sfera.pravy.net Forum Index
sfera.pravy.net
Krásné narozeniny, Pecičko! :)
Vietnamci....
Goto page Previous  1, 2, 3 ... , 15, 16, 17  Next
 
Post new topic   Reply to topic    sfera.pravy.net Forum Index -> Móda
View previous topic :: View next topic  
Author Message
Tevi.
kytky 8, meta: 19650
kytky 8, meta: 19650


Joined: 22 Jan 2007
Posts: 19340
Location: vedle blázince

PostPosted: Thu 29.11.2007 21:37    Post subject: Reply with quote

Jo, to mi připomíná, když mi bylo asi 8, tak mě jeden Vietnamec lákal, ať za ním přijdu do krámu Shocked
_________________

* Žena nepotřebuje toho, kdo nepotřebuje ji.**
Back to top
View user's profile Send private message  
LadyCroft
bojovnice!!!


Joined: 22 Jan 2007
Posts: 13356
Location: flight level over 195 (19500 ft)

PostPosted: Thu 29.11.2007 21:55    Post subject: Reply with quote

Kyo wrote:
...dyt vetsina co jich je u nas jsou podle me i na Ukrajine ta nejnizsi trida, bez vzdelani, kopaci proste..


přesně tak...vlastně skoro poprvé slyším názor že není celý Ukrajinský národ jenom splodina kopáčů a dělníků bez vzdělání co kradou, dělají bordel atd...
je mi to líto. já jsem se narodila na Ukrajině, vím že to tam takové není ale ta splodina a pakáž co jezdí sem do čech, dělá u čechů celkový dojem o té zemi. Docela dost jsem si toho vytrpěla a je mi líto že lidé považují Ukrajinu za to, za co považují. jenom díky takovýmhle pometlům, které na Ukrajině lidé soudí stejně jako tady v čechách my všichni
_________________
women who behave rarely make history
Back to top
View user's profile Send private message  
waxeipahdeth
kytky 8, konec
kytky 8, konec


Joined: 02 Jan 2007
Posts: 27125

PostPosted: Thu 29.11.2007 22:42    Post subject: Reply with quote

Kyo, já jsem to pochopila, že se divíš proč by Češi jezdili na Západ. Sorry, ztratila jsem se v tom Wink
Back to top
View user's profile Send private message  
Geike
°°°°°°°°°°°°°°°°°°°°°°


Joined: 19 Jan 2007
Posts: 12596
Location: Ostrava/Brno

PostPosted: Fri 30.11.2007 0:29    Post subject: Reply with quote

naše rodina má s ukrajincema zkušenosti, prakticky nám zrekonstruovali celý barák a taťkovu šéfovi celé velké sídlo firmy...a musím teda říct, že ti chlapi makají, nejsou to žádní flákači, myslím že tolik práce co oni za den by češi neudělali. Třeba zrovna proto, že si té práce a možnosti vydělat si peníze víc váží, protože ti co pracovali u nás byl jeden ing. a druhý student ekonomie...právě si myslím, že ti co jezdí za prací k nám nejsou povaleči a pakáž, kdyby byli, tak se přece neobtěžují jezdit sem pracovat, ne?

druhá věc je to, jak se oblíkají, vypadají, "voní"... Confused ale nechte chlapa samotného třeba rok, navíc skoro každý den špinavá práce na venku, no podle mě by vypadali všichni stejně, ať je to čech nebo ukrajinec Very Happy

nechci strkat všechny do jednoho, byť pozitivního, pytle, ale myslím že ukrajinci rozhodně nejsou ti co v česku dělají největší, ehm, nepořádek...
Back to top
View user's profile Send private message  
Theresa
I'm Brandy. The slutty cheerleader.


Joined: 03 Jan 2007
Posts: 35506

PostPosted: Fri 30.11.2007 8:50    Post subject: Reply with quote

ed
_________________
Zhmotňujeme-li pochybnosti, pak se naše přání nenaplní, neboť se za ně nepostavíme, vlastně to ani nechceme. Jak myslíme, tak se stane.


