sfera.pravy.net Forum Index
sfera.pravy.net
Krásné narozeniny, Pecičko! :)
Detox
Goto page Previous  1, 2, 3, 4, 5  Next
 
Post new topic   Reply to topic    sfera.pravy.net Forum Index -> Zdraví
View previous topic :: View next topic  
Author Message
Ruth A.
sort of mental masturbation


Joined: 03 Jan 2007
Posts: 18437

PostPosted: Mon 23.7.2007 21:04    Post subject: Reply with quote

Nymph of the woods wrote:
terrynka wrote:
Jasne, ze je to na ocisteni organismu. Ale kdyz to drzis dyl, tak u toho logicky hubnes. Wink


Tak to být rozhodně nemusí Laughing ...detoxikuju už skoro tři měsíce a rozhodně nehubnu..Smile

to je šílený, tři měsíce, to nejde přece...
Back to top
View user's profile Send private message  
Nymph of the woods
kytky 3, meta: 1050
kytky 3, meta: 1050


Joined: 15 Jan 2007
Posts: 989

PostPosted: Mon 23.7.2007 21:12    Post subject: Reply with quote

Ruth A.: ale jde:-), záleží co si pod detoxikací představíš...Já jsem začala detoxikovat podle metody Dr. Jonáše, beru preparáty na pročištění organismu a aby se tělo od všeho důkladně pročistilo, tak to může trvat i dva roky..takže já jsem teprve na začátku..
Back to top
View user's profile Send private message  
Matylda
kytky 6, meta: 8650
kytky 6, meta: 8650


Joined: 23 Jan 2007
Posts: 8575

PostPosted: Tue 24.7.2007 5:47    Post subject: Reply with quote

Jonášovi bych nevěřila ani nos mezi vočima.
_________________
Back to top
View user's profile Send private message  
Nymph of the woods
kytky 3, meta: 1050
kytky 3, meta: 1050


Joined: 15 Jan 2007
Posts: 989

PostPosted: Tue 24.7.2007 16:25    Post subject: Reply with quote

Matylda: a to já zase jo:-) Prostudovala jsem všechno a všude, důkladně a dlouho a dává to smysl:-) Navíc na sobě cítím že mi to i pomáhá..Poslední dva roky jsem měla stále problémy s mononukleozou, krční páteří, furt jsem marodila, nebylo mi neustále dobře, oběhala jsem všechny možný doktory, už jsem fakt nevěděla co dělat...A poslední dva měsíce se cítím úplně normálně...Nevím jeslti to přestalo najednou samo od sebe nebo je to tou detoxikací, ale přestalo to, jsem za to vděčná a rozhodně budu pokračovat Wink
Back to top
View user's profile Send private message  
Ruth A.
sort of mental masturbation


Joined: 03 Jan 2007
Posts: 18437

PostPosted: Tue 24.7.2007 18:29    Post subject: Reply with quote

placebo efekt je holt všemocný
neé, já nevím, jestli je to důvěryhodné, ale tři měsíce je fakt mord
Back to top
View user's profile Send private message  
Nymph of the woods
kytky 3, meta: 1050
kytky 3, meta: 1050


Joined: 15 Jan 2007
Posts: 989

PostPosted: Tue 24.7.2007 19:54    Post subject: Reply with quote

Ruth A.: Question Question Já nemluvím o detoxikaci jako nic nejíst, jenom pít nebo co si pod tím jako představuješ...viz. výšeSmile Nechápu, co by měl být mord... Laughing
Back to top
View user's profile Send private message  
Chennile
šenyl


Joined: 04 Jan 2007
Posts: 1152

PostPosted: Wed 25.7.2007 11:24    Post subject: Reply with quote

Jo, nebo si nechte propíchnout jazyk. A tři dny se pořádně nenajíte. Pro mě to byla docela očista. Taky se do toho nesmí kouřit a ani na to neni chuť, takže taky dobrý... Cool
Back to top
View user's profile Send private message  
Nikky
kytky 5, meta: 6650
kytky 5, meta: 6650


