sfera.pravy.net Forum Index
sfera.pravy.net
Krásné narozeniny, Pecičko! :)
Psí zápasy
Goto page Previous  1, 2, 3, 4
 
Post new topic   Reply to topic    sfera.pravy.net Forum Index -> Řečičky, názory, etc.
View previous topic :: View next topic  
Author Message
broocinka
nevim, fakt nevim.


Joined: 20 Jan 2007
Posts: 225

PostPosted: Sat 14.7.2007 16:42    Post subject: Reply with quote

Kyo: napadlo mě: Proč se tedy nepoužívají ve velkém voříšci?Dle tebe jsou míň nemocní, nejsou zdegenerovaní... proč tedy ne voříšci?
Back to top
View user's profile Send private message  
Mishaaa
Love dogs <3


Joined: 21 Jan 2007
Posts: 9016

PostPosted: Sat 14.7.2007 16:55    Post subject: Reply with quote

brooci: presne tak..ani ne tak pes,ale kazdy majitel neakeho vetsiho psa by mel projit nakymi testy...pak by snad ubylo tech agresivnich hajzlu a nevychovanych...a taky urcite zprisneni podminek chovu..a ani nepocitam postih majitelu tech raplu,to by melo byt samozrejmosti
problem je v tom,ze ne kazdy si promysli koupi psa,vezme toho co se mu libi a hotovo...dal nic vic
a u techto plemen je urcite kamen urazu psi bez PP pac tam musi byt ta povaha atd hodne pofiderni..no ja bych to zakazala u vsech psu pac me to strasne rostiluje jak to proste mnozitele "kurvi" at de o jakekoliv plemeno...ale bohuzel..vzdy budou hrat roli penize Confused
_________________
Pokud je láska nesmrtelná,potom pevně věřím,že se po smrti setkám se všemi psy mého života,když pro nic jiné,tak pro to moře lásky,které nás spojovalo.... Love
Back to top
View user's profile Send private message  
broocinka
nevim, fakt nevim.


Joined: 20 Jan 2007
Posts: 225

PostPosted: Sat 14.7.2007 17:05    Post subject: Reply with quote

Psi bez PP mě taky rozčilují. Někdo si dá práci s udržením plemene, s jeho vyrovnaností, s jeho vlohami, povahou a pak mu tohle ničí někdo, kdo chce vytřískat prachy an něčem, co s eplemenu jen vzdáleně podobá.
Nemluvím o otm, že většina psů bez PP vzniká na jedincích, kteří nebyli připuštěni do chovu pro nemoc, či povahovou nevyrovnanost.
Tito množitelé pak navykládají budoucím páníčkům pohádky o tom, jak štěnátko nemá PP protože je:
a, nadpočetné
b, nebavily je výstavy

obojí je blbost. U většiny plemen jsou 2-3 výstavy někde svod a někde i zkouška psa.

Jen doufám, že podobný osud jaký postihl retrívry, yorky v minulosti pudlíky, ovčouny nepostihne i to "mé" plemeno. Jsou i bez PP, ale pořád ještě je jich málo.
Back to top
View user's profile Send private message  
broocinka
nevim, fakt nevim.


Joined: 20 Jan 2007
Posts: 225

PostPosted: Sat 14.7.2007 17:09    Post subject: Reply with quote

Mishaa: já bych to dala i pro malé psíky. Vyjma společenských plemen.
Když vidím neurvalého yorka, kterého panička vypustí se vyvenčit před barák, pak rychle dom, aby pejsek nedejbože nenastyd, nebo se očuchal s jiným psem - hrůza a děs.
Je mi toho psa líto. Přitom vím, že yorci jsou pracanti a mají zájem o práci - když se jim člověk věnuje. Je to teriér - ne panenka do tašky, ne hračka na kterou se navlečou gumičky, dajíá se jí šaty a nikam nemůže mimo chodník. Confused Sad
Back to top
View user's profile Send private message  
Mishaaa
Love dogs <3


Joined: 21 Jan 2007
Posts: 9016

PostPosted: Sat 14.7.2007 17:15    Post subject: Reply with quote

brooci: s tebou v tomto souhlasim do posledniho pismenka...
no,snad ho to nepostihne,ale jak to tak vidim,tak nejspis diky mnozitelum aj mozna ano,sice casem,ale nedivila bych se tomu Sad je me fakt az nekdy do becu co se deje s retrivry...sama jednoho mam,sice s nim nepracuju,ale lece s tatou a brachou po horach a prala bych to kazdemu tomu pejsanovi,ktery byl porizen pouze jako modni a lezi doma na gauci a nevi co je to rybik ci naka dlouha prochazka bez voditka,louky,lesy... Sad
_________________
Pokud je láska nesmrtelná,potom pevně věřím,že se po smrti setkám se všemi psy mého života,když pro nic jiné,tak pro to moře lásky,které nás spojovalo.... Love
Back to top
View user's profile Send private message  
broocinka
nevim, fakt nevim.


