sfera.pravy.net Forum Index
sfera.pravy.net
Krásné narozeniny, Pecičko! :)
Cikáni (split: Zajímavosti)
Goto page Previous  1, 2, 3, 4, 5, 6, 7, 8  Next
 
Post new topic   Reply to topic    sfera.pravy.net Forum Index -> Řečičky, názory, etc.
View previous topic :: View next topic  
Author Message
Lolita
konec


Joined: 07 Apr 2008
Posts: 8898

PostPosted: Fri 21.11.2008 12:45    Post subject: Reply with quote

k tem zvlastnim skolam: ano, cikani se do zvlastnich skol dostavaji podstatne snaz nez bily deti. je to takova "prevence". navic si uvedomte, ze vzhledem k tomu v jakym vyrustaji prostredi, tak jsou proste trochu pozadu, protoze i cely jejich blizky okoli je "trochu pozadu". takze i kdyz maj treba na vic a muzou z nich byt inteligentni studenti, tak stejne skonci ve zvlastni. je to zacarovany kruh, ze kteryho se jim snazi pomoct ruzni dobrovolnici, kteri chodi doucovat (tento rok i ja)- a verte nebo ne, ty rodiny si toho velice vazej a je na to fronta, protoze kapacity dobrovolniku nejsou tak siroky. a je to uspesna akce, ted se jedno devce dostalo na stredni skolu atp.

kdyz uz nahodou to dite neskonci ve zvlastni, tak ho bohuzel (jak spravne rekla gigli) deti vychovavany takovyma chlapikama, ktery pak tamhle vybehnou do ulic s delnickou stranou a narodnim odporem, vyradi z kolektivu a sikanuji. tim padem to dite zaprvy demotivuje a za druhy sklouzne k cikansky particce lemplu (ta jedina ho bere) a prestane chodit do skoly. takze si je vlastne stejne z kruhu normalnich lidi vytlacime. doporucuju knihu vezmu sekeru, uz nevim, kdo ji napsal, je tam jeden pribeh o cikanovi, ktery byl dobry ve skole (i pres hrozny prostredi doma), ale deti mu tam nadavali, ze je jasny, ze umi nejlip matiku, kdyz jeho mama je kurva a ma spoustu deti, ktery on musi prepocitavat atp. a sikanovali ho a pak po nejaky potycce skoncil v decaku. tam je par takovych pribehu a vsechny jsou podle skutecnosti. (umelecka hodnota ale nic moc:)

kyovo tvrzeni, ze kdyby mel cikan vzdelani, tak je v pohode a ma stejny moznosti je picovina (celkove je naprosto zcestny tvrdit neco o stejnych moznostech. to je videt, ze clovek nevidi dal nez na okraj spinavyho ghetta ze svyho vymazlenyho bytecku). cetla jsem treba clanek o cikanovi, co vystudoval pajdak (totalni uspech), ale nikde ho nevzali, protoze proste cikan nemuze ucit bily deti. to jsou ty vase stejny moznosti?

tim chci rict, ze z tech vlastovek, co by to mohly nekam dotahnout, si delame sami nemakacenka se sklonama ke kriminalite. uz od jejich detstvi.

a vzdycky me dozere, kdyz pak prijde nejaky vseznalek- samouk a rekne, ze maji stejny moznosti a nevyuzili jich.
Back to top
View user's profile Send private message  
Kyo
kytky 5, meta: 7050
kytky 5, meta: 7050


Joined: 25 May 2007
Posts: 6874

PostPosted: Fri 21.11.2008 12:46    Post subject: Reply with quote

nemáte právo číst tento příspěvek
_________________
Doba kráčí vpřed a svět se předhání. Už i blbci mají vyšší vzdělání.
Back to top
View user's profile Send private message  
gigli
kytky 7, meta: 14150
kytky 7, meta: 14150


Joined: 03 Jan 2007
Posts: 14099

PostPosted: Fri 21.11.2008 13:34    Post subject: Reply with quote

mě někdy hrozně mrzí, že jsem slušnej člověk a ne nějakej magor, protože lidi jako kyo a hyena, který si neviděj dál než na špičku svýho nosu, bych prostě poslala do nějakýho pracovního tábora, ať se tam navzájem požerou. svět by pak byl mnohem poníkatější.
Back to top
View user's profile Send private message  
Kyo
kytky 5, meta: 7050
kytky 5, meta: 7050


Joined: 25 May 2007
Posts: 6874

PostPosted: Fri 21.11.2008 13:37    Post subject: Reply with quote

nemáte právo číst tento příspěvek
_________________
Doba kráčí vpřed a svět se předhání. Už i blbci mají vyšší vzdělání.


Last edited by Kyo on Fri 21.11.2008 13:39; edited 1 time in total
Back to top
View user's profile Send private message  
mucka
kytky 5, meta: 4650
kytky 5, meta: 4650


Joined: 12 Jan 2007
Posts: 4557

PostPosted: Fri 21.11.2008 13:39    Post subject: Reply with quote

Kyo wrote:
mucka wrote:
Naopak tady pracují za směšné platy, za které by žádný Čech pracovat nešel.


