sfera.pravy.net Forum Index
sfera.pravy.net
Krásné narozeniny, Pecičko! :)
Užívání akademických titulů (split: Nezadaní samotáři)
Goto page 1, 2, 3 ... 10, 11, 12  Next
 
Post new topic   Reply to topic    sfera.pravy.net Forum Index -> Řečičky, názory, etc.
View previous topic :: View next topic  
Author Message
annysek
.


Joined: 02 Jan 2007
Posts: 15447

PostPosted: Mon 24.1.2011 15:44    Post subject: Užívání akademických titulů (split: Nezadaní samotáři) Reply with quote

Odděleno z tématu "Nezadaní samotáři", příspěvek greenwood zde:

greenwood wrote:
a vazit si cloveka co umi svoje remeslo je jedna vec, zit s nim vec druha Smile


s tim souhlasim..

Jinak jsem si vzpomnela, ze jsme vlastne par lidi bez VS znala, kdyz jsem chodila prvni rok s expritele, co studoval strojarnu. Vetsina tech kluku na VS nesla, ale zase je fakt, ze ti, se kteryma jsem si vic rozumela, tak sli, treba i dalkove.
Ja si nemyslim, ze VS je tovarna na inteligentni lidi, spis tak nejak, ze vetsina inteligentnich lidi tam chce jit uz jen proto, ze jsou ctizadostivi a chteji, aby z nich neco bylo. Samozrejme "neco" muze byt i sikovny remeslnik, ale ty bohuzel neznam..
Back to top
View user's profile Send private message  
maxmiliana
kytky 8, konec
kytky 8, konec


Joined: 02 Jan 2007
Posts: 30773

PostPosted: Mon 24.1.2011 15:46    Post subject: Reply with quote

nemáte právo číst tento příspěvek
Back to top
View user's profile Send private message  
gigli
kytky 7, meta: 14150
kytky 7, meta: 14150


Joined: 03 Jan 2007
Posts: 14093

PostPosted: Mon 24.1.2011 16:01    Post subject: Reply with quote

anny, já mám upřímně pocit, že plno lidí tam jde, protože nic neumí a nechce se jim s tim "nic" nastupovat do práce. za sebe řikám, že jsem nebyla jiná. měla jsem sice nějaký představy a sny, ale že bych za nima nějak šla...
ve většině oborů může být člověk dobrý a úspěšný i bez titulů. i v tak šíleně akademický profesi jako jsou dějiny umění působí lidi bez vysoký. ano, jsou obory, ve kterých je titul důležitý, chirurga samouka bych asi neuvítala, ale prostě opravdu to neni jen o tom. a škola samotná je k ničemu. teorie a praxe se vždycky rozcházejí.
a jako rozhled... k čemu mi bude něčí široký rozhled? jako bohatě mi bude stačit, když bude znát věci, který považuju za základní a hlavně bude mít zájem se zajímat.

a vůbec jako, si dám dneska na schránku mgr, ať jako celý barák ví, že tam nebydlí jen tak někdo... Laughing
Back to top
View user's profile Send private message  
Merykara
point of no return


Joined: 02 Jan 2007
Posts: 17722
Location: VePř

PostPosted: Mon 24.1.2011 16:13    Post subject: Reply with quote

maxmiliana wrote:
cesi si vzdycky trapne zakladali na titulech, ne?


jo, to jsem nikdy nepochopila. pokud bych nekdy nahodou chtela, abyste me oslovovali mudring mery, tak mi prosim dejte jednu milosrdnou lopatou Laughing
neni to tak davno, co me sekretarka ustavu servala, ze jsem ji napsala do mailu dobry den a ne dobry den, pani inzenyrko. takze odted si hledam uz i tituly sekretarek (a pisu vazena pani bakalarko Mr. Green).
_________________
Every now and then the stars align, boy and girl meet by the great design.
Could it be that you and me are the lucky ones?
Back to top
View user's profile Send private message  
Dellores
kytky 6, meta: 8250
kytky 6, meta: 8250


Joined: 21 Mar 2007
Posts: 8193

PostPosted: Mon 24.1.2011 16:39    Post subject: Reply with quote

greenwood wrote:
gigli wrote:
greenwood wrote:
Ono totiz kdyz jeden z paru ma vysokou skolu (nebo i vic), maka na sobe atd. a ten druhy sice pracuje, ale v povolani, na ktery "staci" ucnak, popr. stredni odborna skola nevim, tak je mnohem vyssi pravdepodobnost, ze ten vztah bude nevyrovnany a presne tim bude trpet.


