sfera.pravy.net Forum Index
sfera.pravy.net
Krásné narozeniny, Pecičko! :)
Praca po skonceni VS
Goto page 1, 2  Next
 
Post new topic   Reply to topic    sfera.pravy.net Forum Index -> Řečičky, názory, etc.
View previous topic :: View next topic  
Author Message
melly
:-)


Joined: 07 Jan 2007
Posts: 2770

PostPosted: Tue 7.8.2007 17:22    Post subject: Praca po skonceni VS Reply with quote

Ako ste na tom vy? Robite pre to nieco uz dopredu resp. ako ste sa k praci po VS dostali? Bolo tazke si najst dobre miesto?

Ja sa docela bojim, kde budem po skonceni robit. Vobec netusim, kedy si mam zacat miesto zhanat, ci mam len tak posielat CV alebo co. A rodicia ma strasia, ze si nenajdem miesto v obore.
_________________
www.melly.sk

Nejaké moje články o pozitívnom myslení, osobnostnom rozvoji, rozhovory so zaujímavými ľuďmi apod. V minulosti mi téma pozitívneho myslenia dosť pomohla. Mojím snom je, aby sa o tom dozvedelo čo najviac ľudí, možno to pomôže niekomu ďalšiemu alebo sa aspoň usmeje a jeho život bude o kúsok lepší... Ak poznáte niekoho, koho to zaujíma alebo by mu to mohlo pomôcť, budem rada ak ma odporučíte Smile
www.facebook.com/pekne.citanie
Back to top
View user's profile Send private message  
Chanteau
kytky 8, meta: 20650
kytky 8, meta: 20650


Joined: 20 Feb 2007
Posts: 20480

PostPosted: Tue 7.8.2007 18:03    Post subject: Reply with quote

melly a ty studuješ nějaký ekonomický obor? ( nebo nějaké navrhování šperků? ) promiň asi je to tu známý ale já nevím Embarassed
Back to top
View user's profile Send private message  
Lothórien
kytky 7, meta: 12150
kytky 7, meta: 12150


Joined: 03 Jan 2007
Posts: 12074

PostPosted: Tue 7.8.2007 18:29    Post subject: Reply with quote

ed


Last edited by Lothórien on Sat 7.6.2008 12:02; edited 1 time in total
Back to top
View user's profile Send private message  
Lucrezia
kytky 5, meta: 7050
kytky 5, meta: 7050


Joined: 03 Jan 2007
Posts: 6667

PostPosted: Tue 7.8.2007 19:23    Post subject: Reply with quote

neco uz mam namysleno, chtela bych zustat v laboratori ve vyzkumu, ale nedelam si nadeje, ze by me moc chteli, resp. o tom nechci ani moc mluvit, abych to nezakrikla Laughing Rolling Eyes Embarassed

ale tou budoucnosti se moc nezabyvam. Ted prijde diplomka, pak statnice...a co pak se uvidi Smile
dopredu delam akorat to, ze se snazim, ucim se a tak normalka no Smile nic specialniho
Back to top
View user's profile Send private message  
TahiaCarioca
kytky 1, meta: 75
kytky 1, meta: 75


Joined: 24 Mar 2007
Posts: 63

PostPosted: Tue 7.8.2007 19:24    Post subject: Reply with quote

Na psychologii se praxe sehnat da, ne? Akorat asi neplacena.. Ale kdyz se tim chces zivit, tak se to snad da?
(Aspon znami, co psycho studuji praxi shani docela bez problemu mi pripadalo, a to uz pred skolou.)

Ja jsem na tom podobne, (zatim jen teoreticky Very Happy ) si pripravuju kuzi na trh - delam si praxi, abych nebyla po skole jak telatko a snazim se ucit jazyky.. Rolling Eyes

Mozna jsem uplne nepochopila, o co ti jde, nemam jeste po skole, tak se pripadne omlouvam.. Embarassed
Back to top
View user's profile Send private message  
corona
kytky 2, meta: 450
kytky 2, meta: 450


Joined: 18 Jan 2007
Posts: 405

PostPosted: Tue 7.8.2007 20:09    Post subject: Reply with quote

Melly,pokud vím, tak po psychologii mají absolventi první fleky u policie nebo na ministerstvu vnitra. Tam začínala spousta dobrých psychologů.
Back to top
View user's profile Send private message  
melly
:-)


