sfera.pravy.net Forum Index
sfera.pravy.net
Krásné narozeniny, Pecičko! :)
Zajímavé školní poznatky
Goto page Previous  1, 2, 3, 4, 5, 6, 7  Next
 
Post new topic   Reply to topic    sfera.pravy.net Forum Index -> Řečičky, názory, etc.
View previous topic :: View next topic  
Author Message
Ester
kytky 7, meta: 11650
kytky 7, meta: 11650


Joined: 18 Jan 2007
Posts: 11514

PostPosted: Tue 26.4.2011 17:33    Post subject: Reply with quote

mmargaret, kde jsi to četla? Smile
_________________
Jestli chcete něco, co jste nikdy neměli, musíte být ochotni udělat něco, co jste nikdy neudělali.
Back to top
View user's profile Send private message  
*LEATITIA*
kytky 6, meta: 7450
kytky 6, meta: 7450


Joined: 19 Jan 2007
Posts: 7252
Location: USA

PostPosted: Tue 26.4.2011 17:37    Post subject: Reply with quote

Už se to tady asi objevilo a mnozí to už možná víte - na veřejných toaletách si utírejte ruce papírovými ubrousky (pokud je ta možnost) nebo nechte volně uschnout, každopádně nesuště je sušičem na ruce, protože prostřednictvím něj se dostávají a šíří všemožné bakterie ze vzduchu těch toalet přímo na vaše umyté ruce.
Back to top
View user's profile Send private message  
Chanteau
kytky 8, meta: 20650
kytky 8, meta: 20650


Joined: 20 Feb 2007
Posts: 20475

PostPosted: Tue 26.4.2011 17:39    Post subject: Reply with quote

...ale pokud máte normální imunitu, tak si je sušičem dál klidně sušte (imho) Very Happy
Back to top
View user's profile Send private message  
mmargaret
tralalalalala


Joined: 15 Aug 2008
Posts: 1345

PostPosted: Tue 26.4.2011 20:59    Post subject: Reply with quote

Ester, je to z knihy Nonverbal behavior in interpersonal relations
je tam vážně zajímavá kapitola o fyzickém vzhledu a jeho vlivu na komunikaci mezi lidmi
_________________
doing what you like is freedom
liking what you do is happines
Back to top
View user's profile Send private message  
Ester
kytky 7, meta: 11650
kytky 7, meta: 11650


Joined: 18 Jan 2007
Posts: 11514

PostPosted: Wed 27.4.2011 7:09    Post subject: Reply with quote

super, díky Smile
_________________
Jestli chcete něco, co jste nikdy neměli, musíte být ochotni udělat něco, co jste nikdy neudělali.
Back to top
View user's profile Send private message  
gigli
kytky 7, meta: 14150
kytky 7, meta: 14150


Joined: 03 Jan 2007
Posts: 14093

PostPosted: Wed 27.4.2011 12:53    Post subject: Reply with quote

btw. když tadyty výzkumy vlivu atraktivity a bla bla bla mi přijdou blbý a vcelku k ničemu už v základu tim, že atraktivita neni žádná objektivně měřitelná veličina.
takže jako co z toho? kdo jsou ti pohlední lidé, co mají ty vyšší šance?
Back to top
View user's profile Send private message  
mmargaret
tralalalalala


Joined: 15 Aug 2008
Posts: 1345

PostPosted: Wed 27.4.2011 14:08    Post subject: Reply with quote

gigli, já tedy nejsem ani trochu odborník na psychologii a ty výzkumy mi přišly právě trochu legrační.
ale v téhle knize je docela podrobně rozpracované, jaký typ člověka je ideálem atraktivity v západní kultuře. takže jasně, pojetí atraktivity je určitě subjektivní, ale ty výzkumy pracují s tím, že od určitého typu celkového vzhledu máme už předem určitá očekávání...
no, asi to nedovedu moc dobře vysvětlit Embarassed
_________________
doing what you like is freedom
liking what you do is happines
Back to top
View user's profile Send private message  
Ester
kytky 7, meta: 11650
kytky 7, meta: 11650


Joined: 18 Jan 2007
Posts: 11514

PostPosted: Wed 27.4.2011 14:14    Post subject: Reply with quote

já jsem to zatím nečetla, takže nevím, jak to tam vysvětlují, ale hádám, že atraktivitu staví na základě statistické normy, to znamená, že atraktivní je to, co za atraktivní označí hodně lidí.
_________________
Jestli chcete něco, co jste nikdy neměli, musíte být ochotni udělat něco, co jste nikdy neudělali.
Back to top
View user's profile Send private message  
gigli
kytky 7, meta: 14150
kytky 7, meta: 14150


Joined: 03 Jan 2007
Posts: 14093

PostPosted: Wed 27.4.2011 14:20    Post subject: Reply with quote

mmargaret, tak to pak jo. když jsou tam definovány nějaké ideály atraktivity apod, tak to pak nějaký smysl má.
mně to právě přišlo vždycky v těch populárních článcích komický. jsem si řikala, jestli jsem já atraktivní nebo sousedka a jak se to vlastně pozná.
Back to top
View user's profile Send private message  
mmargaret
tralalalalala


