sfera.pravy.net Forum Index
sfera.pravy.net
Krásné narozeniny, Pecičko! :)
Bio, eko, fair trade, zdravá výživa
Goto page Previous  1, 2, 3, 4, 5, 6 ... 13, 14, 15  Next
 
Post new topic   Reply to topic    sfera.pravy.net Forum Index -> Jídlo
View previous topic :: View next topic  
Author Message
pam
kytky 7, meta: 12650
kytky 7, meta: 12650


Joined: 03 Jan 2007
Posts: 12166

PostPosted: Thu 15.1.2009 14:40    Post subject: Reply with quote

...


Last edited by pam on Mon 16.11.2009 11:00; edited 1 time in total
Back to top
View user's profile Send private message  
Willow
The mean one.


Joined: 26 Sep 2007
Posts: 6734

PostPosted: Thu 15.1.2009 14:42    Post subject: Reply with quote

ed
_________________
In the tide of hate
Throw down the counterweight
Tear up that flag and say
You’re worthy of more


Last edited by Willow on Sat 14.8.2010 17:58; edited 1 time in total
Back to top
View user's profile Send private message  
Byzzy
kytky 8, meta: 19650
kytky 8, meta: 19650


Joined: 02 Jan 2007
Posts: 19605

PostPosted: Thu 15.1.2009 14:43    Post subject: Reply with quote

pam wrote:


Franchise, když to vezmu čistě ekonomicky - proč mají bio zemědělci větší náklady? Ušetří na hnojivu, necpou kravičkám žádný antibiotika, nechávají je běhat venku, kde mají trávu zadáčo....Kam ty peníze teda cpou? Laughing


Prosímtě Pam - neber to jako útok, ale tohle je pro mě skutečně nepochopitelné a vůbec mi to nepřipadá jako LOL! Naopak mi to připadá smutné, když toto vyplodí student ekonomické školy!

A prarodiče zemědělce? V jakém smyslu? Jakože mají třeba 20 zaměstnanců a x členné stádo dobytka?


Last edited by Byzzy on Thu 15.1.2009 14:44; edited 1 time in total
Back to top
View user's profile Send private message  
sarik
kytky 4, meta: 3550
kytky 4, meta: 3550


Joined: 03 Jan 2007
Posts: 3527

PostPosted: Thu 15.1.2009 14:44    Post subject: Reply with quote

Willow wrote:
My tady v Praze už nemáme skoro žádné místo, kde by se dalo koupit zboží od domácích pěstitelů, na trhy jezdí stánkaři, kteří berou zboží ze skladů Sad


Přesně tak, bohužel. Takže pokud nemáš vlastní zahrádku a nebo příbuzný nebo známý, od kterých ovoce a zeleninu brát a trváš na tom, že prostě nehnojený nestříkaný je lepší, tak nezbývá nic moc jinýho než nakoupit v biobchodě. A nebo se smířit s tím, že už pomalu ani nevíš jak chutná opravdový rajský.
Back to top
View user's profile Send private message  
Tjorven
gewöhnungsbedürftig mamiček


Joined: 06 Feb 2008
Posts: 2649

PostPosted: Thu 15.1.2009 14:44    Post subject: Reply with quote

...


Last edited by Tjorven on Tue 5.8.2014 18:35; edited 1 time in total
Back to top
View user's profile Send private message  
Willow
The mean one.


Joined: 26 Sep 2007
Posts: 6734

PostPosted: Thu 15.1.2009 14:48    Post subject: Reply with quote

ed
_________________
In the tide of hate
Throw down the counterweight
Tear up that flag and say
You’re worthy of more


Last edited by Willow on Sat 14.8.2010 17:58; edited 1 time in total
Back to top
View user's profile Send private message  
gigli
kytky 7, meta: 14150
kytky 7, meta: 14150


Joined: 03 Jan 2007
Posts: 14094

PostPosted: Thu 15.1.2009 14:50    Post subject: Reply with quote

Willow wrote:
My tady v Praze už nemáme skoro žádné místo, kde by se dalo koupit zboží od domácích pěstitelů, na trhy jezdí stánkaři, kteří berou zboží ze skladů Sad


jj, tohle mě taky štve. já teda už nevim ani o tom stánkařskym trhu v širokym okolí.
a dneska jsem se zas v bille tak strašně vytočila nad růžičkovou kapustou (sice z čech, ale tak hnusnou...jak to vůbec můžou prodávat?), že zřejmě budu zas muset na velký zeleninový nákup do holešovic.
Back to top
View user's profile Send private message  
pam
kytky 7, meta: 12650
kytky 7, meta: 12650


Joined: 03 Jan 2007
Posts: 12166

PostPosted: Thu 15.1.2009 14:50    Post subject: Reply with quote

...


