sfera.pravy.net Forum Index
sfera.pravy.net
Krásné narozeniny, Pecičko! :)
Svět, kde se nežebrá
Goto page Previous  1, 2, 3, 4
 
Post new topic   Reply to topic    sfera.pravy.net Forum Index -> Řečičky, názory, etc.
View previous topic :: View next topic  
Author Message
mucka
kytky 5, meta: 4650
kytky 5, meta: 4650


Joined: 12 Jan 2007
Posts: 4557

PostPosted: Sun 15.4.2007 8:27    Post subject: Reply with quote

Já jsem dřív dávala, ale teď už ne. Stejně si za to zpravidla koupí alkohol. A pokud jim dáte něco jiného než peníze, tak vám kolikrát ještě vynadají (neříkám všichni). Dneska vám nikdo nic nedá zadarmo. Já nevím, říkám si, že vždycky mají nějakou možnost, nedávno byl o tom nějaký pořad na ČT 1, o azylovém domě pro bezdomovce, museli se tam starat sami o sebe a zaučovali je např. jako zedníky apod. aby něco uměli a mohli jít pracovat. Já vím, že se mi to lehko říká, když jsem to nezažila a nevím co za tím je, ale věřím tomu. Také mi vadí ti, co mají sebou zvířata, aby vzbudili lítost, alespoň tak se mi to jeví. Podle mého je to tak, že jakmile skončí na ulici, tak velká část z nich začne místo bojování s alkoholem a pak to dopadá tak, že se jen válí po nádraží a shání další alkohol, aby to "přežili". Naopak oceňuji ty, co se snaží a např. alespoň prodávají NP.

Na různé sbírky ale často přispívám (pokud to znám a vím o co jde, např. Pastelka, Květinové dny, dárcovské sms...).
Back to top
View user's profile Send private message  
Trematoda
kytky 0, meta: 25


Joined: 01 Mar 2007
Posts: 14

PostPosted: Sun 15.4.2007 12:37    Post subject: Reply with quote

Ja si kupuju aspon ten Novy prostor. Vzdycky na Dejvicke od pana, co stoji pred kvetinarstvim - pokazdy mi nabizi jeste dalsi knizky a starsi cisla a kdyz mu s litosti a omluvou reknu, ze bych chtela jen ten casopis, ani naznakem neda najevo nejake zklamani a jeste me ujistuje, ze to vubec nevadi, ze jen chce, abych vedela, jaka je momentalne nabidka Smile

Jeste ohledne sbirek - trochu me mrzi, ze je asi tisickrat jednodussi shanet penize na deti z detskych domovu nebo na opustena zvirata, nez treba na hospic pro umirajici stare bezdomovce...

Jeden znamy kdysi delal sbirku pro jednu kliniku (dospelou) a sponzori mu rovnou rekli, ze jestli to neni pro deti, ze nemaji zajem. Tak proste pridal do nazvu, ze je to i pro deti a cas penez slibil detskemu oddeleni a hned nebyl problem Rolling Eyes
Back to top
View user's profile Send private message  
Lucrezia
kytky 5, meta: 7050
kytky 5, meta: 7050


Joined: 03 Jan 2007
Posts: 6667

PostPosted: Sun 15.4.2007 12:41    Post subject: Reply with quote

Aduška wrote:
Tornado_Lou wrote:

...na co neprispivam sou detske domovy )

z jakého důvodu?

vzdyt to tornado napsala, ne?

ja taky neprispivam, ze stejnych duvodu...i kdyz bych hrozne rada
Back to top
View user's profile Send private message  
Aduška
zjisti, kdo jsi, a tím se staň.


