sfera.pravy.net Forum Index
sfera.pravy.net
Krásné narozeniny, Pecičko! :)
Hungry Planet
Goto page Previous  1, 2, 3, 4, 5, 6, 7, 8, 9  Next
 
Post new topic   Reply to topic    sfera.pravy.net Forum Index -> Řečičky, názory, etc.
View previous topic :: View next topic  
Author Message
Suny
..........................


Joined: 03 Jan 2007
Posts: 12995

PostPosted: Wed 15.8.2007 15:04    Post subject: Reply with quote

TahiaCarioca wrote:
(Mila Suny, nenech se rusit, dospivej a nez budes na nekoho reagovat, preslapni. Nebo aspon cti

k čemu se prosím vztahuje tento tvůj duchaplný názor? Smile
_________________

If you want to make God laugh, tell him about your plans.

-Woody Allen-
Back to top
View user's profile Send private message  
TahiaCarioca
kytky 1, meta: 75
kytky 1, meta: 75


Joined: 24 Mar 2007
Posts: 63

PostPosted: Wed 15.8.2007 15:14    Post subject: Reply with quote

Suny wrote:
TahiaCarioca wrote:
(Mila Suny, nenech se rusit, dospivej a nez budes na nekoho reagovat, preslapni. Nebo aspon cti

k čemu se prosím vztahuje tento tvůj duchaplný názor? Smile

PM a omluva (to neni nazor)
Back to top
View user's profile Send private message  
Lothórien
kytky 7, meta: 12150
kytky 7, meta: 12150


Joined: 03 Jan 2007
Posts: 12074

PostPosted: Wed 15.8.2007 15:20    Post subject: Reply with quote

ed


Last edited by Lothórien on Sun 8.6.2008 13:31; edited 1 time in total
Back to top
View user's profile Send private message  
Lucrezia
kytky 5, meta: 7050
kytky 5, meta: 7050


Joined: 03 Jan 2007
Posts: 6667

PostPosted: Wed 15.8.2007 15:59    Post subject: Reply with quote

presne, a podle me lepsi i to malo nez nic. Je mi jasne, ze kdyz nevyhodim padesat papiru do kose ale do prislusneho kontejneru, moc toho nezmuzu, ale jde o princip, vyjadreni nazoru....

to same s adopci a vlastne s cimkoli.

Nedelejme nic, nepremyslejme, po nas potopa... Rolling Eyes
Back to top
View user's profile Send private message  
Askari
Geronimo


Joined: 03 Jan 2007
Posts: 5862

PostPosted: Wed 15.8.2007 16:28    Post subject: Reply with quote

Presne, a lepsi nez proklamace aspon maly skutky.

Hele, vsimli jste si, jak jsou vlastne lidi z aorty pro praktickej zivot ekologicky uvedomeli? Prijde mi to strasne fajn, takovych lidi tady vyjadrujicich podobny zivotni postoj. Wink
Back to top
View user's profile Send private message  
la fraise
.


Joined: 03 Jan 2007
Posts: 26039
Location: back in town

PostPosted: Wed 15.8.2007 16:38    Post subject: Reply with quote

Odpad tridim, zhasinam, vodou neplytvam, jidlo nevyhazuju. Az budu vydelavat sama, chtela bych adoptovat nejake deti na dalku, to urcite, tenhle projekt ma podle me smysl.

Je fajn, ze "bezni lidi" tridi odpad, ale docela me zarazilo, ze hodne firem vcetne tatove to nedela, ale pracuju na tom, aby zacala. Laughing

To jak je v Africe, jsem si celkem uvedomila na zaklade te fotky i popisu "tradicniho stolovani", nebo jak to nazvat. Ale stotoznuju se s nazorem, ze se snazim delat aspon to maximum pro me mozne, ale zaroven ziju tady a ted a nemuzu myslet na africke deti, ktere nemaji co jist u kazdeho jidla a litovat jich...
_________________
We're happy free confused and lonely in the best way. It's miserable and magical, oh, yeah.
Back to top
View user's profile Send private message  
terrynka
kytky 7, meta: 13150
kytky 7, meta: 13150


