sfera.pravy.net Forum Index
sfera.pravy.net
Krásné narozeniny, Pecičko! :)
Jarek Nohavica a STB?
Goto page Previous  1, 2, 3
 
Post new topic   Reply to topic    sfera.pravy.net Forum Index -> Řečičky, názory, etc.
View previous topic :: View next topic  
Author Message
mexxie
kytky 5, meta: 5250
kytky 5, meta: 5250


Joined: 02 Jan 2007
Posts: 5143

PostPosted: Sun 11.2.2007 19:54    Post subject: Reply with quote

No, a takový režim by si 12% občanů rádo přítáhlo zpátky Rolling Eyes
Vláda lúzy.
Back to top
View user's profile Send private message  
Shrew
_______________


Joined: 02 Jan 2007
Posts: 21743

PostPosted: Sun 11.2.2007 20:02    Post subject: Reply with quote

chybu udělá každý, ale musí za to nést zodpovědnost.
Vzpomínám si, jak stb vyslýchala tu herečku co hrála princeznu Drahomíru v Byl jednou jeden král, každý večer pro ni jezdilo auto a odváželi ji k výslechu, chtěli aby se dala k nim, plakala, vyhrožovali jí, že zabijou její rodinu, ať si to rozmyslí, jinak zítra najde prázdný kočárek..no musela to být hrůza.
Těžko říct, v jaké byl situaci.Jestli nebylo zbytí a musel udávat, nebo nemusel, to ví jen on..
_________________
Lidé si brání ve štěstí, protože stále vidí minulost lepší, než byla, přítomnost horší, než je, a budoucnost jinou, než bude.


Last edited by Shrew on Fri 12.10.2007 23:45; edited 1 time in total
Back to top
View user's profile Send private message  
Nikolaos
Agent Provocateur


Joined: 26 Jan 2007
Posts: 2820
Location: Circus of damned

PostPosted: Sun 11.2.2007 20:17    Post subject: Reply with quote

Lenore wrote:
Jirka by snad mohl jít o svém postoji k celebritám kázat do jiného tématu. Sem se to opravdu nehodí.

Zajímavý je, že tě tak strašně rozčilují "fans", že o tom musíš udělat několikastránkový OT, ale kdo byl v STB je ti jedno.

Abych pravdu řekla, jsem v téhle kauze trochu mimo. Nemáte k tomu nějaké detaily?


pozerala som o tom príspevok na ČT v správach
Takže čo som počula:
Bolo tam, že sa potvrdilo, že bol v ŠTB a donášal na svojich susedov, kamarátov, aj napr. na V.Havla. Ďalej tam uvádzali, že udal mená ľudí ktorý stáli za vyhlasovaním naj. knihy rádia Slobodná Európa. Teda asi spolupracovníkov Slobodnej Európy
_________________
Vykašli se na to zlato, Ty nemůžeš za to, že mi je, tak jak mi je, nejsi to Ty, je to jen chemie.
Back to top
View user's profile Send private message  
Shrew
_______________


Joined: 02 Jan 2007
Posts: 21743

PostPosted: Sun 11.2.2007 20:35    Post subject: Reply with quote

plus ještě podepsal chartu a ostatní, kteří se tam spolupodepsali napráskal. Takže v podstatě mohl chartu bez obav o svůj život podepsat, s tím, že napráská ty ostatní kamarády, kteří to podepsali s ním...typicky česká povaha, no. Ale to si opravdu odpustit mohl. kdyby totiž sledoval dění ve světě, věděl by, že komunismus v té době šel do háje tak jako tak, a československo byla jedna z posledních zemí, které se k revoluci odhodlali, a je možné, že by pád kominismu nastal "tak jako tak" no prostě nevěřím, že to co dělal bylo nezbytné
_________________
Lidé si brání ve štěstí, protože stále vidí minulost lepší, než byla, přítomnost horší, než je, a budoucnost jinou, než bude.
Back to top
View user's profile Send private message  
Lenore
___________________


