sfera.pravy.net Forum Index
sfera.pravy.net
Krásné narozeniny, Pecičko! :)
Kam investovat, jak zhodnotit peníze?
Goto page Previous  1, 2, 3 ... 6, 7, 8 ... 16, 17, 18  Next
 
Post new topic   Reply to topic    sfera.pravy.net Forum Index -> Řečičky, názory, etc.
View previous topic :: View next topic  
Author Message
Fantagiro
kytky 3, meta: 1950
kytky 3, meta: 1950


Joined: 21 Jan 2007
Posts: 1833
Location: Slovensko

PostPosted: Sat 7.5.2011 17:31    Post subject: Reply with quote

urcite nie krach len skor nastup na trh bolo fiasko
_________________
Asi to tak funguje aj pri rozchodoch. Že aj keď bolia a keď vlastne vôbec nič nie je doriešené, stačí, aby padlo slovné spojenie definitívny rozchod a z kruhového objazdu sa zrazu objaví cesta, po ktorej sa dá výjsť. Je jedno či štvornožky, alebo vzpriamene po dvoch. Je jedno, že ju človek chvíľu ignoruje a stále sa vozí dookola. Je tam. Tá cesta. Človek sa môže nastaviť na nové zajtrajšky, stopne blúdenie emócií v krvnom obehu, celé je to iné. Lepšie.
Back to top
View user's profile Send private message  
Efendy
kytky 3, meta: 1050
kytky 3, meta: 1050


Joined: 24 Jan 2007
Posts: 1004
Location: naplavenina v Praze

PostPosted: Fri 13.5.2011 14:03    Post subject: Reply with quote

část příspěvků tady kvůli menší aktivitě nevidím, já třeba mám červené konto a dnes tam je 1,7%(musí tam být ale zůst přes 50 tis.) a jeden z nejvyšších úroků bez rizika mají už velmi dlouhou dobu a můžu ty peníze ze dne na den a bez sankcí vybrat a žádný poplatky tam nemám.

Jinak v době, kdy jsem zakládal tohle téma jsem se zmiňoval o zlatě, od r. 2008 s ním obchoduji, resp. stručně řečeno jsem ho nakoupil a stále ho držím (tzv. full kontrakt). Jsem v plusu, peníze pomalu vybírám a nechávám na něm už jenom zisk.
Zde vývoj zlata:
http://www.kurzy.cz/komodity/nr_index.asp?A=5&idk=87&od=29.9.2003&curr=USD
_________________
www.andelslev.cz
Back to top
View user's profile Send private message  
Shrew
_______________


Joined: 02 Jan 2007
Posts: 21743

PostPosted: Sat 14.5.2011 16:50    Post subject: Reply with quote

efendy, zlato je super investice. kdybych tomu lepe rozumela, taky bych do toho casem sla..
_________________
Lidé si brání ve štěstí, protože stále vidí minulost lepší, než byla, přítomnost horší, než je, a budoucnost jinou, než bude.
Back to top
View user's profile Send private message  
broocinka1
kytky 1, meta: 225
kytky 1, meta: 225


Joined: 31 Mar 2009
Posts: 206

PostPosted: Wed 1.6.2011 10:43    Post subject: Reply with quote

Příští rok bych mohla získat prodejem pozemku nějaké peníze - řádově statisíce kč.
Otázka - vyplatí se splatit část hypotéky a snížit si tím dluh nebo investovat ( třeba dluhopisy) , a za část koupit auto ( naše staré odchází Sad ) a počkat až budu moci splatit z hypotéky třeba polovinu?
Ted bych mohla splatit cca třetinu hypotéky.
Co myslíte? Ptám se předem, neb musíme naplánovat ještě nějaké výdaje na příští rok a nerada bych pak byla překvapená...
Jen názor zkušenějších.
Back to top
View user's profile Send private message  
Efendy
kytky 3, meta: 1050
kytky 3, meta: 1050


