sfera.pravy.net Forum Index
sfera.pravy.net
Krásné narozeniny, Pecičko! :)
Kouření
Goto page Previous  1, 2, 3 ... 5, 6, 7 ... 48, 49, 50  Next
 
Post new topic   Reply to topic    sfera.pravy.net Forum Index -> Zdraví
View previous topic :: View next topic  
Author Message
Chocolate
Jedem das Seine und mir das Beste:-)


Joined: 08 Jan 2007
Posts: 8069

PostPosted: Fri 12.1.2007 16:33    Post subject: Reply with quote

Cantarella wrote:
Předpokládám, že můj postoj ke kouření si většina asi pamatuje ještě z boardu, takže další reklamu tady dělat nebudu Mr. Green


To bych ti radila, ptz po jednom tvym prispevku jsem si musela jit kdysi zapalit, byt uz od zari 05 nekourim Vzteklik
Laughing
Back to top
View user's profile Send private message  
Mo Cuishle
kytky 8, meta: 17650
kytky 8, meta: 17650


Joined: 03 Jan 2007
Posts: 17148

PostPosted: Fri 12.1.2007 16:53    Post subject: Reply with quote

edit
_________________
Bye
Back to top
View user's profile Send private message  
Příšera
kytky 3, meta: 1050
kytky 3, meta: 1050


Joined: 03 Jan 2007
Posts: 979

PostPosted: Fri 12.1.2007 17:08    Post subject: ed Reply with quote

odmazano --che
_________________
Kolik roků zabere bolest...
Back to top
View user's profile Send private message  
Skunkless
kytky 4, meta: 2550
kytky 4, meta: 2550


Joined: 03 Jan 2007
Posts: 2505
Location: Srdce Evropy

PostPosted: Sun 14.1.2007 15:52    Post subject: Reply with quote

Kouřím cca taky těch 8 let, ze začátku málo, později jsem udělala normál z krabičky denně...asi tři roky mám chutě přestat, zřejmě zatím ne dost velké, nekouřila jsem 8 měsíců a pak do toho pomalu zklouzla znova..poslední rok jsem přes den prakticky nekouřila, chutnalo mi to k pivu nebo jinému alkoholu a jinak ne. Ale pomalu jsem se zas trochu rozkouřila..nicméně už nehrozí absťák typu "musím si zapálit, já si prostě MUSÍM ZAPÁLIT" .

Kouřit nechci hlavně proto, že se mi nelíbí, jak si zasírám organismus který by měl vyživovat moje budoucí miminko..neplánuju děti hned, ale jednak se mě na to nebudou ptát a druhak se mi zdá, že přestat kouřit až těsně nebo třeba i rok před početím dítěte je málo. Někde jsem četla, že organizmu trvá sedm let než se zregeneruje a víceméně zas funguje jako tělo nekuřáka. Ať už je to jakkoli, ráda bych se od kouření oprostila, abych tomu malému človíčku, který jednou doufám vyroste v mém lůně, nezasvinila maličkaté tělíčko jedy.
_________________
Život je fascinující..

Back to top
View user's profile Send private message  
Rose Madder
kytky 4, meta: 2950
kytky 4, meta: 2950


Joined: 03 Jan 2007
Posts: 2773

PostPosted: Sun 14.1.2007 16:01    Post subject: Reply with quote

Nekourim. Nedokazu si predstavit, ze bych zbytecne utracela tolik penez a nicila si timto zpusobem zdravi.
_________________
Jakmile začne člověk přemýšlet, přestává žít...
Back to top
View user's profile Send private message  
Eva
kytky 2, meta: 700
kytky 2, meta: 700


Joined: 18 Jan 2007
Posts: 670

PostPosted: Thu 18.1.2007 9:16    Post subject: Reply with quote

Rose Madder wrote:
Nekourim. Nedokazu si predstavit, ze bych zbytecne utracela tolik penez a nicila si timto zpusobem zdravi.


No asi tak - nápodobně. Já si zapálím jen hooodně výjimečně, a když už tak spíš doutník Wink A to tak stejně jednou za uherskej rok.
Back to top
View user's profile Send private message  
Suny
..........................


Joined: 03 Jan 2007
Posts: 12995

PostPosted: Thu 18.1.2007 10:43    Post subject: Reply with quote

můžu se zeptat, co z toho kouření máte? tohle fakt nepochopím. A navíc většina lidí mi řekne, že začne v době, kdy na tom není psychicky dobře (= to vám cigareta pomůže? že si ještě odděláváte zdraví?) A nebo prý když nevědí, co s rukama ... fakt tohle asi nepochopím, i když bych ráda.

Já kuřáky neodsuzuju, je mi to jedno, ale nepochopím, jak si někdo dobrovolně ničí zdraví. Já klidně jdu do zahulený hospody, a je mi to jedno, ale duruhý den mám rudý oči a kašel jen z toho, že to celou dobu vdechuju Evil or Very Mad

Třeba náš soused (docela mladej kluk) kouří snad nonstop ... kdykoliv vykouknu z okna, on stojí v ulici a hulí (v 6 ráno, v 8 ráno, ....) a když jsem ho viděla zblízka, zhrozila jsem se - naprosto nechutně žlutý zuby, zničená pleť .... nehledě na to že z těch lidí strašně táhne, kdysi jsem chodila s jedním docela silným kuřákem a když se ke mně naklonil, byl to fakt zážitek Rolling Eyes naštěstí se jednoho dne opil do němoty a 3měsíce pak byl vážně nemocnej a od tý doby se toho ani nedotkl.
_________________

If you want to make God laugh, tell him about your plans.