Joined: 07 Jan 2007
Posts: 2770

PostPosted: Tue 7.8.2007 20:10    Post subject: Reply with quote

Prax nie je problem v mimovladkach, kde sa robi na dobrovolnickej baze, tak robim aj ja v Nadeji Smile Zohnat serioznejsiu prax v psychologii je prakticky nemozne, podla mojich informacii. Najradsej by som sa zamestnala v niecom, co robi rozne komunikacne kurzy, treningy roznych zrucnosti, nieco kreativne apod. Ale vobec netusim ako sa do niecoho takeho dostat Myslik Tu neexistuje nieco take ze volne pracovne miesta napriklad na inzerat alebo tak. Tak neviem ako, ze ci im proste poslat CV alebo co. Koncim tento rok, takze by ma zaujimalo kedy je spravny cas si zacat tu pracu hladat Myslik pocula som take hlasy ze niekto zacina uz teraz Shocked
_________________
www.melly.sk

Nejaké moje články o pozitívnom myslení, osobnostnom rozvoji, rozhovory so zaujímavými ľuďmi apod. V minulosti mi téma pozitívneho myslenia dosť pomohla. Mojím snom je, aby sa o tom dozvedelo čo najviac ľudí, možno to pomôže niekomu ďalšiemu alebo sa aspoň usmeje a jeho život bude o kúsok lepší... Ak poznáte niekoho, koho to zaujíma alebo by mu to mohlo pomôcť, budem rada ak ma odporučíte Smile
www.facebook.com/pekne.citanie
Back to top
View user's profile Send private message  
little_B
...malá bosorka...


Joined: 04 Jan 2007
Posts: 4904

PostPosted: Wed 8.8.2007 8:42    Post subject: Reply with quote

melly Arrow na Tvojom mieste by som si asi zistila nejaké konkrétne firmy, ktoré sa takýmito kurzami zaoberajú a rozposlala im CV. To nemôže byť na škodu. Keď nič iné, aspoň o Tebe budú vedieť a zaradia si Ťa do databázy...
_________________
Prax ukazuje, že žena vydrží ešte desaťkrát toľko vo chvíli, keď vyhlasuje, že už nevydrží. Niektoré typy aj dvadsaťkrát.
Je to dobré. Zachráni to mnohé vzťahy, ktoré stoja za to.
Je to zlé. Udržiava pri živote aj vzťahy, ktoré stoja za hovno už dávno.
Back to top
View user's profile Send private message  
Lothórien
kytky 7, meta: 12150
kytky 7, meta: 12150


Joined: 03 Jan 2007
Posts: 12074

PostPosted: Wed 8.8.2007 9:01    Post subject: Reply with quote

ed


Last edited by Lothórien on Sun 25.5.2008 18:22; edited 1 time in total
Back to top
View user's profile Send private message  
melly
:-)


Joined: 07 Jan 2007
Posts: 2770

PostPosted: Wed 8.8.2007 10:03    Post subject: Reply with quote

So mnou je to s pracou rovnako, Loth, tiez ju potrebujem v podstate bezprostredne, aj ked by si si hrozne urobila este prazdniny Laughing Sad Uvidim. Skusim rozposlat CV, prinajhorsom mi nikto neodpise spat.
_________________
www.melly.sk

Nejaké moje články o pozitívnom myslení, osobnostnom rozvoji, rozhovory so zaujímavými ľuďmi apod. V minulosti mi téma pozitívneho myslenia dosť pomohla. Mojím snom je, aby sa o tom dozvedelo čo najviac ľudí, možno to pomôže niekomu ďalšiemu alebo sa aspoň usmeje a jeho život bude o kúsok lepší... Ak poznáte niekoho, koho to zaujíma alebo by mu to mohlo pomôcť, budem rada ak ma odporučíte Smile
www.facebook.com/pekne.citanie
Back to top
View user's profile Send private message  
Lothórien
kytky 7, meta: 12150
kytky 7, meta: 12150


Joined: 03 Jan 2007
Posts: 12074

PostPosted: Wed 8.8.2007 10:17    Post subject: Reply with quote

ed


Last edited by Lothórien on Sun 25.5.2008 18:23; edited 1 time in total
Back to top
View user's profile Send private message  
Suga
kytky 5, meta: 4950
kytky 5, meta: 4950


Joined: 08 Jan 2007
Posts: 4897
Location: Kde mám ty fialový kytky?!

