sfera.pravy.net Forum Index
sfera.pravy.net
Krásné narozeniny, Pecičko! :)
Žena za volantem
Goto page Previous  1, 2, 3, 4, 5, 6, 7, 8, 9, 10  Next
 
Post new topic   Reply to topic    sfera.pravy.net Forum Index -> Řečičky, názory, etc.
View previous topic :: View next topic  
Author Message
Linda Evangelista
kytky 8, meta: 20650
kytky 8, meta: 20650


Joined: 19 Jan 2007
Posts: 20216

PostPosted: Sat 10.5.2008 15:58    Post subject: Reply with quote

Tangerine - mě jednou vjel před auto cyklista. Naštěstí to bylo ve městě a jela jsem pomalu tak jsem měla čas zareagovat, ale taky jsem byla potom za volantem nervozni
Back to top
View user's profile Send private message  
Tangerine
kytky 5, meta: 6350
kytky 5, meta: 6350


Joined: 03 Jan 2007
Posts: 6329

PostPosted: Sat 10.5.2008 16:05    Post subject: Reply with quote

Mně přijde, že si člověk ani neuvědomí jak OBROVSKOU zodpovědnost má, dokud se mu nestane něco takovýho.
Back to top
View user's profile Send private message  
josie
Chcem sa smiať navždy!
kytky 6, meta: 9050


Joined: 02 Jan 2007
Posts: 9012

PostPosted: Sat 10.5.2008 16:55    Post subject: Reply with quote

tak soferujem denne niekedy aj 50-60km, cestu poznam aj naspamat...uz som mala jednu autonehodu, este v autoskole, ale vinna som nebola ja, ale druhe auto, islo z vedlajsej cesty a za volantom sedel majitel inej autoskoly Rolling Eyes
nadavam ako sialena, som asi majster v mnozstve nadavok v jednej vete Laughing
obieham docela casto, ja sa este cudujem, ze ma nezastavili policajti a nic sa mi nestalo...vacsinou jazdim 60 a 90, teda max povolene rychlosti, niekedy aj viac, ked sa ponahlam Embarassed od januara ma byt 50...slahne ma
a inac....ked jazdi prednami nejaky pomaly sofer, tak ja som ta, ktora nadava, ze urcite tam je nejaka zenska Embarassed Laughing no ved po rovnej ceste 70? Rolling Eyes
Back to top
View user's profile Send private message  
Fantagiro
kytky 3, meta: 1950
kytky 3, meta: 1950


Joined: 21 Jan 2007
Posts: 1833
Location: Slovensko

PostPosted: Sat 10.5.2008 17:41    Post subject: Reply with quote

Vodicak mam od 18, soferujem velmi rada, bavi ma to..Co sa tyka narazok "to je urcite zena", ja som si praveze vsimla, ze ohladuplny vodic bola vacsinou zena zatial co agresivny a nervozny vacsinou muz, nechcem ale zovseobecnovat..
Jedine s cim mam problem je " priestorova predstavivost" a to pri parkovani si vyberam co najvacsi priestor a nerada sa spolieham na spatne zrkadla, to uz radsej sa otocim, ked je neprehladna cesta.
Niekedy ma vytacaju zeny co jazdia po meste pomaly 40, tie by som nakopala ...s prepacenim a musim uznat, ze chlapa, ktory by sa takto vliekol som este nestretla..
_________________
Asi to tak funguje aj pri rozchodoch. Že aj keď bolia a keď vlastne vôbec nič nie je doriešené, stačí, aby padlo slovné spojenie definitívny rozchod a z kruhového objazdu sa zrazu objaví cesta, po ktorej sa dá výjsť. Je jedno či štvornožky, alebo vzpriamene po dvoch. Je jedno, že ju človek chvíľu ignoruje a stále sa vozí dookola. Je tam. Tá cesta. Človek sa môže nastaviť na nové zajtrajšky, stopne blúdenie emócií v krvnom obehu, celé je to iné. Lepšie.
Back to top
View user's profile Send private message  
Bea
kytky 1, meta: 300
kytky 1, meta: 300