-Woody Allen-
Back to top
View user's profile Send private message  
Zorka
kytky 4, meta: 2550
kytky 4, meta: 2550


Joined: 04 Jan 2007
Posts: 2416

PostPosted: Thu 18.1.2007 10:45    Post subject: Reply with quote

edit
Back to top
View user's profile Send private message  
user_33
kytky 5, meta: 4350
kytky 5, meta: 4350


Joined: 03 Jan 2007
Posts: 4347

PostPosted: Thu 18.1.2007 10:51    Post subject: Reply with quote

Ja kourim spis obden, kdyz jsem doma, tak ne (tzn., kdyz nejsou cigarety Laughing ).. ale kdyz jsem nekde vecer, vykourim treba i dve krabicky. a vzdat se toho nehodlam, i kdyz driv jsem si taky jako zaprisahly nekurak rikala toto:
Quote:
Nekourim. Nedokazu si predstavit, ze bych zbytecne utracela tolik penez a nicila si timto zpusobem zdravi.
Back to top
View user's profile Send private message  
Nereide
kytky 2, meta: 500
kytky 2, meta: 500


Joined: 16 Jan 2007
Posts: 463
Location: ve světě fantazie

PostPosted: Thu 18.1.2007 11:12    Post subject: Reply with quote

[quote="Suny"]můžu se zeptat, co z toho kouření máte? tohle fakt nepochopím.[quote]

Víš, nekuřákovi, je děsně težký vysvětlit, proř kuřáci vůbec kouří...jde o zvyk, chuť a tak trochu i tu závislost...

Já osobně si dám sem tak jednu, většinou když sedím někdě na pivku atd...ale je pravda, že bych nemohla sedět třeba celej večer v zahulený putice, kde přes dým není vidět...
Ale většinou se vyskutuju mezi lidma, kteří vůbec nekouří, takže takový rostředí vůbec nevyhledáváme...
Co mě ale štve, je kámoška, která vykouří tak krabku za tejden, ale kouří jenom přede mnou a když jsme někde s ostatníma, tak dělá, jak jí kouř děsně vadí...
_________________
Tak ty chceš umřít? A co já, lásko, a co já? Mám trčet na tomhle světě, který bez tebe je zpustlejší než chlív?


Last edited by Nereide on Thu 18.1.2007 12:53; edited 1 time in total
Back to top
View user's profile Send private message  
Suny
..........................


Joined: 03 Jan 2007
Posts: 12995

PostPosted: Thu 18.1.2007 12:25    Post subject: Reply with quote

teď je nějaká novější reklama V TV, že kouření ročně zabije 19 000 ( Shocked ) Evropanů, kteří nekouří
_________________

If you want to make God laugh, tell him about your plans.

-Woody Allen-
Back to top
View user's profile Send private message  
Leňula
Feet planted firmly in the sky


Joined: 03 Jan 2007
Posts: 18490

PostPosted: Thu 18.1.2007 12:27    Post subject: Reply with quote

kourila jsem od patnacti do osmnacti... docela dost (cca 15-20 denne). pak jsem prestala a v soucasne dobe funguju tak, ze si s kamaradkou potahnu, kdyz kouri pred skolou... tzn. moje soucasna "spotreba" je dohromady tak jedna az dve cigarety tydne... Embarassed stydim se, ze jsem to nevydrzela... a asi bych to ani nepriznala priteli... prestavali jsme spolu... Embarassed
_________________
I will kill you so hard you will die to death!

“We don’t need a list of rights and wrongs, tables of dos and don’ts: we need books, time, and silence. Thou shalt not is soon forgotten, but Once upon a time lasts forever.”
Back to top
View user's profile Send private message Visit poster's website  
Mo Cuishle
kytky 8, meta: 17650
kytky 8, meta: 17650


Joined: 03 Jan 2007
Posts: 17148

PostPosted: Thu 18.1.2007 13:08    Post subject: Reply with quote

edit
_________________
Bye
Back to top
View user's profile Send private message  
Nocturmas
_____________


Joined: 03 Jan 2007
Posts: 6700

PostPosted: Thu 18.1.2007 15:23    Post subject: Reply with quote

Mo tak to jsi na tom ještě dobře ! Twisted Evil Ja taky nekouřil a navic jsem byl referend proti kouřeni... takže jsem byl pro spolužaky jenom "Trapny" Laughing (Na šprta jsem to nikdy nedotahl, na to jsem nebyl dost bystry... Crying or Very sad )
_________________
Píše do sněhu, bez použití rukou.
Back to top
View user's profile Send private message  
indulona
kytky 6, meta: 7450
kytky 6, meta: 7450


Joined: 03 Jan 2007
Posts: 7319
Location: Malé velké město

PostPosted: Thu 18.1.2007 15:25    Post subject: Reply with quote

Mo Cuishle wrote:
Já jsem nekouřila nikdy, ale na ZŠ jsem si taky kvůli tomu, že jsem nekouřila ani nepila pěkně vytrpěla a byla jsem pro všechny "Trapná šprtka".


Přesně takhle jsem to měla i já. A na střední to nikdo neřeší, ale na základce to bylo peklo. K tomu jsem se ještě nemalovala, takže jsem byla nejvíc out, jak to jen šlo.
Back to top
View user's profile Send private message  
Display posts from previous:   
Post new topic   Reply to topic    sfera.pravy.net Forum Index -> Zdraví All times are GMT + 1 Hour
Goto page Previous  1, 2, 3 ... 5, 6, 7 ... 48, 49, 50  Next
Page 6 of 50

 
Jump to:  
You can post new topics in this forum
You can reply to topics in this forum
You cannot edit your posts in this forum
You cannot delete your posts in this forum
You cannot vote in polls in this forum


Powered by phpBB © 2001, 2005 phpBB Group
additional terms