Last edited by pam on Mon 16.11.2009 11:00; edited 1 time in total
Back to top
View user's profile Send private message  
Koogi
can't ask why about love
kytky 8, meta: 25650


Joined: 03 Jan 2007
Posts: 24680

PostPosted: Thu 15.1.2009 14:50    Post subject: Reply with quote

gigli wrote:
pam wrote:
Franchise, když to vezmu čistě ekonomicky - proč mají bio zemědělci větší náklady? Ušetří na hnojivu, necpou kravičkám žádný antibiotika, nechávají je běhat venku, kde mají trávu zadáčo....Kam ty peníze teda cpou? Laughing


opravdu mě překvapuje, že člověk, který studuje dvě vysoké školy, může položit otázku snad i pod úrovní mojí sestry studující učňák.
prosimtě, zamyslela ses nad tim vůbec, než si to napsala?

kvůli čemu se asi všechna ta chemie používá? aby ti to vyrostlo rychlejc, bylo to větší a bylo toho víc. takže když tu chemii nemáš, tak logicky co?


gigli Pusnik
jak jsem si ten prispevek od pam precetla strasne jsem se rozcilila...pak jsem si precetla to, cos ji napsala ty a uplne jsem se uklidnila:) dekuju, zes dala najevo moje myslenky, ktere chtely honem ven, jenze na klavesnici to moc dlouho trva a to co jsem chtela sdelit jsem potrebovala okamzite dostat ven, nebo bych asi praskla Laughing
takze diky za ulevu Cool
_________________
Look in the mirror and ask your soul if you're alright. Put out the glitter that your soul hides behind.
Back to top
View user's profile Send private message  
Franchise
kytky 6, meta: 8650
kytky 6, meta: 8650


Joined: 24 Aug 2008
Posts: 8382

PostPosted: Thu 15.1.2009 14:50    Post subject: Reply with quote

pam, mas predstavu kolik ti nadoji mleka krava kterou krmis trvale silazi a ta kterou mas prevazne na pastve??? A vis jak klesaji vynosy kdyz nepouzivas na polich treba pesticidy a hnojis jen zaoravanim rostlin???
V ekologickem zemedel. se toho vyprodukuje postatne mene za podstatne vice casu nez v neekologickem zemedelstvi.
A nelze srovnavat naklady na to co si lide vyprodukuji pro svou vlastni potrebu s ekofarmama ktere maji x zamestnancu a produkuji toho x krat tolik.
Back to top
View user's profile Send private message  
Willow
The mean one.


Joined: 26 Sep 2007
Posts: 6734

PostPosted: Thu 15.1.2009 14:53    Post subject: Reply with quote

ed
_________________
In the tide of hate
Throw down the counterweight
Tear up that flag and say
You’re worthy of more


Last edited by Willow on Sat 14.8.2010 17:59; edited 1 time in total
Back to top
View user's profile Send private message  
Koogi
can't ask why about love
kytky 8, meta: 25650


Joined: 03 Jan 2007
Posts: 24680

PostPosted: Thu 15.1.2009 14:55    Post subject: Reply with quote

pam wrote:
gigli, já věřím, že v něčem jsou náklady vyšší, někde ale zase nižší. Ale nevěřím, že to je dražší o tolik, kolik dělají rozdíly mezi bio a nebio cenama. Kdybych neměla prarodiče zemědělce, tak to neříkám. Souhlasím s Felicity, že bio je jeden velkej byznys. Právě díky tomu, že je to v poslední době tak moderní.

