sfera.pravy.net Forum Index
sfera.pravy.net
Krásné narozeniny, Pecičko! :)
Literární úryvkový kvíz
Goto page Previous  1, 2, 3 ... 47, 48, 49 ... 51, 52, 53  Next
 
Post new topic   Reply to topic    sfera.pravy.net Forum Index -> Hry
View previous topic :: View next topic  
Author Message
gigli
kytky 7, meta: 14150
kytky 7, meta: 14150


Joined: 03 Jan 2007
Posts: 14099

PostPosted: Mon 7.12.2009 10:28    Post subject: Reply with quote

jj, jsem věděla, že to bude lehký.
Back to top
View user's profile Send private message  
Nera
v zahradě oka hurikánu, přes oceán věků


Joined: 16 Oct 2007
Posts: 2342

PostPosted: Mon 7.12.2009 10:32    Post subject: Reply with quote

"Nechal mě s knihou sedět, potom ji držet ve stoje a dívat se přitom na něho. Pak mi knihu vzal, podal mi bílý džbán s cínovým víčkem a chtěl, abych předstírala, že nalévám sklenku vína. Požádal mě, abych stála a jen tak se dívala z okna. Po celou dobu se zdál rozpačitý, jako by mu někdo byl vyprávěl příběh a on si nemůže vzpomenout, jak skončil.
"To je tím oblečením," zabručel. "V tom je ten problém." Pochopila jsem. Nechal mě dělat věci, jaké by dělala dáma, já jsem však byla oblečená jako služka. Vzpomněla jsem si na žlutý kabátek i na žlutočerný živůtek a zajímalo mě, co z toho bude chtít, abych si oblékla. Jenže místo toho, aby mě ta představa nadchla, cítila jsem se stísněně. Nešlo jen o to, že by bylo nemožné před Carharinou skrýt, že nosím její oblečení. Neměla jsem dobrý pocit, když jsem držela knihy a dopisy, nalévala si víno a prováděla věci, jaké jsem nikdy nedělala. Jakkoli jsem toužila ucítit kolem krku hebkou kožešinu kabátku, nebylo to oblečení, jaké jsem obvykle nosila."
_________________
hariuha haitika : farauisa : gibu auja : ttt
Back to top
View user's profile Send private message  
Nera
v zahradě oka hurikánu, přes oceán věků


Joined: 16 Oct 2007
Posts: 2342

PostPosted: Tue 8.12.2009 12:51    Post subject: Reply with quote

Napoveda

_________________
hariuha haitika : farauisa : gibu auja : ttt
Back to top
View user's profile Send private message  
Ester
kytky 7, meta: 11650
kytky 7, meta: 11650


Joined: 18 Jan 2007
Posts: 11548

PostPosted: Tue 8.12.2009 14:58    Post subject: Reply with quote

Tracy Chevalier, Dívka s perlou?
_________________
Jestli chcete něco, co jste nikdy neměli, musíte být ochotni udělat něco, co jste nikdy neudělali.
Back to top
View user's profile Send private message  
Nera
v zahradě oka hurikánu, přes oceán věků


Joined: 16 Oct 2007
Posts: 2342

PostPosted: Tue 8.12.2009 15:11    Post subject: Reply with quote

Ester wrote:
Tracy Chevalier, Dívka s perlou?


vyborne, hazis
(poprve se mi povedlo propojit obe ma oblibena temata Mr. Green )
_________________
hariuha haitika : farauisa : gibu auja : ttt
Back to top
View user's profile Send private message  
Ester
kytky 7, meta: 11650
kytky 7, meta: 11650