Joined: 03 Jan 2007
Posts: 6390

PostPosted: Wed 25.7.2007 11:42    Post subject: Reply with quote

Já ted právě přemýšlím o detoxu. Mám problémy se střevama, už dlouho, a prej je mám hrozně zanešený a mívám dost často křeče. Byl mi doporučen výplach střev, ale chci to zkusit nejdřív touhle cestou...je to už nesnesitelný Confused Nevíte jak dlouho by to mělo trvat, co přitom jíst nebo pít, abych si ty střeva fakt vyčistila...o zhubnutí mi nejde, i když je mi jasný, že zhubnu, ale já to ráda po tom zase naberu zpátky.. Razz
Back to top
View user's profile Send private message  
courten
kytky 5, meta: 4650
kytky 5, meta: 4650


Joined: 04 Jan 2007
Posts: 4502

PostPosted: Wed 25.7.2007 11:46    Post subject: Reply with quote

Nikky, jak se to prosím projevuje? Já už mam nějaký záhadný potíže půl roku a ani na ultrazvuku mi nic nezjistili, tak se snažim objevit, z čeho by to tedy sakra mohlo být Confused
_________________
Ona je rebel
kouří na zastávce
jí to chutná
v týhle válce
a její vnitřní orgány
tolerují její rebelství.
Back to top
View user's profile Send private message  
Nikky
kytky 5, meta: 6650
kytky 5, meta: 6650


Joined: 03 Jan 2007
Posts: 6390

PostPosted: Wed 25.7.2007 11:49    Post subject: Reply with quote

...


Last edited by Nikky on Wed 21.5.2008 9:17; edited 1 time in total
Back to top
View user's profile Send private message  
courten
kytky 5, meta: 4650
kytky 5, meta: 4650


Joined: 04 Jan 2007
Posts: 4502

PostPosted: Wed 25.7.2007 12:09    Post subject: Reply with quote

to je mi líto Sad tak dlouho se s tim trápit musí být strašný!! já to mam jenom půl roku a taky mě to štve, já mam spíš pocit se vzduchem v břiše, nevim čim to je, doktorka říká, že možná polykám moc vzduchu, občas se ani nemůžu narovnat... máma zase myslí, že mi chybí nějaký trávicí enzymy, nevim no... jinak já taky přemýšlím o detoxu, ted sem doma objevila perfektní knížku, neni to detox jako "pijte jen vodu" nebo tak, zahrnuje to prostě jak fyzickej, tak psychickej detox, možná by to bylo vhodný i pro tebe Wink Tady je odkaz na tu knížku, fotku sem nenašla, ale je fakt výborná... je mámy a ta si tim tělo vyčistila, i to půjčovala svým známým a taky jim to pomohlo, když se podle toho aspoň do určitý míry řídili

Arrow http://www.lorm.cz/cs/knihovna/detail.php?bookid=442
_________________
Ona je rebel
kouří na zastávce
jí to chutná
v týhle válce
a její vnitřní orgány
tolerují její rebelství.
Back to top
View user's profile Send private message  
Nymph of the woods
kytky 3, meta: 1050
kytky 3, meta: 1050


Joined: 15 Jan 2007
Posts: 989

PostPosted: Wed 25.7.2007 18:43    Post subject: Reply with quote

Taky jsem měla zanešená střeva, už se mi to ale lepší...Smile Může to být taky třeba ze stravy - mě nedělala třeba dobře pšeničná mouka, může to být ale i z mléka, možná máš na něj alergii, o které ani nemusíš vědět a z toho můžou být ty problémy...tu detox, co jsem tady o ní psala, můžu fakt doporučit...dokáže to odstranit alergie, migrény, oslabenou imunitu a spoustu dalších takových těch "civilizačních" chorob...sice je to dlouhodobější záležitost, ale kdo se chce svých problémů zbavit natrvalo, tak si myslím, že se to vyplatí.. (teď tady budu vypadat jak nějaká propagátorka, ale to rozhodně nejsem:-), jen jsem prostě nadšená, že jsem něco takového objevila:-)
Back to top
View user's profile Send private message  
candy_lips
kytky 3, meta: 1150
kytky 3, meta: 1150


Joined: 24 Jan 2007
Posts: 1143

PostPosted: Sat 26.1.2008 18:49    Post subject: Reply with quote

Tělo je od přírody připraveno se vypořádat s hrozbami, které jsou součástí našeho každodenního života: s bakteriemi, viry či s nadměrnou fyzickou zátěží. Současný svět však připravuje pro náš organismus větší zátěž, než kterou je schopen zpracovat. A proto se močí, stolicí, potem i dechem náš organismus denně zbavuje obrovského množství odpadu. Stále častěji se jedná o odpady, které lze nazvat tzv. toxické pesticidy, potravinářské přísady, léky, chemikálie, které inhalujeme ze znečištěné atmosféry či z prostředků používaných v domácnostech. Proto je velmi důležité povzbuzovat naše přirozené regenerační procesy (detoxikační mechanismy) k optimální funkci. Podívejme se nejdříve na jednotlivé tělesné detoxikační systémy, jako jsou játra, plíce, kůže, ledviny, střeva a lymfatický systém.

