sfera.pravy.net Forum Index
sfera.pravy.net
Krásné narozeniny, Pecičko! :)
Podle čeho jste si vybrali vaši vysokou školu+bud.uplatnění
Goto page 1, 2, 3 ... 11, 12, 13  Next
 
Post new topic   Reply to topic    sfera.pravy.net Forum Index -> Škola
View previous topic :: View next topic  
Author Message
klárka
Guest





PostPosted: Thu 19.4.2007 16:26    Post subject: Podle čeho jste si vybrali vaši vysokou školu+bud.uplatnění Reply with quote

Jsem teď ve třetím ročníku a je čas rozhodnout se, z čeho budu maturovat, na jakou vysokou školu půjdu a co chci dělat jako povolání. Proto bych vás chtěla poprosit o radu..ty z vás, které studují/budou studovat/dostudovaly některý z těchto oborů:

práva Arrow z jakých předmětů mám maturovat? zsv asi určitě, a je nutný i dějěpis? jak vypadá to studium, je to opravdu jen o šrocení zákoníků? a jak vypadá práce právníka v praxi? jak těžké je dostat se na práva?

psychologie Arrow z jakých předmětů mám maturovat? jaké je uplatnění po vystudování této školy? jak těžké je dostat se tam?

tlumočnictví Arrow z čeho maturovat? kolik musím znát jazyků? stačí mi angl a franc, nebo si musím dát i nějaký neobvyklý, abych měla uplatnění? a uživí se člověk jen jako tlumočník, aniž by musel dělat překladatele?


mezinárodní vztahy Arrow opět - z čeho mám maturovat? potřebuju zsv asi určitě a pak co - zeměpis? dva jazyky? matiku? a hlavně - co potom člověk může dělat v praxi? nedokážu si to představit..

žurnalistika Arrow musím maturovat z dějěpisu? jak vypadá studium v praxi?

Jiné další možnosti mě nenapadají.. jsem humanitně založená..studijní typ, ale vůbec nevím, co bych chtěla v budoucnu dělat..

Moc děkuju předem všem, kdo se mi pokusí pomoct! Cool a zároveň vy všechny, které taky teď váháte s výběrem vysoké školy, přidejte se do diskuze..
Back to top
 
Suga
kytky 5, meta: 4950
kytky 5, meta: 4950


Joined: 08 Jan 2007
Posts: 4897
Location: Kde mám ty fialový kytky?!

PostPosted: Thu 19.4.2007 16:30    Post subject: Reply with quote

Laughing Vůbec mě tyhle tvoje vybrané obory nepřekvapily. To je tak... všichni chtějí práva a psychologii a nebo žurnalistiku a nebo mezinárodní vztahy nebo "něco s jazykama".

Nejdůležitější je zvážit, jaké jsou kde šance například. Pak příprava je nutná, pokud psychologii fakt strašně chceš tak to nebude zadarmo. Ale to není nic.

A prošla si si i jiné obory než tyhle profláklý? Na všechno cos vypsala je opravdu těžké se dostat, ale nepsala si kam bys na to chtěla chodit. Jako na jaké univerzitě.
_________________
To mi chutná Razz
Back to top
View user's profile Send private message  
Suga
kytky 5, meta: 4950
kytky 5, meta: 4950


Joined: 08 Jan 2007
Posts: 4897
Location: Kde mám ty fialový kytky?!

PostPosted: Thu 19.4.2007 16:34    Post subject: Reply with quote

A jinak jestli platí ta otázka z názvu.... Tak sem si vybrala 4 obory co mi nejvíc lákaly a hlavně ty co sem věděla že nejsou tak profláklý aby bylo nemožné se na ně dostat. Je dobré prohlédnost si stránky toho oboru, tam člověk získá potřebné informace, stejně tak na informačních schůzkách které pořádají VŠ.
Ač jsem měla střední obchodku, nezkoušela jsem nic jiného než UK, protože sem potřebovala do Prahy a na ekonomky a takový sem mohla zapomenout. Pedák ani práva nic pro mě a tak byla FF jasnou volbou. Toužila jsem po skloubení něčeho co má blízko k počítačům s něčím jako jazyky nebo s něčím humanitnějším, což se mi jakž takž povedlo a roste ze mě informační pracovnice nebo tak něco Cool
_________________
To mi chutná Razz
Back to top
View user's profile Send private message  
Suny
..........................