já nevim, možná jsem naivka blbá, ale tohle mi přijde jako hovadina. čim jsem starší, tim víc mi přijde, že prostě tyhle formální známky inteligence nic neznamenaj.
třecí plocha bude spíš, když jeden z páru na sobě bude makat a druhej bude vydělávat prachy a neuvidí dál než za plot. a bude fuk, který z nich má učňák a který vysokou.
ale jo...bude to třecí plocha pro lidi, kteří takhle na učňáky nahlížej. že je to něco míň.


vsak ja to takhle i myslela, nicmene stejne tak to muze byt treci plocha, kdyz ten z ucnaku bude mit problem s tim, ze jeho partner ma vysokou skolu, takze si jako prece vyskakuje....coz je pak o sebevedomi, co si budeme povidat...

a vazit si cloveka co umi svoje remeslo je jedna vec, zit s nim vec druha Smile


Já s tím tak úplně nesouhlasím, proč by měl mít ten člověk z učňáku problém? Kdyby chtěl, tak by přece studovat mohl, ale třeba nechce, proč taky, když umí dobře řemeslo a dokáže se tím dobře uživit ... Pokud to budou dva rozumní lidé, tak nebude mít problém ani jeden. Myslím, že to může úplně bez problému klapat a taky takové páry znám.

A musím říct, že mi přijde docela škoda, že už dneska raději každý studuje a lidí co umí nějaké řemeslo je čím dál méně.

A ohánění se titulem taky nechápu, copak je titul záruka inteligence? No, někteří si asi myslí, že ano ... Navíc dneska už titul nic neznamená, má ho kde kdo.
Back to top
View user's profile Send private message  
sl.megi
kytky 5, meta: 4650
kytky 5, meta: 4650


Joined: 03 Jan 2007
Posts: 4471

PostPosted: Mon 24.1.2011 16:50    Post subject: Reply with quote

Já když to vezmu na sebe, tak my jsme s J. v tomhle uplně jiný. Já mám ambice studovat, baví mě to a dělala bych to klidně celý život, za to jeho to nebere teda vůbec a dělá si vš jenom z donucení a taky to tak pak vypadá. Ale že by byla nějaká třecí plocha? To ne, spíš mi příjde, že se tak hezky doplňujeme a vzájemně se udržujeme nějak v rovnováze toho, jak to může být i jinak a že jenom ten náš pohled není ten správný..

ale asi bych řekla, že se to obecně nějak říct nedá, je to spíš případ od případu a taky jestli jsou oba dva navzájem schopni akceptovat, že ten to má a ten a tak a nezáviděj si nebo nežárlí na sebe nebo tak

a spousta mých kamarádů vš nemá a ani nestuduje nebo toho chtějí nechat a neberu to tak, že by jim to mělo ubrat na intelektu nebo něčem
_________________
Zmáknu to!
Back to top
View user's profile Send private message  
waxeipahdeth
kytky 8, konec
kytky 8, konec


Joined: 02 Jan 2007
Posts: 27125

PostPosted: Mon 24.1.2011 18:36    Post subject: Reply with quote

Merykara wrote:

neni to tak davno, co me sekretarka ustavu servala, ze jsem ji napsala do mailu dobry den a ne dobry den, pani inzenyrko.

Ježíš, to musí být dobrá nána, inženýrka neinženýrka Laughing
Ještě si matně pamatuju, jak se řešilo, jestli je trapný dávat si za podpis DiS. Na dveře bych si to asi nedávala (ale to bych si nedávala ani 10 titulů, kdybych je měla, tohle taky nechápu, proč to jako někteří mají na zvonku Laughing ), ale kdybych s někým jednala tak proč ne nebo to není trapný až od Bc.výš?
Btw, proč někdy někdo uvádí Bc.i Mgr.? To jako když má ty dva tituly každý z jiné školy a nenavazoval nějak přímo?
Jinak souhlas s gigli, napsala to přesně Praise
Back to top
View user's profile Send private message  
Lenore
___________________


Joined: 02 Jan 2007
Posts: 29982

PostPosted: Mon 24.1.2011 18:41    Post subject: Reply with quote

mně to přijde trapný i u bc. Laughing
tak možná na úrovni magistra, v nějakým akademickým prostředí, kde se to běžně používá
_________________
queerer than we can suppose
Back to top
View user's profile Send private message  
waxeipahdeth
kytky 8, konec
kytky 8, konec