Last edited by Theresa on Wed 13.2.2008 11:16; edited 1 time in total
Back to top
View user's profile Send private message  
Tevi.
kytky 8, meta: 19650
kytky 8, meta: 19650


Joined: 22 Jan 2007
Posts: 19340
Location: vedle blázince

PostPosted: Fri 30.11.2007 10:15    Post subject: Reply with quote

Theresa - no vidíš, u nás jsou pěkně oprsklí Laughing Asi to dělá ten šumavskej vzduch. Laughing
_________________

* Žena nepotřebuje toho, kdo nepotřebuje ji.**
Back to top
View user's profile Send private message  
LadyCroft
bojovnice!!!


Joined: 22 Jan 2007
Posts: 13356
Location: flight level over 195 (19500 ft)

PostPosted: Fri 30.11.2007 13:05    Post subject: Reply with quote

Theresa: tak to je mi tvého spolužáka moc líto protože jsem si přesně to samé prožila-narážky profesorů, ignoraci, nadávky... jsem toho taky vytrpěla dost. přijeli jsme do čech rok po revoluci a ja začala chodit do škole v r. 1993 a to byl teror...nerada na to vzpomínám, na celé období své základky.

jinak moc ráda zde slyším Vaše názory, že neházíte Ukrajince do jednoho pytle. díky... je to hezké alespoň číst když už ne slyšet Rolling Eyes
díky
_________________
women who behave rarely make history
Back to top
View user's profile Send private message  
Lothórien
kytky 7, meta: 12150
kytky 7, meta: 12150


Joined: 03 Jan 2007
Posts: 12074

PostPosted: Fri 30.11.2007 15:13    Post subject: Reply with quote

ed


Last edited by Lothórien on Mon 9.6.2008 17:53; edited 1 time in total
Back to top
View user's profile Send private message  
Kyo
kytky 5, meta: 7050
kytky 5, meta: 7050


Joined: 25 May 2007
Posts: 6874

PostPosted: Fri 30.11.2007 15:22    Post subject: Reply with quote

vetsina na ktery narazim jich je takovejch, kterejch delaj ukrajine akorat ostudu. urcite jsou mezi nima i nejaci inteligentni lide.. a stejne tak vsichni ukrajinci u nas nejsou kopaci, ale pracuji i jinak Smile

nebo ja nevim jestli vetsina.. ale na kazdym sprochu pravdy trochu a predsudky vuci nim by jen tak z niceho nevznikly.
_________________
Doba kráčí vpřed a svět se předhání. Už i blbci mají vyšší vzdělání.
Back to top
View user's profile Send private message  
Milan
kytky 2, meta: 450
kytky 2, meta: 450


Joined: 12 Oct 2007
Posts: 407

PostPosted: Fri 30.11.2007 17:58    Post subject: Reply with quote

No tohle je ale tema Shocked Pristehovalectvi je vec, bez ktere uz svet existovat nebude. My jsme jedna z poslednich generaci, ktere to prijde divne. Nase vnoucata jednou mozna budou povazovat to, ze ve tride je z 30 deti 15 cechu, 3 vietnamci, 3 cinane, 3 cernosi, 3 arabove a 3 ukrajinci, indove nebo nejaka jina narodnost vubec nevsimnou a bude to pro ne uplne normalni. Svet se meni a my s tim nenadelame naprosto nic. Je to jako nicit parni stroje a zeleznici, protoze to za necich mladych let proste nebylo.

Jedine, co se musi dit je, ze se ty narodnosti nebudou segregovat. Ze budou prirozene pary ruznych narodnosti, nesmi se tvorit ghetta. Pak to dopadne spatne jako treba ve francii s jejich alzirsko, tuniskou mensinou. Ty narody se proste musi navzajem prijmout. Vse bude v poradku, kdyz cech bude moci chodit s vietnamkou bez rizika rozsekani sekackem na maso od jeji rodiny Laughing (jakoze to snad nehrozi Wink )


kostra wrote:
ed: mimochodem kyo, ja vidim teda hodne velky rozdil mezi tim, jetli jim v mekaci nebo pouzivam mobil. dokud se nenastehuju do zemjanky tak mam drzet hubu, co

