sfera.pravy.net Forum Index
sfera.pravy.net
Krásné narozeniny, Pecičko! :)
Svět, kde se nežebrá
Goto page Previous  1, 2, 3, 4  Next
 
Post new topic   Reply to topic    sfera.pravy.net Forum Index -> Řečičky, názory, etc.
View previous topic :: View next topic  
Author Message
Kess
kytky 5, meta: 7050
kytky 5, meta: 7050


Joined: 03 Jan 2007
Posts: 6825

PostPosted: Thu 12.4.2007 19:27    Post subject: Reply with quote

ja ho teda nebudu kupovat v Praze, ale tady u nas, to vychazi kazdy tyden? dalsi prekvapko:) no uz se tesim, az si vyberu toho svyho Razz ale nevim, podle ceho teda, ja bych ho nejradsi koupila os vsech (coz se mi stalo treba v Praze, jsem fakt pako v tomto Confused )

man - jasny, ale pastelka neni pro bezdomovce, zejo:) na to taky prispivam...teda vetsinou:)
_________________
Jen lidská mysl dokáže udělat z nebe peklo a z pekla nebe.
"Největším štěstím člověka je, když může žít pro to, zač by byl ochoten zemřít." Honoré de Balzac


Last edited by Kess on Thu 12.4.2007 19:28; edited 3 times in total
Back to top
View user's profile Send private message  
culotes
kytky 5, meta: 4950
kytky 5, meta: 4950


Joined: 03 Jan 2007
Posts: 4780

PostPosted: Thu 12.4.2007 19:28    Post subject: Reply with quote

gigli wrote:
shuki wrote:
Nelibi se mi to citovy vydirani pres zvirata, maly miminka..


mně to vždycky hrozně naštve. fakt to nesnášim, takže těmhle lidem nic.

jinak nový prostor kupuju v takových vlnách. když jsem pracovala v novym smíchově, tak tam je u bočního vchodu strašně milej prodejce, tak jsem kupovala každý týden u něj. teď už nějak nepotkávám nikoho, kdo by mi padl do oka, nebo nejezdim těma trasama, kde jsou. btw. je ještě ten bourák na palmovce? ten byl skvělej. Laughing
některý ty prodejci mě strašně štvou přesně tim citovym vydíránim "kupte, jsem hroznej chudák, prosim, pani..." od těch nekupuju nikdy. kupuju jen od těch, co to berou jako práci, ne jako žebrání.

nejhorší jsou vždycky ti mladí cikání v metru, často chodí i ve vozech Shocked
a taky nemám ráda toho prodejce na můstku, vypadá jak z nějakého hororu.. Ale občas jsem si kupovala od takového pána na hradčanské, ten byl milý.
Back to top
View user's profile Send private message  
Man of the world
caballero


Joined: 02 Jan 2007
Posts: 2846

PostPosted: Thu 12.4.2007 19:31    Post subject: Reply with quote

Kess wrote:
ja ho teda nebudu kupovat v Praze, ale tady u nas, to vychazi kazdy tyden? dalsi prekvapko:) no uz se tesim, az si vyberu toho svyho Razz ale nevim, podle ceho teda, ja bych ho nejradsi koupila os vsech (coz se mi stalo treba v Praze, jsem fakt pako v tomto Confused )

man - jasny, ale pastelka neni pro bezdomovce, zejo:) na to taky prispivam...teda vetsinou:)


jo máš pravdu,vůbec jsme si to neuvědomil,beru to jako charitu.
těch akcí je víc,ale přispívám spíš na nějaké nemocné,postižené atd. Bezdomovcům prostě nepřispívám.
_________________
Miluj hluboce a vasnive. Muzes se pritom zranit, ale je to jediny zpusob,jak zit svuj zivot.
Back to top
View user's profile Send private message  
*Theuska*
Out of order
kytky 4, meta: 2150


Joined: 20 Jan 2007
Posts: 1984

PostPosted: Thu 12.4.2007 21:53    Post subject: Reply with quote

Merykara wrote:
mame moc sympatickeho pana na dejvicke


Jo ten je úplně super Laughing . Už ho beru jako kolorit a divím se, když ho tam nějaký den nevidím. A nejvíc mě dostávalo, jakým hlasem a tónem tam rozkřikoval časopis Nový prostóóór, ale teď už to moc neříká.
_________________
***Člověk nikdy nesmí přestat snít.***
Back to top
View user's profile Send private message  
Lucrezia
kytky 5, meta: 7050
kytky 5, meta: 7050


Joined: 03 Jan 2007
Posts: 6667

PostPosted: Thu 12.4.2007 22:01    Post subject: Reply with quote

mexxie wrote:
Komu bych ale nepřispěla nikdy, jsou mladí lidi, co somrujou o drobné. Mladí, zdraví lidi si mají peníze vydělat, ne vyžebrat Confused

tak to mam stejny nazor, dostala me kamaradka, ktera se nad jednim klukem div nerozbrecela, pry treba ani chudak nema obcanku Crying or Very sad Confused
(ale stejne mu nic nedala, tak je to od ni zvlastni pristup)

jednou za mnou prisla holka nebo kluk, nevim kdo to byl, fakt jsem to nepoznala Embarassed jestli bych nemela drobny na psa. Tak jsem ji rekla ze tohle znam, ale koupila bych ji konzervu. Tak jsme ji sly koupit.