Joined: 15 Aug 2008
Posts: 1345

PostPosted: Wed 27.4.2011 15:00    Post subject: Reply with quote

tak gigli, kdybys chtěla porovnat svou a sousedky atraktivitu, haha Smile
první typ, endomorf s oválným tělem a velkým břichem je obecně považován za sympatického, společensky atraktivního, ale nikoliv fyzicky a pracovně atraktivního, druhý, ektomorf, hubený typ s málo svalnatými končetinami je považován za puntičkářského a odtažitého a tedy pracovně atraktivního, ale ne za společensky atraktivního.
no a třetí, ideál mezomorf, se svalnatou postavou je atraktivní fyzicky, společensky i pracovně
ale raději bych to nebrala zas tak směrodatně Smile
_________________
doing what you like is freedom
liking what you do is happines
Back to top
View user's profile Send private message  
Lolita
konec


Joined: 07 Apr 2008
Posts: 8864

PostPosted: Thu 28.4.2011 11:54    Post subject: Reply with quote

a ja jsem zase ve vypravach za clovekem cetla, ze v detskejch domovech a obdobnejch ustavech osetrovatelky taky venujou vic pozornosti hezcim detem. a ty osklivejsi maj z toho duvodu fakt problemy s vyvojem, ucenim atp.
Back to top
View user's profile Send private message  
Ester
kytky 7, meta: 11650
kytky 7, meta: 11650


Joined: 18 Jan 2007
Posts: 11514

PostPosted: Sat 14.5.2011 21:21    Post subject: Reply with quote

lidé, kteří pečují o pacienta s Alzheimerem, mohou být sami náchylnější k onemocnění demencí, zajímavé.
_________________
Jestli chcete něco, co jste nikdy neměli, musíte být ochotni udělat něco, co jste nikdy neudělali.
Back to top
View user's profile Send private message  
Lenore
___________________


Joined: 02 Jan 2007
Posts: 29982

PostPosted: Sat 11.6.2011 22:41    Post subject: Reply with quote

zajímavá studie o "placebo efektu" cvičení... byly dvě skupiny pokojských, který zvážili, změřili, zjistili tlak a pak jedný skupině vysvětlili, že jejich práce je vlastně super cvičení a že mají fakt hodně pohybu
pak je po měsíci zvážili a změřili znovu a zjistili, že ty ve skupině, který tohle řekli, měly pocit, že mají víc pohybu (i když jinak se nic nezměnilo) a zároveň zhubly, snížilo se jim BMI i tlak
nevim, co z toho prakticky vyplývá, ale jdu si sugerovat, že práce u počítače je skvělá posilovna Mr. Green

a ještě mi to připomnělo starou studii, která je asi profláklá, ale já ji doteď moc neregistrovala a to se o to celkem zajímám, tak třeba to bude pro někoho nový
nechce se mi to moc rozepisovat (třeba tady, byl o tom loni pořad BBC), ale ve zkratce vzali bandu vetchých dědečků a odvezli je do prostředí, kde bylo všechno o 20 let zpět a tam týden předstírali, že ve skutečnosti je rok 59, a ne 79, chovali se jako mladší, bavili se o aktuálních tématech z té doby, dívali se na tehdejší filmy atd. A po tom týdnu jako by skutečně omládli, zlepšila se jim strašná spousta parametrů, včetně například zraku a sluchu. Fakt zajímavý!
_________________
queerer than we can suppose
Back to top
View user's profile Send private message  
Geike
°°°°°°°°°°°°°°°°°°°°°°


Joined: 19 Jan 2007
Posts: 12596
Location: Ostrava/Brno

PostPosted: Sat 11.6.2011 23:15    Post subject: Reply with quote

to je hodně dobré! Very Happy mám ráda takové věci, skoro něco mezi nebem a zemí, ale je to doložené a měřitelné Laughing

to mi připomnělo, že jsem odedávna úplně fascinovaná Stanfordským vězeňským experimentem a tím experimentem, co provedl Milgram s elektrickým proudem. To jsou takové věci, kterým člověk nevěří, dokud to nevidí, a i tak si říká, že jemu by se to určitě nestalo. Musím si sehnat ten film.

ed. jo plus to curani casto potvrzuju. ja za den vypiju tak 3,5l vody, coz neni uplne moc, a cucam to po troskach, a mam pocit, ze nedelam nic jineho, nez ze chodim na zachod =)
Back to top
View user's profile Send private message  
Willow
The mean one.


Joined: 26 Sep 2007
Posts: 6734

PostPosted: Sun 12.6.2011 7:59    Post subject: Reply with quote

S temi pokojskymi je to zajimave Smile vysvetleni, co me napada, ze ty “poucene“ na to pri praci casto myslely a delaly pohyby vedome, tim padem do nich vkladaly vetsi silu.

Lenore, ty ctes casto ruzny studie, nevis, kde bych mohla narazit na vysvetleni procesu peceni a co v nem maji jednotlivy soucasti testa za ukol? Wiki zklamala nebo spis asi nevim, pod cim to mam hledat.
_________________
In the tide of hate
Throw down the counterweight
Tear up that flag and say
You’re worthy of more
Back to top
View user's profile Send private message  
Display posts from previous:   
Post new topic   Reply to topic    sfera.pravy.net Forum Index -> Řečičky, názory, etc. All times are GMT + 1 Hour
Goto page Previous  1, 2, 3, 4, 5, 6, 7  Next
Page 5 of 7

 
Jump to:  
You can post new topics in this forum
You can reply to topics in this forum
You cannot edit your posts in this forum
You cannot delete your posts in this forum
You cannot vote in polls in this forum


Powered by phpBB © 2001, 2005 phpBB Group
additional terms