sfera.pravy.net Forum Index
sfera.pravy.net
Krásné narozeniny, Pecičko! :)
zájem o předmět?
Goto page 1, 2, 3  Next
 
Post new topic   Reply to topic    sfera.pravy.net Forum Index -> Škola
View previous topic :: View next topic  
Author Message
Janeira
.


Joined: 22 Jan 2007
Posts: 42006

PostPosted: Sun 8.4.2007 20:00    Post subject: zájem o předmět? Reply with quote

mám /zjm v poslední době/ pocit,že jsem snad jedinej tvor na týhle kulatý věci,co není na něco zaměřenej.

jedna spolužačka-blázen do bižule,vyhrává olympiády..druhá-chemie v bleděmodrým,kámoš-matika,nejenže mu jde,ale fakt ho to baví..jinej-děják,pořád referátuje..a tak bych mohla pokračovat donekonečna.
a pak já.nemám ve škole nijaký extra problémy,ale chybí mi právě ten zájem,byt o jeden konkrétní předmět.ano,baví mě dějepis.ano,koukám na historický filmy,čtu romány.ale nějakej rozhled,říct že mě to fakt baví a že o tom něco vím?ani náhodou.to samý literka.ale i matika je někdy super,chemie taky..jenže pak následuje období,kdy to jde všechno absolutně mimo mě.
hrozně tyhle lidi obdivuju,že mají pro něco zápal.
ve finále to dopadá tak,že já mám daleko lepší výzo než oni,ale oni mají ten svůj vyvolený směr,předmět ve kterým jsou super.a to je ta věc,kterou chtějí dál studovat a žít jí.to oni se dostanou na ty vysoký školy a budou z nich odborníci.těžko já,která mám víc štestí než rozumu.
ale nechci tohle téma o sobě.

zajímalo by mě jak to máte vy? co vás baví? chcete v tom nějak pokračovat,co dělate..?
nebo je tu někdo jako já?
_________________
We can be heroes just for one day.
Back to top
View user's profile Send private message  
Theresa
I'm Brandy. The slutty cheerleader.


Joined: 03 Jan 2007
Posts: 35469

PostPosted: Sun 8.4.2007 20:02    Post subject: Reply with quote

ed
_________________
Zhmotňujeme-li pochybnosti, pak se naše přání nenaplní, neboť se za ně nepostavíme, vlastně to ani nechceme. Jak myslíme, tak se stane.


Last edited by Theresa on Wed 15.8.2007 8:32; edited 1 time in total
Back to top
View user's profile Send private message  
Tangerine
kytky 5, meta: 6350
kytky 5, meta: 6350


Joined: 03 Jan 2007
Posts: 6329

PostPosted: Sun 8.4.2007 21:36    Post subject: Reply with quote

Já to měla na gymplu jako ty - měla jsem dobrý známky, ale všechno jsem se učila spíš tak povrchově a nebylo nic, o co bych se zajímala nějak zvlášť do hloubky.
Ale teď na VŠ jsem se zbláznila do angličtiny a sama si dělám různý cvičení, příští rok začnu chodit do jazykovky nebo i někam pojedu... Strašně mě baví výtvarka a klavír a dávám si na tom záležet Love Jsem ráda, že jsem objevila obor, co mě tak baví...
Back to top
View user's profile Send private message  
sun Topic
kytky 7, meta: 14150
kytky 7, meta: 14150


Joined: 19 Jan 2007
Posts: 13939

PostPosted: Sun 8.4.2007 21:52    Post subject: Reply with quote

nom ja to co ma nebavi na to kaslem (matika, fyzika Rolling Eyes ) a tak to aj vyzera..
bavia ma jazyky, venujem sa a im a zboznujem slovencinu. co s ami asi kazdy divi-rada pisem, ucim sa to, citam.. aj v tych inych jazykoch. vazne ma to bavi. bavia ma sporty a na telesnej sice neviem mozno rhat futbl alebo basketbal, za to o netradicnych sportoch, bojovych umeniach, jazdectvo, plavanie, kanoistika, a pod. by som mohla rozpravat. obcas baby trenujeme so spoluziackou v tanci alebo capoeire popr v inych umeniach, mame hodiny mimo skoly, ktore nas bavia.

vyska? od 14tich rokoch som rozhodnuta-masarykova univerzita v brne, odbor zurnalistika a masmedialna komunikacia.
rozmyslam, ze by som si k tomu dala jazyky, ak sa bude dat.
ak sa mi nepodari dostat sa tam, tak urcite v bratislave (to zas neviem, ci ide tieto dva obory prepojit, ale snad ano).