A jinak kupuju bile pastelky atd.

Jo a obcas me mrzi, ze nemuzu trikrat za den prispet treba na nejake deti, ale to je furt, nedelala bych nic jinyho..
Back to top
View user's profile Send private message  
Tangerine
kytky 5, meta: 6350
kytky 5, meta: 6350


Joined: 03 Jan 2007
Posts: 6329

PostPosted: Thu 12.4.2007 22:26    Post subject: Reply with quote

Já dávám těm, co se nějak snaží a hrajou na něco, mám hrozně ráda tu atmosféru Smile
Back to top
View user's profile Send private message  
amorcillo
...Impossible is nothing...
kytky 5, meta: 6150


Joined: 17 Jan 2007
Posts: 5883
Location: v říši divů

PostPosted: Fri 13.4.2007 16:47    Post subject: Reply with quote

já přispívám na takové ty známější akce - pastelka, různé sbírky proti rakovině...
dvakrát už jsem sama chodila a vybírala jako dobrovolník Smile
a jinak dneska jsem zase potkala příslušníka hare krišna Laughing ... kteří za přispění dávají pytlíčky s nějakou ňamkou Wink ... minule jsem měla sušenky - byly výborný a dneska taková slaná směs - jmenovalo se to čidva a taky moc dobrý Very Happy
a mimo to, byl ten chlapík docela v pohodě a milej Wink
no a teda nikdy nedávám takovým těm, co jenom natahují ruce a klečí někde...
_________________

Nejkrásnější vzpomínky jsou ty, při kterých zjistíš, že se usmíváš...
Back to top
View user's profile Send private message  
Aduška
zjisti, kdo jsi, a tím se staň.


Joined: 19 Jan 2007
Posts: 735

PostPosted: Fri 13.4.2007 20:08    Post subject: Reply with quote

Na žebráky kteří jen sedí a čekají kdo jim co dá, kašlu a nedávám jim. Myslím, že by se měl člověk alespoň nějak snažit, můžou třeba začít prodávat nový prostor.ten si občas koupím.
I když zase do srdcí těch lidí nevidím, nezažila jsem jejich situaci, a nevim jestli bych se třeba nechovala stejně...
Jinak když mě někdo zastaví, jestli nechci na něco přispět, tak když nemám zrovna nějakou finanční nouzi Smile tak si to samozřejmě koupím, nebo přispěju. Ale to není žebrání.
_________________
Srdce lidské má příliš mnoho snů, než aby mohlo být šťastno.
Back to top
View user's profile Send private message  
Tornado_Lou
kytky 6, meta: 8250
kytky 6, meta: 8250


Joined: 12 Jan 2007
Posts: 7870

PostPosted: Sat 14.4.2007 10:59    Post subject: Reply with quote

Ja obcas nejakymu zebrakovi neco dam...pravidelne davam drobny jedny pani, co nema nohu...
Prispivam i na postizene, na boj proti rakovine...
...na co neprispivam sou detske domovy (i kdyz ted sem na Florenci jedny slecne prispela a pak sem si uvedomila, ze sem ji pekne naletela, protoze to byla jedna z "tech falesnych" Rolling Eyes )
Back to top
View user's profile Send private message  
Alunka
kytky 6, meta: 9450
kytky 6, meta: 9450


Joined: 03 Jan 2007
Posts: 9362

PostPosted: Sat 14.4.2007 11:15    Post subject: Reply with quote

Já sem tam někomu něco dám.

Ale rozhodně ne, těm invalidům v centru Prahy, který na mě ukazujou uřízlou nohu a před sebou maj natahlou kšiltovku. Nevim mně se to příčí Embarassed

Ale tomu slepýmu pánovi se psem, co hraje na harmoniku jsem vždycky dávala pětikorunu. To beru jinak - pokud někdo něco umí, na něco hraje tak to neberu jako žebrání.

