sfera.pravy.net Forum Index
sfera.pravy.net
Krásné narozeniny, Pecičko! :)
Vegetariánství
Goto page Previous  1, 2, 3 ... 72, 73, 74, 75, 76  Next
 
Post new topic   Reply to topic    sfera.pravy.net Forum Index -> Zdraví
View previous topic :: View next topic  
Author Message
Cantarella
kytky 5, meta: 5250
kytky 5, meta: 5250


Joined: 10 May 2007
Posts: 5063

PostPosted: Sat 16.8.2014 21:20    Post subject: Reply with quote

Je něco jiného vědět, jaká potravina mi nesedne a proto ji vynechat a u mléka a jeho produktů to může být velmi často nějaká individuální nesnášenlivost nebo nechuť. Fakt, že Kenz nesedí jen něco a ostatní výrobky stráví bez problémů, je toho důkazem.

Že má někdo průjem, nebo je mu blbě nebo se mu zvedá kýbl z acidofilka skutečně není totéž jako když se řekne, že mléko zahleňuje. Co se té ajurvédy týče, tak jsem nikde na vyřazování mléka jako takového nikde nenarazila. Maximálně tak kravského, což jaksi s ohledem na to odkud Ajurvéda pochází, je myslím zcela logické.

Svou otázku myslím vážně, jakým způsobem a kde vás mléko zahleňuje? Jako dýchací cesty? V žaludku se vám tvoří hlen, nebo co?

Lauro, zajímalo by mě, kdyby ti biochemik s doktorátem vysvětlil, proč je něco takovýho zcela nemožný, taky mu budeš nadále oponovat, že je jenom přesvědčený o "své pravdě"?

Osobně se domnívám, že tvoje přesvědčení je hodně silný placebo;). A ne, nikomu mléko nenutím a znám lidi, kterým skutečně nesedne, ale fakt to není důvod zanevřít z tohoto důvodu na všechny mléčné výrobky, protože jak píše Theres jako zdroj živin jsou jedny z nej. Etické a morální důvody už jsou něco jiného.
_________________
Chcípni Rimmere!

Už se stalo.

OPAKOVAT!!
Back to top
View user's profile Send private message  
Člověk
jsem duhová víla


Joined: 10 Jan 2010
Posts: 13686

PostPosted: Sun 17.8.2014 9:59    Post subject: Reply with quote

Laura wrote:
Canto, já zas nechápu, že ty jsi tak přesvědčená o své pravdě, kterou tě učili ve škole. to je velmi důležitý poznamenat

JO!

a i kdyby to říkali na všech školách.. dřív lidi taky věřili tomu, že země je placatá. všechny informace se mění... kdoví, jak to všechno je. pravd je několik.

a že něco říkaj doktoři nebo vědci... to taky záleží na době a trendu. za chvíli to bude jinak.
_________________
* Peace * Authenticity *Gratitude * Nonviolence * Honesty * Kindfulness *

** every action you take is a vote for the type of person you wish to become.
make peace, be kind.
Back to top
View user's profile Send private message  
Cantarella
kytky 5, meta: 5250
kytky 5, meta: 5250


Joined: 10 May 2007
Posts: 5063

PostPosted: Sun 17.8.2014 10:21    Post subject: Reply with quote

Člověk wrote:
Laura wrote:
Canto, já zas nechápu, že ty jsi tak přesvědčená o své pravdě, kterou tě učili ve škole. to je velmi důležitý poznamenat

JO!

a i kdyby to říkali na všech školách.. dřív lidi taky věřili tomu, že země je placatá. všechny informace se mění... kdoví, jak to všechno je. pravd je několik.

a že něco říkaj doktoři nebo vědci... to taky záleží na době a trendu. za chvíli to bude jinak.


LOL Laughing

Tak s takovou se můžou všichni na nějaký vzdělání prostě vyprdnout, protože proč se něco učit/zkoumat, když za padesát let přijde někdo a dokáže, že je to všechno jinak Mr. Green . Což je mimochodem velmi lacinej vágní argument, akorát tak vhodnej pro diskuzi na netu. Srovnávat současnou vědu s církevními dogmaty mi osobně přijde jako velká sračka a nevědomost od člověka, co o dané tématice neví vůbec nic.

A ano, současně je velký trend vyřazovat z jídelníčku první poslední, řešit naprosto běžné potraviny a totálně je démonizovat bez jakékoli hlubší znalosti. Fakt si ráda přečtu jakejkoli klinickej výzkum, který dokazuje, že mléko a jeho produkty zahleňují. Popřípadě nějaký výklad na trochu odbornější úrovni, proč by se tak mělo dít, ne jen slepé kopání kolem sebe a odkazování se na všelijaké altenrativní stránky, zdroje a šarlatány.

A pořád mi nikdo neodpověděl, v čem to zahleňování teda vlastně spočívá, so se s váma děje?

