaši vysokou školu+bud.uplatn Reply with quote

alseri kde studujes mas.studia?
_________________
all i wanna do is have some fun....)
Back to top
View user's profile Send private message  
Rokk
Guest





PostPosted: Sat 24.5.2008 18:43    Post subject: Reply with quote

Jivo a proč jsi nakonec šla na tohle a ne na biochemii? Smile
Back to top
 
*jiva*
kytky 6, meta: 9050
kytky 6, meta: 9050


Joined: 03 Jan 2007
Posts: 8875

PostPosted: Sat 24.5.2008 18:47    Post subject: Reply with quote

protože já radši pro začátek něco všeobecnějšího. z dobrýho chemika se už pak snadno stane dobrej biochemik, pokud na to dojde Smile
_________________
_
Back to top
View user's profile Send private message Visit poster's website  
Rokk
Guest





PostPosted: Sat 24.5.2008 18:52    Post subject: Reply with quote

To je asi fakt Smile , i když ten chemickej "základ" ti dají i na biochemii. Teda doufám Laughing
Back to top
 
mamba
Alexithymia


Joined: 03 Jan 2007
Posts: 14844

PostPosted: Mon 2.6.2008 14:31    Post subject: Reply with quote

ed


Last edited by mamba on Sat 7.6.2008 12:20; edited 1 time in total
Back to top
View user's profile Send private message  
pam
kytky 7, meta: 12650
kytky 7, meta: 12650


Joined: 03 Jan 2007
Posts: 12166

PostPosted: Tue 3.6.2008 9:23    Post subject: Reply with quote

...


Last edited by pam on Sat 27.6.2009 19:20; edited 1 time in total
Back to top
View user's profile Send private message  
Chanteau
kytky 8, meta: 20650
kytky 8, meta: 20650


Joined: 20 Feb 2007
Posts: 20460

PostPosted: Tue 3.6.2008 9:59    Post subject: Reply with quote

mambo jde o to jestli se fakt nějak výtvarně angažuješ nebo ne (tohle o tobě nevím). Jestli ne,tak se mi zdá prolézt talentovkama téměř nereálné, prostě člověk už musí mít nějaké zkušenosti. A zrovna na design a návrhářství se už očekává zvládnutá kresba (to si protřídí těma portfoliama který se zasílaj , jakožto první kolo zkoušek), na talentovkách hledají pak už jen ty invenční jedince ( takhle třeba funguje VSUP ).....no a navíc berou hrozně málo Embarassed

no ale...neznamená to že bys ještě nemohla začít. Jestli máš talent,tak by to třeba ještě mohlo jít. Jen problém je že zkoušky na školy s talentovkama jsou většinou už v lednu/únoru, takže času na to není jak na normální zkoušky na ostatních vejškách...

Ale ty píšeš že tě to k tomu táhne, tak už asi sama něco děláš, viď? Smile

Jinak já třeba z těchle škol taky vybírala , zaujal mě třeba Design nábytku v Ústí (není prý tak těžké se dostat),ale komu by se chtělo 5 let trčet v ústí....
Na design v Plzni jsem slyšela samou antichválu, jak je to na nic, nepřátelská atmosféra a vylívaj kvůli nesmyslům..
Back to top
View user's profile Send private message  
Neahoo
kytky 6, meta: 9450
kytky 6, meta: 9450


Joined: 03 Jan 2007
Posts: 9411

PostPosted: Tue 3.6.2008 11:22    Post subject: Reply with quote

Ja jsem si vybirala skolu hodne tezko. Bavilo me vzdycky tak nejak vsechno, nakonec jsem zacala precejen trochu tihnout k prirodnim vedam.
Obecnou vedu (jako napr. nejaky obor v chemii nebo fyzice) jsem studovat nechtela, protoze jsem se bala o uplatneni. Pak jsem hodne dlouho premyslela o financni matematice na matfyzu, od te jsem pak upustila kvuli tomu, ze mi bylo lito, ze by tam byla opravdu porad jen matika (zadna fyzika, chemie atp.) a navic jsem se bala, ze skoncim v kancelari zavalena papirama.
Pak jsem dost premyslela o CVUT (to me obcas chyta i ted - jako napr.dneska rano Rolling Eyes ), ale nakonec jsem upustila i od toho a nadobro se rozhodla pro obor, co me fascinuje uz dlouho a asi bych si pak vycitala, kdybych to nakonec nezkusila - takze jdu studovat medicinu, sice mi to vsichni rozmlouvaji, ale ja si myslim, ze na tom jsem ten pravy typ - jsem schopna se naucit kvanta informaci, celkem mi to mysli a navic me lidsky telo vzdycky fascinovalo a myslim, ze me to tam bude bavit. Uvidime, v nejhorsim ztratim rok a pujdu pak jinam.
Back to top
View user's profile Send private message  
Neahoo
kytky 6, meta: 9450
kytky 6, meta: 9450


Joined: 03 Jan 2007
Posts: 9411

PostPosted: Tue 3.6.2008 11:28    Post subject: Reply with quote

Kazdopadne doufam, ze tohle bude obor, ve kterym budu dobra, ze se nekde uplatnim, nebudu muset po 6 letech studia jako hodne absolventu zebrat o praci a vydelavat si nejakych 10-15 tisic hrubyho. A navic praci, ktera bude hodne vzdalena tomu, co jsem si predstavovala. Mam docela strach, jsem si vedoma toho, ze jsem si v tuhle chvili mohla vybirat, tak snad jsem to nepromarnila.
Back to top
View user's profile Send private message  
Chanteau
kytky 8, meta: 20650
kytky 8, meta: 20650


Joined: 20 Feb 2007
Posts: 20460

PostPosted: Tue 3.6.2008 11:39    Post subject: Reply with quote

Neahoo wrote:
A navic praci, ktera bude hodne vzdalena tomu, co jsem si predstavovala.

Neahoo myslím že tohle je naprosto normální, člověk má ještě asi hodně zkreslený představy o tom, jak bude budoucí práce vypadat, a že se každý během studia ocitne v bodě, kdy si nebude jistý jestli zvolil správně...
Back to top
View user's profile Send private message  
Display posts from previous:   
Post new topic   Reply to topic    sfera.pravy.net Forum Index -> Škola All times are GMT + 1 Hour
Goto page Previous  1, 2, 3 ... 9, 10, 11, 12, 13  Next
Page 10 of 13

 
Jump to:  
You can post new topics in this forum
You can reply to topics in this forum
You cannot edit your posts in this forum
You cannot delete your posts in this forum
You cannot vote in polls in this forum


Powered by phpBB © 2001, 2005 phpBB Group
additional terms