Játra - detoxikace
Játra očišťují krev od všech jedovatých složek (od alkoholu po pesticidy), vychytávají toxiny, přeměňují jejich chemickou strukturu tak, že se stávají rozpustné ve vodě, a potom je vyměšují do žluče. Žluč dále přenáší odpadní produkty z jater do střev, jimiž jsou vylučovány z těla.
Pokud jsou játra přetěžována, můžete trpět otoky, pocity na zvracení, špatným trávením, potaženým jazykem atd.

Ledviny - detoxikace
Jednou z nejdůležitějších úloh ledvin je filtrace krve a výroba moči, která odvádí toxiny a odpadní látky vzniklé rozpadem bílkovin. Dále řídí vodní hospodářství organismu, krevní kyselost a navracejí zpět do krve všechny hodnotné živiny, které je potřeba uchovat pro další využití.
Když jsou ledviny přetěžovány, může se to projevit tmavě zbarvenou, zkalenou močí, malým množstvím moče, silně zapáchající močí, bolestí při močení.

Plíce - detoxikace
Plíce jsou tvořeny miliony drobných vzduchových váčků s celkovou plochou cca 50 metrů čtverečných. Na této celé ploše probíhá výměna plynů. Při dýchání vstupuje kyslík do krve a zbylé odpadní látky - voda a oxid uhličitý jsou odstraňovány při výdechu. Pokud se člověk pohybuje v silně znečištěném ovzduší např. oxidem uhelnatým z výfukových plynů aut, nikotinem z cigaretového kouře či formaldehydem ze stavebních materiálů či tkanin - plíce se musí vypořádat i s těmito škodlivinami, což není vůbec jednoduché a málokdy to plíce zcela zvládnou.
Jsou-li plíce přetěžovány, poznáme to díky: vodnaté rýmě, neprůchodnosti dutin, dlouhodobým kýcháním a chronickým kašlem.

Lymfatický systém - detoxikace
Síť lymfatických cév filtruje tekutinu v tělesných tkáních a zabraňuje vniknutí toxinu do krve. Lymfa (míza) se zvolna pohybuje po celém těle. Při průchodu mízní uzlinou jsou z lymfy odfiltrovány cizí látky a toxiny. Přímo v uzlinách se tyto cizí látky (infekce) a jedovaté látky střetávají s našimi imunitními mechanismy, které zabraňují těmto látkám návrat do krve. Proto když např. bojuje naše tělo s chřipkou, máme zduřelé lymfatické uzliny.
Pokud je lymfatický systém přetěžován, zjistíme to např. pokud trpíte častými chřipkovými onemocněními a nachlazením, únavou, černými kruhy pod očima, celulitidou.

Kůže - detoxikace
Kůže je největším lidským orgánem (cca 1,5 metrů čtverečních). Její pot a mazové žlázy vyměšují a odstraňují toxiny, které nemohou být z těla odstraněny jinou cestou. Je-li tento systém přetížen, způsobuje to: celulitidu, pupínky, puchýřky, akné, překrvenou-skvrnitou kůži.

Střeva - detoxikace
Střeva štěpí a vstřebávají potravu a vodu do krevního oběhu. Dále nás zbavují odpadních látek vzniklých při trávení a metabolismu jater. Dobře fungující trávicí systém odvádí velmi rychle odpad z těla. Pokud však potrava obsahuje velké množství průmyslově zpracovaných potravin, vede mnohdy k zácpě a tím k delší přítomnosti toxinů v našem těle.
Přetížení střev poznáme: zácpou, nadýmáním, větry.

Mnoho nemocí ale i stavů únavy a špatné nálady souvisí s toxickým stavem našeho vnitřního prostředí. Detoxikaci je možno provádět různými variantami půstu, speciálním dietním režimem, výplachy střev nebo pomocí výživových doplňků.

