sfera.pravy.net Forum Index
sfera.pravy.net
Krásné narozeniny, Pecičko! :)
Jarek Nohavica a STB?
Goto page 1, 2, 3  Next
 
Post new topic   Reply to topic    sfera.pravy.net Forum Index -> Řečičky, názory, etc.
View previous topic :: View next topic  
Author Message
Nikolaos
Agent Provocateur


Joined: 26 Jan 2007
Posts: 2820
Location: Circus of damned

PostPosted: Sun 11.2.2007 16:17    Post subject: Jarek Nohavica a STB? Reply with quote

Veríte, že naozaj spolupracoval s ŠTB? Ja celkom nie a keby to bola pravda tak ma teda ako osoba dosť sklamal Confused Mám rada jeho hudbu a je celkom sympatický>
_________________
Vykašli se na to zlato, Ty nemůžeš za to, že mi je, tak jak mi je, nejsi to Ty, je to jen chemie.
Back to top
View user's profile Send private message  
Shrew
_______________


Joined: 02 Jan 2007
Posts: 21743

PostPosted: Sun 11.2.2007 16:44    Post subject: Reply with quote

slyšela jsem o tom, a mám z toho smíšené pocity. jak prý práskal na Havla! a přitom teď zpívá Krylovo písničky o svobodě....
_________________
Lidé si brání ve štěstí, protože stále vidí minulost lepší, než byla, přítomnost horší, než je, a budoucnost jinou, než bude.
Back to top
View user's profile Send private message  
jirka
...


Joined: 03 Jan 2007
Posts: 8350

PostPosted: Sun 11.2.2007 16:48    Post subject: Reply with quote

ma smysl to resit? Stejne jako vse ostatni ze zivota celebrit? ja myslim ze ne.
_________________
[i]štestí je dar
]
Back to top
View user's profile Send private message  
Shrew
_______________


Joined: 02 Jan 2007
Posts: 21743

PostPosted: Sun 11.2.2007 17:07    Post subject: Reply with quote

Jarek Nohavica je celebrita? Paranoidnik

jsou to všichnikomedianti Laughing pískají jak se jim to hodí Rolling Eyes
_________________
Lidé si brání ve štěstí, protože stále vidí minulost lepší, než byla, přítomnost horší, než je, a budoucnost jinou, než bude.


Last edited by Shrew on Sun 11.2.2007 17:09; edited 1 time in total
Back to top
View user's profile Send private message  
jirka
...


Joined: 03 Jan 2007
Posts: 8350

PostPosted: Sun 11.2.2007 17:09    Post subject: Reply with quote

jo. Znama osobnost o kterem mluvi media je celebrita

Tak ne no. ALe pro nase uvazovani tohle oznaceni postacuje.
_________________
[i]štestí je dar
]
Back to top
View user's profile Send private message  
Shrew
_______________


Joined: 02 Jan 2007
Posts: 21743

PostPosted: Sun 11.2.2007 17:13    Post subject: Reply with quote

v pohodě. Smile já jen ten výraz celebrita nesnáším...

ale yslím, že na rozdíl od toho, jestli si někdo při něčím pohřbu stoupl nebo ne, je tohle trochu o něčem jiném, seznam STB není jen tak něco, a pokud tam někdo je, svědčí to o jeho charakteru. může to být mýlka, mohl tam být z donucení, což bych neřekla. Každopádně to podtrhává jeho autoritu známého a úspěšného člověka, který podporoval boj za svobodu, a to podle mě není málo. Ale každopádně jeho věc, musí však počítat s tím, že se z toho bude muset zodpovídat lidem, kteří mu věřili a PRÁVĚ PROTO ho měli rádi.
_________________
Lidé si brání ve štěstí, protože stále vidí minulost lepší, než byla, přítomnost horší, než je, a budoucnost jinou, než bude.
Back to top
View user's profile Send private message  
jirka
...


Joined: 03 Jan 2007
Posts: 8350

PostPosted: Sun 11.2.2007 17:16    Post subject: Reply with quote

vis ja tohle totiz vubec neresim. Neuznavam pojem celebrita, ani neuznavam takovy ten pohled na slavne lidi. Bozicku, to je ona toje ONA, ja omdlim K cemu to, ma to nejaky smysl?

ale to je uz na jinou debatu.
_________________
[i]štestí je dar
]
Back to top
View user's profile Send private message  
Shrew
_______________


Joined: 02 Jan 2007
Posts: 21743

PostPosted: Sun 11.2.2007 17:20    Post subject: Reply with quote

mimochodem, asi ot, ale když tak nad tím přemýšlím - celebrita znamená významný, všeobecně známý a úspěšný člověk.