Joined: 19 Jan 2007
Posts: 735

PostPosted: Sun 15.4.2007 18:04    Post subject: Reply with quote

Lucrezia wrote:

vzdyt to tornado napsala, ne?


tak to se omlouvám, nenapadlo mě, že to je ten důvod. ale chápu to.
no k té zhýčkanosti: co je na tom špatnýho, když mají děti v pokoji počítač, když dítě v rodině má většinou svůj vlastní? Jasný, chápu, že když nad tím ohrnují nos, asi není něco v pořádku, ale možná z toho jen ty děti nemají rozum. Zase, je to stejný jako u dětí, který mají rodiče...
_________________
Srdce lidské má příliš mnoho snů, než aby mohlo být šťastno.
Back to top
View user's profile Send private message  
Rhiannon
Mrs. Bunny


Joined: 02 Jan 2007
Posts: 10336
Location: Somewhere over the rainbow

PostPosted: Sun 15.4.2007 18:18    Post subject: Reply with quote

Lucrezia wrote:
jednou za mnou prisla holka nebo kluk, nevim kdo to byl, fakt jsem to nepoznala Embarassed jestli bych nemela drobny na psa. Tak jsem ji rekla ze tohle znam, ale koupila bych ji konzervu. Tak jsme ji sly koupit.

jo tohle taky delam, navedla jsem i maminu a ta mi vykladala ze ji zastavil kluk jestli nema 4 koruny na koblizek. Ta si pomyslela neco o lharich, ze to chce urcite na ciga, tak mu rekla, ze jestli chce tak ze spolu koblizek pujdou koupit a myslela si ze kluk ji vyfuckuje. Ale on ne, mel radost, sli pro koblizek a prodavacka ho tam uz znala a jeste mu vynadala ze uz zase somruje na pecivo Shocked Laughing
_________________
I don't want to be your other half, I believe that 1 and 1 make 2
Back to top
View user's profile Send private message  
gigli
kytky 7, meta: 14150
kytky 7, meta: 14150


Joined: 03 Jan 2007
Posts: 14087

PostPosted: Sun 15.4.2007 19:01    Post subject: Reply with quote

aduško, jenže dítě v normální rodině vidí, že se musely na ten počítač peníze nějak vydělat, že to neni zadarmo a jen tak ti to nepřistane. právě přílišná materiální pomoc dělá v děcácích velkou paseku, protože děti jsou zvyklý, že furt něco dostávaj pod nos a zadarmo a najednou je z děcáku vykopnou do úplně jinak fungujícího světa.
mnohem užitečnější než jim cpát prachy je zajet si s nima hrát monopoly. když už materiální pomoc, tak třeba na zakoupení keramický pece a materiálu, aby ty děti mohly něco vyrábět a následně svý výrobky prodávat, aby pochopili, že bez práce nejsou koláče.
Back to top
View user's profile Send private message  
Aduška
zjisti, kdo jsi, a tím se staň.


Joined: 19 Jan 2007
Posts: 735

PostPosted: Mon 16.4.2007 10:59    Post subject: Reply with quote

Jo, jasný, tohle chápu, ale ono mnohdy ani děti v rodině si neuvědomují, že si na to rodiče museli vydělat.
No, nedá se to brát všechno stejně, jsou různé domovy a různé rodiny.
Pořád mi ale možnost, že děti v děcáku mají v domově počítač, nepřijde jako nějaký luxus a zhýčkanost.
Na druhou stranu jsem dětský domov o vánocích navštívila, ty děti tam neměly skoro nic, a byly neuvěřitelně šťastné, že si s nimi někdo přišel hrát. Bohužel lidi dneska většinou pošlou peníze, ale ty monopoly si s nimi zahrát nepůjdou Confused
_________________
Srdce lidské má příliš mnoho snů, než aby mohlo být šťastno.
Back to top
View user's profile Send private message  
Tornado_Lou
kytky 6, meta: 8250
kytky 6, meta: 8250


Joined: 12 Jan 2007
Posts: 7870

PostPosted: Mon 16.4.2007 13:31    Post subject: Reply with quote

Aduška wrote:
Tornado_Lou wrote:

...na co neprispivam sou detske domovy )

z jakého důvodu?


