sfera.pravy.net Forum Index
sfera.pravy.net
Krásné narozeniny, Byzzy! :)
Svatba a vsechno kolem...
Goto page Previous  1, 2, 3 ... 6, 7, 8 ... 547, 548, 549  Next
 
Post new topic   Reply to topic    sfera.pravy.net Forum Index -> Srdeční záležitosti
View previous topic :: View next topic  
Author Message
lucuska
kytky 4, meta: 2750
kytky 4, meta: 2750


Joined: 11 Jan 2007
Posts: 2735

PostPosted: Wed 17.1.2007 13:08    Post subject: Reply with quote

No a to je to co mi vadí, jít ke zpovědi a dělat, že jsem věřící (když nejsem) jen abych měla svatbu v kostele, proto jsem od toho raději upustila. Ale svatba to musí být nádherná, prostě takový životní slib Love, na radnici mi to přijde jakože "teď se berem a když to nevyjde, tak se zase rozvedeme" Confused.
Back to top
View user's profile Send private message  
little_B
...malá bosorka...


Joined: 04 Jan 2007
Posts: 4904

PostPosted: Wed 17.1.2007 13:09    Post subject: Reply with quote

Ness, Chocolate Arrow asi ste to už niekedy písali, ale zaujímalo by ma, mali ste pred obradom veľkú trému? Kamarátka si musela dať 3 panákov a potom vraj už bola v pohode... Laughing

Ja sa tak trochu bojím toho, že (ak to raz príde) nebudem vedieť, čo a ako robiť.. Embarassed Proste kam sa postaviť, čo povedať, čo urobiť.. uaaaa... Embarassed
_________________
Prax ukazuje, že žena vydrží ešte desaťkrát toľko vo chvíli, keď vyhlasuje, že už nevydrží. Niektoré typy aj dvadsaťkrát.
Je to dobré. Zachráni to mnohé vzťahy, ktoré stoja za to.
Je to zlé. Udržiava pri živote aj vzťahy, ktoré stoja za hovno už dávno.
Back to top
View user's profile Send private message  
mucka
kytky 5, meta: 4650
kytky 5, meta: 4650


Joined: 12 Jan 2007
Posts: 4557

PostPosted: Wed 17.1.2007 13:10    Post subject: Reply with quote

lucuska wrote:
No a to je to co mi vadí, jít ke zpovědi a dělat, že jsem věřící (když nejsem) jen abych měla svatbu v kostele, proto jsem od toho raději upustila. Ale svatba to musí být nádherná, prostě takový životní slib Love, na radnici mi to přijde jakože "teď se berem a když to nevyjde, tak se zase rozvedeme" Confused.

No ale pokřtěná si, tak by to šlo, ne? Vždyť jsi vždycky chtěla svtbu v kostele...
Back to top
View user's profile Send private message  
lucuska
kytky 4, meta: 2750
kytky 4, meta: 2750


Joined: 11 Jan 2007
Posts: 2735

PostPosted: Wed 17.1.2007 13:11    Post subject: Reply with quote

mucka Arrow to jo, ale prostě jít ke zpovědi, aniž bych jí brala vážně mi přijde blbý
Back to top
View user's profile Send private message  
mucka
kytky 5, meta: 4650
kytky 5, meta: 4650


Joined: 12 Jan 2007
Posts: 4557

PostPosted: Wed 17.1.2007 13:13    Post subject: Reply with quote

lucuska wrote:
mucka Arrow to jo, ale prostě jít ke zpovědi, aniž bych jí brala vážně mi přijde blbý

Podle mě to tak nemůžeš brát, to by bylo málo svateb, kdyby museli být oba věřící... A D. není věřící?
Back to top
View user's profile Send private message  
Ness
always in love....
kytky 4, meta: 3350


Joined: 03 Jan 2007
Posts: 3328
Location: Praha

PostPosted: Wed 17.1.2007 13:13    Post subject: Reply with quote

lucuska Arrow řeknu ti, bylo to náročné a málokterý kluk by to vydržel (tímto obdivuju manžela, že do toho byl ochotný jít). Základ je aby byli oba pokřtění (nebo minimálně jeden z nich). Navíc na Vyšehradě to berou trochu přísněji (možná proto, že je to bazilika), takže nejdřív jsme museli chodit cca 2 měsíce na předmanželskou přípravu (povídání s psychologem apod.), potom asi 3 měsíce před svatbou jsme začali chodit na přípravu k proboštovi (myslela jsem, že tomu se vyhneme, když jsme měli už potvrzení o absolvování předmanželské přípravy, ale bohužel ne. Navíc on to bral opravdu pečlivě, chodili jsme tam myslím každých 14 dní na dvě hodiny - on vždycky povídal a my jsme jen poslouchali), no a den před svatbou jsme museli oba na zpověď. Bylo to náročné ale ta krásná svatba nám za to stála. Nelituju toho času. Jo, a teď jsem si vzpomněla - oba jsme museli doložit potvrzení od farnosti, kam jsme místně příslušeli bydlištěm, že daná farnost souhlasí s tím, aby jsme měli svatbu jinde. Papírování to bylo hrozný Rolling Eyes Ale ne ve všech kostelech je to takhle náročný, někde tu přípravu nevyžadují vůbec. Nicméně ten náš oddávající farář, vlastně probošt, byl už starý pán a chtěl mít všechno poctivě.


