sfera.pravy.net Forum Index
sfera.pravy.net
Krásné narozeniny, Pecičko! :)
studující a pracující přítelové..
Goto page Previous  1, 2, 3, 4, 5, 6 ... 20, 21, 22  Next
 
Post new topic   Reply to topic    sfera.pravy.net Forum Index -> Srdeční záležitosti
View previous topic :: View next topic  
Author Message
mexxie
kytky 5, meta: 5250
kytky 5, meta: 5250


Joined: 02 Jan 2007
Posts: 5143

PostPosted: Sat 10.11.2007 18:35    Post subject: Reply with quote

Exi, protože co já mám zkušenost, tak jsem si tak fakt připadala Embarassed
Byla jsem třeba párkrát venku s bráchovýma kamarádama, a oni nechápali některé vtípky. Nebo neznali slova, které běžně používám. Žádné odborné termíny, běžné slova, akorát cizího původu. Třeba infantilní.

Já si o nich nemyslím, že by byli lidi druhé kategorie, to vůbec ne. Ani si nemyslím, že lidi z učňáku musí být nutně blbí. Mám třeba kamaráda, který přestoupil od nás z gymplu na elektrotechniku, protože ho to bavilo víc. A je to hodně chytrý kluk. Jenom si nedokážu představit, že bych chodila s někým, kdo nemá základní kulturní přehled, protože bych si s ním pak neměla o čem povídat. Ve vztahu je to pro mě jedna z nejdůležitějších věcí. Většina lidí na učňáku si udělá tu maturu nebo jde na nástavbu, takže pokud by dotyčný byl "jenom" s výučním listem, byl by to pro mě jistý signál. Minimálně toho, že je líný se učit.


Kyo, a ono je snad důležité, na co ty vydělané peníze použiješ? Někdo na pivo a někdo třeba na bydlení. O čem to vypovídá? Navíc, každému je kulové po tom, proč kdo pracuje.
A to že vš dělají na částečný úvazek... A to je jako horší, než kdyby dělali na plný? Nebo jak to mám chápat? Je snad jasné, že když musíš chodit do školy a připravovat se do ní, nemůžeš trávit 8 hodin denně v práci. Proto se taky studiu říká "příprava na budoucí povolání". Nepředpokládá se, že budeš makat na plný úvazek. Věř tomu, že to ani tak není sranda, skloubit školu a brigádu, obzvlášť o zkouškovém.
A ano, jsou i tací, co studujou a naplno pracujou, ale ti mají v naprosté většině případů individuál. Myslím, že u nás na škole jich není zrovna málo, ale fakt mi nepřijde reálné, že by ho třeba začali udělovat plošně. To by to tam mohli rovnou rozpustit.
_________________
Když si člověk postaví dům, vždycky zpozoruje, že se při tom naučil něčemu, co měl rozhodně znát, než začal stavět.
Back to top
View user's profile Send private message  
waxeipahdeth
kytky 8, konec
kytky 8, konec


Joined: 02 Jan 2007
Posts: 27125

PostPosted: Sat 10.11.2007 18:42    Post subject: Reply with quote

Jo, to je pravda, s tím jsem se taky setkala : )
Ale zas nesouhlasím s tím "líný se učit". Ne každýho baví studovat ještě další roky na VŠ, víc ho baví práce a chce si už vydělávat, na tom nevidím nic špatného Cool
Back to top
View user's profile Send private message  
Kyo
kytky 5, meta: 7050
kytky 5, meta: 7050


Joined: 25 May 2007
Posts: 6874

PostPosted: Sat 10.11.2007 18:47    Post subject: Reply with quote

mexxie wrote:
a oni nechápali některé vtípky. Nebo neznali slova, které běžně používám. Žádné odborné termíny, běžné slova, akorát cizího původu. Třeba infantilní.


No tak jestli na tohle nekdo potrebuje VS tak fakt nevim.. nekdy mi prijde ze ziju v jinym svete nebo spis v uplne jiny galaxii nez nekteri lidi tady.

A se vseobecnym prehledem to nema co docineni uz absolutne, ale asi holt ziju v nejaky elitni spolecnosti , ja nevim jeslit si Mexxie uvedomujes ze tohle jsou prave jen a jen kecy ktery vypovidaj o urcitym odtrzeni od reality.. Docela te lituju ze mas kolem sebe takovy blbce aby k tomu aby meli vseobecnej prehled a znali cizi slova potrebovali pet let studia, u nas k tomu staci obvykle maturita. Ale jak jsem uz rek kazdej zije ve svym svete, za hranice moznosti sveho videni neprokoukne nikdo..