Joined: 02 Jan 2007
Posts: 30007

PostPosted: Sun 11.2.2007 20:37    Post subject: Reply with quote

Shrew, a jak víš, že to dělal? Kromě toho, že to píšou v novinách.
_________________
queerer than we can suppose
Back to top
View user's profile Send private message  
Shrew
_______________


Joined: 02 Jan 2007
Posts: 21743

PostPosted: Sun 11.2.2007 20:41    Post subject: Reply with quote

Lenore wrote:
Shrew, a jak víš, že to dělal? Kromě toho, že to píšou v novinách.

protože sám to potvrdil. A navíc já to samozřejmě nevím kdyby sis to přečetla trochu dál, píšu, že pokud se potvrdí, že to neudělal, bude moci žádat o omluvu a kompenzaci. jene to mu ztracenou čest nevrátí.Prostě za to co udělal, pokud to udělal, musí být zodpovědný.

Já pouze citovala co vím z nvin, jen jako doplnění Nikolasovu příspěvku a pochybuju, že tu s Nohavicou někdo mluvil a ví to líp.
_________________
Lidé si brání ve štěstí, protože stále vidí minulost lepší, než byla, přítomnost horší, než je, a budoucnost jinou, než bude.
Back to top
View user's profile Send private message  
gigli
kytky 7, meta: 14150
kytky 7, meta: 14150


Joined: 03 Jan 2007
Posts: 14099

PostPosted: Sun 11.2.2007 20:44    Post subject: Reply with quote

hele a proč se to jako vyhrabalo až teď? vždyť ty materiály jsou snad přístupný, tak proč se s tim oháněj až teď? já tomu fakt nerozumim.

shrew, a tebe už vůbec nechápu. píšeš "že to udělal" a v tom samym odstavci "pokud se potvrdí, že to udělal"
kde ty informace bereš?
Back to top
View user's profile Send private message  
Lenore
___________________


Joined: 02 Jan 2007
Posts: 30007

PostPosted: Sun 11.2.2007 20:45    Post subject: Reply with quote

A kde to potvrdil, když se k tomu nevyjádřil?

Jinak ta samá poznámka, co napsala gigli. Píšeš jako fakt, že to tak bylo a potom - když se teda potvrdí, že to neudělal...
_________________
queerer than we can suppose
Back to top
View user's profile Send private message  
Nikolaos
Agent Provocateur


Joined: 26 Jan 2007
Posts: 2820
Location: Circus of damned

PostPosted: Sun 11.2.2007 20:46    Post subject: Reply with quote

Shrew on sa k tomu priznal? A kde? Shocked Skôr som myslela, že je to novinárska kačica.
_________________
Vykašli se na to zlato, Ty nemůžeš za to, že mi je, tak jak mi je, nejsi to Ty, je to jen chemie.
Back to top
View user's profile Send private message  
gigli
kytky 7, meta: 14150
kytky 7, meta: 14150


Joined: 03 Jan 2007
Posts: 14099

PostPosted: Sun 11.2.2007 20:49    Post subject: Reply with quote

spolupráci přiznal zde http://show.idnes.cz/nohavica-priznal-spolupraci-s-stb-drl-/hudba.asp?c=A060529_171608_show_aktual_ob

momentální případ zde http://zpravy.idnes.cz/ln-nohavica-udal-stb-petici-za-propusteni-havla-frl-/domaci.asp?c=A070210_090015_domaci_jan
Back to top
View user's profile Send private message  
Shrew
_______________


Joined: 02 Jan 2007
Posts: 21743

PostPosted: Sun 11.2.2007 20:55    Post subject: Reply with quote

gigli wrote:
hele a proč se to jako vyhrabalo až teď? vždyť ty materiály jsou snad přístupný, tak proč se s tim oháněj až teď? já tomu fakt nerozumim.

shrew, a tebe už vůbec nechápu. píšeš "že to udělal" a v tom samym odstavci "pokud se potvrdí, že to udělal"
kde ty informace bereš?


