sfera.pravy.net Forum Index
sfera.pravy.net
Krásné narozeniny, Pecičko! :)
Vegetariánství
Goto page Previous  1, 2, 3 ... 71, 72, 73, 74, 75, 76  Next
 
Post new topic   Reply to topic    sfera.pravy.net Forum Index -> Zdraví
View previous topic :: View next topic  
Author Message
Geike
°°°°°°°°°°°°°°°°°°°°°°


Joined: 19 Jan 2007
Posts: 12596
Location: Ostrava/Brno

PostPosted: Thu 1.5.2014 23:00    Post subject: Reply with quote

lenore, me treba zaujal tento clanek. cetla jsem i jine, ale uz nevim kde a moc se mi to ted nechce hledat. netvrdim ze je to kompletni a jedina spravna informace, ale urcite je to neco, nad cim jsem se zamyslela. ale nikde jsem nenasla nic o tom, ze GMO jsou vyvinute za tim ucelem, ze by se mely obejit bez pesticidu a herbicidu, vzdy to byly spis informace v tom duchu, ze GMO jsou odolnejsi vuci vsemu moznemu vcetne te chemie, ktera se pak proto na ne strika ve velkem.

a z principu mi prijde, ze je to neco, s cim by lidstvo melo byt opatrne, protoze se to pouziva prilis kratkou dobu na to, aby byl nekdo spolehlive schopen rict, jestli je to dobre nebo spatne. at uz se jedna o ucinky samotne te geneticke modifikace a nebo prave toho, kolik ruznych chemickych latek do sebe clovek dostane diky jejich konzumaci, nebo konzumaci zvirat, ktere jsou tim krmene. ale samozrejme je to jen muj laicky pohled a "pocit".
Back to top
View user's profile Send private message  
Lenore
___________________


Joined: 02 Jan 2007
Posts: 29922

PostPosted: Thu 1.5.2014 23:53    Post subject: Reply with quote

tak právě vysvětluju, že použít se to dá celkem k čemukoliv, a že je škoda, když to použití je v duchu "ať to přežije ještě víc chemie", když v principu to tak vůbec být nemusí

účinky samotné genetické modifikace jsou poměrně jasné, tam bych fakt problém neviděla. akorát to zní jakože děsně sci-fi a lidem, co viděli nějaký horor o mutantech, se hned vybaví bůhvíco Laughing
obyčejný šlechtění je taky de facto genetická modifikace
teda ne že by nešlo vytvořit nebezpečný GMO, ale to asi nebude případ, o kterým se tu bavíme

ale všemožný pesticidy jsou fakt hnus, proto radši beru bio, i když ani to nebude záruka, nejlepší si všechno vypěstovat na vlastní farmě Mr. Green

btw v tom článku mě štve klasický graf "x koreluje s y = kauzalita"
ale ten efekt přes mikroflóru je zajímavý, na to se podívám
_________________
queerer than we can suppose
Back to top
View user's profile Send private message  
Rokkan
kytky 7, meta: 11650
kytky 7, meta: 11650


Joined: 03 Jan 2007
Posts: 11530

PostPosted: Fri 2.5.2014 19:14    Post subject: Reply with quote

Vyrábíte si někdo rostlinné máslo? Letmo jsem kdesi viděla recept, ale už ho zaboha nemůžu najít. Myslím, že tam psali něco o mixování slunečnicových semínek a dál nevím.
Máčím mák na své první rostlinné makové mléko, doufám, že se povede. Smile
Taky chci zítra prubnout vitariánskou "nutelu".
Joo, miluju vegetariánství - otevírá se mi tolik nových věcí, které jsem bez toho neznala. Smile
Back to top
View user's profile Send private message  
mamba
Alexithymia


Joined: 03 Jan 2007
Posts: 14844

PostPosted: Fri 2.5.2014 20:34    Post subject: Reply with quote

Rokk a ty uz jsi primo vegan? Smile

Ja bohuzel moc nevarim (teda vubec ne), jenom hledam ruzne kombinace salatu atd. Vetsinou ale je to co dum dal)
Jediny, co jsem delala a strasne mi to chutnalo, tak byly raw coko kulicky z datli, kokosu, mandli atd.