Joined: 21 Jan 2007
Posts: 254

PostPosted: Sat 10.5.2008 18:13    Post subject: Reply with quote

Arrow poznám ženy, ktoré šoférujú tak, že by sa nejeden chlap hanbil, tie sa snáď s volantomv ruke už narodili.
ja osobne tiež používam výraz "ženská za volantom" keď vidím, že niekto strečkuje na ceste(a to som žena), ale berem to s takou nadsázkou ako asi vtipy o blondínach...
Arrow ja šoférujem ešte len krátko, ale nemám problém, zbožňujem šoférovanie. ani parkovanie mi vrásky nerobí, aj keď sa mi to ešte nepodarí zakaždým na prvý krát a musím si zájsť, ale za to ešte nikomu chodidlá neodpadli Smile chodím podľa predpisov (na malilinké výnimky Mr. Green )
Arrow a nemám potrebu sa na ceste predvádzať ako niektorí chlapi a tiež sa nikomu netrpezlivo nelepím na zadok, jazdu berem ako relax a vzhladom na to, že v takýchto veciach som maximálny flegmoš nemám potrebu sa za volantom kôli niekomu rozčulovať......
_________________
Nemrač se, že nemáš nic. Máš úsměv, s tím zvládneš víc
Back to top
View user's profile Send private message  
anika
kytky 4, meta: 3750
kytky 4, meta: 3750


Joined: 06 Jan 2007
Posts: 3658
Location: mezi nebem a zemí

PostPosted: Sat 10.5.2008 19:01    Post subject: Reply with quote

vždycky když se člověk připlete do nehody nebo je svědkem, myslím že příjde trošku probuzení... osobně někdy najezdím během dne i 500- 1000km, když jedu z Karlových Varů nebo Ústí do Třince a v noci zpátky..... a co vidím na těch cestách... někdy mi zůstává rozum stát, co někdo dokáže vymyslet... nehorší je, když někdo jede jak prase a odnesou to nevinní lidé Sad
_________________
„Nechtěj být člověkem, který je úspěšný, ale člověkem, který za něco stojí.“
— Albert Einstein
Back to top
View user's profile Send private message  
Rhiannon
Mrs. Bunny


Joined: 02 Jan 2007
Posts: 10336
Location: Somewhere over the rainbow

PostPosted: Sun 11.5.2008 9:54    Post subject: Reply with quote

Fantagiro wrote:
musim uznat, ze chlapa, ktory by sa takto vliekol som este nestretla..

ja jo Smile vetsinou podle SPZ z mensiho mesta a s kloboukem na hlave Razz
_________________
I don't want to be your other half, I believe that 1 and 1 make 2
Back to top
View user's profile Send private message  
Mykéna
kytky 7, meta: 14150
kytky 7, meta: 14150


Joined: 03 Jan 2007
Posts: 14114

PostPosted: Sun 11.5.2008 18:47    Post subject: Re: Žena za volantem Reply with quote

Řídíte rády? Arrow moc Very Happy
Cítíte se na pozici řidiče jistě a bezpečně? Arrow jistěji než na pozici spolujezdce, bezpečně se cítím, ale snažím se být ostražitá
Jezdíte samy nebo potřebujete vedle sebe někoho radši mít? Arrow radši mám vedle sebe navigátora a navíc si chci povídat Smile
Myslíte si, že žena může v řízení auta konkurovat mužům? Arrow nějaká žena nějakému muži stopro konkurovat může...
Jsou muži lepší řidiči? Arrow viz předešlou odpověď... Ale skutečně si myslím, že líp parkují.
Je podle vás něco pravdy na tvrzení, že chlapi si za volantem léčí svoje komplexy a vybíjí agresivitu? Arrow to je jako se vším, něco pravdy na tom bude, ale nejsou takoví všichni - každá řidička taky není kráva, co jednou rukou drží mobil, druhou kouří a zrcátka používá jen k tomu, aby si dodělala make-up...
Setkali jste se někdy s názory jako "ženská nemá za volantem co dělat"? Arrow Díkybohu ne! Ale ženský v mym okolí jsou dobrý řidičky. Až na jednu teda.
Back to top
View user's profile Send private message  
little_B
...malá bosorka...