PostPosted: Wed 8.8.2007 12:33    Post subject: Reply with quote

Tak já se o své uplatnění nebojím, nám furt chodí maily od ředitele jak sou absolventi tam a tam úspěšní Laughing Rolling Eyes (třeba mezi lidma z VŠE a tak Laughing).
Informační pracovník se dnes hodí pomalu všude, vyhledávání sbírání zpracovávání a vyhodnocování info je potřebná práce, sme tu od toho Twisted Evil většina z nás se může naučit html php a tak, takže to se fakt hodí při hledání práce. S jazyky je to ale bída vcelku (filda Cvoknik ).
Navíc z dalšího zdroje sem slyšlela že u nás firmy fakt využívají při sbírání info světové databáze na deep internetu, (kde se mi budeme učit hledat, protože jeslti nevíte na googlu člověk všechno rozhodně nenajde), takže datamining a podobné odvětví můžou být dobrým jobem.
No, ještě abych ale nebyla nakonec astroložka Roflnik
Vůbec se necítím závislá na VŠ v budoucím povolání, myslím že i bez VŠ bych se něčeho rozhodně chytla, ale VŠ mi pomůže asi nejvíc.
Back to top
View user's profile Send private message  
Tornado_Lou
kytky 6, meta: 8250
kytky 6, meta: 8250


Joined: 12 Jan 2007
Posts: 7870

PostPosted: Tue 14.8.2007 7:27    Post subject: Reply with quote

Lucre, co ty to vubec studujes?
Back to top
View user's profile Send private message  
Ester
kytky 7, meta: 11650
kytky 7, meta: 11650


Joined: 18 Jan 2007
Posts: 11529

PostPosted: Tue 14.8.2007 8:20    Post subject: Reply with quote

melly wrote:
Najradsej by som sa zamestnala v niecom, co robi rozne komunikacne kurzy, treningy roznych zrucnosti, nieco kreativne apod. Ale vobec netusim ako sa do niecoho takeho dostat Myslik

Takže neplánuješ zůstat ve zdravotnictví a dělat klinickou psxchologii? Smile
Určitě bych rozeslala CV, to je to nejjednoduší, co můžeš udělat. A už mám vybranou konkrétní firmu, kam bys ráda šla?
_________________
Jestli chcete něco, co jste nikdy neměli, musíte být ochotni udělat něco, co jste nikdy neudělali.
Back to top
View user's profile Send private message  
melly
:-)


Joined: 07 Jan 2007
Posts: 2770

PostPosted: Tue 14.8.2007 8:29    Post subject: Reply with quote

Psychologia ako taka pod zdravotnictvo vlastne nepatri. Jen urcita nie velka cast psychologov ide robit klinickeho psychologa. A mna to popravde moc nelaka. Mam zatial jeden tip na podobnu firmu. Confused
_________________
www.melly.sk

Nejaké moje články o pozitívnom myslení, osobnostnom rozvoji, rozhovory so zaujímavými ľuďmi apod. V minulosti mi téma pozitívneho myslenia dosť pomohla. Mojím snom je, aby sa o tom dozvedelo čo najviac ľudí, možno to pomôže niekomu ďalšiemu alebo sa aspoň usmeje a jeho život bude o kúsok lepší... Ak poznáte niekoho, koho to zaujíma alebo by mu to mohlo pomôcť, budem rada ak ma odporučíte Smile
www.facebook.com/pekne.citanie
Back to top
View user's profile Send private message  
Display posts from previous:   
Post new topic   Reply to topic    sfera.pravy.net Forum Index -> Řečičky, názory, etc. All times are GMT + 1 Hour
Goto page 1, 2  Next
Page 1 of 2

 
Jump to:  
You can post new topics in this forum
You can reply to topics in this forum
You cannot edit your posts in this forum
You cannot delete your posts in this forum
You cannot vote in polls in this forum


Powered by phpBB © 2001, 2005 phpBB Group
additional terms