A ano, určitě i zde platí, že víra je hnací motor, tudíž člověk, přesvědčený o tom, že mu něco nedělá dobře, se -světe, div se- bude po konzumaci dané věci cítit zle/špatně. Ale pak je na vině psychosomatika, nikoli chudák mlíko.
_________________
Chcípni Rimmere!

Už se stalo.

OPAKOVAT!!


Last edited by Cantarella on Sun 17.8.2014 10:30; edited 1 time in total
Back to top
View user's profile Send private message  
silverstone
suck it up


Joined: 10 Jan 2013
Posts: 1711

PostPosted: Sun 17.8.2014 10:29    Post subject: Reply with quote

Stoji za zhlednuti http://www.csfd.cz/film/302405-forks-over-knives/
_________________
Lifting the veil.
Back to top
View user's profile Send private message  
user007
kytky 5, meta: 6650
kytky 5, meta: 6650


Joined: 24 Nov 2007
Posts: 6532

PostPosted: Sun 17.8.2014 14:15    Post subject: Reply with quote

Canto, to je docela nechutny popisovat. Musim neustale vykaslavat, kdyz se napiju mleka, nebo snim jogurt.

S tou ajurvedou jsem to rekla nepresne, teple mleko je zdrave, ale studene pry zahlenuje (a dal uz si nepamatuju). Napriklad tady je clanek, ktery tu teorii srozumitelne vysvetluje (ackoliv je neodborny).
Treba chai masalu mam rada, btw.
Back to top
View user's profile Send private message  
Cantarella
kytky 5, meta: 5250
kytky 5, meta: 5250


Joined: 10 May 2007
Posts: 5063

PostPosted: Sun 17.8.2014 15:55    Post subject: Reply with quote

Čtu a koukám a ani jediná z uvedených případných komplikací kozumace mléka není zvýšená produkce hlenu Wink

Pil jste tady třeba někdo někdy to nehomogenizovaný mlíko, co tam tak doporučujou? Já jen, že to je zrovna ta forma, ze který se bleje, protože v tom mlíku jsou prostě obyčejně hustější a řidší "oblasti", protože tuk není rovnoměrně rozloženej v celý tý tekutině. A to je teprv humr, co málokdo dá.

Non-homogenized because homogenized milk is very difficult to digest and can easily clog the finer channels of circulation. Whole milk because the fats in whole milk build and balance the nervous system and act as carriers to deliver the calcium and fat soluble Vitamins A, D3, E and K directly into the cells.

Tohle je třeba jasně naprosto z paty vycucanej canc Mr. Green

Já nechci zpochybnit, že je možný, že jistý potraviny zvyšujou vylučování (nikoli tvorbu) hlenu (některé se z toho důvodu záměrně konzumujou v období nemoci), ale to podmiňuje spíš větší přítomnost tuku ve stravě, než cokoli jiného. Se zvýšeným vylučováním hlenu po jídle nebo pití má zkušenost mnoho osob, může to být reflux, alergie, chronickej zánět dutin a spousta dalších důvodůWink
_________________
Chcípni Rimmere!

Už se stalo.

OPAKOVAT!!
Back to top
View user's profile Send private message  
Laura
kytky 7, meta: 13650
kytky 7, meta: 13650


Joined: 03 Jan 2007
Posts: 13159

PostPosted: Sun 17.8.2014 16:05    Post subject: Reply with quote

silverstone wrote:
Stoji za zhlednuti http://www.csfd.cz/film/302405-forks-over-knives/


jj!

já se omlouvám, vůbec se mi o tom nechce diskutovat. ať si každý jí, co chce Cool

jen co vám ve škole řekli o bludu, že člověk po 3.roce života nemá enzymy na strávení mléčné bílkoviny, která se pak velmi těžko tráví a působí většině lidí problémy? že enzymy v samotném mléčném výrobku, které by ti to pomohly strávit jsou pasterizací zničené?

Theres, mimo dietní sestry, se kterou nemám zkušenosti, mi nepřijde nemocnice a potažmo doktoři v ní vzdělaní co se týče stravy. většinu to vůbec nezajímá a běžně řeknou člověku procházející rakovinou, ať jí na co má chuť, dostane bílej rohlík s máslem a uzenou šunkou a nazdar. a jestli jsou nějaké ambulance a zařízení, které naslouchají pacientůma a jejich zkušenostem s různými potravinami a pak si z toho jsou schopní udělat nějaký ucelenější názor a používat ho v praxi, to bych byla příjemně překvapená Smile
_________________
The only way out is through

Advice is what we ask for when we already know the answer but wish we didn't
Back to top
View user's profile Send private message  
Cantarella
kytky 5, meta: 5250
kytky 5, meta: 5250


Joined: 10 May 2007
Posts: 5063

PostPosted: Sun 17.8.2014 16:18    Post subject: Reply with quote

Ano Lauro, tuto převratou informaci jsme řešili v rámci intolerancí a potravinových alergií a jsem s ní obeznámena a taky ji tu zmiňuju. Nicméně jak tu několikrát píšu, to není zahleňování.