Od prvniho jsem chtela zacit zase s raw stravou, ale ten den mi nejak doslo, ze bych nejdriv mela snist zasoby, abych zbytecne nevyhazovala jidlo Very Happy ... takze zacinam od zitrka a jsem zvedava, jak opet vydrzim bez kafe (kdyz se blizi zkouskove)... nicmene porusuju to cajem, bez kofeinu bohuzel nemuzu fungovat. A jedu do Moskvy na tyden a mam hrozny strach, ze tam to nebude mozny, protoze to ruske pohostinstvi je neco neskutecneho...


Last edited by mamba on Fri 2.5.2014 21:02; edited 1 time in total
Back to top
View user's profile Send private message  
mamba
Alexithymia


Joined: 03 Jan 2007
Posts: 14844

PostPosted: Fri 2.5.2014 21:01    Post subject: Reply with quote

Jinak startuje chrestova sezona a chystam se na tohle pristi vikend, kdy budu mit po ruce mixer, doufam, ze se povede:)

http://jimezive.cz/chrestova-kremova-polevka/
Back to top
View user's profile Send private message  
Rokkan
kytky 7, meta: 11650
kytky 7, meta: 11650


Joined: 03 Jan 2007
Posts: 11530

PostPosted: Fri 2.5.2014 21:15    Post subject: Reply with quote

nemáte právo číst tento příspěvek
Back to top
View user's profile Send private message  
mamba
Alexithymia


Joined: 03 Jan 2007
Posts: 14844

PostPosted: Mon 12.5.2014 10:45    Post subject: Reply with quote

nemáte právo číst tento příspěvek
Back to top
View user's profile Send private message  
Rokkan
kytky 7, meta: 11650
kytky 7, meta: 11650


Joined: 03 Jan 2007
Posts: 11530

PostPosted: Tue 13.5.2014 18:20    Post subject: Reply with quote

Výborně! Smile Takový zprávy vždycky hrozně ráda slyším a utvrzuju se, že dělám správnou věc.

Včera i dneska jsem snídala avokádo - včera s pomerančem a dneska s banánem. Skoro jsem se přejedla, možná je normální jíst jen polovinu. Paranoidnik
Potěšil mě táta, v sobotu máme v restauraci rodinnou oslavu a extra pro mě objednal grilovanou zeleninu, ač ji tam ani nemají na jídelním lístku a místo klasickýho vývaru minestrone pro všechny zúčastněné.
Back to top
View user's profile Send private message  
Hyenečka
kytky 8, konec
kytky 8, konec


Joined: 07 Apr 2008
Posts: 26214

PostPosted: Sat 16.8.2014 7:06    Post subject: Reply with quote

nemáte právo číst tento příspěvek
Back to top
View user's profile Send private message  
Cantarella
kytky 5, meta: 5250
kytky 5, meta: 5250


Joined: 10 May 2007
Posts: 5063

PostPosted: Sat 16.8.2014 9:33    Post subject: Reply with quote

Hyenečka wrote:
Poslední dobou vážně přemejšlim o tom, že ze svýho jídelníčku postupně vyřadim mléčný výrobky komplet a hodně eliminuju maso. Nechci se stát vegetariánem jako takovym, protože sama sebe znám - když mam velkou fyzickou zátěž, která trvá víc než 2 dny (třeba horský túry a tak), toužim pak po masu. To tělo po něm volá, řekne si o něj, protože je to zdroj toho, co zrovna potřebuje. Neni to chuť, ale potřeba. Znám i několik lidí, který úplnym vysazením masa začali mít zdravotní problémy, hlavně sportovci. Jeden se stal během svý éry závodního běhání vegetariánem a tak moc zeslábnul a tělo mu vypovídalo, dokonce měl i nějaký vážnější problémy, že toho běhání musel nechat. Což se nedivim. Pokud chci vykonávat fyzicky náročnější aktivity, maso úplně nevyřadim, ale myslim si, že jeho spotřeba je ve vztahu ke skutečný potřebě člověka ve vyspělých zemích nadměrná. Těžce...

Co se týče mlíka, tam je to o mym vnitřnim pocitu, čim dál víc se nedokážu ztotožnit s velkochovy dojnic, kde jsem dělala praxe. Odebírání telat kravám hned po porodu, neléčený záněty, ty krávy tam takhle žijou léta, oproti plemenům chovanejm na maso, který jsou většinou na celoroční pastvě, a i když ne, výkrm trvá zhruba do roka a netrpěj léta vyčerpáváním organismu dojením, březostí a porodama. Tim nijak nesnižuju i jejich utrpení, kterym v některých chovech procházejí! Ale z mýho pohledu, kterej mam zažitej, jsou mléčný chovy mnohonásobně větší zlo. Nehledě na to, že mlíko zahleňuje organismus a mlíko příroda stvořila pro kojence savců, nikoliv pro dospělý. Organismus člověka - nekojence už neni na trávení a využití mlíka přizpůsobenej a naopak mlíko způsobuje spoustu problémů i lidem, který nejsou alergický na laktózu. Pití mlíka a jezení mléčných výrobků v dospělosti vlastně odporuje jakýkoliv logice přírody... Takže tak.