Joined: 18 Jan 2007
Posts: 11548

PostPosted: Tue 8.12.2009 18:01    Post subject: Reply with quote

Byl to démonický smích – tichý, potlačovaný a hluboký – a jako by se ozýval těsně u klíčové dírky ve dveřích mého pokoje. Ležela jsem hlavou blízko dveří a v první chvíli jsem myslela, že ten strašidelný smích slyším těsně u postele – takřka těsně u hlavy. Zdvihla jsem ji a rozhlédla jsem se, ale nic jsem neviděla: když jsem upírala oči do tmy, ozval se ten nepřirozený smích znovu, a rozpoznala jsem, že je až za dveřmi. Zprvu mi napadlo, že bych měla vstát a připevnit petici kolíkem, ale pak jsem raději zase vzkřikla: "Kdo je tam?"
Venku něco zachroptělo a zaúpělo. Za chvíli jsem slyšela, jak se po galerii vzdalují kroky směrem ke schodům do druhého patra; nedávno tam vsadili dveře, aby se přístup ke schodům mohl zavírat; slyšela jsem, jak se ty dveře otevřely a zavřely, a zas všechno utichlo.
"Nebyla to Lada Poolová? Copak je posedlá ďáblem?" napadlo mě. Nemohla jsem už zůstat sama: musela jsem vstát a jít k paní Fairfaxové. Honem jsem na sebe naházela šaty a přehodila jsem si šátek; odsunula jsem roztřesenou rukou petlici a otevřela jsem dveře. Na galerii před mým pokojem stála na rohoži zapálená svíčka. To mě překvapilo, ale ještě víc jsem žasla nad tím, že na galerii bylo jako v mlze, jako by tam bylo plno kouře. Rozhlédla jsem se vpravo i vlevo, abych se přesvědčila, odkud ty modravé kotoučky dýmu unikají, ucítila jsem ostrý zápach a uvědomila jsem si, že někde hoří.
Něco vrzlo a uviděla jsem dokořán otevřené dveře - byly to dveře do pokoje pana Rochestera a vyhrnul se z nich hustý kouř.
_________________
Jestli chcete něco, co jste nikdy neměli, musíte být ochotni udělat něco, co jste nikdy neudělali.
Back to top
View user's profile Send private message  
wewe
Why is raven like a writing desk?


Joined: 03 Jan 2007
Posts: 3873

PostPosted: Tue 8.12.2009 18:11    Post subject: Reply with quote

Jana Eyrova od Charlotte Bronteovej?
_________________
Not until we are lost do we begin to understand ourselves.

And those who were seen dancing were thought to be insane by those who could not hear the music...
Follow your joy
ॐ नमः शिवाय
Back to top
View user's profile Send private message Visit poster's website  
Ester
kytky 7, meta: 11650
kytky 7, meta: 11650


Joined: 18 Jan 2007
Posts: 11548

PostPosted: Tue 8.12.2009 18:42    Post subject: Reply with quote

Jasne Smile
_________________
Jestli chcete něco, co jste nikdy neměli, musíte být ochotni udělat něco, co jste nikdy neudělali.
Back to top
View user's profile Send private message  
wewe
Why is raven like a writing desk?


Joined: 03 Jan 2007
Posts: 3873

PostPosted: Tue 8.12.2009 18:57    Post subject: Reply with quote

New York me neskazil. Pritahoval me, protoze uz jsem zkazena byla. Kdyz mi bylo sest, byl uz muj sexualni obzor az presprilis rozsireny diky memu otci, ktery prestal ovladat sve predstavy, prirozene sklny, zlocinecke choutky. Jaky otec, takova dcera. Nez mi bylo trinact, vyzkousela jsem uz meskalin, THC, karibskou travu, LSD, quaalude, tuinal, valium a andelsky prach. Byla uz ze me zkusena kapsarka, zlodejka a prilezitostna slapka.
New York byl obrovsky kram s cukrovinkami, trh masa, sileny azyl i podium. Obklopena peti miliony dalsich fetaku, zavislaku, alkoholiku, oskubanych umelcu, snilku, spiklencu a necekanych obeti jsem si v New Yorku dopravala prepychu anonymity. Dablovo hriste.
_________________
Not until we are lost do we begin to understand ourselves.

And those who were seen dancing were thought to be insane by those who could not hear the music...
Follow your joy
ॐ नमः शिवाय
Back to top
View user's profile Send private message Visit poster's website  
wewe
Why is raven like a writing desk?


Joined: 03 Jan 2007
Posts: 3873

PostPosted: Sun 13.12.2009 18:47    Post subject: Reply with quote

pomocka
autor/ka je okrem ineho aj hudobnik/hudobnicka
a jeden z tunajsich clenov ho/ju mal moznost aj vidiet nazivo Wink
_________________
Not until we are lost do we begin to understand ourselves.