Joined: 03 Jan 2007
Posts: 12995

PostPosted: Thu 19.4.2007 16:41    Post subject: Re: Podle čeho jste si vybrali vaši vysokou školu+bud.uplatn Reply with quote

klárka wrote:

práva Arrow z jakých předmětů mám maturovat? zsv asi určitě, a je nutný i dějěpis? jak vypadá to studium, je to opravdu jen o šrocení zákoníků? a jak vypadá práce právníka v praxi? jak těžké je dostat se na práva?

psychologie Arrow z jakých předmětů mám maturovat? jaké je uplatnění po vystudování této školy? jak těžké je dostat se tam?

tlumočnictví Arrow z čeho maturovat? kolik musím znát jazyků? stačí mi angl a franc, nebo si musím dát i nějaký neobvyklý, abych měla uplatnění? a uživí se člověk jen jako tlumočník, aniž by musel dělat překladatele?


mezinárodní vztahy Arrow opět - z čeho mám maturovat? potřebuju zsv asi určitě a pak co - zeměpis? dva jazyky? matiku? a hlavně - co potom člověk může dělat v praxi? nedokážu si to představit..

žurnalistika Arrow musím maturovat z dějěpisu? jak vypadá studium v praxi?


práva: zsv a dějepis (ale záleží kam děláš přijímačky, já dělám za 14dnů do brna a z dějepisu nematuruju

Tlumočnictví: tak především jazyky a ČJL

Žurnalistika: ČJL, angličtina,MATEMATIKA

Mezinárodní vztahy: DVA jazyky, matematika

Psychologie: ZSV, biologie
_________________

If you want to make God laugh, tell him about your plans.

-Woody Allen-
Back to top
View user's profile Send private message  
pam
kytky 7, meta: 12650
kytky 7, meta: 12650


Joined: 03 Jan 2007
Posts: 12166

PostPosted: Thu 19.4.2007 17:11    Post subject: Reply with quote

...


Last edited by pam on Mon 22.6.2009 10:45; edited 1 time in total
Back to top
View user's profile Send private message  
pam
kytky 7, meta: 12650
kytky 7, meta: 12650


Joined: 03 Jan 2007
Posts: 12166

PostPosted: Thu 19.4.2007 17:13    Post subject: Reply with quote

...


Last edited by pam on Mon 22.6.2009 10:44; edited 1 time in total
Back to top
View user's profile Send private message  
maxmiliana
kytky 8, konec
kytky 8, konec


Joined: 02 Jan 2007
Posts: 30660

PostPosted: Thu 19.4.2007 17:21    Post subject: Reply with quote

nemáte právo číst tento příspěvek


Last edited by maxmiliana on Mon 14.4.2008 9:28; edited 1 time in total
Back to top
View user's profile Send private message  
Suga
kytky 5, meta: 4950
kytky 5, meta: 4950


Joined: 08 Jan 2007
Posts: 4897
Location: Kde mám ty fialový kytky?!

PostPosted: Thu 19.4.2007 17:43    Post subject: Reply with quote

Tak třeba na UK na překladatelství stačí jeden v případě že si k tomu vezmete něco jako holandštinu nebo tak. Když k tomu chcete třeba F tu už musíte umět hodně dobře. A u toho překladatelství je dobré si uvědomit, že tam člověk musí překousnout podle mě hodně nechutný předměty jazykový takový ty odborný, nějaký fonetiky a tak, to bych se zbláznila ač vidina "tlumočim v EU parlamentu" je dobrá no Laughing
_________________
To mi chutná Razz
Back to top
View user's profile Send private message  
maxmiliana
kytky 8, konec
kytky 8, konec


Joined: 02 Jan 2007
Posts: 30660

PostPosted: Thu 19.4.2007 17:47    Post subject: Reply with quote

nemáte právo číst tento příspěvek


Last edited by maxmiliana on Mon 14.4.2008 9:28; edited 1 time in total
Back to top
View user's profile Send private message  
Theresa
I'm Brandy. The slutty cheerleader.


Joined: 03 Jan 2007
Posts: 35468

PostPosted: Thu 19.4.2007 17:48    Post subject: Reply with quote

ed
_________________
Zhmotňujeme-li pochybnosti, pak se naše přání nenaplní, neboť se za ně nepostavíme, vlastně to ani nechceme. Jak myslíme, tak se stane.


Last edited by Theresa on Thu 16.8.2007 19:29; edited 1 time in total
Back to top
View user's profile Send private message  
Suga
kytky 5, meta: 4950
kytky 5, meta: 4950


Joined: 08 Jan 2007
Posts: 4897
Location: Kde mám ty fialový kytky?!

PostPosted: Thu 19.4.2007 17:53    Post subject: Reply with quote

Maxi: Jak to myslíš minimální? Jde o to, že v EU mají nedostatek českých překladatelů a tlumočníků, potřebují nutně zvýšit počty a o překl. na UK se pěje v tomhle směru chvála, vyloženě mi to přišlo že se tam na ně čeká.
A co se talentu týče na ten nějak tak nevěřím... ono co to je "talent". Jo, něco někomu jde líp ale beztak je to dřina.