A o te praci je to uplne jedno, jen to zase prezentujes tak jako ze kazdej kdo studuje vs strasne maka, premaha se a div se neudre.. No to prave kolem sebe nevidim.. Jen hajis vysokoskolaky uplne stejne slepe jako Josie lidi s ucnakem nebo maturitou.. A oboje je blbost nadruhou..
_________________
Doba kráčí vpřed a svět se předhání. Už i blbci mají vyšší vzdělání.
Back to top
View user's profile Send private message  
zbrody
kytky 4, meta: 3750
kytky 4, meta: 3750


Joined: 03 Jan 2007
Posts: 3710

PostPosted: Sat 10.11.2007 18:56    Post subject: Reply with quote

Kyo wrote:

A o te praci je to uplne jedno, jen to zase prezentujes tak jako ze kazdej kdo studuje vs strasne maka, premaha se a div se neudre.. No to prave kolem sebe nevidim.. Jen hajis vysokoskolaky uplne stejne slepe jako Josie lidi s ucnakem nebo maturitou.. A oboje je blbost nadruhou..


Nevidis? A kolik kolem sebe tech vysokoskolaku mas?
Ja dost a minimum z nich pri skole nepracuje. Mozna bys mluvil jinak, kdybys zazil, ze prijdes v 6 unavenej z prace a musis neco zacit delat do školy. Omlouvám se za dalsi OT, ale tohle mi fakt nedalo.
Back to top
View user's profile Send private message  
Kyo
kytky 5, meta: 7050
kytky 5, meta: 7050


Joined: 25 May 2007
Posts: 6874

PostPosted: Sat 10.11.2007 19:04    Post subject: Reply with quote

mam jich kolem sebe tolik ze ziju uz dlouho v presvedceni ze dneska studuje vs uplne kazdej.. Ale kazdej zijem v jinym svete, ja uz tomu verim, takze bych to ukoncil Wink
_________________
Doba kráčí vpřed a svět se předhání. Už i blbci mají vyšší vzdělání.
Back to top
View user's profile Send private message  
TarTar
Who knew:-)


Joined: 11 Oct 2007
Posts: 1819

PostPosted: Sat 10.11.2007 19:19    Post subject: Reply with quote

no tak já znám hafa lidí, který při škole nepracujou a nikdy nepracovali, když jsem byla Na ČVUT, tak jsem byla naprostá vyjímka..taky jsem odtud vypadla.. a ted taky jestli ná dělá půlka, tak je to moc..

a s tou pužitelností vysokoškoláků..mám zkušenost jen s partičkou IT..muj es nedokozal ani nakoupit podle seznamu.. nedocházeli mu logický banality.. hlavně že dokáže na všechno vymyslet kód.. a to samý muj bratr, i když s tim je to lepší, ted jenom neví co je za den a z Troji na anděl jezdí přes pankrác..
_________________
Back to top
View user's profile Send private message  
josie
Chcem sa smiať navždy!
kytky 6, meta: 9050


Joined: 02 Jan 2007
Posts: 9012

PostPosted: Sat 10.11.2007 19:38    Post subject: Reply with quote

kyo- ja neobhajujem ludi s ucnakom preboha Rolling Eyes ja len sudim podla seba...ked som bola mladsia, tak som si myslela, ze by som nemohla chodit s niekym, kto sa nerad uci a komu ucenie nejde...a teraz takeho mam... jemu napriklad matika, fyzika isla....ale cudzie jazyky vobec...a je kvoli tomu zly?ze ledva zmaturoval?je blbec?nie je, vobec!mozno nevie nejake odborny vyraz, lebo sa s nimi nestretol...no a?ani ja ich kopec neviem...proste odkedy som s nim, neodcudzujem ludi, ktorym ucenie nejde..to je vsetko
Back to top
View user's profile Send private message  
melly
:-)


Joined: 07 Jan 2007
Posts: 2770

PostPosted: Sat 10.11.2007 20:34    Post subject: Reply with quote

Kyo wrote:
mexxie wrote:
Kolik znáte studentů vš, kteří si při škole nepřivydělávají?


pocitat to nebudu ale urcite vic nez tech kteri neco "delaj". a nejaka brigada vypovida o cem? o nicem, akorat bude mit na vic piv v hospode Cool fakt mi moc nejde dohromady denni studium a skutecna prace.. jeslti takovy lidi znas pak by me zajmalo jak to zvladaj. bud je clovek ve skole nebo v praci Myslik

ale ja si nemyslim to ani to, myslim si ze je to opravdu o kazdym cloveku jednotlive. proto mi prijde " Rolling Eyes " rikat o vysokoskolach obecne neco v superlativech, stejne jako se zastavat obecne lidi z ucnaku nebo vysokoskolaky naopak pausalne shazovat.. jen jsem si uvedomil ze u vetsiny lidi na prvni ani druhej pohled vubec nepoznam jakou maj skolu a kdyby na to nedosla rec, nepoznal bych nikdy jeslti maj stredni nebo vs.. to me trosku zarazi..


