sfera.pravy.net Forum Index
sfera.pravy.net
Krásné narozeniny, Pecičko! :)
Olymp
Goto page Previous  1, 2, 3 ... 6, 7, 8 ... 51, 52, 53  Next
 
Post new topic   Reply to topic    sfera.pravy.net Forum Index -> Meta-šuplík
View previous topic :: View next topic  
Author Message
waxeipahdeth
kytky 8, konec
kytky 8, konec


Joined: 02 Jan 2007
Posts: 27125

PostPosted: Sat 5.12.2009 14:55    Post subject: Reply with quote

Jo tak Embarassed Laughing
Back to top
View user's profile Send private message  
Shrew
_______________


Joined: 02 Jan 2007
Posts: 21743

PostPosted: Sat 5.12.2009 15:19    Post subject: Reply with quote

změnu nicku nevidím jako problém, dotkne se to asi každýho, že už to "není ta stará shrew", ale je to o prioritách jestli je důležitější soukromí nebo muj nick. nevidím jako problém změnit nick a avatar a pod olymp nebo v sz napsat, kdo jsem. Když jsem zkoušela Lavínii a Morta, také to šlo poměrně snadno poznat, ačkoliv se člověk snažil vyloženě "hrát" někoho jiného. Ale poznají to, myslím si, tak jedině členové aorty a ne cizí příchozí... a to i když píše člověk sám za sebe a nehraje nikoho jiného - aby to někdo poznal, musí mít souvislosti - fotku, osobní informace, načapání dotyčného u počítače..


ta teorie o tom, že mám vedle počítače borůvkový koláč a jako shrew napíšu na aortu že jím borůvkový koláč, někdo jde kolem a dá si pět a pět dohromady a od té doby mě sleduje je...no co na to říct...no může se to stát, no.

mě ale spíš zajímá, jak řeší olympovači, kteří mají problémy (chápu, že ty problémy mohou člověka dost ohrozit)svůj reálný život, v němž se neschovají ani za ten nick, ani za změněnou ikonku a kde se můžou naprosto stejně a myslím, že mnohem snadněji komukoliv prokecnout o čemkoliv a ta lavina se taky strhne.. atp. možná je to přímo úměrné užívání aorty : nesvěřuju se na veřejnosti tudíž->nemám moc známých ani přátel tudíž->cítím se osaměle a tak jsem rád, že je tu aorta a můžu se tu vypsat tudíž->píšu a olympuju, protože se bojím toho samého problému, před nímž se chráním v běžném životě. A tak se kruh uzavírá..

Já tohle chápu, na druhou stranu nechápu fakt, že na jiných forech s tím nejsou po léta problémy, ti lidé jsou dohledatelní, ví o tom ale nevadí jim to.
Kamarádka, která nemá a nikdy neměla internet, nemáo sobě na internetu dohledatelnou ani zmínku. Žádné FB, žádná fora...má svůj život a internet k němu nepotřebuje, na druhé straně má díky absenci internetu dost omezený přehled a sice jí nikdo nevyhledácá, ale s věcmi jako je šikana na pracovišti, pomlouvání a intriky se v osobním životě setkala už mockrát a internet k tomu ani nepotřebovala.

ed. ještě poznámka: souhlas s hansem, místo hlášky EDIT bych použila konkrétnější vysvětlení, např. to zmíněné Nemáte právo číst tento příspěvek/toto téma
Back to top
View user's profile Send private message  
Lenore
___________________


Joined: 02 Jan 2007
Posts: 30038

PostPosted: Sat 5.12.2009 16:42    Post subject: Reply with quote

Shrew wrote:
mě ale spíš zajímá, jak řeší olympovači, kteří mají problémy (chápu, že ty problémy mohou člověka dost ohrozit)svůj reálný život, v němž se neschovají ani za ten nick, ani za změněnou ikonku a kde se můžou naprosto stejně a myslím, že mnohem snadněji komukoliv prokecnout o čemkoliv a ta lavina se taky strhne..