A kde jsou podle tebe nižší? To by mě opravdu zajímalo. Víš jak nákladný je zpracování biopotraviny? To nekončí tím, že se to ekologicky vypěstuje (za dodržení všech přísných podmínek - což je hodně nákladný a hlavně toho vypěstuješ na objem míň). Taky se to musí zpracovat a to opět za dodržení určitých podmínek, ne jako u konvenčního způsobu (teď nemluvím o tom, že z konvenčního je to taky zdravotně nezávadné, samozřejmě). A to je prostě opět dražší. Bohužel ČR má v tomhle největší mezeru, jelikož těch zpracovatelských závodů na bioprodukty moc není a některé se zpracovávají konvenčně (čímž už to nejsou biopotraviny Confused ).
_________________
Look in the mirror and ask your soul if you're alright. Put out the glitter that your soul hides behind.
Back to top
View user's profile Send private message  
pam
kytky 7, meta: 12650
kytky 7, meta: 12650


Joined: 03 Jan 2007
Posts: 12166

PostPosted: Thu 15.1.2009 14:57    Post subject: Reply with quote

....


Last edited by pam on Mon 16.11.2009 10:59; edited 1 time in total
Back to top
View user's profile Send private message  
Byzzy
kytky 8, meta: 19650
kytky 8, meta: 19650


Joined: 02 Jan 2007
Posts: 19605

PostPosted: Thu 15.1.2009 14:58    Post subject: Reply with quote

pam wrote:

Byzzy, proč se posmíváš? Hoď argument, účetní závěrky apod. Pak s tebou bude mluvit. Jako urážet umím taky, posmívat se umím dokonce taky. Ale chci nějaký konkrétně podložený informace, že to je opravdu o tolik dražší. Máš je?


Jsem ti psala, že to nemáš brát jako útok. Jen mi to příjde prostě zcestné a máš pravdu důkazy nemám a ani je nehodlám hledat (spoléhám na Koogi, tak určitě bude něco mít v zásobě). Tohle jsem vydedukovala čistě svým selským rozumem. Už jen to, jaké se na bio zemědělství kladou určité požadavky a každý požadavek navíc něco stojí, včetně technologie. Nevím jak je to s dotacemi biozem.

Pak s tebou budu mluvit ....

Ty a víš co pam - co kdybys nám tak předhodila nějakou tu uzávěrku s tím, že náklady bio jsou stejné nebo nižší co? Když to vyžaduješ o nás? A proč jsem to napsala o té škole? Protože prostě máš s ekonomikou co do činění ne - nejsi malířka, abych ti tohle "odpustila" - žádná osobní zášť v tom není.

a ještě jeden edit - aby sis nemyslela, nepatřím mezi lidi, kteří v obchodě bio vyhledávají...


Last edited by Byzzy on Thu 15.1.2009 15:01; edited 1 time in total
Back to top
View user's profile Send private message  
sarik
kytky 4, meta: 3550
kytky 4, meta: 3550


Joined: 03 Jan 2007
Posts: 3527

PostPosted: Thu 15.1.2009 15:01    Post subject: Reply with quote

pam wrote:
Franchise, ale to, že hnojím a postřikuju mi nezaručí, že budu mít velké zisky. Co třeba počasí? I tady je spousta rizik a i když zemědělec používá všelijakou chemii, tak nikdy nemá zaručený vysoký zisky. Já vím, že náklady jsou u bio vyšší, o to se nepřu. Jen nevěřím, že o tolik. To je celý.


A to počasí je pro všechny stejné, rizika taky, takže zaručený vysoký zisky rovněž nepadají v úvahu...
Back to top
View user's profile Send private message  
Display posts from previous:   
Post new topic   Reply to topic    sfera.pravy.net Forum Index -> Jídlo All times are GMT + 1 Hour
Goto page Previous  1, 2, 3, 4, 5, 6 ... 13, 14, 15  Next
Page 5 of 15

 
Jump to:  
You cannot post new topics in this forum
You cannot reply to topics in this forum
You cannot edit your posts in this forum
You cannot delete your posts in this forum
You cannot vote in polls in this forum


Powered by phpBB © 2001, 2005 phpBB Group
additional terms