Joined: 24 Jan 2007
Posts: 1004
Location: naplavenina v Praze

PostPosted: Thu 2.6.2011 17:55    Post subject: Reply with quote

broocinko

tak záleží jak máš postavenou hypotéku, hypotéku máš fixovanou třeba tak, že ji můžeš splatit bez sankcí po 5 letech, také u ní můžeš mít úrok 7% nebo taky 4%. Jinak bych byl spíše pro to zbavit se dluhů, tedy hypotéky. Ale pokud byste si koupili auto na leasing, či na úvěr, tak zas záleží za jakých podmínek, např. s jakým úrokem. Třeba teď dávají často místo leasingu, úvěr s rpsn můžeš mít třeba 10%, ono to vyjde nákladově podobně jako leasing, ale pak by to znamenalo zůstat u nesplacené hypotéky a koupit si auto z těch peněz.
Ale jinak jednoduše řečeno, samozřejmě lepší si vždycky na všechno naspořit, s jakýmkoliv úvěrem tě všechno vyjde dráž, do ničeho ani do dluhopisů, pokud tomu sama nerozumíš, bych do zaplacení dluhů neinvestoval. Např. zhodnocení zlata bylo za poslední rok dozadu 35%, ale nikdo neví jak to bude za rok touhle dobou a tak je to se vším. Když nakoupíš řecké, irské dluhopisy, třeba i maďarské dluhopisy, bude to špatné (když stát vyhlásí bankrot) a nebo taky na tom můžeš hodně vydělat. Třeba takových českých dluhopisů bych se nebál, s ohledem na to, že patříme k nejméně zadluženým státům na světě, ale zase je z nich proto nízký úrok (3%), nižší než tvá hypotéka.
_________________
www.andelslev.cz
Back to top
View user's profile Send private message  
broocinka1
kytky 1, meta: 225
kytky 1, meta: 225


Joined: 31 Mar 2009
Posts: 206

PostPosted: Thu 2.6.2011 18:00    Post subject: Reply with quote

efendy:
Děkuji.Hypotéku máme na 4,5 % úrok a fixace vyprší za 2 roky. Takže je otázka kam s těmi penězi po dobu než vyprší fixace hypotéky.

Na auto máme něco našetřeno, ale polovinu bychom museli brát na leasing nebo na úvěr.

Přemýšlím o tom dost, a dost mi zhoršuje situaci, že nevím kolik peněz nakonec dostanu ( stát povede na mém políčku obchovat jednoho města a na zybtku, co nebude silnice, tak bude stavět nějaký val ) Ted má pozemek hodnotu 100 000 kč, budou dělat odhad, vyjímat z půd. fondu... těžko odhadovat kolik peněz nakonec budu mít :/
Nicméně děkuji. Ty naše dluhopisy mne padaly jako první.
Back to top
View user's profile Send private message  
evianek
kytky 7, meta: 11650
kytky 7, meta: 11650


Joined: 03 Jan 2007
Posts: 11252

PostPosted: Sun 12.6.2011 9:12    Post subject: Reply with quote

Na primě dávají nově seriál Horký prachy....popularizační pořad o investicích Smile

v neděli v 9:50
Back to top
View user's profile Send private message  
Ritchma
kytky 4, meta: 2150
kytky 4, meta: 2150


Joined: 21 Jan 2007
Posts: 2042

PostPosted: Sun 12.6.2011 10:29    Post subject: Reply with quote

Je to trošku mimo místu, ale hrozně mě překvapilo, že tady v austrálii je na spořících účtech běžně 6% pokud je tam alespoň nějaká určitá částka. Nepamatuju si kolik, ale nebylo to vůbec nic velkýho, cca 100tis czk.
Back to top
View user's profile Send private message  
Efendy
kytky 3, meta: 1050
kytky 3, meta: 1050


Joined: 24 Jan 2007
Posts: 1004
Location: naplavenina v Praze

PostPosted: Mon 20.6.2011 18:45    Post subject: Reply with quote

Ritchmo - mohlo by to být vyšší inflací, ale taky to může být způsobené, že u nás lidé moc nepřecházejí k jiným bankám a banky nemají potřebu si nějak výrazněji konkurovat.
_________________
www.andelslev.cz
Back to top
View user's profile Send private message  
terinas
kytky 8, konec
kytky 8, konec


Joined: 05 Jan 2007
Posts: 26611

PostPosted: Fri 26.8.2011 9:33    Post subject: Reply with quote

Nemáte někdo založenej ten 3,5 % spořící účet u Zuno(a)? Smile
Back to top
View user's profile Send private message  
greenwood
seja feliz, menina