Joined: 20 Jan 2007
Posts: 225

PostPosted: Sat 14.7.2007 17:24    Post subject: Reply with quote

Mishaa:
Tím, že se psem něco dělám jsem nemyslela jen zkoušky ale i sport a tím turistika je. Wink
Měli jsme labíka - takže vím jací jsou to lumpové. Ale jako další pes zvítězil sbt. A jsem spokojená. I přítel a rodina. Máme spoustu psích kamarádů, děláme hafo aktivit. Prostě super.

Jde o to, aby všichni psi měli využití, zábavu a práci, která je uspokojí. Je to jen o lidech. Bohužel množitelé využijí popularity určitého plemene a pak množí tak dlouho co to jde. 91% labíků, zlatáků co potkávám jsou bez PP a většinou to poznám na 1. pohled. Jiná velikost, jiný tvar hlavy, dokonce jednou mi tvrdila paní s psíkem tak do poloviny lýtek s černou barvou a bílými znaky, že to ej čistokrevný labík bez PP. Smutné.

Hrozně doufám, že se tohle sbt nestane.
Back to top
View user's profile Send private message  
Mishaaa
Love dogs <3


Joined: 21 Jan 2007
Posts: 9016

PostPosted: Sat 14.7.2007 17:29    Post subject: Reply with quote

brooci: presne tak..tohle se mi taky stava..i ja to hned poznam a je to fakt kolikrat smutny pohled Rolling Eyes
ja bych se spis bala aby tohle plemeno casem nezakazali a nevyhubili nebo neco,kvuli ruznym kretenum,nove atd..a taky nelegalnim psi zapasum,aspon temi pro zabavu a penize...
proste je podle me v tomto hrozny bordel a rozhoduji o tom ti,co o tom vija hovno Evil or Very Mad
_________________
Pokud je láska nesmrtelná,potom pevně věřím,že se po smrti setkám se všemi psy mého života,když pro nic jiné,tak pro to moře lásky,které nás spojovalo.... Love
Back to top
View user's profile Send private message  
waxeipahdeth
kytky 8, konec
kytky 8, konec


Joined: 02 Jan 2007
Posts: 27125

PostPosted: Sat 14.7.2007 17:34    Post subject: Reply with quote

My jsme vždycky měli psa bez PP. S PP bysme si nemohli finančně dovlit (jeho pořízení). A nic proti tomu, že existují i psi bez PP nemám. Mně osobně by třeba papíry u psa byly nanic-výstavy ani chov neplánuju. Takže by byl akorát strašně drahý.
Back to top
View user's profile Send private message  
Mishaaa
Love dogs <3


Joined: 21 Jan 2007
Posts: 9016

PostPosted: Sat 14.7.2007 17:40    Post subject: Reply with quote

Exi: v dobe kdy sme porizovali psa sme taky neplanovali chov a vystavy uz tuplem ne,pac by se tomu nemel kdo venovat..a taky jeste nebyli labici tak zdegenerovani...ale presto sme raci pockali,nasetrili na psa s PP,pac to jedine nam zaruci ze to bude vzhledove,ale hlavne POVAHOVE to plemeno,ktere sme si vybrali....mozna kdysi davno by nebyl risk koupit stendo bez PP...ale v dnesni dobe..fakt ne...vzhledem k tomu ze jde vetsinou jen o kseft a na zdravi a povahu se dost kasle Rolling Eyes Confused
jasne,to ze do psa das 10 litru v prumeru ,ti nezaruci ze bude na 100% zdravy atd..ale snizuje to riziko minimalne o 90%..pac se to hlida,kontroluje atd...a tim ti v budoucnu mozna usetri naklady,kdy bys musela dat penize do lecby nake vrozene vady ktera se samozrejme projevi pozdej
_________________
Pokud je láska nesmrtelná,potom pevně věřím,že se po smrti setkám se všemi psy mého života,když pro nic jiné,tak pro to moře lásky,které nás spojovalo.... Love
Back to top
View user's profile Send private message  
waxeipahdeth
kytky 8, konec
kytky 8, konec