(inak, momentalne som na gymnaziu v kvinte seminare si budem volit asi: sj, aj, nj, nos, esv/d/b)
Back to top
View user's profile Send private message  
Janeira
.


Joined: 22 Jan 2007
Posts: 42006

PostPosted: Sun 8.4.2007 22:12    Post subject: Reply with quote

sun topic-těm posledním asi dvěma zkratkám seminářů moc nerozumím Embarassed

Tangerine-tak tys mi dala ještě naději. Wink

já třeba vím že chci zkoušet práva,mezinárodní vztahy a tak.ale pro to abych se tam dostala nedělám v podstatě nic.
já vím,že tu školu dám,že to bude oki,nějak jo..nic mě tam natolik nenadchlo aby to ve mě probudilo velkej zájem.a mě to mrzí. Sad
_________________
We can be heroes just for one day.
Back to top
View user's profile Send private message  
Suga
kytky 5, meta: 4950
kytky 5, meta: 4950


Joined: 08 Jan 2007
Posts: 4897
Location: Kde mám ty fialový kytky?!

PostPosted: Sun 8.4.2007 22:19    Post subject: Reply with quote

Janeira... no tak máš holt "rozptyl", jsou lidi vyhraněný a lidi nevyhraněný. Je škoda že tam není hlubší zájem ale třeba si svoje ještě najdeš. Jak to máš s koníčky? Taky tak neurčitě?

Jinak já na ekonomce jako fakt oblíbené nic neměla, děják skoro nebyl, jo měla sem ráda občanku ale spíš toho učitele, protože si se mnou párkrát povídal soukromě o astrologii půjčoval mi knížky a tak, super člověk. Ale účta statistiky matiky eeee Mad teď na vejšce si užívám dějepis kterej máme velice akční a živou formou. Na základce sem zbožnovala kreslení a obecně řečeno třeba aj mě spíš docela šla než aby mě bavila ale tak to byly v pohodě hodiny když sem věděla že nebudu mít nervy protože bych nemohla třeba mluvit.
_________________
To mi chutná Razz
Back to top
View user's profile Send private message  
Orsej
wants to break free
kytky 6, meta: 8250


Joined: 03 Jan 2007
Posts: 8142
Location: Bohemian Kingdom

PostPosted: Sun 8.4.2007 22:44    Post subject: Reply with quote

Arrow Já tom mam podobně, měla jsem období, kdy jsem věřila, že půjdu uměleckým směrem, potom období angličtiny, období češtiny. Ale taky nemám 1 konkrétní směr, jakým bych chtěla jít, jen vím, že nemám asi na hlubší studium matiky a některejch přírodovědnejch předmětů (bižule, chemie, fyzika) - i když jsem třeba na medicínu taky myslela.. ale takovou biofyziku můžu vyřadit rovnou. Laughing
No a z toho co zbejvá mě baví zemák, děják a jazyky... tak nějak všechno dohromady, nic nijak extra zvlášť, takže teď uvažuju nad mezinárodníma vztahama a něčím podobným nebo mediálníma studiama a public relations, něco, kde se uplatní právě větší záběr na předměty a ne jeden jednotlivej. Snad to někde vyjde no.
Arrow A neboj se, určitě to ještě přijde a něco tě bavit bude. Wink
(Jinak mám kámošku podobně jako ty s hist. filmama a románama.. chtěla na práva a potom na Historii, teď momentálně neví.. ale ten děják mi zrovna přijde zajímavej, ...btw. co třeba ty a politologie/mezinárodní vztahy?)
_________________
Open your eyes, look up to the sky and see...
Back to top
View user's profile Send private message  
Lothórien
kytky 7, meta: 12150
kytky 7, meta: 12150


Joined: 03 Jan 2007
Posts: 12074

PostPosted: Sun 8.4.2007 22:51    Post subject: Reply with quote

ed


Last edited by Lothórien on Fri 6.6.2008 6:07; edited 1 time in total
Back to top
View user's profile Send private message  
Rose Madder
kytky 4, meta: 2950
kytky 4, meta: 2950


Joined: 03 Jan 2007
Posts: 2773

PostPosted: Mon 9.4.2007 9:03    Post subject: Reply with quote

Tak ja byla vzdycky zamerena spis humanitne, ale ze bych vyslovene zboznovala nejakej predmet, tak to fakt ne. Nicmene taky si myslim, ze je lepsi vynikat jen v nekterych predmetech a fakt je mit zmakly, nez mit sice ze vseho dobry znamky, ale klouzat po povrchu.
Na vejsce uz jsem potrebu specializace mela...takze se tak nejak dostavam do politiky zamestnanosti. Ale porad to neni takovej zapal, jakej bych si predstavovala. Kazdopadne smeruju timto smerem praxi + bakalarku a ted i diplomku, takze az jednou budu chtit pracovat napriklad na UP, urcite budu mit vetsi sanci, ze me prijmou, nez nekteri ostatni, kteri se pri skole nezajimali...
_________________
Jakmile začne člověk přemýšlet, přestává žít...
Back to top
View user's profile Send private message  
la fraise
.