Výsledkem dobře provedené detoxikace je příliv energie, dochází ke zlepšení pleti, akné, alergických projevů, astma, problémů spojených s dnou, artritidou, jaterními onemocněními, zánětlivými procesy aj.
_________________
Back to top
View user's profile Send private message  
candy_lips
kytky 3, meta: 1150
kytky 3, meta: 1150


Joined: 24 Jan 2007
Posts: 1143

PostPosted: Sat 26.1.2008 18:53    Post subject: Reply with quote

hodila bych sem odkaz, ale je to jen vytáhnuté z jednoho blogu

Detoxikační jednodenní mono dieta
Tento termín se užívá pro den, ve kterém budete po celý jeho průběh konzumovat pouze jeden druh potravy- syrovou zeleninu (například mrkev), syrové ovoce (třeba jablka) nebo vařenou potravu (pohanku, brambory nebo rýži).

Takto strávený den odlehčí vašemu zažívacímu traktu a pořádně pročistí tělo, navíc většinou nevyvolává žádné abstinenční příznaky, takže můžete vykonávat běžné denní činnosti, přesto je nejlepší zvolit pro tento den sobotu nebo neděli. Strava je rozložena tak, aby se konzumovala průběžně po celý den v intervalu dvou hodin. Důležitý je dostatečný přísun tekutin.

Na dietu se připravte vždy týden dopředu, kdy postupně začnete odbourávat kofein- colu, kávu, černý čaj, alkohol, cigarety, přerušíte konzumaci červeného masa, cukrovinek, smažených pokrmů. Den předem otevřete lednici a zbavte se všech potravin, které by vás mohly zlákat a nakupte si věci, které budete na mono dietu potřebovat:
Pokud budete držet dietu ze syrového ovoce, nakupte si dva až tři kilogramy jednoho z následujících druhů ovoce- jablka, hrušky, papája, ananas, pokud zeleninovou, pak stejné množství zeleniny-karotky, zelí nebo okurky. V případě mono diety z vařeného jídla si vyberte z pohanky, brambor nebo rýže. Ve dni diety byste měli i relaxovat a pročistit si hlavu, nakupte si tedy také éterické olejíčky, vonné svíčky, přírodní kartáč na drhnutí pokožky, tři lity balené vody, bylinkové čaje.Večer předem si dejte jen nějaké lehké jídlo, například zeleninovou polévku, salát. Připravte si zklidňující lázeň, případně ještě zajděte na masáž, pak vypijte šálek meduňkového čaje pro dobré usínání a jděte si lehnout.

Průběh mono diety:
1) Ráno začněte sklenicí horké vody a vymačkanou půlkou citronu, čímž vyrovnáte hladinu ph a vyprovokujete k činnosti játra.
2) Důležitým aspektem při detoxikaci je lymfa, která odvádí z těla nečistoty- čím rychleji prooudí, tím rychlejší je odtok nečistot. Kartáčování pokožky je jeden z nejlepších způsobů, jak podpořit lymfatický oběh. Kromě toho tato technika vyhlazuje pokožku, přináší jí vitalitu a vyhlazuje ji. Úspěch zaznamenává i u celulitidy -stav, kdy městnání (stáze) toku lymfy shromažduje nadbytečné proteiny, tuky a odpadní materiál v určitých částech těla. Kartáčování probíhá nasucho a to tak, že kartáčem s přírodními vlákny budete postupně masírovat celé tělo, od končetin ke hlavě. Dlouhými plynulými pohyby začínáme kartáčovat u bodu, který je nejvíce vzdálen od srdce. Postup je tedy- pravá noha, pravá holeň, pravé stehno, dále levá noha, pak pravá ruka, levá ruka, přední strana trupu, záda. Jak moc budete tlačit záleží na tom, jak pevnou máte pokožku, začněte jemněji, časem budete moci tlačit silněji.Kartáčování nepoužíváme v těch místech, kde máme otevřené rány, křečové žíly a ekzém. Kartáčování nasucho podporuje prokrvení kůže, krev lépe proudí vlásečnicemi, aktivuje se krevní a lymfatický oběh. Pokud ho budete provádět denně, získáte tak jednu z nejjednodušších, ale zároveň také nejúčinnějších léčeb hrbolatých stehen a boků a techniku, která pomůže vyloučit toxické odpady povrchem pokožky, a to nejenom v oblasti celulitidy, ale po celém těle. Pokožka je totiž největším tělesným orgánem a jedním z nejdůležitějších míst pro vylučování, proto pravidelné kartáčování zbaví pokožku velkého množství odpadu.
3) Každou detoxikaci vylepší pohyb, proto ani dnešní den nevynechejte procházku, nebo si zacvičte protahovací cvičení, Pilates, nebo jógu. Větší tělesnou námahu nechte na jiný den a dnes rozhodně nelamte sportovní výkony, protože samotný proces detoxikace vám ubere hodně energie, protože se tělo soustředí na čištění.
4) Jídlo si rozdělte na jednotlivé porce tak, abyste každé dvě hodiny konzumovali stejné množství. Ovoce nebo zeleninu důkladně omyjte. Pohanku, brambory nebo rýži uvařte v nesolené vodě a k tomu si připravte zálivku ze lžičky olivového oleje a citronové šťávy. Vždy velmi důkladně žvýkejte a soustřeďte se na jídlo, jezte v klidu a bez spěchu. V průběhu celého dne pijte, pokud jíte ovoce, můžete si vodu ochutit tak, že do ni vymačkáte citron nebo pomeranč, pokud jíte například mrkev, můžete si do vody přidat vylisovanou mrkvovou šťávu.
5) Přes den nezapomínejte na relaxaci. Dopřejte si bylinkovou lázeň, kterou připravíte tak, že do staré silonové punčochy vložíte bylinky (například mateřídoušku, meduňku, levanduli), pak punčochu zavěšíte na kohoutek tak, aby na ni tekl při napouštění vany proud vody. Zapalte si vonné svíčky, pusťte si relaxační hudbu a jen v klidu nechte plynout myšlenky.
6) Jděte brzy spát. Druhý den po detoxikaci začněte opět něčím lehkým, teprve postupně přecházejte na vaši obvyklou stravu. Po detoxikaci byste se měli cítit lépe, čistěji a plní energie.