A proč bych jako nemohla? Protože si zároveň uvědomuju, že to nemusí být pravda, ale můj názor je, že to udělal. Takových lidí bylo víc. To se vždycky něco najde v archivech, no.
_________________
Lidé si brání ve štěstí, protože stále vidí minulost lepší, než byla, přítomnost horší, než je, a budoucnost jinou, než bude.
Back to top
View user's profile Send private message  
Nightwish
kytky 3, meta: 1550
kytky 3, meta: 1550


Joined: 20 Jan 2007
Posts: 1511

PostPosted: Mon 20.8.2007 14:48    Post subject: Reply with quote

Já nechápu, proč dělají takový bubliny kolem herců/zpěváků, kteří tehdy s STB "spolupracovali" tím, že byli u pár výslechů a "něco" řekli. Proč se v novinách neobjevují spíš jména těch, kteří je vyslýchali, těch STBáků, myslím, že by to bylo docela zajímavý.Mně by zajímal spíš osud těch, kteří byli za minulého režimu "velká zvířata", podlézali SSSR a ty výslechy řídili a provozovali donucovací techniky, než aby se novináři neustále opírali do těch herců.
_________________
-léta už tajím svoji příslušnost, v zemi co vyměnila hrubost za slušnost-
Back to top
View user's profile Send private message  
waxeipahdeth
kytky 8, konec
kytky 8, konec


Joined: 02 Jan 2007
Posts: 27125

PostPosted: Tue 21.8.2007 19:15    Post subject: Reply with quote

Teď se vyrojilo zase pár dalších slavných, kteří údajně spolupracovali nebo přímo donášeli, naposledy Josef Dvořák. Na jednu stranu asi není dobré, aby se to promlčelo a upadlo v zapomnění, na druhou stranu ty lidi přímo neodsuzuju, co my víme jak bysme reagovali kdybysme žili v té době a někdo nám vyhrožoval ať spolupracujem jinak přijdem o práci, nepustí nám dítě na VŠ, odnese to rodina apod. Confused
Back to top
View user's profile Send private message  
Mykéna
kytky 7, meta: 14150
kytky 7, meta: 14150


Joined: 03 Jan 2007
Posts: 14084

PostPosted: Tue 21.8.2007 19:35    Post subject: Reply with quote

O tom Nohavicovi jsem četla v programu k festivalu Trutnov, ale myslela jsem, že jsou ty starý máničky jenom paranoidní z toho, jak je většinu života jenom chtěl někdo zatknout... No ale jestli je to pravda, tak byl pěkná svině i na tehdejší dobu. (Přijde mi teda míň hrozný, kdyby jim řekl "já vám to nepodepíšu - nesouhlasim s tim, protože se o sebe bojim" než že to podepíše, a pak je napráská...) Ale věřit tomu se mi nechce.

Jinak teď třeba nepustili na ten Trutnov vystupovat Václava Neckáře, protože taky prej spolupracoval s StB. Ale za něj se postavili jeho spolupracovníci a kamarádi... takže člověk u tohohle neví, čemu věřit.
Back to top
View user's profile Send private message  
Shrew
_______________


Joined: 02 Jan 2007
Posts: 21743

PostPosted: Wed 22.8.2007 9:40    Post subject: Reply with quote

ded
Back to top
View user's profile Send private message  
Display posts from previous:   
Post new topic   Reply to topic    sfera.pravy.net Forum Index -> Řečičky, názory, etc. All times are GMT + 1 Hour
Goto page Previous  1, 2, 3
Page 3 of 3

 
Jump to:  
You can post new topics in this forum
You can reply to topics in this forum
You cannot edit your posts in this forum
You cannot delete your posts in this forum
You cannot vote in polls in this forum


Powered by phpBB © 2001, 2005 phpBB Group
additional terms