sfera.pravy.net Forum Index
sfera.pravy.net
Krásné narozeniny, Pecičko! :)
Svět, kde se nežebrá
Goto page 1, 2, 3, 4  Next
 
Post new topic   Reply to topic    sfera.pravy.net Forum Index -> Řečičky, názory, etc.
View previous topic :: View next topic  
Author Message
canti
kytky 1, meta: 150
kytky 1, meta: 150


Joined: 11 Feb 2007
Posts: 147
Location: Prague

PostPosted: Thu 12.4.2007 14:39    Post subject: Svět, kde se nežebrá Reply with quote

Kdysi se tak jmenoval pořad České Televize, ale myslím, že o našem státu určitě není...
Pracuju v Praze, takže se mě tohle téma hodně dotýká.
Jaký je Váš názor na žebrání, jak už v hlavním městě nebo kdekoliv jinde? Dáváte jim peníze?
Back to top
View user's profile Send private message  
canti
kytky 1, meta: 150
kytky 1, meta: 150


Joined: 11 Feb 2007
Posts: 147
Location: Prague

PostPosted: Thu 12.4.2007 14:39    Post subject: Reply with quote

Mě je většinou těch lidí líto, ale když vím, že ty peníze co jim člověk dá utratí za krabicové víno a cigarety, tak nevim...
Jestě když u sebe mají zvíře. Je to smutný pohled. Zrovna dneska u Tesca seděl taky takový a měl v malý krabičce malý morče. Bylo mi ho fakt líto, ale řekla jsem si, že když mu dám peníze, to zvíře z toho asi moc mít nebude...

A co Váš názor obecně?
Back to top
View user's profile Send private message  
*Theuska*
Out of order
kytky 4, meta: 2150


Joined: 20 Jan 2007
Posts: 1984

PostPosted: Thu 12.4.2007 14:46    Post subject: Reply with quote

Já dávmá občas těm, co alespoň třeba na něco hrajou nebo tak. To by uměl každej si tam jen sednout a natáhnout ruku. A u těch, co mají ty zvířata, tak je lepší, když koupíš třeba psí konzervu a dáš mu ji, než hotový peníze, který oni většinou propijou. Ikdyž to, že tu konzervu sní ten pejsek a ne jeho pán taky není bohužel jistý, ale je to víc pravděpodobný.
_________________
***Člověk nikdy nesmí přestat snít.***
Back to top
View user's profile Send private message  
bublinka111
never satisfied


Joined: 03 Jan 2007
Posts: 7448

PostPosted: Thu 12.4.2007 14:49    Post subject: Reply with quote

nedávam nikdy.
dávam len tým čo hrajú, ale to niesu vacsinou bezdomovci, trebars minule hral na namesti uplne normalny obleceny chalan, asi nejaky student akademie umeni, lebo mu to fakt slo, tak tomu som hodila..
ale ako takym co vidim ze maju prepitu tvar a trebars niektorych - tych nasich sidliskovych - aj z videnia poznam a viem ze to preppiju tak pri tych by ma ani nenapadlo...
skor si obcas kupime domov nota - bene to je u nás časopis, ktorý predávajú bezdomovci, nejake % ide im, nejake vydavateľovi, väčšinou sú prijemní a nenúkajú to vtieravo, vedia sa poďakovať, popraju pekny den...
_________________
all i wanna do is have some fun....)
Back to top
View user's profile Send private message  
canti
kytky 1, meta: 150
kytky 1, meta: 150


Joined: 11 Feb 2007
Posts: 147
Location: Prague

PostPosted: Thu 12.4.2007 14:50    Post subject: Reply with quote

*Theuska* wrote:
Já dávmá občas těm, co alespoň třeba na něco hrajou nebo tak. To by uměl každej si tam jen sednout a natáhnout ruku. A u těch, co mají ty zvířata, tak je lepší, když koupíš třeba psí konzervu a dáš mu ji, než hotový peníze, který oni většinou propijou. Ikdyž to, že tu konzervu sní ten pejsek a ne jeho pán taky není bohužel jistý, ale je to víc pravděpodobný.