A co jako by měli řešit? V reálu snad když něco někomu říkáš, tak víš komu. Kdežto když něco napíšeš veřejně na internetu, tak nikdy nevíš, kdo si to přečte.
Tak je možnost buď nic nepsat, nebo holt risknout to, že si to přečte někdo nepovolaný... nebo v tomhle případě použít olymp, což to riziko o něco zmírňuje.
_________________
queerer than we can suppose
Back to top
View user's profile Send private message  
Shrew
_______________


Joined: 02 Jan 2007
Posts: 21743

PostPosted: Sat 5.12.2009 17:48    Post subject: Reply with quote

Lenore: tak jasně, že to v reálu říkám konkrétní osobě většinou. měla jsem na mysli nějaká ta "prokecnutí se"
ale máš pravdu, že na internetu je těch nepovolaných nespočetně víc..
Back to top
View user's profile Send private message  
maxmiliana
kytky 8, konec
kytky 8, konec


Joined: 02 Jan 2007
Posts: 30840

PostPosted: Sat 5.12.2009 19:46    Post subject: Reply with quote

nemáte právo číst tento příspěvek
Back to top
View user's profile Send private message  
Shrew
_______________


Joined: 02 Jan 2007
Posts: 21743

PostPosted: Sat 5.12.2009 22:11    Post subject: Reply with quote

maxmiliana wrote:
ja taky pouzivam olymp a to pro ty prispevky, ktere bych sem nenapsala, prokud by olymp nebyl.


přesně, mám to taky tak.

ale už mi ani to psaní sem nějak nepomáhá...člověk si připadá, že stejně olympuje do prázdna lidem, které to nezajímá a akorát se mi doma vysmějou ..dřív mi to tak nepřišlo, ale po tom půl roce bez internetu se tu cítím nějak cize..:/ to je mi trochu líto...
Back to top
View user's profile Send private message  
Seventh Sister
11


Joined: 09 Sep 2007
Posts: 26508

PostPosted: Sat 5.12.2009 22:31    Post subject: Reply with quote

E.x.i.l.i.a wrote:
(...)tak mě napadá-jak se tohle řeší na jiných fórech, že vás někdo odhalí a není tam žádný Olymp?
Nechodí na jiné fórum? Mr. Green Teda to je třeba můj případ - tady se mi líbí a nemám potřebu hledat něco jiného.

A s těma dotazníkama a olympem - já jsem to třeba dala pod olymp, protože to Leati dala jako první pod olymp, tak jsem to respektovala.
_________________
.
Mike?
Back to top
View user's profile Send private message  
waxeipahdeth
kytky 8, konec
kytky 8, konec


Joined: 02 Jan 2007
Posts: 27125

PostPosted: Sat 5.12.2009 23:21    Post subject: Reply with quote

Ne, já to myslela u jiných lidí na jiných fórech.
A co se týče toho dotazníku tak souhlasím s che, nějak to postrádá smysl podle mě Embarassed
Back to top
View user's profile Send private message  
Lenore
___________________


Joined: 02 Jan 2007
Posts: 30038

PostPosted: Sun 6.12.2009 10:16    Post subject: Reply with quote

Na jiných fórech většinou nebývají témata typu Zpovědnice a Poslední sexuální zážitek. Kdyby si někdo četl moje příspěvku na fóru o výrobě dortů, tak mi to může být naprosto šumák.
Jinak většinou se nějaký osobní zpovědi řeší anonymními příspěvky, ostatně jako i tady. Když tu nebyl olymp, tak tu byl samý guest. A nebo byli lidi míň paranoidní. A pak se čas od času někdo "vymazal" (neboli spamoval moderátory, aby všeho nechali a začali hned mazat všechny jeho příspěvky za poslední 3 roky).
Bez olympu jsme se obešli dost dlouho, che neměl vyměknout a zavádět to, ale teď už to bez všeobecné hysterie zrušit nepůjde.
_________________
queerer than we can suppose
Back to top
View user's profile Send private message  
che
kytky 6, meta: 9850
kytky 6, meta: 9850


Joined: 02 Jan 2007
Posts: 9813

PostPosted: Sun 6.12.2009 16:12    Post subject: Reply with quote

Lenore wrote:
Na jiných fórech většinou nebývají témata typu Zpovědnice a Poslední sexuální zážitek. Kdyby si někdo četl moje příspěvku na fóru o výrobě dortů, tak mi to může být naprosto šumák.