Joined: 03 Jan 2007
Posts: 28470

PostPosted: Fri 26.8.2011 9:52    Post subject: Reply with quote

teri, zrovna jsem si zakladala ucet u zuno, kde je soucasti ten sporici ucet, ale mam to teprve par dni, tak nemuzu moc soudit Smile nicmene je to docela fajn, rychle vyrizeno, kuryr ti to doveze, vsechno funguje....

jinak ten 3,5% funguje na vkladu ne klasickym sporeni, takze tam mas ty penize vazany na 6 mesicu, kazdopadne to plati snad pri zalozeni uctu do 30. zari, pak to snizi...
_________________
"Valeu a pena? Tudo vale a pena se a alma não é pequena" ~ Fernando Pessoa, Mensagem, Mar Português

“It’s dark because you are trying too hard.
Lightly child, lightly. Learn to do everything lightly.
Yes, feel lightly even though you’re feeling deeply.
Just lightly let things happen and lightly cope with them."
Back to top
View user's profile Send private message  
terinas
kytky 8, konec
kytky 8, konec


Joined: 05 Jan 2007
Posts: 26611

PostPosted: Fri 26.8.2011 11:59    Post subject: Reply with quote

Jj, ja to popletla, ten pulrocni vklad jsem myslela Very Happy Mám ted sporici ucet u GE a urok porad klesa, ted je to 1,4 % Confused tak tohle je o hodne vyhodnejsi Very Happy
Mám o ty peníze trochu strach, ale zas když je to pod Reiffkou, tak by snad neměly být nějaký problémy, ze? Smile
Greenko, prosim te, a ten kuryr zavola nejak predem, ja se s nim domluvim kdy ma prijet nebo prijedou bez domluvy, takze musis byt doma celej den? A jen mi da podepsat smlouvu a vic s nim neresim? Smile
Back to top
View user's profile Send private message  
greenwood
seja feliz, menina


Joined: 03 Jan 2007
Posts: 28470

PostPosted: Fri 26.8.2011 12:45    Post subject: Reply with quote

jojo, zavolaji ti predem...normalne mi nejdriv prisla smska s tim, ze behem nasledujicich dvou dnu se mi ozve kuryr (rano mezi 8-11) a domluvime se na predani smlouvy...pak mi zavolal, domluvili jsme se, on mel casovy rozmezi cca 1,5 hodiny, ale snazil se na tu hodinu, co jsem mu rikala, ze by bylo nejlepsi (a fakt skoro presne prijel)...a da ti podepsat smlouvu, zkontroluje si tvoji obcanku, jestli sedi udaje a to je vse Smile
_________________
"Valeu a pena? Tudo vale a pena se a alma não é pequena" ~ Fernando Pessoa, Mensagem, Mar Português

“It’s dark because you are trying too hard.
Lightly child, lightly. Learn to do everything lightly.
Yes, feel lightly even though you’re feeling deeply.
Just lightly let things happen and lightly cope with them."
Back to top
View user's profile Send private message  
terinas
kytky 8, konec
kytky 8, konec


Joined: 05 Jan 2007
Posts: 26611

PostPosted: Fri 26.8.2011 13:04    Post subject: Reply with quote

Diky moc, tak to je super Very Happy
Back to top
View user's profile Send private message  
violetka
kytky 6, meta: 7450
kytky 6, meta: 7450


Joined: 03 Jan 2007
Posts: 7111
Location: v mlze

PostPosted: Fri 26.8.2011 13:17    Post subject: Reply with quote

A jak ten spořící účet funguje? Embarassed
Back to top
View user's profile Send private message  
Display posts from previous:   
Post new topic   Reply to topic    sfera.pravy.net Forum Index -> Řečičky, názory, etc. All times are GMT + 1 Hour
Goto page Previous  1, 2, 3 ... 6, 7, 8 ... 16, 17, 18  Next
Page 7 of 18

 
Jump to:  
You can post new topics in this forum
You can reply to topics in this forum
You cannot edit your posts in this forum
You cannot delete your posts in this forum
You cannot vote in polls in this forum


Powered by phpBB © 2001, 2005 phpBB Group
additional terms