Theres... nejsi, k těm oborům výše zmíněným se upínají spíše právě ti co nic jiného neznají, proto je zaujme tahle klasika.

A nejlíp to vystihnul náš ředitel Laughing prej ten kdo chce studovat psychologii, má problém s okolím a ten co chce studovat psychologii, má problém sám se sebou Laughing
_________________
To mi chutná Razz
Back to top
View user's profile Send private message  
maxmiliana
kytky 8, konec
kytky 8, konec


Joined: 02 Jan 2007
Posts: 30660

PostPosted: Thu 19.4.2007 17:57    Post subject: Reply with quote

nemáte právo číst tento příspěvek


Last edited by maxmiliana on Mon 14.4.2008 9:28; edited 1 time in total
Back to top
View user's profile Send private message  
greenwood
seja feliz, menina


Joined: 03 Jan 2007
Posts: 28433

PostPosted: Thu 19.4.2007 17:58    Post subject: Reply with quote

takze,ja delam na FSV UK politologii a mezinarodni vztahy....
matiku fakt nepotrebujes, i kdyz v nekterych publikacich se rovnice objevi,ale drtiva vetsina ucitelu skoncila nekde u trojclenky,takze asi tak...jazyky- u nas (och,jak prestizni skola Rolling Eyes ) staci jeden, protoze letos to ti blbci zkrouhli a zrusili druhej jazyk...ale samozrejme cim vic jazyku,tim lip Wink
ja jsem maturovala primo z mezinarodnich vztahu,ale to na vetsine skol nejde,takze rozhodne lepsi nez ZSV je maturovat z dejaku,ten se ti bude hodit Wink
no, proc jsem se pro tu skolu rozhodla? protoze me bavi mezinarodni vztahy,ale bohuzel jsem od ty skoly cekala neco jinyho,takze me to tam dvakrat nebavi...jako samo o sobe to tema politologie, politicka geografie apod., to je uzasny, strasne zajimavy, ale... Confused
a uplatneni- politolog-analytik, muzes delat v ustavu mezinarodnich vztahu, pracovat na ministerstvech- zamini, vnitra,obrany a ja nevim,kde jeste...pak muzes samozrejme do diplomatickych sluzeb,do vyzkumu, do novin...moznosti je fakt spousta...

a co se tyce prekladatelstvi, tak nechapu, proc tolik lidi studuje prekladatelstvi tlumocnictvi anglictinu a franinu....
_________________
"Valeu a pena? Tudo vale a pena se a alma não é pequena" ~ Fernando Pessoa, Mensagem, Mar Português

“It’s dark because you are trying too hard.
Lightly child, lightly. Learn to do everything lightly.
Yes, feel lightly even though you’re feeling deeply.
Just lightly let things happen and lightly cope with them."
Back to top
View user's profile Send private message  
Suga
kytky 5, meta: 4950
kytky 5, meta: 4950


Joined: 08 Jan 2007
Posts: 4897
Location: Kde mám ty fialový kytky?!

PostPosted: Thu 19.4.2007 18:15    Post subject: Reply with quote

Maxi... no já právě sem byla na dvoucho přednáškách o tom oboru tak sem tam zjistila fakt zajímavé skutečnosti, i říkali konkrétně ty počty, kolik tam těch čechů mít mají a kolik jim tedy chybí a tak.
Jo, určitý ten cit a to že to někomu jde líp s tím souhlasím, spíš sem to myslela tak, že se stejný cíl dá vydřít. Když se chce no. Třeba chci strašně kreslit ale moc mi to nejde... budu kreslit každý den něco a vytrénuju se. SS uměleckým kreslením to je těžší.... předpokládám že jako malovat neumíš ale máš fantazii a víš co bys malovala kdybys uměla Cool Ale ted už se do toho zamotávám no to je jedno Laughing
_________________
To mi chutná Razz
Back to top
View user's profile Send private message  
maxmiliana
kytky 8, konec
kytky 8, konec


Joined: 02 Jan 2007
Posts: 30660

PostPosted: Thu 19.4.2007 18:22    Post subject: Reply with quote

nemáte právo číst tento příspěvek


Last edited by maxmiliana on Mon 14.4.2008 9:31; edited 1 time in total
Back to top
View user's profile Send private message  
Display posts from previous:   
Post new topic   Reply to topic    sfera.pravy.net Forum Index -> Škola All times are GMT + 1 Hour
Goto page 1, 2, 3 ... 11, 12, 13  Next
Page 1 of 13

 
Jump to:  
You can post new topics in this forum
You can reply to topics in this forum
You cannot edit your posts in this forum
You cannot delete your posts in this forum
You cannot vote in polls in this forum


Powered by phpBB © 2001, 2005 phpBB Group
additional terms