Neda mi to, ale musim si rypnout. Kazda restaurace mekace je vlastnena nejakym cechem(mekac je jen franchisa), interie delali cesi (no u tech novejsich spis ukrajinci Wink ), pracuji tam cesi. Jen recept a nektere suroviny jsou dovazene. Oproti tomu je temer kazdy mobil "made in china" a jede k nam lodi a kamionem pres pul zemekoule. Mobilni operatori jsou spolecnosti vlastnene ze 100% velkymi nadnarodnimi spolecnostmi. Takze mobil je mnohem vetsim projevem globalizace nez nejaky mekac. Ale to jen tak, ze mam rejpavou naladu, tak se na me nevrhnete jeko vosy Wink
Back to top
View user's profile Send private message  
LadyCroft
bojovnice!!!


Joined: 22 Jan 2007
Posts: 13356
Location: flight level over 195 (19500 ft)

PostPosted: Fri 30.11.2007 18:39    Post subject: Reply with quote

Milan: naprostý souhlas. bydlela jsem v německu a celé německo je složeno v podstatě z 80% přistěhovalců a všichni vedle sebe žijou a už jim to příjde absolutně normální... nechápu...pořád řveme že chceme být na stejné úrovni jako třeba DE či FR, ale už většina z nás nechápe, že proto taky musíme něco udělat. a s našim rasismem a předsudkama spíš míříme zpátky k východu...

Kyo: ano, na každým šplochu pravdy trochu ale věř mi že o čechách v Anglii mají stejné mínění jako o UA v Čechách... prostě je to jedinec od jedince.
např. Vávra co byl dvakrát trestanej a žije v nějké Horní Dolní nemůže sehnat práci protože ho nikde nechtějí, tak odjede do Anglie a něco si tam najde. Tak je to podobně i s UA v Čechách...

a Ukrajinci, kteří jsou tu, jsou obvykle Západoukrajinci a ty jsou ve všech státech bývalé SSSR označováni jako "verbež"... i my z Jižní Ukrajiny z přímořských států hned poznáme Západoukrajince Wink
já jen na osvětlení proč jsou ty UK u nás takoví jaký jsou...
_________________
women who behave rarely make history
Back to top
View user's profile Send private message  
Kyo
kytky 5, meta: 7050
kytky 5, meta: 7050


Joined: 25 May 2007
Posts: 6874

PostPosted: Fri 30.11.2007 18:47    Post subject: Reply with quote

LadyCroft wrote:


Kyo: ano, na každým šplochu pravdy trochu ale věř mi že o čechách v Anglii mají stejné mínění jako o UA v Čechách... prostě je to jedinec od jedince.
např. Vávra co byl dvakrát trestanej a žije v nějké Horní Dolní nemůže sehnat práci protože ho nikde nechtějí, tak odjede do Anglie a něco si tam najde. Tak je to podobně i s UA v Čechách...


no to jsem prave planoval napsat Wink stejne jako ukrajinci jezdi sem, i spousta ceskyho "povlu" nebo jak to rict jezdi treba do Irska pracovat jako podruzna pracovni sila a je mi jasny ze tam jsou to samy co tady pro nas ukrajinci. vim ze tam jezdi casto prave lidi co tady ani nic nedrzi a to uz samo o sobe je vypovidajici.. konkretne o tom Irsku to prave vim, protoze o tom mam jakztakz prehled, znamej tam je.

A jinak to ze chceme byt jako D nebo F.. podivej se jaky maj ve Francii problemy problemy s pristehovalcema, arabama apod.. jeste tak daleko aby tady zapalovali policejni auta nastesti nejsme Smile Jenze Francie byla uz tak nejak odjakziva multikulturni, vzdyt treba cernosi stejne jako v GB tam otrocili u pred x staletima.. nemecko ma zase treba turky. A ani v jednom state to dobrotu nedela co tak sleduju. Kdyz teda pujdeme jeste vejs - USA.. tam je sice narodnosti taky x, i kdyz postupne nejak splyvaj, ale podivej se jaky meli a maj obrovsky problemy s rasismem, cernochama, latinoamericama.. obavam se ze ani v USA neni pojem pristehovalec ale ani jina barva kuze nebo sikmy oci prazdnej pojem.. a jeste dlouho dlouho nebude. Skutecne si myslim ze zemi kde spolu pristehovalci, puvodni obyvatele a ruzny narodnosti zijou v takovy idilce jako popisujes moc neni, nenapada me zadna.