Spíš, když ke mně někdo příjde a slušně se mě zeptá jestli mu nedám nějákou korunu, tak většinou dám - i když vím, že je to povětšinou, na chlast, fet, na cigára, ale jde o ten přístup.
Back to top
View user's profile Send private message  
Baracudas
kytky 2, meta: 400
kytky 2, meta: 400


Joined: 26 Feb 2007
Posts: 355

PostPosted: Sat 14.4.2007 13:11    Post subject: Reply with quote

ja si pravidelne kupuju NP, vzdycky se ujistim, ze se jedna o oficialniho prodavajiciho. zebrakum na ulici nedavam nic a to nikdy, pripadaji mi ubohy, zdravy ruce, nohy a ono to bezostysne zebra, parkrat jsem ale dala par drobnych panoci, co mel amputovane obe nohy, toho mi bylo lito. Spis mam doma asi milion ruznych odznaku a privesku (pastelka, slunecnice, kvetinka, svetluska, adra apod.)
_________________
Není čas ztrácet čas.
Back to top
View user's profile Send private message  
strawberry
kytky 4, meta: 2950
kytky 4, meta: 2950


Joined: 09 Jan 2007
Posts: 2782

PostPosted: Sat 14.4.2007 15:07    Post subject: Reply with quote

to jste mi pripomnely akci. jsou to tak tri, ctyri roky zpatky, co jsme se s kamaradkou rozhodly, ze navodime bezdomovcum vanocni atmosferu. nabalily jsme spousty cukrovi a jely na hlavak, ze je tim potesime. nabizeli jsme jim ho...vetsinou rekli, at jim radsi dame cigo nebo drobak. jeden si to vzal a hodil do pytliku mezi nasbirane vajgly a tak dale a tak dale...takze jsem pak sedely na lavickach a cukrovi dobily holubum Laughing

zebrakum uz povetsinou nic nedavam. driv jsem byla daleko citlivejsi, ale ted uz nechapu, proc penize, ktere si vydru ja nebo moje mama bych mela dat nekomu, kdo je proste liny.

kupuju si ale novy prostor, dokonce se pratelim s jeho prodavacem na palmovce, je to fajn chlap.

taky obcas na narodce sedi takova parta mladych pankacu, jsou ze slovenska a tak...s tema se taky znam. obcas si tam koupim pizzu a co nesnim, to ji dam..popovidame si- oni nezebraji, dokonce i obcas pracuji. vybrali si tenhle zivot sami a jsou dokonce i spokojeni.

nejhorsi je, ze v mem okoli do toho pada hodne lidi, kteri odejdou nebo musi odejit z bytu. vsichni tvrdi, ze nedopadnou jako ostatni, ale do pul roku jsou z nich stejne trosky, akorat se vali ve spine, fetuji a zebraji...
Back to top
View user's profile Send private message  
Rose Madder
kytky 4, meta: 2950
kytky 4, meta: 2950


Joined: 03 Jan 2007
Posts: 2773

PostPosted: Sat 14.4.2007 16:43    Post subject: Reply with quote

Zebrakum davam penize jen zridka - a spis proto, ze me tim oslovenim zaskoci a nez si to stihnu prebrat v hlave, uz vytahuju drobny Laughing Ale celkove nemam zebrani rada, je mi to hodne neprijemne.

Novy prostor jsem si koupila poprve asi pred dvema tydny. S tim panem, co ho prodaval, jsem pak jeste kecala. Byl sympatickej.

Co vas motivuje k tomu, ze date zebrakovi penize? Jaky mate hlavni motiv?
_________________
Jakmile začne člověk přemýšlet, přestává žít...
Back to top
View user's profile Send private message  
Aduška
zjisti, kdo jsi, a tím se staň.


Joined: 19 Jan 2007
Posts: 735

PostPosted: Sat 14.4.2007 19:58    Post subject: Reply with quote

Tornado_Lou wrote:

...na co neprispivam sou detske domovy )

z jakého důvodu?
_________________
Srdce lidské má příliš mnoho snů, než aby mohlo být šťastno.
Back to top
View user's profile Send private message  
strawberry
kytky 4, meta: 2950
kytky 4, meta: 2950


Joined: 09 Jan 2007
Posts: 2782

PostPosted: Sat 14.4.2007 22:27    Post subject: Reply with quote

aduska: ono se to nezda, ale jsou tam ta decka docela zhyckana. mama organizovala v radiu nejakou sbirku na jejich vanoscni darky, nesli jim tam pak knizky, ruzne hry a tak...a ty deti nad tim ohrnovali nos, ze chteji radsi "novej mobil nebo play station".
nevim teda jestli to tak je vsude, ale byla jsem u kamarada, ktery tam zije a byli na pokoji ctyri a taky tam meli pocitac.

rose: driv jsem to delala jako- ja se mam dobre, nic mi nechybi, tak jim prispeju, at ma aspon co jist....
Back to top
View user's profile Send private message  
Display posts from previous:   
Post new topic   Reply to topic    sfera.pravy.net Forum Index -> Řečičky, názory, etc. All times are GMT + 1 Hour
Goto page Previous  1, 2, 3, 4  Next
Page 3 of 4

 
Jump to:  
You can post new topics in this forum
You can reply to topics in this forum
You cannot edit your posts in this forum
You cannot delete your posts in this forum
You cannot vote in polls in this forum


Powered by phpBB © 2001, 2005 phpBB Group
additional terms