Co se zařízení typu nemocnice týče, tak tam jaksi nutriční terapeutky tyto znalosti mají, nicméně v okamžiku, kdy jsou limitovaný rozpočtem a vedením, tak těžko budou brojit za lepší stravy pro paliativní pacienty, lidi po transplantaci, apod. Ale to už je holt problematika zdravotnictví. Samozřejmě, že je naprostý peklo, když máš vědomě někomu předložit k snídani aro džem a housku, když víš, že je ten člověk např. silně podyvživenej.

Nicméně jsou soukromá zařízení nebo třeba IKEM, kde není finanční limit a to sravování tam vypadá hodně jinak. Naneštěstí je to prostě stále výsada movitých a řadovej pacient většinou v nemocnici zhubne, protože to jídlo se prostě nedá žrát Confused
_________________
Chcípni Rimmere!

Už se stalo.

OPAKOVAT!!
Back to top
View user's profile Send private message  
user007
kytky 5, meta: 6650
kytky 5, meta: 6650


Joined: 24 Nov 2007
Posts: 6532

PostPosted: Sun 17.8.2014 17:33    Post subject: Reply with quote

Specificky jsem myslela toto:

Quote:
Ayurveda experts point out that many of the problems associated with digesting milk are in fact linked to the way in which milk is consumed and how it is processed. Cold milk, ice cream and cheese are indeed very heavy and difficult to digest. Following a few simple guidelines will help address many of the problems associated with drinking milk.

If you boil milk before drinking it (even if the milk has already been pasteurized) the milk will not only be lighter and easier to digest but it will also create less congestion. Boiling milk is a must, even if you do not have difficulty digesting milk.


Jinak urcite, s alergii to bude u me taky spojene.
Back to top
View user's profile Send private message  
Hyenečka
kytky 8, konec
kytky 8, konec


Joined: 07 Apr 2008
Posts: 26179

PostPosted: Sun 17.8.2014 18:24    Post subject: Reply with quote

nemáte právo číst tento příspěvek
Back to top
View user's profile Send private message  
Haemoglobin
kytky 4, meta: 2150
kytky 4, meta: 2150


Joined: 30 Jul 2007
Posts: 2079

PostPosted: Tue 19.8.2014 16:30    Post subject: Reply with quote

nemáte právo číst tento příspěvek
Back to top
View user's profile Send private message  
user007
kytky 5, meta: 6650
kytky 5, meta: 6650


Joined: 24 Nov 2007
Posts: 6532

PostPosted: Wed 20.8.2014 11:03    Post subject: Reply with quote

Ja zrovna myslela alergii na nejake potraviny a ne ze to bude jen z mleka, to bych nazvala jinak. Ale to je stejne jedno. Razz
Back to top
View user's profile Send private message  
Cantarella
kytky 5, meta: 5250
kytky 5, meta: 5250


Joined: 10 May 2007
Posts: 5063

PostPosted: Wed 20.8.2014 16:21    Post subject: Reply with quote

Haemoglobin wrote:
co mate porad s tou ´alergii´ u laktozy? myslite intoleranci? Mr. Green


Haemo, to tady nemá smysl vůbec řešit Mr. Green
_________________
Chcípni Rimmere!

Už se stalo.

OPAKOVAT!!
Back to top
View user's profile Send private message  
Hyenečka
kytky 8, konec
kytky 8, konec


Joined: 07 Apr 2008
Posts: 26179

PostPosted: Wed 20.8.2014 18:54    Post subject: Reply with quote

nemáte právo číst tento příspěvek
Back to top
View user's profile Send private message  
Hyenečka
kytky 8, konec
kytky 8, konec


Joined: 07 Apr 2008
Posts: 26179

PostPosted: Sun 19.4.2015 7:39    Post subject: Reply with quote

Chci se zeptat místních vegetariánek/veganek, jaký tělesný/funčkní změny zaznamenaly po přechodu na tenhle způsob stravování, nějaký porovnání před a po, pozitiva i negativa, díky!
Back to top
View user's profile Send private message  
Display posts from previous:   
Post new topic   Reply to topic    sfera.pravy.net Forum Index -> Zdraví All times are GMT + 1 Hour
Goto page Previous  1, 2, 3 ... 72, 73, 74, 75, 76  Next
Page 73 of 76

 
Jump to:  
You can post new topics in this forum
You can reply to topics in this forum
You cannot edit your posts in this forum
You cannot delete your posts in this forum
You cannot vote in polls in this forum


Powered by phpBB © 2001, 2005 phpBB Group
additional terms