To právě byla moje pointa. Nemám zhola nic proti olympování zpovědnice, ale tady jsou lidi co to dělají i když se baví o pečení dortů.
Back to top
View user's profile Send private message  
Lenore
___________________


Joined: 02 Jan 2007
Posts: 30038

PostPosted: Sun 6.12.2009 16:50    Post subject: Reply with quote

Tož WTZ

Myslim, že všichni chápou, co se tady kritizuje. Nicméně je tady ten problém, že když někdo tady přispívá zároveň do zpovědnice a zároveň píše o pečení dortů, tak když ho někdo pozná podle pečení dortů, může si pak přečíst i tu zpovědnici. Tak proto to asi lidi dělaj, co jsem pochopila.

Jako mně je to jedno, bez olympu se obejdu, ale jako asociál se vcelku objedu i bez nových lidí, takže tady můžu v klidu prudit obě strany Mr. Green
_________________
queerer than we can suppose
Back to top
View user's profile Send private message  
che
kytky 6, meta: 9850
kytky 6, meta: 9850


Joined: 02 Jan 2007
Posts: 9813

PostPosted: Sun 6.12.2009 20:38    Post subject: Reply with quote

Lenore wrote:
Myslim, že všichni chápou, co se tady kritizuje. Nicméně je tady ten problém, že když někdo tady přispívá zároveň do zpovědnice a zároveň píše o pečení dortů, tak když ho někdo pozná podle pečení dortů, může si pak přečíst i tu zpovědnici. Tak proto to asi lidi dělaj, co jsem pochopila.

To asi úplně nechápu, vzhledem k tomu že zpovědnicové věci bývají zaolympované.
Back to top
View user's profile Send private message  
Lenore
___________________


Joined: 02 Jan 2007
Posts: 30038

PostPosted: Mon 7.12.2009 0:04    Post subject: Reply with quote

Ono zase dostat se na olymp, když po tom toužíš, nebude takový problém. Stačí dvěma lidem zalichotit Laughing

Ale tak to jsou teorie, já nevim, proč to ty lidi dělaj, tohle je jediný, co mě napadlo.
_________________
queerer than we can suppose
Back to top
View user's profile Send private message  
Tornado_Lou
kytky 6, meta: 8250
kytky 6, meta: 8250


Joined: 12 Jan 2007
Posts: 7870

PostPosted: Wed 9.12.2009 10:05    Post subject: Reply with quote

Ja myslim, ze Lenorka to vystihla bajecne. Prijde sem nekdo novy, napise nejaky supr pseudointelektualni prispevek a uz ma sve obdivovatele. A buch je Bůh.

A s tim pecenim dortu taky souhlasim. Staci drobnost, kterou si nekdo da do souvislosti a sbohem anonymito.

Jinak ja tak nejak olympuju automaticky. Ted sem si to teda hlidala v superstar (sem si rekla, ze zase tak paranoidni byt nemuzu)...a to sem jeste nevedele o teto debate.)
Nu polepsim se. A jestli budou nejake penalizace, necht zdejsi boss bere v potaz muj dlouholety prinos boardu Mr. Green Laughing

btw. taky mi nevadi, ze sem nechodi noví lide...jsem tady spokojena i tak a dokonce se mi libi, ze se tak nejak vsichni "zname".

ps - muzu dat tohle pod Olymp??? Dementnik
Back to top
View user's profile Send private message  
gigli
kytky 7, meta: 14150
kytky 7, meta: 14150


Joined: 03 Jan 2007
Posts: 14099

PostPosted: Wed 9.12.2009 10:16    Post subject: Reply with quote

Tornado_Lou wrote:
Ja myslim, ze Lenorka to vystihla bajecne. Prijde sem nekdo novy, napise nejaky supr pseudointelektualni prispevek a uz ma sve obdivovatele. A buch je Bůh.


nene, s pseudointelektuálníma kecama tu moc nepochodíš. účinnější je se aktivně zapojovat do slovního fotbalu a podobnejch kravin.
Back to top
View user's profile Send private message  
Display posts from previous:   
Post new topic   Reply to topic    sfera.pravy.net Forum Index -> Meta-šuplík All times are GMT + 1 Hour
Goto page Previous  1, 2, 3 ... 6, 7, 8 ... 51, 52, 53  Next
Page 7 of 53

 
Jump to:  
You can post new topics in this forum
You can reply to topics in this forum
You cannot edit your posts in this forum
You cannot delete your posts in this forum
You cannot vote in polls in this forum


Powered by phpBB © 2001, 2005 phpBB Group
additional terms