Last edited by Ness on Wed 17.1.2007 13:14; edited 1 time in total
Back to top
View user's profile Send private message  
lucuska
kytky 4, meta: 2750
kytky 4, meta: 2750


Joined: 11 Jan 2007
Posts: 2735

PostPosted: Wed 17.1.2007 13:14    Post subject: Reply with quote

D. neni, prostě mi to přijde nefér vůči církvi, v kostele by se měli brát jen ti co v to věří
Back to top
View user's profile Send private message  
mucka
kytky 5, meta: 4650
kytky 5, meta: 4650


Joined: 12 Jan 2007
Posts: 4557

PostPosted: Wed 17.1.2007 13:16    Post subject: Reply with quote

Ty jo Ness takový proces jsem nečekala Shocked A vy jste oba věřící?
Back to top
View user's profile Send private message  
melly
:-)


Joined: 07 Jan 2007
Posts: 2770

PostPosted: Wed 17.1.2007 13:16    Post subject: Reply with quote

Ness wrote:
Melly Arrow ty jsi další v pořadí, nebo ne Wink ? Už se těším až sem jednou dáš ty vaše fotky Love


to je este tak dlho.... Dogeyes
Back to top
View user's profile Send private message  
Ness
always in love....
kytky 4, meta: 3350


Joined: 03 Jan 2007
Posts: 3328
Location: Praha

PostPosted: Wed 17.1.2007 13:21    Post subject: Reply with quote

Lenore Arrow farář ti vypráví o zpovědním zrcadle, vyjmenuje ti hříchy - nepokradeš, nesesmilníš apod... a ty by ses měla ke každému z nich vyjádřit. Nejvíc mě vyšokovalo, když se mě zeptal, jestli jsme měli přemanželský sex a jak často Shocked

little_B Arrow já si panáka dala maličkého, protože mi ho vnutili, jinak bych si ho ani sama nedávala Wink Trému jsem nějak neměla nejdřív vůbec, ale pak když už jsme seděli v autech a jeli na obřad, tak to na mě teprv dopadlo a nejvíc ztrémovaní jsme byli při obřadu, těsně předtím, než jsme měli odříkat manželský slib. Ale jakmile jsem ho začala odříkávat tak ze mě všechno spadlo a byl to nádherný pocit. Jinak z obřadu jsem si toho až tolik nepamatovala, to až když jsem to viděla na videu, tak jsem to teprv tak nějak vnímala..
Jinak já jsem taky nejdřív nevěděla co kdy dělat a tak, ale měla jsem kolem sebe úžasné lidi, kteří se o mě krásně starali a radili mi Love

mucka Arrow jsme oba pokřtění, ale že bysme chodili do kostela na bohoslužby, to ne...


Last edited by Ness on Wed 17.1.2007 13:24; edited 1 time in total
Back to top
View user's profile Send private message  
Lenore
___________________


Joined: 02 Jan 2007
Posts: 30283

PostPosted: Wed 17.1.2007 13:23    Post subject: Reply with quote

Ness wrote:
Lenore Arrow farář ti vypráví o zpovědním zrcadle, vyjmenuje ti hříchy - nepokradeš, nesesmilníš apod... a ty by ses měla ke každému z nich vyjádřit. Nejvíc mě vyšokovalo, když se mě zeptal, jestli jsme měli přemanželský sex a jak často Shocked


Tak právě to mi přijde hrozný... když sex nepovažuju za hřích, tak jak se z něj můžu vyzpovídat. Nemůžu toho litovat, protože mi to nepřijde špatný Confused
No jinak nekradu, tak to by snad prošlo Laughing
Back to top
View user's profile Send private message  
mucka
kytky 5, meta: 4650
kytky 5, meta: 4650


Joined: 12 Jan 2007
Posts: 4557

PostPosted: Wed 17.1.2007 13:24    Post subject: Reply with quote

No a když nejsem věřící/pokřtěná?
Back to top
View user's profile Send private message  
lucuska
kytky 4, meta: 2750
kytky 4, meta: 2750


Joined: 11 Jan 2007
Posts: 2735

PostPosted: Wed 17.1.2007 13:25    Post subject: Reply with quote

mucka wrote:
No a když nejsem věřící/pokřtěná?

tak je T. a ty bys musela absolvovat ten předsvatební proces stejnak
Back to top
View user's profile Send private message  
mucka
kytky 5, meta: 4650
kytky 5, meta: 4650


Joined: 12 Jan 2007
Posts: 4557

PostPosted: Wed 17.1.2007 13:26    Post subject: Reply with quote

lucuska wrote:
mucka wrote:
No a když nejsem věřící/pokřtěná?

tak je T. a ty bys musela absolvovat ten předsvatební proces stejnak

No víš co, ale co u té zpovědi? když bude vědět, že nejsem věřící? přiznala by ses mu ke všemu?
Back to top
View user's profile Send private message  
Ness
always in love....
kytky 4, meta: 3350


Joined: 03 Jan 2007
Posts: 3328
Location: Praha

PostPosted: Wed 17.1.2007 13:28    Post subject: Reply with quote

Trošku jsem změnila odkaz na fotky na předchozí straně, je to v lepší kvalitě (pokud je odkliknete pro zvětšení)

mucka Arrow musela by ses nechat nejspíš pokřtít a chodit pravidelně na přípravu, to by tě bohužel neminulo. A vyzpovídat by ses musela stejně.


Last edited by Ness on Wed 17.1.2007 13:28; edited 1 time in total
Back to top
View user's profile Send private message  
Display posts from previous:   
Post new topic   Reply to topic    sfera.pravy.net Forum Index -> Srdeční záležitosti All times are GMT + 1 Hour
Goto page Previous  1, 2, 3 ... 6, 7, 8 ... 547, 548, 549  Next
Page 7 of 549

 
Jump to:  
You can post new topics in this forum
You can reply to topics in this forum
You cannot edit your posts in this forum
You cannot delete your posts in this forum
You cannot vote in polls in this forum


Powered by phpBB © 2001, 2005 phpBB Group
additional terms