Joined: 04 Jan 2007
Posts: 4904

PostPosted: Mon 12.5.2008 7:54    Post subject: Reply with quote

Řídíte rády? Áno, veľmi...
Cítíte se na pozici řidiče jistě a bezpečně? Áno. Keď poznám auto, ktoré šoférujem a viem, čo môžem od neho očakávať, prispôsobím tomu štýl svojej jazdy. Poznám svoje schopnosti a snažím sa ich nepreceňovať.
Jezdíte samy nebo potřebujete vedle sebe někoho radši mít? Najradšej sama. Jednak ma nikto nerozptyľuje pri šoférovaní (a nikto mi do toho nič nehovorí) a tak celkovo... radšej šoférujem sama. Zapnem si dobrú hudbu na plné pecky a ideeem
Myslíte si, že žena může v řízení auta konkurovat mužům? Jsou muži podle vás lepší řidiči? Povedala by som, že každý je lepší v niečom inom. Vo všeobecnosti sú ženy pri šoférovaní opatrnejšie, muži viac riskujú. Čo sa napr. parkovania týka, v tom sú asi lepší muži, taktiež v predbiehaní, pretože dokážu lepšie odhadnúť vzdialenosť a rýchlosť prichádzajúceho auta...
Je podle vás něco pravdy na tvrzení, že chlapi si za volantem léčí svoje komplexy a vybíjí agresivitu? Myslím, že ano. Ale nie je to tak iba u chlapov. Stalo sa to už aj mne, že keď ma niekto naštval (resp. fakt príšerne vytočil), sadla som do auta a uháňala som mestom ako diabol Embarassed . Potom som sa ukľudnila a bolo mi fajn Laughing ...
Setkali jste se někdy s názory jako "ženská nemá za volantem co dělat"?
Stretla som sa hlavne s poznámkami typu: "Jasné, za tým volantom je určite ženská, pozri, ako sa vlečie/ako nevie zaparkovať/ako príšerne šoféruje." Nebolo to síce na moju adresu, ale dosť ma to naštvalo."

+ vše co vás k tématu napadá

Mňa by tak zaujímalo, do akej miery ste technický typ, čo sa áut týka? Napr.:
Arrow tankujete sami alebo si necháte na benzínke natankovať od iných?
Arrow viete skontrolovať stav oleja + vody v ostrekovači a pod.?
Arrow viete opraviť defekt?

Ja viem, teoreticky by to mal ovládať každý, ale ja sa priznám, že napr. defekt by som nevedela opraviť (teda vymeniť koleso)... Embarassed Ostatné veci ako tankovanie a kontrola základných technických vecí mi nerobia problém, ale ten defekt by bol asi dosť problém no... Embarassed
_________________
Prax ukazuje, že žena vydrží ešte desaťkrát toľko vo chvíli, keď vyhlasuje, že už nevydrží. Niektoré typy aj dvadsaťkrát.
Je to dobré. Zachráni to mnohé vzťahy, ktoré stoja za to.
Je to zlé. Udržiava pri živote aj vzťahy, ktoré stoja za hovno už dávno.
Back to top
View user's profile Send private message  
lambretta
kytky 6, meta: 8650
kytky 6, meta: 8650


Joined: 21 May 2007
Posts: 8463
Location: AT HOME

PostPosted: Mon 12.5.2008 8:48    Post subject: Reply with quote

Rhiannon wrote:
Fantagiro wrote:
musim uznat, ze chlapa, ktory by sa takto vliekol som este nestretla..

ja jo Smile vetsinou podle SPZ z mensiho mesta a s kloboukem na hlave Razz



no jo kloboukari jsou nejhorsi, mimo obec 70, na rovine zacne zniceho nic brzdit apod Laughing
ja v obci kde to neznam nekdy taky jezdim pomalej Embarassed ale kdyz za mnou nekdo jede, tak se snazim jet tech 50, a nekdy jezdim i vic, ale psss
ja uz zazila i babku s kolem,ktera se vubec nepodivala a vlezla do silnice, mimo prechod jeste navic Rolling Eyes
Back to top
View user's profile Send private message  
Rhiannon
Mrs. Bunny


Joined: 02 Jan 2007
Posts: 10336
Location: Somewhere over the rainbow

PostPosted: Mon 12.5.2008 11:21    Post subject: Re: Žena za volantem Reply with quote

Mykéna wrote:
každá řidička taky není kráva, co jednou rukou drží mobil, druhou kouří a zrcátka používá jen k tomu, aby si dodělala make-up...