No jednak proto, ze fakt chodi hodne falesnych vybercich (a maji i falesne prukazky)...a jednak z toho duvodu, ze co se tyce materialniho zazemi, tak sou na tom v domovech opravdu dobre.
Nevim, jestli je to tak vsude...ale co ja vim, tak v mem okoli deti z domova jezdi minimalne jednou rocne k mori, maji super obleceni, hracky...a vetsinou maji i rodice... Rolling Eyes tech veci si ani trochu nevazi...a penize jim stejne materskou lasku nenahradi...takze asi tak
Back to top
View user's profile Send private message  
Nocturmas
_____________


Joined: 03 Jan 2007
Posts: 6700

PostPosted: Tue 17.4.2007 1:13    Post subject: Reply with quote

Ja už dlouho žadneho žebraka nepotkal... u nas se živi bezdomovci zběrem kovu... naposled co ze mě někdo vytahl prachy byla nějaka mala holka v turecku, která prodavala kytky a pořad s nimi za nama lezla, až jsem ji dal nějake drobaky Rolling Eyes ... vubec ti oslovujicí dotěrove jsou nejhorši, např. ti typu "potřebuju 20kč na vlak Rolling Eyes "
_________________
Píše do sněhu, bez použití rukou.
Back to top
View user's profile Send private message  
Infinita.tristeza
kytky 3, meta: 1550
kytky 3, meta: 1550


Joined: 21 Jan 2007
Posts: 1533
Location: Praha

PostPosted: Tue 17.4.2007 6:03    Post subject: Reply with quote

Nikomu nic nedávám. Dříve jsem sem tam dala, ale teď už se tomu vyhýbám, pokud vyloženě nejdou 3 proti mně a jsou jakž takž příjemní. Vždycky poděkujou a popřejou hezkej den.
U nás na zastávce se to v létě schází, z celý autobusovýho nádraží seděj zrovna na naší zastávce, válej se tam na lavičce a chlastaj.

Taky mi je hrozně líto těch pejsků, co s nima někdy vidím Confused A občas mi je i líto některých těch žebráků, ale jak to mohli nechat dojít takhle daleko? Ať klidně chcípnou, když si jsou za vyžebraný peníze koupit cíga a krabicový víno.

Snad jediný, kdo je mi sympatický je ten slepý pán na Národní třídě, co hraje na harmoniku a ten jeho pejsek.... Sad

Nový Prostor si nekupuju, je čím dál dražší a nenajdu v něm nic zajímavýho k přečtení. Dříve jsem si ho občas koupila, ale teď už jsem se naučila být rázná a říkám ne. U nás ho mmj. prodává jeden příjemný pán se slepeckou holí, ale tu má asi jen tak, protože vidí... Jednou mi takhle nabízel časák nějakej asi 30letej kluk a když jsem řekla: děkuju nechci, tak zařval: tu kurvo, jdi do prdele Confused

No a mám nejčerstvější zážitek s nechutným žebrákem. Normálně se usadil před naším hotelem a začal žebrat. Bála jsem se ho jít vyhodit a policii se mi volat nechtělo, už jednou se nám vysmála, když jsme chtěli pomoct, takže jsem ho jen sledovala na kameře. Byl tam roztaženej přes půl chodníku, mističku měl půl metru od sebe a chodilo procesí lidí. Sranda byla, když mu lidi omylem 2x do mističky kopli a všechny peníze se mu rozkutálely Laughing Pak nám ještě před vchodem nechal odpadky Confused a byl fakt nechutnej, jak se tam natahoval a sotva chodil. Už jsem ho chtěla jít z okna z prvního patra polejt vodou, aby se zdekoval, ale naštěstí cca po půl hodině odešel.
_________________
Milovat a udržet je nejlepší; milovat a ztratit je druhá nejlepší možnost.
Back to top
View user's profile Send private message  
Display posts from previous:   
Post new topic   Reply to topic    sfera.pravy.net Forum Index -> Řečičky, názory, etc. All times are GMT + 1 Hour
Goto page Previous  1, 2, 3, 4
Page 4 of 4

 
Jump to:  
You can post new topics in this forum
You can reply to topics in this forum
You cannot edit your posts in this forum
You cannot delete your posts in this forum
You cannot vote in polls in this forum


Powered by phpBB © 2001, 2005 phpBB Group
additional terms