Nj, to přesně mě napadlo. Tak jsem si kupovala nějakou zeleninu, tak jsem si říkala, že až půjdu zpátky, tak že mu tam dám kousek brokolice, ale už tam nebyli...


Last edited by canti on Thu 12.4.2007 14:52; edited 1 time in total
Back to top
View user's profile Send private message  
terka.23.k
kytky 4, meta: 4050
kytky 4, meta: 4050


Joined: 03 Jan 2007
Posts: 3853

PostPosted: Thu 12.4.2007 14:50    Post subject: Reply with quote

Ja se s tim moc casto nesetkavam, ale s tema zviratama je to fakt nekdy dojemne Sad ale ti lidi si za to vetsinou muzou sami, takze nejake davani penez....no nevim Rolling Eyes ale treba kdyz je ten clovek takovy, ze ma nejaky hudebni nastroj a hraje pisnicky, tak dam klidne penize Very Happy , ale kdyz nekdo jen sedi a ceka, to ne
_________________
hledám ticho co zastavím za chodu
za chodu ticha hledám svobodu
Back to top
View user's profile Send private message  
Koogi
can't ask why about love
kytky 8, meta: 25650


Joined: 03 Jan 2007
Posts: 24680

PostPosted: Thu 12.4.2007 14:55    Post subject: Reply with quote

Na Florenci loni býval (letos tudy nechodím, tak nevím) jeden slepej pán s černým labradorem. Dávala jsem mu vždycky padesát korun. Byl tam každý týden alespoň jednou. Vypadali tak smutně a ten pejsek pořád tak sledoval ty lidi Sad Na Můstku občas dám nějaké peníze paní (nebo tam bývá i pán) co hrají na zobcovku. Ale jinak takovým těm co jen tak klečí na něčem a prosí nedávám nic. I když těch zvířat co mají u sebe ji mi vždycky strašně moc líto.
_________________
Look in the mirror and ask your soul if you're alright. Put out the glitter that your soul hides behind.
Back to top
View user's profile Send private message  
canti
kytky 1, meta: 150
kytky 1, meta: 150


Joined: 11 Feb 2007
Posts: 147
Location: Prague

PostPosted: Thu 12.4.2007 14:58    Post subject: Reply with quote

myslím, že Koogi myslí někoho jiného. Ten pán na národce s harmonikou je pořád a ten má německého ovčáka. O tomhle byl dokonce jednou článek v MF, je už hodně známý, tím hraním si tam prý hodně vydělá.
Back to top
View user's profile Send private message  
chewing_cow
kytky 4, meta: 2350
kytky 4, meta: 2350


Joined: 03 Jan 2007
Posts: 2155
Location: ano

PostPosted: Thu 12.4.2007 15:21    Post subject: Reply with quote

Já spíš nedávám. Myslim že v ČR nemusí bejt na ulici nikdo kdo si to sám nevybral. A každej kdo platí daně jim už do toho klobouku stejně jednou přispěl.

I když v situacích typu půlnoc-nádraží-sama sem už přispěla a doufala že mi to zachrání život nebo tak... Laughing
_________________
No moc nekoukejte. Chci zpátky olymp.
Back to top
View user's profile Send private message  
che
kytky 6, meta: 9850
kytky 6, meta: 9850


Joined: 02 Jan 2007
Posts: 9774

PostPosted: Thu 12.4.2007 15:44    Post subject: Reply with quote

Obvykle nedávám, ale teď jsem na to dostal od kamaráda pár speciálních mincí, takže asi někdy hodím.

Back to top
View user's profile Send private message  
Koogi
can't ask why about love
kytky 8, meta: 25650


Joined: 03 Jan 2007
Posts: 24680

PostPosted: Thu 12.4.2007 15:52    Post subject: Reply with quote

che, to je dobrý... jenže co třeba ti slepí ... těch mi je opravdu moc líto, ostatním taky nic nedávám
_________________
Look in the mirror and ask your soul if you're alright. Put out the glitter that your soul hides behind.
Back to top
View user's profile Send private message  
Suny
..........................