Joined: 03 Jan 2007
Posts: 26039
Location: back in town

PostPosted: Mon 9.4.2007 9:47    Post subject: Reply with quote

Ja jsem zamerena vyhradne humanitne (cj, fj, aj, zsv, dejepis). Zbytek si na gymplu holt vytrpet musim a to doslova, v tehle predmetech jsem premiantka, ale zbytek me nebavi a proste se k uceni nedokopu, kdyz uz tak malokdy.

Chtela bych na prava, nebo na pedak. Jenze ten mi prijde dost neperspektivni. Confused
_________________
We're happy free confused and lonely in the best way. It's miserable and magical, oh, yeah.
Back to top
View user's profile Send private message  
Lothórien
kytky 7, meta: 12150
kytky 7, meta: 12150


Joined: 03 Jan 2007
Posts: 12074

PostPosted: Mon 9.4.2007 10:18    Post subject: Reply with quote

ed


Last edited by Lothórien on Fri 6.6.2008 6:07; edited 1 time in total
Back to top
View user's profile Send private message  
Tornado_Lou
kytky 6, meta: 8250
kytky 6, meta: 8250


Joined: 12 Jan 2007
Posts: 7870

PostPosted: Mon 9.4.2007 10:32    Post subject: Reply with quote

Ja sem v tomhle byla taky dost rozpolcena...maturovala sem z cestiny, anglictiny, biologie a dejepisu...moje prihlasky na VS...to bylo taky stylem "kazdej pes, jina ves"...nakonec sem teda skoncila na prirodovede...ale i tak me hodne zajima treba vytvarne umeni, historie, film (hlavne evropsky, 60. leta)...chtela bych postihnout strasne hodne veci, ale nejde to... Sad

na svych spoluzacich vidim, jak jsou "zazrani" do oboru...ale zase na ukor jinych veci...nekteri mi pripadaji dost kulturne zaostali Embarassed Rolling Eyes
Back to top
View user's profile Send private message  
la fraise
.


Joined: 03 Jan 2007
Posts: 26039
Location: back in town

PostPosted: Mon 9.4.2007 10:45    Post subject: Reply with quote

Lothórien wrote:
La fraise, jestli nechces ucit, tak na pedak nechod. Tezko si z toho pak budes hledat jine uplatneni.
A jestli ucit chces, tak si to dvakrat promysli, je to povolani strasne na bednu Razz


Loth, ja vim, ze uplatneni jinak nenajdu, ale tak nejak se to ve me lame a je to i urcita jistota. Embarassed
_________________
We're happy free confused and lonely in the best way. It's miserable and magical, oh, yeah.
Back to top
View user's profile Send private message  
Lothórien
kytky 7, meta: 12150
kytky 7, meta: 12150


Joined: 03 Jan 2007
Posts: 12074

PostPosted: Mon 9.4.2007 10:50    Post subject: Reply with quote

ed


Last edited by Lothórien on Fri 6.6.2008 6:07; edited 1 time in total
Back to top
View user's profile Send private message  
la fraise
.


Joined: 03 Jan 2007
Posts: 26039
Location: back in town

PostPosted: Mon 9.4.2007 10:53    Post subject: Reply with quote

Tak furt lepší puberťáci nez prvňáci a taková ta 6., 7., 8., třída. Teď doučuju 2 holky na angličtinu a je jim 12, no občas fakt o nervy, ale krotím se, protože to jsou "známý" Vzteklik .

Ale já mám prostě strach, že se na práva nedostanu a jiný obor s mým zaměřením mě nenapadá. Embarassed
_________________
We're happy free confused and lonely in the best way. It's miserable and magical, oh, yeah.
Back to top
View user's profile Send private message  
Display posts from previous:   
Post new topic   Reply to topic    sfera.pravy.net Forum Index -> Škola All times are GMT + 1 Hour
Goto page 1, 2, 3  Next
Page 1 of 3

 
Jump to:  
You can post new topics in this forum
You can reply to topics in this forum
You cannot edit your posts in this forum
You cannot delete your posts in this forum
You cannot vote in polls in this forum


Powered by phpBB © 2001, 2005 phpBB Group
additional terms