Další detoxikační prostředky:
Lymfatická masáž
Je to hmatová technika orientovaná na lymfatický systém, jejíž cílem je zlepšit odtok lymfy a tím pádem zlepšit odvod toxických látek z těla. Lymfa totiž nemá svojí vlastní pumpu, proto ji rozpohybuje pouze pohyb nebo masáž. Lymfatická masáž je také vhodná pro ošetření unavených končetin a zlepšuje nejenom celulitidu, ale pokožku celého těla vůbec. Zvyšuje imunitu a detoxikaci organismu. Používá se k ošetření otokových stavů, při těžkých nohách, prevence proti nádorovým onemocněním a migrénám. Masér provádí masáž malým tlakem, většinou v tomto pořadí- nejprve reflexně na chodidle ošetří ledviny a lymfatické uzliny, pak vyprázdní uzliny pomalým krouživým pohybem, dále je na řadě vyprázdnění tříselných uzlin a následují velkoplošné hmaty, které jsou pomalé, kruhovité, jemné a směřující vždy do uzlin. Lymfatická masáž se nesmí provádět při akutních virových nebo bakteriálních onemocněních, otocích způsobených onemocněním srdce, jater, ledvin a při akutních žilních onemocněních. Tato masáž se provádí na celém těle nebo jen na vybraných částech (nohy, ruce, hlava a krk).

Drhnutí solí
Drhnutí solí stimuluje pokožku, pomáhá při detoxikaci a podporuje pocení. Není ale vhodné pro lidi, kteří mají problémy s pletí, diabetiky a srdcaře. Postup-šálek hrubé mořské soli rozmíchejte s vodou tak, aby vznikla skoro suchá pasta. Pak se postavte do vany, naberte si hrst pasty a tou si třete pokožku od chodidel nahoru krouživými pohyby. Nakonec se důkladně osprchujte teplou vodou.

Jednoduchá očista těla
O detoxikaci těla se napsalo a píše mnoho cenných rad. Pro zaměstnaného člověka jsou ale tyhle způsoby někdy v praxi těžko proveditelné. Zkuste proto jen dva dny myslet na očistu svého organismu a ulevte přetíženému trávicímu systému. Odmění se vám svěžestí a novým elánem.

Na detoxikaci si vyberte třeba sobotu a neděli, dá se však provádět i ve všední den, jen si musíte vzít s sebou do práce balíčky s jídlem.

Co smíte jíst:
Čerstvé ovoce a zeleninu, džusy, saláty, "živé" jogurty, rýži, ovesné vločky, ovocný čaj, zelený čaj, sušené ovoce, ořechy.