Jinak moda je ,je co nejvic zaclenovat ,davat jim stejny sance.. kdyz se podivas na stranky treba Microsoftu, co fotka rodiny idylky to minimalne jeden cernoch , jeden japonec a beloch Laughing zatimco v tehle rozvinutejch zemich rasismus ubyva, nebo spis stagnuje roste pozitivni diskriminace. Aby vsichni videli "my jsme tolerantni spolecnost". Realita je ale mnohdy podle me jina.. S treba to USA se zuby nehty brani pristehovalectvi z jizni ameriky nebo kuby. Neni to prece tak davno co Castro prohlasil neco ve smyslu, ze jestli ho budou americani stvat otevre hranice a necha USA zaplavit statisicema lidi z Kuby a USA zmlkli..Smile
_________________
Doba kráčí vpřed a svět se předhání. Už i blbci mají vyšší vzdělání.
Back to top
View user's profile Send private message  
LadyCroft
bojovnice!!!


Joined: 22 Jan 2007
Posts: 13356
Location: flight level over 195 (19500 ft)

PostPosted: Fri 30.11.2007 19:25    Post subject: Reply with quote

Kyo: s tim Castrem jsi mě rozsekal Laughing Laughing Laughing to je fakt dobrý protiútok Smile
jinak tyhle země mají to přistěhovalectví a cizonárodnost v zemi v opravdu obrovské míře tak se zase nedivím, že tam vznikají nepokoje... když je něčeho hodně, začíná se to hádat (viz dám příklad třeba kluby nebo fora, kde jsou jenom ženský-drby, hádky, pomluvy... Laughing )
a my češi nadáváme a vadí nám taková snůška přistěhovalců, jako je těch pár vietnamců a UA...co teprv kdyby sem byla masová migrace.. Rolling Eyes
_________________
women who behave rarely make history
Back to top
View user's profile Send private message  
Jana
kytky 5, meta: 4650
kytky 5, meta: 4650


Joined: 18 Jan 2007
Posts: 4639

PostPosted: Sun 2.3.2008 20:00    Post subject: Reply with quote

tak si jdu postěžovat na Vietnamce, dneska jsem si u nich po velice dlouhé době něco koupila, přítel mi u toho tlumočil Laughing byly jsme v tom velkoskladu na Olomoucké, koupila sem si dvě trička. Šla sem zpátky s tím, že košile co mi dali byly malá, tak sem poprosila o větší, ochotně mi to hledali, než přiběhla jedna vietnamka že ať jí vrátím peníze, ať si jdu do obchodu, že jinak by mi to normálně neprodali kdyby nebyl můj přítel vietnamec, já jsem jenom s otevřenou pusou odsekla "že já vím" rychle sem si vzala tu větší košili a suše řekla naschle, nikdo se se mnou nebavil, všichni se rozutekly pryč a najednou kolem toho byl velký humbuk
Back to top
View user's profile Send private message  
Theresa
I'm Brandy. The slutty cheerleader.


Joined: 03 Jan 2007
Posts: 35506

PostPosted: Sun 2.3.2008 20:06    Post subject: Reply with quote

ed
_________________
Zhmotňujeme-li pochybnosti, pak se naše přání nenaplní, neboť se za ně nepostavíme, vlastně to ani nechceme. Jak myslíme, tak se stane.


Last edited by Theresa on Fri 28.3.2008 13:49; edited 1 time in total
Back to top
View user's profile Send private message  
Display posts from previous:   
Post new topic   Reply to topic    sfera.pravy.net Forum Index -> Móda All times are GMT + 1 Hour
Goto page Previous  1, 2, 3 ... , 15, 16, 17  Next
Page 16 of 17

 
Jump to:  
You cannot post new topics in this forum
You cannot reply to topics in this forum
You cannot edit your posts in this forum
You cannot delete your posts in this forum
You cannot vote in polls in this forum


Powered by phpBB © 2001, 2005 phpBB Group
additional terms