sfera.pravy.net Forum Index
sfera.pravy.net
Krásné narozeniny, Pecičko! :)
Cikáni (split: Zajímavosti)
Goto page Previous  1, 2, 3, 4, 5, 6, 7, 8  Next
 
Post new topic   Reply to topic    sfera.pravy.net Forum Index -> Řečičky, názory, etc.
View previous topic :: View next topic  
Author Message
Kyo
kytky 5, meta: 7050
kytky 5, meta: 7050


Joined: 25 May 2007
Posts: 6874

PostPosted: Thu 20.11.2008 16:50    Post subject: Reply with quote

oni ale zdaleka všichni cikáni hloupí nejsou.. ale i valná většina těch, co v tý hlavě něco má, toho rozumu užije spíš k parazitování.
_________________
Doba kráčí vpřed a svět se předhání. Už i blbci mají vyšší vzdělání.
Back to top
View user's profile Send private message  
Man of the world
caballero


Joined: 02 Jan 2007
Posts: 2846

PostPosted: Thu 20.11.2008 17:37    Post subject: Reply with quote

ono by se skoro dalo říci že problém cikánů není o rasismu kvůli jejich barvě pleti, ale kvůli jejich většinovému asociálnímu chování.
Je jasné že jsou slušní a je i jasné že to budou mít o trochu těžší, ale za to nemůže společnost bílých, že si romská komunita vytvořila takovou image, že je nikod moc nemá rád. Věřím tomu že slušný romský člověk se bude setkávat s předsudky...ale to opravdu není chyba v té většinové společnosti, můžou si za to jako celek sami. Kdyby se chovali slušně nikdo, kromě pár vyšinutých jedinců se k nim nebude chovat špatně.
Kyův nápad zařadit je do většinové společnosti by mohl být dobrý a za pár generací by mohli být i výsledky, lae muselo by to být za součinnosti zákonů, který by je postihoval stejně jako ostatní.
Problém je v tom že se kadžý jako čert kříži vyhýbá jakékoliv možnosti být narčen z rasismu, proto není ta vůle s tím něco zásadního udělat, protože být rasistou je dnes velká urážka, v moderním světě není pro takové lidi moc místa, není to moderní názor.
_________________
Miluj hluboce a vasnive. Muzes se pritom zranit, ale je to jediny zpusob,jak zit svuj zivot.
Back to top
View user's profile Send private message  
pam
kytky 7, meta: 12650
kytky 7, meta: 12650


Joined: 03 Jan 2007
Posts: 12166

PostPosted: Thu 20.11.2008 18:30    Post subject: Reply with quote

...


Last edited by pam on Tue 23.12.2008 19:45; edited 1 time in total
Back to top
View user's profile Send private message  
Tevi.
kytky 8, meta: 19650
kytky 8, meta: 19650


Joined: 22 Jan 2007
Posts: 19398
Location: vedle blázince

PostPosted: Thu 20.11.2008 18:34    Post subject: Reply with quote

Mně přijde, že Romové jsou rasisti.
_________________

* Žena nepotřebuje toho, kdo nepotřebuje ji.**
Back to top
View user's profile Send private message  
ssyissyi
bright side of life


Joined: 10 Apr 2008
Posts: 296
Location: on the road

PostPosted: Thu 20.11.2008 19:37    Post subject: Reply with quote

Všichni jsou rasisti. To je normální. Strach z neznámého (třeba odlišné kultury). Akorát by se člověk měl lišit od krys, které neřeší a odlišného jedince bez výjimek likvidují.
Pro ephe: Závěr si udělej stejnej, jakoby tě okradl zelenej Marťan nebo bílej Sparťan (to není narážka, jen se mi to rýmovalo Laughing ), jen si dej v tramvaji víc bacha, až nastoupí Romové. Co ti k tomu víc říct...
Jen jsem nastiňovala situaci z různých pohledů. Řešení to podle mě nemá, protože kdyby jo, nežili by v Americe už přes sto let černoši v ghettech, kde je kriminalita taková, že se nám o tom ani nezdá (viděla jsem statistiku, podle který je každej druhej afroameričan v podmínce a každej třetí za katrem).
_________________
...vím, že tam kdesi podél patníků mi někdo podá perlu... (Jack Kerouac)
Back to top
View user's profile Send private message  
Man of the world
caballero