And those who were seen dancing were thought to be insane by those who could not hear the music...
Follow your joy
ॐ नमः शिवाय
Back to top
View user's profile Send private message Visit poster's website  
Axioma
coin-operated girl


Joined: 03 Jan 2007
Posts: 6914

PostPosted: Thu 10.2.2011 10:35    Post subject: Reply with quote

Tak něco lehkého na oživení tématu Smile

"A měl co objevovat! Nemohl například pochopit, jak je možné, že při letu nad vodou ve výšce menší než poloviční rozpětí křídel vydrží ve vzduchu déle a nemusí se tolik namáhat. Klouzavý let v takovém případě nekončil obvyklým žuchnutím do vody; místo toho za ním nožičky, pevně aerodynamicky přitisknuté k tělu, zanechávaly dlouhou širokou stopu. A když začal podobně přistávat i na břehu a vyorával stopu do písku, rodiče už začínali být zoufalí."
_________________
Not all those who wander are lost.
There is so much love in me.
Back to top
View user's profile Send private message  
Geike
°°°°°°°°°°°°°°°°°°°°°°


Joined: 19 Jan 2007
Posts: 12596
Location: Ostrava/Brno

PostPosted: Thu 10.2.2011 12:32    Post subject: Reply with quote

to bude určitě Racek od Bacha Love
Back to top
View user's profile Send private message  
Axioma
coin-operated girl


Joined: 03 Jan 2007
Posts: 6914

PostPosted: Thu 10.2.2011 12:38    Post subject: Reply with quote

Přesně tak Smile
_________________
Not all those who wander are lost.
There is so much love in me.
Back to top
View user's profile Send private message  
Geike
°°°°°°°°°°°°°°°°°°°°°°


Joined: 19 Jan 2007
Posts: 12596
Location: Ostrava/Brno

PostPosted: Fri 11.2.2011 20:39    Post subject: Reply with quote

A tak jsme všichni čtyři, dvě divukrásné ženy, malý mužík a já, seděli v půlkruhu vedle bazénu, pohodlně rozloženi v opalovacích lehátkách, usrkávali ze svých sklenic a vyhřívali se v teplých paprscích předvečernho slunce. Byl jsem ve skvělé kondici. Zakrátko se všichni zalykali smíchy. Příběh o lakotné vévodkyni Glasgowské, která strčila ruku do bonboniéry a uštkl ji jeden z mých škorpionů, dívku tak rozesmál, že spadla z lehátka; a když jsem do všech podrobností popsal interiér pavoučí rozplozovací stanice v mé zahradě u Paříže, kroutily se obě dámy odporem a potěšením.
V tomto stadiu jsem si povšiml očí pana Abdulazíze, spočívajících na mně dobromyslným, šelmovským pohledem. "Bravo, bravo," jako by říkaly ty oči, "jsme rády, že vám ženy nejsou tak lhostejné, jak jste se nám pokoušel namluvit v autě...
Back to top
View user's profile Send private message  
Willow
The mean one.


Joined: 26 Sep 2007
Posts: 6734

PostPosted: Sun 26.6.2011 13:36    Post subject: Reply with quote

tady to nějak zdechlo, co je to od Geike nevím, ale včera mě pobavil tenhle úryvek, tak můžete hádat oba:

Na podestu se přišoural W. soused, ospalý pán z vedlejšího bytu, který se právě chystal venčit psa. I pes vypadal ospale. Čekal na nejvyšším schodu a slabě se chvěl.
"Odlétám do Wisconsinu," oznamoval Patrick s nadějí v hlase.
Soused, pán se stříbrošedou kozí bradkou, byl trochu mátožný, tvářil se netečně a zdálo se, že pohrdá sám sebou.
"...Kup si kurňa zvětšovací sklo, aby sis ho moh pohonit!" vřískala Angie. Pes stříhal ušima. "Víš, co se dělá s takovým kokotkem, jakýho máš ty, Vito?" W. i soused hleděli upřeně na psa. "Zajdi si do zverexu, kup si myš a nech si ho vod ní vykouřit!"
Pes se tvářil nesmírně vážně, jako by uvažoval o všem, co právě slyšel. Byl to miniaturní knírač se stejnou stříbrošedou bradkou, jakou nosil jeho pán.
"Šťastnou cestu," popřál soused W.
"Děkuji," odpověděl Patrick.
Vydali se společně po schodech dolů - knírač přitom dvakrát kýchl a soused konstatoval, že ho pravděpodobně "ofoukla klimatizace".
_________________
In the tide of hate
Throw down the counterweight
Tear up that flag and say
You’re worthy of more
Back to top
View user's profile Send private message  
Display posts from previous:   
Post new topic   Reply to topic    sfera.pravy.net Forum Index -> Hry All times are GMT + 1 Hour
Goto page Previous  1, 2, 3 ... 47, 48, 49 ... 51, 52, 53  Next
Page 48 of 53

 
Jump to:  
You can post new topics in this forum
You can reply to topics in this forum
You cannot edit your posts in this forum
You cannot delete your posts in this forum
You cannot vote in polls in this forum


Powered by phpBB © 2001, 2005 phpBB Group
additional terms