Joined: 02 Jan 2007
Posts: 27125

PostPosted: Mon 24.1.2011 18:50    Post subject: Reply with quote

Třeba můj kamarád to používá všude (DiS.)-myslím jako v mailu a na svých stránkách, ale já mu to přeju, že má z toho radost (původně byl vyučený elektrikář : ).
Samozřejmě jsem to nemyslela v komunikaci s každým, ale třeba kdybych s někým jednala o práci nebo nabízela nějaké služby, tak bych to napsala, proč ne : ) Však ten DiS.taky nemáš zadarmo (spíš naopak, když to vezmu doslova, protože většina VOŠ je soukromých Laughing) a znamená to, že má člověk i nějakou praxi. Docela mě mrzí, že je takový názor, že VOŠ je v oblasti vyššího vzdělání braná jako "učňák".
Ještě k té Skandinávii, green, ale tam mají vysoký daně a pak se jim to vrací ve formě takových věcí nebo se pletu? To mě zajímá : )
Back to top
View user's profile Send private message  
Lenore
___________________


Joined: 02 Jan 2007
Posts: 29982

PostPosted: Mon 24.1.2011 18:57    Post subject: Reply with quote

tak při jednání o práci se to píše do životopisu, ne?
já jsem proti tomu vysazená, používání titulů se mi vůbec nelíbí, jedině takový, ze kterých je jasný, co ten člověk vystudoval, to má aspoň nějakou informační hodnotu (a ne - hele já mám VŠ, heč Laughing )

ale jinak ve škole se mi to hrozně líbí, takovýto vedoucí katedry Prof. MUDr. DrSc. Mr. Green
_________________
queerer than we can suppose
Back to top
View user's profile Send private message  
Theresa
I'm Brandy. The slutty cheerleader.


Joined: 03 Jan 2007
Posts: 35529

PostPosted: Mon 24.1.2011 19:03    Post subject: Reply with quote

Ja si svuj ,,titul" nebo na schranku nedam, ale treba na vizitku nebo na web, ktery by se vazal k memu povolani bych ho uvedla. Trosku spoleham na to, ze si me pak prestanou plest s prodejcem vyzivovych doplnku a podobnymy poradci
_________________
Zhmotňujeme-li pochybnosti, pak se naše přání nenaplní, neboť se za ně nepostavíme, vlastně to ani nechceme. Jak myslíme, tak se stane.
Back to top
View user's profile Send private message  
bublinka111
never satisfied


Joined: 03 Jan 2007
Posts: 7448

PostPosted: Mon 24.1.2011 19:06    Post subject: Reply with quote

nemáte právo číst tento příspěvek
_________________
all i wanna do is have some fun....)


Last edited by bublinka111 on Mon 24.1.2011 19:10; edited 1 time in total
Back to top
View user's profile Send private message  
waxeipahdeth
kytky 8, konec
kytky 8, konec


Joined: 02 Jan 2007
Posts: 27125

PostPosted: Mon 24.1.2011 19:10    Post subject: Reply with quote

I na svatebním oznámení? To je moc Roflnik
Ty jo, u nás (na VŠ i na VOŠ) se nikdo nezajímal jakou školu jsme studovali předtím a vůbec se podle toho neškatulkovalo-vždyť teď jsme na jedný lodi, ne? Rolling Eyes Ale celkem mě překvapilo, kolik lidí u nás na VOŠ je z gymplu.
Back to top
View user's profile Send private message  
Theresa
I'm Brandy. The slutty cheerleader.


Joined: 03 Jan 2007
Posts: 35529

PostPosted: Mon 24.1.2011 19:14    Post subject: Reply with quote

nemáte právo číst tento příspěvek
_________________
Zhmotňujeme-li pochybnosti, pak se naše přání nenaplní, neboť se za ně nepostavíme, vlastně to ani nechceme. Jak myslíme, tak se stane.


Last edited by Theresa on Mon 24.1.2011 19:17; edited 1 time in total
Back to top
View user's profile Send private message  
Merykara
point of no return


Joined: 02 Jan 2007
Posts: 17722
Location: VePř

PostPosted: Mon 24.1.2011 19:15    Post subject: Reply with quote

Tak aspon Mgr; spoluzacka na oznameni mela MUC Laughing
_________________
Every now and then the stars align, boy and girl meet by the great design.
Could it be that you and me are the lucky ones?
Back to top
View user's profile Send private message  
Display posts from previous:   
Post new topic   Reply to topic    sfera.pravy.net Forum Index -> Řečičky, názory, etc. All times are GMT + 1 Hour
Goto page 1, 2, 3 ... 10, 11, 12  Next
Page 1 of 12

 
Jump to:  
You can post new topics in this forum
You can reply to topics in this forum
You cannot edit your posts in this forum
You cannot delete your posts in this forum
You cannot vote in polls in this forum


Powered by phpBB © 2001, 2005 phpBB Group
additional terms