Nejezte:
Maso ani ryby, vajíčka, sýry, pečivo z bílé mouky, čokoládu, sušenky, křupky, smažené brambůrky, mražené potraviny, alkohol, mléko, černý čaj, kávu. Jste-li náruživým milovníkem kávy, potom její spotřebu snižujte postupně šálek po šálku již o týden dříve, než začnete s očistnou kúrou.

Příprava na očistu:
Naplánujte si, kdy budete po dva dny dělat něco dobrého pro své tělo, a těšte se na to. Vybírejte si ovoce a zeleninu, přemýšlejte nad recepty. Zvažte se, protože určitě kilogram či dva budou dole. Když nemáte osobní váhu, můžete se změřit v pase a zapsat si údaj před kúrou. Nakupte si potraviny, nápoje, ale neříkejte: "To nesmím jíst," ale říkejte: "To teď zatím nebudu jíst." Vy a vaše okolí musí pochopit, že nebudete trpět, že detoxikaci provádíte proto, že chcete být zdravější a omlazené. Uvařte a zmrazte předem své rodině jejich oblíbené pokrmy, aby vás nerušili, že mají hlad a na něco chuť. Hýčkejte se, objednejte se třeba na návštěvu kosmetického salonu, na pedikúru, manikúru, do sauny, na masáž, navštivte kadeřnici.

Dva dny pro krásu a zdraví:
Ráno zahajte bylinkovým čajem z meduňky nebo třezalky, pomohou vám naladit duši do růžové nálady. Potom si udělejte snídani z potravin, které jsou vhodné pro detoxikaci. Bude-li vás honit mezi jídly mlsná, zaženete ji nakládanou okurkou, hroznovým vínem, banánem, salátovou okurkou či sušeným ovocem.
K obědu si třeba uvařte rýži, do ní zamíchejte vařenou brokolici a zakápněte olivovým olejem. K večeři si dejte jogurt s ovesnými vločkami a kousky ovoce. Také si můžete uvařit zeleninovou polévku, prostoru pro fantazii je dost. Před spaním opět popijte meduňkový nebo třezalkový čaj. Pokud kouříte, zkuste vydržet aspoň tyto dny bez cigarety!

Po očistě těla:
Po této dvoudenní detoxikaci samozřejmě nesmíte vtrhnout do ledničky a všechno si zkazit. Nelitujte se, jak jste v minulých dnech trpěly a že si to tedy hned vynahradíte. Aspoň týden ještě omezte kofein a alkohol, nezačínejte kouřit -pokuste vytrvat. Do jídelníčku můžete postupně přidávat ryby a kuře bez kůže (je v ní hodně tuku), celozrnné těstoviny a čerstvý sýr. Zkuste se nad každou potravinou zamyslet, jak vám prospěje a raději si té méně zdravé vezměte jen na ochutnání. Jezte co nejvíce přirozených potravin, vyhýbejte se instantním polévkám a konzervovaným jídlům, uzeninám, nejezte a nepijte (když nemusíte) potraviny slazené umělým sladidlem, zbytečně dostáváte do těla chemikálie, s nimiž si vaše tělo poradí tak, že je uloží a nikoli vyloučí. Příliš mnoho masa zapříčiňuje únavu a podporuje ukládání kyseliny močové v kloubech, což potom bolí. Málo zeleniny a ovoce zpomaluje pohyb střev,v jejich záhybech se hromadí odpadní látky a hnijí tam, ač je to k neuvěření, několik let, což postupně otravuje organismus. Pokud budeme žít zdravě a rozumně, tělo bude spolehlivě pracovat a zbavovat nás běžných toxinů, kterých je kolem nás i tak více než dost.
_________________
Back to top
View user's profile Send private message  
candy_lips
kytky 3, meta: 1150
kytky 3, meta: 1150


Joined: 24 Jan 2007
Posts: 1143

PostPosted: Sat 26.1.2008 18:58    Post subject: Reply with quote

Tak kdo jde do detoxikace se mnou???
_________________
Back to top
View user's profile Send private message  
Display posts from previous:   
Post new topic   Reply to topic    sfera.pravy.net Forum Index -> Zdraví All times are GMT + 1 Hour
Goto page Previous  1, 2, 3, 4, 5  Next
Page 3 of 5

 
Jump to:  
You can post new topics in this forum
You can reply to topics in this forum
You cannot edit your posts in this forum
You cannot delete your posts in this forum
You cannot vote in polls in this forum


Powered by phpBB © 2001, 2005 phpBB Group
additional terms