kyo, poznam plno ludi, ktori si musia zarabat na zivotne naklady popri skole a nie na piva v hospode, takze by som nepausalizovala. A zvladaju to. Sice tazko velakrat so ziadnym volnym casom, ale zvladaju.
_________________
www.melly.sk

Nejaké moje články o pozitívnom myslení, osobnostnom rozvoji, rozhovory so zaujímavými ľuďmi apod. V minulosti mi téma pozitívneho myslenia dosť pomohla. Mojím snom je, aby sa o tom dozvedelo čo najviac ľudí, možno to pomôže niekomu ďalšiemu alebo sa aspoň usmeje a jeho život bude o kúsok lepší... Ak poznáte niekoho, koho to zaujíma alebo by mu to mohlo pomôcť, budem rada ak ma odporučíte Smile
www.facebook.com/pekne.citanie
Back to top
View user's profile Send private message  
Shrew
_______________


Joined: 02 Jan 2007
Posts: 21743

PostPosted: Sat 10.11.2007 20:37    Post subject: Reply with quote

kyo, já studuju vš a troufám si odhadnout, že jsem jediná z našeho ročníku, kdo nemá stálou brigádu nebo nepracuje..možná jsme dvě, tři. z 15 lidí.

spousta vysokoškoláků si vydělává,jen se koukni i tady na boardu..
_________________
Lidé si brání ve štěstí, protože stále vidí minulost lepší, než byla, přítomnost horší, než je, a budoucnost jinou, než bude.
Back to top
View user's profile Send private message  
mokosha
kytky 1, meta: 175
kytky 1, meta: 175


Joined: 31 Oct 2007
Posts: 166

PostPosted: Sat 10.11.2007 20:58    Post subject: Reply with quote

já se přidávám k mexxie. Předem ale říkám, že nechci všechny házet do jednoho pytle, abyste mě nekamenovali. Chodila jsem s klukem, kterej učňák udělal se štěstim, bylo to hrozný a už bych do toho znovu nešla. Pracoval jako skladník, nejvíc mi asi vadil nedostatek ambicí. Jednou přišel s tim, že dostal přidáno a dostal povolení jezdit s ještěrkou, tak jsem mu pogratulovala a zeptala se, kam teď bude dál směřovat, řekl, že už nikam, protože už to dál nejde a že je plně spokojen. Jasně nedostatek ambicí může mít i vysokoškolák, to je pravda...ale podle mě, když už někdo VŠ vystudoval, tak musí mít aspoň nějaké ambice. No a dál mi vadili ty věci, jak popsala mexxie, nemohli jsme se o ničem bavit, o knížkách (on nikdy nic nečetl), o filmech (nestíhal v kině titulky), o divadle (..no comment). ..bojim bojim, co mi na tohle napíšete Bojik Teď chodim s klukem, co studuje VŠ, i kdyby ji nedostudoval, což je v jeho případě docela možný, tak by mi nevadilo, že titul nemá. Vim, že se v životě neztratí (ten první kluk podle mě ztracenej byl), že si budeme mít vždycky o čem povídat, protože jeho přehled je větší než můj.
Back to top
View user's profile Send private message  
Sluníčko:-)
hu


Joined: 28 Jan 2007
Posts: 5386

PostPosted: Sat 10.11.2007 21:11    Post subject: Reply with quote

...tohle naprosto chápu...nemohla bych bejt s někym,komu je všechno jedno..to bych se vedle něj zbláznila Rolling Eyes
Back to top
View user's profile Send private message  
LADY SNOWBLOOD
kytky 1, meta: 200
kytky 1, meta: 200


Joined: 25 Aug 2007
Posts: 193

PostPosted: Sat 10.11.2007 21:52    Post subject: Reply with quote

Souhlasím s Mexxie.
A taky si nemyslím, že by lidé z učňáku byli nějak méněcenní, jen jsou prostě ve většině případů jiní, mají jiné zájmy, jiné životy. Když se to smíchá se mnou, bývá to dost třeskutá směs, takže prostě raději ne. Oni o mně většinou taky nestojí, takže jsou všichni spokojení Laughing
_________________
"Jestliže se rozhodnete být hloupí, měli byste alespoň mít svobodu rozhodnutí, jaký druh hlouposti chcete. Dávám vám úplnou svobodu." OSHO
Back to top
View user's profile Send private message  
Kyo
kytky 5, meta: 7050
kytky 5, meta: 7050