Joined: 03 Jan 2007
Posts: 12995

PostPosted: Thu 12.4.2007 15:53    Post subject: Reply with quote

Já dávám jen těm, co něco dělají /třeba hrají na tu harmoniku/ a nebo když vypadají, že jim opravdu něco je a mají s sebou ještě toho psa, to mě nějak pokaždý dojme, i když vím, že tomu pejskovi stejně asi nic za ty peníze nekoupí.

Jinak ostatním nedávám nic.

U nás ve městě potkávám skoro každý den jednoho "kluka", není mu víc než 30, od pohledu je to hezkej kluk, kdyby se umyl a oblíkl, tak je to podle mě fakt fešák no a on mu tenhle život snad i vyhovuje, zkamarádil se s ním můj spolužák a občas je vidím v parku jak vedou filosofický rozhovor Laughing
Tomu občas nějaký drobný mám, sice si myslím, že by práci našel (někde ve skladu v supermarketu určitě), ale co ... mě neubyde, vím, že si za to fakt jde koupit chleba a ne rum a navíc jednou pomohl mý kamarádce, když se na ni v parku vrhli nějací cigáni.
_________________

If you want to make God laugh, tell him about your plans.

-Woody Allen-
Back to top
View user's profile Send private message  
pip
kytky 5, meta: 5550
kytky 5, meta: 5550


Joined: 02 Jan 2007
Posts: 5308

PostPosted: Thu 12.4.2007 16:10    Post subject: ed Reply with quote

edit
Back to top
View user's profile Send private message  
Lujsa
Srdečnice


Joined: 03 Jan 2007
Posts: 12862

PostPosted: Thu 12.4.2007 16:14    Post subject: Reply with quote

Tak jelikož nebydlím ve městě, a když jsem v nejbližším městě tak tam není moc bezdomovců, tak nic nedávám. Ale kdybych někdy byla v Praze tak nebudu všem házet. Možná kdyby mě už tak někdo zaujal, ale nevím Rolling Eyes
_________________
Revenge is a dish best served cold.
Back to top
View user's profile Send private message  
annysek
.


Joined: 02 Jan 2007
Posts: 15447

PostPosted: Thu 12.4.2007 16:21    Post subject: Reply with quote

Koogi wrote:
che, to je dobrý... jenže co třeba ti slepí ... těch mi je opravdu moc líto, ostatním taky nic nedávám


a ti slepi nemaji treba nejaky invalidni duchod, nebo tak?

Mne je tech lidi vzdycky strasne lito. Rikam si, ze musi mit tezky zivot a ze za to nekdy treba ani nemuzou. Zrovna nedavno jsme s pritelem sli po meste a zastavil nas mlady kluk, jestli nemame tri koruny. Rekl to tak mile, tak mu pritel dal nejake drobne, co mel po kapsach a on byl cely stastny, strasne dekoval.. Pak jsem na nej koukala, jak chudak kulha a bylo mi ho fakt lito. Rikala jsem si, co takoveho cloveka dostane do teto situace.. Nejspis to byl fetak, nebo tak, asi si za to mohl sam, ale stejne mi ho bylo lito. Kdyby mel dobre rodice, treba by tak nedopadl..
Back to top
View user's profile Send private message  
Display posts from previous:   
Post new topic   Reply to topic    sfera.pravy.net Forum Index -> Řečičky, názory, etc. All times are GMT + 1 Hour
Goto page 1, 2, 3, 4  Next
Page 1 of 4

 
Jump to:  
You can post new topics in this forum
You can reply to topics in this forum
You cannot edit your posts in this forum
You cannot delete your posts in this forum
You cannot vote in polls in this forum


Powered by phpBB © 2001, 2005 phpBB Group
additional terms