Joined: 02 Jan 2007
Posts: 2846

PostPosted: Thu 20.11.2008 20:02    Post subject: Reply with quote

oni jsou úplně jinou menšinou než ostatní menšiny...fakt jsem neslyšel že by někde byl problém se snášenlivostí s vietnamci, myslím jako víc než normálně.
_________________
Miluj hluboce a vasnive. Muzes se pritom zranit, ale je to jediny zpusob,jak zit svuj zivot.
Back to top
View user's profile Send private message  
hope
Válenka Domácí


Joined: 18 Jan 2007
Posts: 29000

PostPosted: Thu 20.11.2008 20:10    Post subject: Reply with quote

já teda rasista podle všeho jsem.. černoši mi ale nevadí.. jen čekám kdy naše děti budou ve škole učit místo češtiny vietnamštinu..nevadí mi, ale je jich tu na můj vkus trošku moc..ale před jejich marketingovými schopnostmi je třeba smeknout už od prvopočátku..
romové a Ukáčka jsou pro mě stejná sorta, u když ukáčka aspoň makaj, stavěj, i když obchodní centra, nebo opravujou paneláky..nic to nemění na tom, že dělaj bordel a jsou nepřizpůsobivý..
zajímalo by mě, jestli je třeba v praze víc čechů, nebo menšin dohromady..
že ze všech nejmíň je v Praze pražáků víme všichni Laughing
_________________
Všechno jde když se chce? Dokud nemusí chtít taky někdo další...
Back to top
View user's profile Send private message  
Hyenečka
kytky 8, konec
kytky 8, konec


Joined: 07 Apr 2008
Posts: 26384

PostPosted: Thu 20.11.2008 20:15    Post subject: Reply with quote

nemáte právo číst tento příspěvek
Back to top
View user's profile Send private message  
Man of the world
caballero


Joined: 02 Jan 2007
Posts: 2846

PostPosted: Thu 20.11.2008 20:27    Post subject: Reply with quote

hope wrote:
já teda rasista podle všeho jsem.. černoši mi ale nevadí.. jen čekám kdy naše děti budou ve škole učit místo češtiny vietnamštinu..nevadí mi, ale je jich tu na můj vkus trošku moc..ale před jejich marketingovými schopnostmi je třeba smeknout už od prvopočátku..
romové a Ukáčka jsou pro mě stejná sorta, u když ukáčka aspoň makaj, stavěj, i když obchodní centra, nebo opravujou paneláky..nic to nemění na tom, že dělaj bordel a jsou nepřizpůsobivý..
zajímalo by mě, jestli je třeba v praze víc čechů, nebo menšin dohromady..
že ze všech nejmíň je v Praze pražáků víme všichni Laughing



podle mě ukrajinci nejsou stejná sorta, jasně že dělají nějaké problémy, ale v podstatě ve chvíli kdy se opijí, možná trochu smrdí, ale to je tím že tu často dělají práci kterou by jiní nedělali. rozhodně bych je s romy z daleka nesrovnával
_________________
Miluj hluboce a vasnive. Muzes se pritom zranit, ale je to jediny zpusob,jak zit svuj zivot.
Back to top
View user's profile Send private message  
Kyo
kytky 5, meta: 7050
kytky 5, meta: 7050


Joined: 25 May 2007
Posts: 6874

PostPosted: Thu 20.11.2008 20:33    Post subject: Reply with quote

nemáte právo číst tento příspěvek
_________________
Doba kráčí vpřed a svět se předhání. Už i blbci mají vyšší vzdělání.
Back to top
View user's profile Send private message  
ephelides
*louloute*


Joined: 04 Jan 2007
Posts: 15244

PostPosted: Thu 20.11.2008 20:59    Post subject: Reply with quote

nemáte právo číst tento příspěvek
_________________

dog is god backwards

Qualität kommt von Qual.

Arretez de prendre les cons pour les gens.