Joined: 03 Jan 2007
Posts: 13139

PostPosted: Wed 15.8.2007 16:50    Post subject: Reply with quote

Taky tridim odpad (mame kontise hned asi 50m na ulici), zhasinam vsude (i kdyz se tmy bojim), ale musim uznat, ze jidlo vyhazuju docela casto Embarassed Jsem hrozna, nakoupim si toho vic a pak to leti Embarassed Ale uz jsem se zarekla, ze to bude jinak, nakupovat budu v malym.
Prispivam na ruzne organizace, charity a sbirky.
Situaci v Africe a jinde si uvedomuju moc dobre, ale souhlasim s poslednim odstaveckem La Fraise...
Back to top
View user's profile Send private message  
Kyo
kytky 5, meta: 7050
kytky 5, meta: 7050


Joined: 25 May 2007
Posts: 6874

PostPosted: Wed 15.8.2007 16:58    Post subject: Reply with quote

A me by docela zajmalo co vedi o Greenpeace ti, kteri se tu snazi pusobit ze o nem asi vedi vice nez jini Smile

Me se zda , a uz to trva dlouhou dobu, ze z ekologistu se stava uplne regulerni sekta. A to co predvadej po svete v podstate uz koketuje s terorismem.

Vetsina tech lidi - treba z Greenpeace - nevi o problemu ekologie fundovane zhola nic. Jen radi poslouchaji jejich "vudce" a jejich vyplozeny radoby inteligentni nazory na cokoli co jen souvisi s prirodou. Vazne nechci videt co by se stalo s lidstvem, mit moc v rukou tihle lidi.

A libi se mi tohle

Lothórien wrote:
Kazdy dela, co muze...kez by slo napravit jednim vrzem vsechno zlo na svete...takhle nam zbyva akorat zit podle sveho vedomi a svedomi.
Nemyslim, ze by cokoli z toho bylo malo ikdyz taky zalezi na uhlu pohledu. Prece jen asi nekoupim jidlo, vanocni darky a vzdelani cely Indii, no.


s tim souhlasim.
_________________
Doba kráčí vpřed a svět se předhání. Už i blbci mají vyšší vzdělání.
Back to top
View user's profile Send private message  
terrynka
kytky 7, meta: 13150
kytky 7, meta: 13150


Joined: 03 Jan 2007
Posts: 13139

PostPosted: Wed 15.8.2007 17:02    Post subject: Reply with quote

Kyo wrote:
A libi se mi tohle

Lothórien wrote:
Kazdy dela, co muze...kez by slo napravit jednim vrzem vsechno zlo na svete...takhle nam zbyva akorat zit podle sveho vedomi a svedomi.
Nemyslim, ze by cokoli z toho bylo malo ikdyz taky zalezi na uhlu pohledu. Prece jen asi nekoupim jidlo, vanocni darky a vzdelani cely Indii, no.


s tim souhlasim.

Jo, to se mi libi taky a souhlasim s tim.
Back to top
View user's profile Send private message  
pecička
*Discipline, Drive, Determination*


Joined: 21 Jan 2007
Posts: 43231

PostPosted: Wed 15.8.2007 17:14    Post subject: Reply with quote

edit
Back to top
View user's profile Send private message  
Terez1990
kytky 6, meta: 8650
kytky 6, meta: 8650


Joined: 03 Jan 2007
Posts: 8458

PostPosted: Wed 15.8.2007 19:52    Post subject: Reply with quote

zatím jsem tuhle diskuzi nečetla ..

ale .. viděla jsem o tomhle článek v MF Dnes .. přijde mi to hrozně smutný ..jak někteří lidi mají všeho dostatek nebo až přebytek, zatímco někteří mají jen úplně minimum .. nejhorší na tom je, že se teď se vším hrozně plýtvá, rozhazuje se, nevážíme si toho, co máme, stále chceme víc a víc .. a na druhé straně lidi, co mají co dělat, aby vůbec přežili ..

adoptovali jsme holčičku .. pro to, aby mohla studovat, jíst a prostě "slušně" žít stačí, abysme ročně poslali kolem 5 tisíc korun ... chápete to? 5 000, které má u nás někdo na 2týdny/měsíc té malé holčičce stačí na to, aby celý rok studovala, mohla se umýt, najíst a měla kde spát ..