Snad se mi to podaří.


Hyenečko, nic z toho není pravda. Fakt peklo, že se tyhle bludy pořád mezi lidma držej. Jinak tvoje ostatní důvody pro vynechání mléčných výrobků respektuju, ale tohle je vážně blbost.
_________________
Chcípni Rimmere!

Už se stalo.

OPAKOVAT!!
Back to top
View user's profile Send private message  
user007
kytky 5, meta: 6650
kytky 5, meta: 6650


Joined: 24 Nov 2007
Posts: 6532

PostPosted: Sat 16.8.2014 15:42    Post subject: Reply with quote

Me mleko zahlenuje a citim se lepe, kdyz mlecny vyrobky uplne vynecham. Proc je to blbost? Smile
Back to top
View user's profile Send private message  
Laura
kytky 7, meta: 13650
kytky 7, meta: 13650


Joined: 03 Jan 2007
Posts: 13197

PostPosted: Sat 16.8.2014 15:43    Post subject: Reply with quote

Canto, já zas nechápu, že ty jsi tak přesvědčená o své pravdě, kterou tě učili ve škole. to je velmi důležitý poznamenat
_________________
The only way out is through

Advice is what we ask for when we already know the answer but wish we didn't
Back to top
View user's profile Send private message  
Cantarella
kytky 5, meta: 5250
kytky 5, meta: 5250


Joined: 10 May 2007
Posts: 5063

PostPosted: Sat 16.8.2014 16:36    Post subject: Reply with quote

Nejenom ve skole....a fakt by me zajimalo, kde a cim se tak mocne zahlenujete? A vsema mlecnyna vyrobkama? Nebo jen nejakyma?
_________________
Chcípni Rimmere!

Už se stalo.

OPAKOVAT!!
Back to top
View user's profile Send private message  
Theresa
I'm Brandy. The slutty cheerleader.


Joined: 03 Jan 2007
Posts: 35514

PostPosted: Sat 16.8.2014 16:40    Post subject: Reply with quote

No v te skole znamena i v nemocnici, ambulanci a jinych zařízeních, ktere se zabyvaji zdravim a clovekem. Takze to neni pani ucitelka rikala....Z osobni zkusenosti se setka clovek s ruznymi nazory. Muj nazor je, ze se o mleku neda rict ani jedno kazdej ho snasi a reaguje na nej jinak. Ja bez mleka a mlecnych vyrobku neziju. Snasim ho jako zdroj bilkovin lepe jak maso.
_________________
Zhmotňujeme-li pochybnosti, pak se naše přání nenaplní, neboť se za ně nepostavíme, vlastně to ani nechceme. Jak myslíme, tak se stane.
Back to top
View user's profile Send private message  
user007
kytky 5, meta: 6650
kytky 5, meta: 6650


Joined: 24 Nov 2007
Posts: 6532

PostPosted: Sat 16.8.2014 18:55    Post subject: Reply with quote

Prilis mi nevadi syry a kefir, ale treba jogurty a hlavne mleko mi vadi. Ridim se spis svym telem, takze maso taky jim jen obcas a pokud ho pro me nekdo uvari. Maximalne si udelam cerstvou rybu Smile.

V Ajurvede se tedy take rika, ze mleko zahlenuje. Myslim si, ze urcite nekterym lidem nevyhovuje, i kdyz treba medicina rika neco jineho..
Back to top
View user's profile Send private message  
Display posts from previous:   
Post new topic   Reply to topic    sfera.pravy.net Forum Index -> Zdraví All times are GMT + 1 Hour
Goto page Previous  1, 2, 3 ... 71, 72, 73, 74, 75, 76  Next
Page 72 of 76

 
Jump to:  
You can post new topics in this forum
You can reply to topics in this forum
You cannot edit your posts in this forum
You cannot delete your posts in this forum
You cannot vote in polls in this forum


Powered by phpBB © 2001, 2005 phpBB Group
additional terms