Joined: 02 Jan 2007
Posts: 27125

PostPosted: Sat 14.7.2007 17:51    Post subject: Reply with quote

Jasně, to je riziko Confused Ale u našich psů se zatím naštěstí nikdy nic závadného neobjevilo. Babiččin pražský krysařík (bez PP) se dožil 14 let a Meginka, fr. buldoček bez PP 13 a byli vcelku OK až do smrti, samozřejmě, ke stáří pak problémy měli, ale to myslím bylo tím stářím. Fakt, naštěstí si zatím nemůžu stěžovat, ťuk ťuk.
Spíš mi přijde hrozný, když někdo chová psy jen pro prachy (s PP i bez PP, to je jedno). Třeba naši Elišku mělo podle mě tolik majitelů, ptž nevynášela, ta ženská u které jsme ji kupovali, říkala, že obvykle měla jen 2-3 štěňata a to ještě císařem.
Back to top
View user's profile Send private message  
Mishaaa
Love dogs <3


Joined: 21 Jan 2007
Posts: 9016

PostPosted: Sat 14.7.2007 18:16    Post subject: Reply with quote

Exi: tak to ste meli fakt stesti...myslim jako jedni z mala....
no,ono v tom rozdil je a myslim ze velky,protoze ti co mnozi na PP musi aspon projit zkouskama testama atd co to plemeno musi met splnene pro chov s PP a to uz je preci o necem jinem nez kdyz nekdo veme 2 psy jen proto ze se mu zdaji hezci a mohly by met pekne stenata ktere by se aj mohly dobre prodat a jeste k tomu pokud je to plemeno zrovna modni tak katastrofa je na svete Rolling Eyes
chudinka..tyhle lidi bych snad aj zavrela za tyrani zvirat..hnus Confused a myslim ze neni chudinka jedina Sad

ale uz sme myslim OT Cool
_________________
Pokud je láska nesmrtelná,potom pevně věřím,že se po smrti setkám se všemi psy mého života,když pro nic jiné,tak pro to moře lásky,které nás spojovalo.... Love
Back to top
View user's profile Send private message  
broocinka
nevim, fakt nevim.


Joined: 20 Jan 2007
Posts: 225

PostPosted: Sat 14.7.2007 18:28    Post subject: Reply with quote

Exi:
Já sjem si taky nemohla dovolit štěndo hned. Šetřila jsme a makala na brigádách a něco jsme si půjčila od rodiny. Chtěla jsem určité plemeno a ne abych čekala co z tohto štěnátka vyroste.

Nejsem proti psům bez PP,a le proti těm, co je množí. Tys měla štěstí a já ti to přeji. Bohužel ne všichni ho mají. Mnohdy koupíš štěně a vyroste ti z něho něco jiného, nebo bude mít jinou povahu. atd.

Navíc mám vždy rezervu okolo 10.000 kč na to, kdyby se cokolov stalo - nejen se psem, ale i doma, odešel spotřebič a já nevím co ještě.
Pes není an pár týdnů, je na pár let a těch několik měsíců, co jsme musela makat a šetřit abych si svého psíka mohla koupit je oproti tomu nic.

Nedávno měl plísen an kůži - z vody v řece. Léčba stála okolo 1500 kč + vitamíny atd atd. Takže ono nečekané výdaje tady budou vždy. A možnost zamluvit si štěndo dopředu i nekolik měsíců většinou v chov. stanicích je , takže důvod finanční moc nechápu. A to si fakt nemůžu vyskakovat ( donedávna student, živím se sama, bydlím sama, nikdo mi nic nedá přítel taky nemá hafo peněz - ikdyž špatně na tom taky není).
Takže peníze v tomto pro ěm důvod nejsou.
Back to top
View user's profile Send private message  
Display posts from previous:   
Post new topic   Reply to topic    sfera.pravy.net Forum Index -> Řečičky, názory, etc. All times are GMT + 1 Hour
Goto page Previous  1, 2, 3, 4
Page 4 of 4

 
Jump to:  
You can post new topics in this forum
You can reply to topics in this forum
You cannot edit your posts in this forum
You cannot delete your posts in this forum
You cannot vote in polls in this forum


Powered by phpBB © 2001, 2005 phpBB Group
additional terms