Joined: 25 May 2007
Posts: 6874

PostPosted: Sat 10.11.2007 21:59    Post subject: Reply with quote

Sluníčko:-) wrote:
...tohle naprosto chápu...nemohla bych bejt s někym,komu je všechno jedno..to bych se vedle něj zbláznila Rolling Eyes


to je fajn ale to nema co delat se vzdelanim.

jestli mi tu nekdo chce tvrdit ze beznej vysokoskolak kterej ma na starosti po tom co pride na kolej jit se chvili ucit a hlavne pak zajit nekam parit,nebo se proste flakat jako kdokoli jinej jak je to bezne at si tvrdi kdo chce co chce, kazdej nestuduje medicinu, a uci se vic maximalne pred zkouskovym ma nejakej zajem o kulturu, literaturu a vseobecnej prehled tak mu to teda fakt nebastim. nezajma ho to ani pri studiu ani po nem. fakt se mi zda ze zijete v jiny dobe, dobe kdy aby clovek moh jit studovat musel jeho otec prodat pul statku a taky ten zajem o vzdelavani podle toho pak vypadal.. mluvi se tu totiz i o lidech kteri vs jen studuji a to muze doopravdy uplne kazdej, klidne i clovek s ambicema na urovni ucnaku, kterej proste jen nechce jit makat..
_________________
Doba kráčí vpřed a svět se předhání. Už i blbci mají vyšší vzdělání.
Back to top
View user's profile Send private message  
Sluníčko:-)
hu


Joined: 28 Jan 2007
Posts: 5386

PostPosted: Sat 10.11.2007 22:13    Post subject: Reply with quote

Kyo wrote:
to je fajn ale to nema co delat se vzdelanim

kyo,já vim že ne,taky to na vzdělání nebylo směrovaný...
v tom případě se omlouvám a opravuju:
OT- [povzdechnutí]...tohle naprosto chápu...nemohla bych bejt s někym,komu je všechno jedno..to bych se vedle něj zbláznila Rolling Eyes [/povzdechnutí]
Back to top
View user's profile Send private message  
LADY SNOWBLOOD
kytky 1, meta: 200
kytky 1, meta: 200


Joined: 25 Aug 2007
Posts: 193

PostPosted: Sat 10.11.2007 22:20    Post subject: Reply with quote

Kyo - souhlasím s tebou, že spousta vysokoškoláků jsou flákači, ale je to prostě jiné. Samozřejmě, že se učí jen o zkouškovém, ale prostě aspoň tehdy se k tomu donutí. Navíc i to jejich flákání vypadá jinak. Neříkám, že všichni po večerech hluboce filozofují, ale jo, spousta jich čte, kouká na filmy, chodí na koncerty (i když na punkový, to je jedno Laughing ). A při tom všm flákání je pořád někde v pozadí ta priorita dodělat školu. Kdyby tam nebyla, skončej všichni hned v prvním semestru. Navíc je mi sympatický i to, že přežívaj většinou na zavšivených kolejích a v relativní chudobě, jednak proto, že na plno nepracují a jednak taky proto, že jim ta škola to za to stojí. Už to, že je vzdělání pro toho člověka nějaká hodnota, že mu něco obětuje, o něm něco vypovídá.
Mně je to prostě sympatičtější než bydlet v 25 u mámy, chodit každý den na pivo po šichtě a o nic se nestarat a být spokojenej, páč vydělám 25 hrubýho a to mi stačí.

Nedá se to samozřejmě úplně zevšeobecnit. Podle mých zkušeností ale inteligentní lidi ke vzdělání opravdu tíhnou. Z mého okolí -všichni mí přátelé středoškoláci si dříve nebo později VŠ dodělali nebo aspoň chtěli, mají nějaké kurzy, učí se jazyky, dělají školu dálkově. Je to přirozený vývoj chytrého, nelíného člověka.
_________________
"Jestliže se rozhodnete být hloupí, měli byste alespoň mít svobodu rozhodnutí, jaký druh hlouposti chcete. Dávám vám úplnou svobodu." OSHO
Back to top
View user's profile Send private message  
Display posts from previous:   
Post new topic   Reply to topic    sfera.pravy.net Forum Index -> Srdeční záležitosti All times are GMT + 1 Hour
Goto page Previous  1, 2, 3, 4, 5, 6 ... 20, 21, 22  Next
Page 5 of 22

 
Jump to:  
You can post new topics in this forum
You can reply to topics in this forum
You cannot edit your posts in this forum
You cannot delete your posts in this forum
You cannot vote in polls in this forum


Powered by phpBB © 2001, 2005 phpBB Group
additional terms