Jenže dnes kdokoli označí za celebritu nějako Borhyovou, Partyšovou, Bočanovou, puberťáky Kotka a Mádla......

a naopak, lidé, kteří by si toto označení - v původním významu zasloužili, nikoho nenapadne, že by je měli nazývat dnešním pejorativním označením celebrita: třeba Jirásková, Dostál, Hutka, Hrzánová, Šporcl a stovky dalších, teď si nevzpomenu.

myslím že celebrita v dnešní době ztratilo částečně svůj původní význam...zpovrchnělo a zlacinělo. I když, mám pocit, že ani dříve se nepoužívalo.

sorry za ot
_________________
Lidé si brání ve štěstí, protože stále vidí minulost lepší, než byla, přítomnost horší, než je, a budoucnost jinou, než bude.
Back to top
View user's profile Send private message  
Shrew
_______________


Joined: 02 Jan 2007
Posts: 21743

PostPosted: Sun 11.2.2007 17:26    Post subject: Reply with quote

a já z nikoho neomdlívám, ale když se ukáže, že veřejně známý člověk, který zpívá písně o svobodě a hlásí se ke Karlu Krylovi, vlastně v dobách totality práskal na ty, kteří se snažili o tu svobodu bojovat, jedno mi to není a můj náhled na toho dotyčného se změní. Už se na něj nebudu moci dívat jako dřív. Já nečtu blesky, nehltám drby. Ale tohle není drb - to už je na hraně se zákonem pro ty, kterří byli v stb a kteří jim vědomě pomáhali. Protože tam končila veškerá sranda. Buď tě zbili, zmlátili, zavřeli a když jsi měl smůlu, tak tě nechali chcípnout nebo zabít. A každý, kdo žil v té době, věděl dobře, co je stb za svinstvo.
_________________
Lidé si brání ve štěstí, protože stále vidí minulost lepší, než byla, přítomnost horší, než je, a budoucnost jinou, než bude.
Back to top
View user's profile Send private message  
jannie
SMALL CRIME


Joined: 02 Jan 2007
Posts: 1959
Location: ARCHER reality

PostPosted: Sun 11.2.2007 17:27    Post subject: Reply with quote

Embarassed on je neco jako Jaroslav Seifert, netrvdim, ze Seifert byl v STB, ale oba byly v drivejsi dobe "velky" komunisti. Seifert skladam opevky basne na komunismus a jen co se zmenilo postaveni komunismu, hned proti nemu zacali zbrojit. Takovych lidi je mnohem vic, o kterych se takhle verejne nemluvi Rolling Eyes A kdyby vas zajimalo, kde jsem k tomu Seifertovi prisla, tak teta to zazila a dokonce tu oslavnou basen na komunismus, jeste umi, kdyz to do nich busili ve skole Rolling Eyes
Back to top
View user's profile Send private message Visit poster's website  
jirka
...


Joined: 03 Jan 2007
Posts: 8350

PostPosted: Sun 11.2.2007 17:28    Post subject: Reply with quote

Celebrita(mam pocit) je moderni nazev. Mam pocit, ze v minulosti neexistovalo. Byla to jen vyynamna osoba. ALe to nic nemeni na tom faktu, proc nekoho takoveho oslavovat. Nebo se zajimat o jeho soukromy zivot, ne -li monulost. (viz Svoboda nebo Talmanova - Topolanek)
_________________
[i]štestí je dar
]
Back to top
View user's profile Send private message  
Shrew
_______________


Joined: 02 Jan 2007
Posts: 21743

PostPosted: Sun 11.2.2007 17:33    Post subject: Reply with quote

jannie wrote:
Embarassed on je neco jako Jaroslav Seifert, netrvdim, ze Seifert byl v STB, ale oba byly v drivejsi dobe "velky" komunisti. Seifert skladam opevky basne na komunismus a jen co se zmenilo postaveni komunismu, hned proti nemu zacali zbrojit. Takovych lidi je mnohem vic, o kterych se takhle verejne nemluvi Rolling Eyes A kdyby vas zajimalo, kde jsem k tomu Seifertovi prisla, tak teta to zazila a dokonce tu oslavnou basen na komunismus, jeste umi, kdyz to do nich busili ve skole Rolling Eyes