"Wer ständig glücklich sein möchte, muss sich oft verändern." (Konfuzius)

Back to top
View user's profile Send private message  
Bibi
kytky 7, meta: 16650
kytky 7, meta: 16650


Joined: 02 Nov 2007
Posts: 16181
Location: up in the sky

PostPosted: Thu 20.11.2008 21:17    Post subject: Reply with quote

ssyissyi wrote:
Všichni jsou rasisti. To je normální. Strach z neznámého (třeba odlišné kultury). Akorát by se člověk měl lišit od krys, které neřeší a odlišného jedince bez výjimek likvidují.


já myslím, že já mám strach spíš ze známého. Myslím, že ve většině případů už tady všichni ví, s kým máme tu čest...
Back to top
View user's profile Send private message Visit poster's website  
Hyenečka
kytky 8, konec
kytky 8, konec


Joined: 07 Apr 2008
Posts: 26384

PostPosted: Fri 21.11.2008 6:44    Post subject: Reply with quote

Kyo wrote:
co se týče vietnamců, číňanů a mongolů tak ti se sem serou hromadně asi všichni co můžou. nevadí mi, ale čeho je moc, toho je prostě příliš.


Souhlas.

Jinak ohledně Ukrajinců... Oni jsou obecně hodně dobrý pracanti. Silný, udělaj spoustu práce, do práce choděj. Ale jsou to šmejdi, šméčka jedou, pokud jen trochu můžou a zjistěj jak.
Back to top
View user's profile Send private message  
mucka
kytky 5, meta: 4650
kytky 5, meta: 4650


Joined: 12 Jan 2007
Posts: 4557

PostPosted: Fri 21.11.2008 11:28    Post subject: Reply with quote

hope wrote:
romové a Ukáčka jsou pro mě stejná sorta, u když ukáčka aspoň makaj, stavěj, i když obchodní centra, nebo opravujou paneláky..nic to nemění na tom, že dělaj bordel a jsou nepřizpůsobivý..

Tak to moc nechápu, nevšimla jsem si, že by Ukrajinci dělali větší bordel než Češi Shocked Naopak tady pracují za směšné platy, za které by žádný Čech pracovat nešel. To samé Vietnamci, nechápu, čím mohou někomu vadit. Každopádně cikány nemám ráda taky a ne z důvodu toho, že by měli odlišnou barvu pleti ale proto, že nic nedělají. Abych to shrnula, nemám ráda ani bělochy, co nic nedělají. Ale je to bohužel problém obzvlášt cikánů. Pokud bude cikán slušný, bude chodit do práce a starat se o děti, nebudu mít cokoliv proti.
Back to top
View user's profile Send private message  
ssyissyi
bright side of life


Joined: 10 Apr 2008
Posts: 296
Location: on the road

PostPosted: Fri 21.11.2008 12:31    Post subject: Reply with quote

Bibi wrote:
ssyissyi wrote:
Všichni jsou rasisti. To je normální. Strach z neznámého (třeba odlišné kultury). Akorát by se člověk měl lišit od krys, které neřeší a odlišného jedince bez výjimek likvidují.


já myslím, že já mám strach spíš ze známého. Myslím, že ve většině případů už tady všichni ví, s kým máme tu čest...

No jasně, já tohle myslela obecně. Ne konkrétně k tématu téhle diskuze. I když jsem si uvědomila, že jsem se vyjádřila špatně - normální je xenofobie, rasismus ne. A právě to, že je člověk opatrnej nebo skeptickej vůči skupinám, se kterýma má špatnou zkušenost (ale je si přitom vědom toho, že úplně to paušalizovat nejde, že jsou jedinci, který mají v těhle skupinách původ, přesto se jich ty negativní věci netýkají), podle mě rasismus není.
_________________
...vím, že tam kdesi podél patníků mi někdo podá perlu... (Jack Kerouac)
Back to top
View user's profile Send private message  
Display posts from previous:   
Post new topic   Reply to topic    sfera.pravy.net Forum Index -> Řečičky, názory, etc. All times are GMT + 1 Hour
Goto page Previous  1, 2, 3, 4, 5, 6, 7, 8  Next
Page 4 of 8

 
Jump to:  
You can post new topics in this forum
You can reply to topics in this forum
You cannot edit your posts in this forum
You cannot delete your posts in this forum
You cannot vote in polls in this forum


Powered by phpBB © 2001, 2005 phpBB Group
additional terms