já osobně se teď až trošku stydím, protože i když nijak zvlášť peníze nerozhazuju, moc nepřemýšlím nad tím, jestli si koupím jogurt za 5 nebo za 10 korun nebo třeba rohlík místo 2 korun za 6 ..
_________________
it is what it is
Back to top
View user's profile Send private message Visit poster's website  
Rokkan
kytky 7, meta: 11650
kytky 7, meta: 11650


Joined: 03 Jan 2007
Posts: 11530

PostPosted: Wed 15.8.2007 20:05    Post subject: Reply with quote

V tomhle mám jakž takž čisté svědomí. Odpad třídím, vodou šetřím, jídlo nevyhazujeme - nám nic nezbyde, já totiž všechno sním dřív než se stačí zkazit Laughing , prakticky všude chodím pěšky (hrozně mě to baví), zbytečně nenakupuju a nepodporuju tím dopravu a spotřebu nepotřebných věcí (ptž m ěto nebaví) a mám adoptovaného Inda. Můj největší prohřešek je asi ten sport, kterým vraždím černoušky, jak povídal Huxley. Laughing
Back to top
View user's profile Send private message  
Dellores
kytky 6, meta: 8250
kytky 6, meta: 8250


Joined: 21 Mar 2007
Posts: 8193

PostPosted: Wed 15.8.2007 20:21    Post subject: Reply with quote

Tak já odpad netřídím, né že bych nechtěla, ale u nás ty popelnice opravdu nejsou. Když jsme někde kde jsou, tak samozřejmě např. láhev od pití hodím do příslušné popelnice. Sprchovat se dokážu hodně dlouho to je fakt, ale co se týče jídla, tak se snažíme moc nevyhazovat. Pokaždé když můžu tak dám peníze na děti atd. Jak se např. na ulici prodávají ty náramky a pravidelně si kupuju jeden časopis to jde taky na děti. Když lidi vybízejí v televizi aby poslali sms na něco, vždycky aspoň tři pošlu.

Jednou to bylo o těch dětech taky v Na vlastní oči. Bylo to moc smutné. Ale potěšila mě jedna věc, oni totiž o jedné holčičce vysílali už minulý rok a taky lidi vybízeli ať posílají smsky, tenkrát jsem taky posílala. No a tento rok ukázali, jak lidé té holčičce a dokonce celé vesnici pomohli. To mě fakt zahřálo u srdce.

Jinak bych taky ráda adoptovala nějaké dítě, ale nevím jak. Nemohli byste mi prosím poradit, vy co už adoptované máte?
Back to top
View user's profile Send private message  
Rokkan
kytky 7, meta: 11650
kytky 7, meta: 11650


Joined: 03 Jan 2007
Posts: 11530

PostPosted: Wed 15.8.2007 20:25    Post subject: Reply with quote

Stačí použít vyhledávač. Namátkou:
http://www.charita-adopce.cz/index.php?id=0002012

My to máme odsud:
http://www.hk.caritas.cz/adopce/

Všechno je tam napsáno a je to snadné jako facka. Smile Prostě jen vybereš dítě a zaplatíš, můžeš si to i odečíst z daní!
Back to top
View user's profile Send private message  
Dellores
kytky 6, meta: 8250
kytky 6, meta: 8250


Joined: 21 Mar 2007
Posts: 8193

PostPosted: Wed 15.8.2007 20:28    Post subject: Reply with quote

Rokkan - děkuju moc Very Happy
Back to top
View user's profile Send private message  
Display posts from previous:   
Post new topic   Reply to topic    sfera.pravy.net Forum Index -> Řečičky, názory, etc. All times are GMT + 1 Hour
Goto page Previous  1, 2, 3, 4, 5, 6, 7, 8, 9  Next
Page 7 of 9

 
Jump to:  
You can post new topics in this forum
You can reply to topics in this forum
You cannot edit your posts in this forum
You cannot delete your posts in this forum
You cannot vote in polls in this forum


Powered by phpBB © 2001, 2005 phpBB Group
additional terms