jenže Seifert byl členem komun. strany a to ještě v době, kdy se to zdálo být hezká idea Laughing ale to je něco naprosto jiného, než být v stb. O sSeifertovi vím taky, ale jeho z toho nikdo neviní, protože: v začátcích opravdu věřil v komunismus, a proto ty ody psal, byl prostě levicově zaměřený. Obrat nastal, když se ukázlao, co je tento systém za svinstvo. Změnit názor není trestné, ale stb - to nesouvisí s tím že je někdo ve straně nebo není, to už je přísně tajná sekta zločinců. Bůhví, kolik jich tu ještě chodí mezi námi, kteří udávali své znám a dobře věděli, že můžou skončit v lágru nebo na popravě


opěvovat komunismus, protože v něj věříš je něco jiného, než spolupracovat s největšími zločinci a vrahy téhle země
_________________
Lidé si brání ve štěstí, protože stále vidí minulost lepší, než byla, přítomnost horší, než je, a budoucnost jinou, než bude.
Back to top
View user's profile Send private message  
Nightwish
kytky 3, meta: 1550
kytky 3, meta: 1550


Joined: 20 Jan 2007
Posts: 1511

PostPosted: Sun 11.2.2007 17:36    Post subject: Reply with quote

jirka wrote:
ma smysl to resit? Stejne jako vse ostatni ze zivota celebrit? ja myslim ze ne.

velké OT-tohle nemám ráda, nevím proč bychom si měli nastavovat nějaké bariéry o čem se NESMÍME nebo BYCHOM SE NEMĚLI bavit.. Rolling Eyes lidé se baví o svých přátelích, známých, ale o veřejně známých lidech se bavit nesmí? diskuze jsou od toho, aby se v nich diskutovalo a já jsem pro naprosto všechna témata, nemám ráda cenzuru Paranoidnik
_________________
-léta už tajím svoji příslušnost, v zemi co vyměnila hrubost za slušnost-
Back to top
View user's profile Send private message  
jirka
...


Joined: 03 Jan 2007
Posts: 8350

PostPosted: Sun 11.2.2007 17:40    Post subject: Reply with quote

nemyslim cenzuru. At seo nich bavi pro me za me

Dodatek. NA co vlastne narazim. Jde mi o to, ze me rozciluji fans. TO jejich jednani, a oslavovani nekhoo. Nevidim v tom ucel ani duvod. To same platonicka laska k nejake celebrite.
_________________
[i]štestí je dar
]
Back to top
View user's profile Send private message  
Shrew
_______________


Joined: 02 Jan 2007
Posts: 21743

PostPosted: Sun 11.2.2007 18:23    Post subject: Reply with quote

jirko, já nechápu proč tu o tom pořád mluvíš, najednou si vymýšlíš celebrity apod.. tohle je prostě veřejně známý člověk, pokud to není bulvární kec, což by se ovšem brzy vysvětlilo a Nohavicovi by se museli omluvit a odškodnit ho, nevidím na tom nic, o čem se nesmíme bavit.
Nemám ráda drby, ale jelikož tohle je tak trochu politická a společenská záležitost, tak mám z toho rozporuplné pocity.

Přece víš, že za komunismu bylo spolupracování s stb spoluprácí s vrahy a po pádu komunismu byli členové stb(ti, o kterých se to vědělo) po zásluze potrestáni.

Nevím, co to má společného s tím, že někdo fotí mrtvá těla, pronásleduje princezny na jejich dovolené, footí nahé političky na pláži apod.

Tohle není zásah do soukromí, to je veřejná záležitost, která se řešívala u soudu.

nikdo krom tebe tu o žádných platonických láskách, fanouškovském šílení a bulvárních plátcích nemluví, založ si o tom téma, nebo, když říkáš, že tě to nezajímá, tak to tu nečti Rolling Eyes
_________________
Lidé si brání ve štěstí, protože stále vidí minulost lepší, než byla, přítomnost horší, než je, a budoucnost jinou, než bude.
Back to top
View user's profile Send private message  
Display posts from previous:   
Post new topic   Reply to topic    sfera.pravy.net Forum Index -> Řečičky, názory, etc. All times are GMT + 1 Hour
Goto page 1, 2, 3  Next
Page 1 of 3

 
Jump to:  
You can post new topics in this forum
You can reply to topics in this forum
You cannot edit your posts in this forum
You cannot delete your posts in this forum
You cannot vote in polls in this forum


Powered by phpBB © 2001, 2005 phpBB Group
additional terms