To je blbost, na těch stavbách si spousta z nich vydělá i na zdejší poměry slušné peníze, samozřejmě za dřinu a spoustu času.

A myslíš, že když bude na tu práci najatý Čech a Ukrajinec, že tomu Ukrajinci nedají míň? neříkám, že je to tak všude, ale já jsem se s tím setkala, že jim dají menší plat, protože budou rádi, že vůbec něco mají. Confused

Myslím, že většině lidí, když pominu rasisty, jde spíš o to, co dělat s lidmi, kteří jsou odhodlaní celý život nic nedělat, kromě bordelu Confused


Last edited by mucka on Fri 21.11.2008 13:42; edited 1 time in total
Back to top
View user's profile Send private message  
Kyo
kytky 5, meta: 7050
kytky 5, meta: 7050


Joined: 25 May 2007
Posts: 6874

PostPosted: Fri 21.11.2008 13:42    Post subject: Reply with quote

Podle mě stejně. Pokud je to kvalifikovaná síla. Jako zedník atd. Pokud je to nějaká podržtaška, co nic neumí, no tak si samozřejmě vydělá málo, protože takovejch před každym nádražím stojí hafo.

Ale jsou i Ukrajinci dělníci co tady prostě dělají na stavbách normálně kvalifikovaně a ti se špatně nemají.
_________________
Doba kráčí vpřed a svět se předhání. Už i blbci mají vyšší vzdělání.
Back to top
View user's profile Send private message  
Lolita
konec


Joined: 07 Apr 2008
Posts: 8898

PostPosted: Fri 21.11.2008 13:45    Post subject: Reply with quote

pripadam si jako kafemlynek, ale je hodne dulezity, aby to lidi pochopili, takze to zopakuji. NE, CIKANI OPRAVDU STEJNY MOZNOSTI NEMAJI. NATOZ PAK VETSI. a celou hromadu tvrzeni pro tenhle argumet mam v predchozim prispevku. kdepak jsi, kyo, prisel na tuhle tvoji zhovadilost, ze maji vetsi moznosti?

a dobrovolnici urcite maji nejaky dobry pocit a zadostiucineni. co jinyho by z toho taky meli mit, kdyz ne penize. ale ten pocit maji, protoze vedi, ze delaji neco, co ma smyl. ze pomoct jednomu je uspech a nemusim prevychovat pul naroda. vsechno se totiz musi delat postupne, nebo ne, kyo?

mimochodem na tohle tema bychom meli delat v utery workshop na jedny zakladce. tak si rikam, ze jestli to pochopi i ty deti, tak uz by to mohl prece pochopit i kyo, doctor ventil atp.
Back to top
View user's profile Send private message  
mucka
kytky 5, meta: 4650
kytky 5, meta: 4650


Joined: 12 Jan 2007
Posts: 4557

PostPosted: Fri 21.11.2008 13:49    Post subject: Reply with quote

No kéž by, byly jsme s kamarádkou na brigádě, to nám mohlo být tak 16 v jednom hotelu na snídaních a dělaly tam Ukrajinky, kterým dávaly daleko méně než nám, ostatním a to tam dělaly delší dobu Confused

Nedávno byl u nás zase pán, který pomáhal tátovi s výkopem, dělá ve firmě, kde pracuje mamka, nějakou manuální práci. A má 50 na hodinu Confused Češi mají víc... mamka to ví, protože dělá v účetnictví. Ale on je rád, že má něco, bydlí v takových těch buňkách, jsou tam tři. Když jsme ho zvali na oběd, pořád říkal, že si to sní venku, že je "jen Ukrajinec" Confused Tvrdí, že pořád je to lepší než u nich, že se tam dá špatně uživit. Asi je zvyklý na to, že s ním lidi tak jednají, bylo mi to hrozně líto. A takových případů jsem slyšela víc. Konec sentimentu...
Back to top
View user's profile Send private message  
Lolita
konec


Joined: 07 Apr 2008
Posts: 8898

PostPosted: Fri 21.11.2008 13:53    Post subject: Reply with quote

mucko, to je smutny..

ale kyo na to stejne odveti svoje: vsichni maji stejny moznosti a kdyz ma nejakou kvalifikaci, tak si muze piskat. at je to cikan ci ukrajinec.
Back to top
View user's profile Send private message  
Kyo
kytky 5, meta: 7050
kytky 5, meta: 7050


Joined: 25 May 2007
Posts: 6874

PostPosted: Fri 21.11.2008 13:54    Post subject: Reply with quote

Ne, je to úplně zbytečná snaha pro nic. Já to těm dobrovolníkům samozřejmě neberu, ale snaha je to prostě k ničemu.

Přišel jsem na to proto, že jsem poznal několik cikánů, kteří byli úplně normální ale oproti normálnímu nevýraznému bělochovi byli vždycky něco víc. Jakýkoli úspěch bílého je samozřejmost, úspěch cikána nebo jen to že je slušný je považováno pomalu za zázrak.

Mozna je to jen neco co nechces pochopit ty. Tyhle workshopy bych zrusil, to je proste jen detska naivni snaha naivnich studentiku kterymi leda budou blbout detem hlavy. Pokud ty deti na nejaky cikany nikdy nenarazili, mozna s vami budou v nitrne souhlasit. Zajed ale na nejaky ten worshop na Zizkov nebo do Chanova kde je jich koncentrace vetsi a uvidime co si o tom budou myslet. Ne tam, stejne jich polovina bude myslet vic na to co si zahrajou odpoledne doma na PC nez na to co jim budes vypravet, ale venku, az par takovejch klasickejch cikanu potkaji.

Ty bys chtela docilit toho, aby deti potlacovali zdravej rozum a pud sebezachovy ? Vzdyt je to naprostej nesmysl.
_________________
Doba kráčí vpřed a svět se předhání. Už i blbci mají vyšší vzdělání.
Back to top
View user's profile Send private message  
Lolita
konec


Joined: 07 Apr 2008
Posts: 8898

PostPosted: Fri 21.11.2008 13:59    Post subject: Reply with quote

Quote:
úspěch cikána nebo jen to že je slušný je považováno pomalu za zázrak.

ano, vzhledem k podminkam, ktery k tomu maji.

co placas o pudu sebezachovy? ja si taky chytim tasku, kdyz proti mne bezi par cikanu, ale presto se za rasistu nepovazuju. a o tom to je. ze neni tak snadny je odsoudit a kdyz se snazej dostat z toho kolobehu, co jsem popsala, tak jim pomoct.
Back to top
View user's profile Send private message  
Kyo
kytky 5, meta: 7050
kytky 5, meta: 7050


Joined: 25 May 2007
Posts: 6874

PostPosted: Fri 21.11.2008 14:09    Post subject: Reply with quote

nemáte právo číst tento příspěvek
_________________
Doba kráčí vpřed a svět se předhání. Už i blbci mají vyšší vzdělání.
Back to top
View user's profile Send private message  
Nefertite
kytky 6, meta: 10250
kytky 6, meta: 10250


Joined: 10 Sep 2007
Posts: 10074

PostPosted: Fri 21.11.2008 14:19    Post subject: Reply with quote

nemáte právo číst tento příspěvek


Last edited by Nefertite on Fri 20.8.2010 22:52; edited 1 time in total
Back to top
View user's profile Send private message  
Lolita
konec


Joined: 07 Apr 2008
Posts: 8898

PostPosted: Fri 21.11.2008 14:23    Post subject: Reply with quote

ja nepopiram, ze vetsina uz je ztracena(tim myslim, ze je vesmes pozde na to, aby neco zmenili). ale jestli se ma neco zmenit, tak jim musime pomoct, protoze jejich situace je prilis narocna na to, aby se z toho dostali sami. jde o zmenu naseho pristupu, tradicni "muzou si za to sami" vymenit za povedomi, ze uz si za to sami nemuzou. a ze to my jim to zacleneni do normalni spolecnosti delame jeste tezsi a ve vetsine pripadu je vracime zpatky "na dno".

treba tady je docela fajn clanek nastinujici komplikovanou situaci v takovym ghettu a efektech pomoci z "nasi" strany. http://clovekvtisni.cz/index2.php?id=113&idArt=859

Quote:
já jsem se nikdy nesetkal s tim, že by někde vyčlenili z kolektivu slušnýho cikána kterej si to nezaslouží. Gigli asi ano, a jestli je její sestra klasickej cikánskej spratek tak si to jen zaslouží. Stejně jako kdyby se stejně chovalo bílý dítě. Čim to, že dnešní školy jsou plný vietnamců a různejch jinejch národností, ale nikdo si tak hromadně nestěžuje ? Na tom že si dítě párkrát vyslechne že je černá huba nebo šikmookej, neni zas tak nic tragickýho.

ted mi ale doslo, ze ty jsi asi ze sveta, kde jsou si vsichni rovni a kazdy dostava jen to, co si zaslouzi (od oceneni po vycleneni z kolektivu atd.), kde uz deti jsou psychicky obrneni proti blbcum, co jim nadavaj a tak si to neberou. a kde gigli ma za sourozence cikanskyho spratka.


Last edited by Lolita on Fri 21.11.2008 14:27; edited 1 time in total
Back to top
View user's profile Send private message  
Kyo
kytky 5, meta: 7050
kytky 5, meta: 7050


Joined: 25 May 2007
Posts: 6874

PostPosted: Fri 21.11.2008 14:24    Post subject: Reply with quote

nemáte právo číst tento příspěvek
_________________
Doba kráčí vpřed a svět se předhání. Už i blbci mají vyšší vzdělání.
Back to top
View user's profile Send private message  
Display posts from previous:   
Post new topic   Reply to topic    sfera.pravy.net Forum Index -> Řečičky, názory, etc. All times are GMT + 1 Hour
Goto page Previous  1, 2, 3, 4, 5, 6, 7, 8  Next
Page 5 of 8

 
Jump to:  
You can post new topics in this forum
You can reply to topics in this forum
You cannot edit your posts in this forum
You cannot delete your posts in this forum
You cannot vote in polls in this forum


Powered by phpBB © 2001, 2005 phpBB Group
additional terms