to mi pripomina jednoho znameho. Prisel, ze potrebuje do auta handsfree. Ze pry kdyz si v aute zapali, v druhe ruce ma rohlik a zazvoni mu telefon, tak to nema cim vzit Laughing
_________________
I don't want to be your other half, I believe that 1 and 1 make 2
Back to top
View user's profile Send private message  
Skunkless
kytky 4, meta: 2550
kytky 4, meta: 2550


Joined: 03 Jan 2007
Posts: 2505
Location: Srdce Evropy

PostPosted: Mon 12.5.2008 12:08    Post subject: Reply with quote

Tangerine wrote:
Mně přijde, že si člověk ani neuvědomí jak OBROVSKOU zodpovědnost má, dokud se mu nestane něco takovýho.


Přesně!! Já teda řidičák nemám (dělala jsem ho, pak se urazila, když na mě táta zařval, kvůli něčemu, za co jsem nemohla a bylo po srandě Laughing ) a pokud to nebude nutné kvůli dětem nebo práci, tak o něj zatím ani nestojím..já zkrátka vím, že řídit bych se naučila dobře a pokud bych byla dost opatrná, riziko nehody snížím..ALE pokud bych zavinila smrt nebo zranění člověka, asi bych si to dosmrti nedokázala odpustit..je to na mě moc velkej stroj, síla, kterou nechci pokoušet..tím, že jdu, zpravidla nikoho neohrožuji..

Jinak jezdím ráda, nejraději ze všeho s přítelem, je s autem jako srostlý, nebojím se s ním.

Co mi přijde zajímavé je, že když někoho poznám jako řidiče, leccos mi to napoví o tom, jaký je. Zatím se mi to potvrdilo snad vždy (ne ve smyslu, jezdí hrozně = je hroznej, ale spíš ten způsob ho odhaluje..)
_________________
Život je fascinující..

Back to top
View user's profile Send private message  
Mykéna
kytky 7, meta: 14150
kytky 7, meta: 14150


Joined: 03 Jan 2007
Posts: 14114

PostPosted: Mon 12.5.2008 12:12    Post subject: Reply with quote

Mňa by tak zaujímalo, do akej miery ste technický typ, čo sa áut týka? Napr.:
Arrow tankujete sami alebo si necháte na benzínke natankovať od iných? Arrow tohle zvládnu...
Arrow viete skontrolovať stav oleja + vody v ostrekovači a pod.? Arrow teoreticky jo, ale ještě jsem to nedělala Embarassed to auto ani není moje
Arrow viete opraviť defekt? Arrow no asi takhle... umím zajet do pneuservisu, zavolat na odtahovku nebo mechanikovi, kterej pro mě přijede i na dálnici a odtáhne mě na laně...
a když to auto nejede, otevřu motor, koukám, co kde trčí a vrátím to tam zpátky, takhle jsem jednou opravila vypadlý lanko od plynu Laughing
Back to top
View user's profile Send private message  
Rhiannon
Mrs. Bunny


Joined: 02 Jan 2007
Posts: 10336
Location: Somewhere over the rainbow

PostPosted: Mon 12.5.2008 12:16    Post subject: Reply with quote

opravy defektu byly uzasny s maluchem Smile mne tam cas od casu vypadavalo lanko od starteru. Tak jsem vozila v aute sroubovak a sroubky a kdyz vypadlo, nastoupila jsem a hrabala se v motoru Laughing musim rict, ze pohledy kolemjdoucich obcas staly za to Laughing
V soucasnem aute jsem nic zatim neopravovala. Pocitam ze v pripade zavady volam odtah, at se tomu venuje nekdo, kdo tomu rozumi.

Tankuju samozrejme sama.
_________________
I don't want to be your other half, I believe that 1 and 1 make 2
Back to top
View user's profile Send private message  
hope
Válenka Domácí


Joined: 18 Jan 2007
Posts: 29000

PostPosted: Mon 12.5.2008 12:17    Post subject: Reply with quote

gigli wrote:
Kyo wrote:
a těm zdravotním prohlídkám bych moc nevěřil, jsou k ničemu, když vidím co za důchodce jimi prošlo. pravděpodobnost že někdo dostane jen tak z fleku za jízdy infarkt ve 20 a 70 je asi nesrovnatelná ať byl v době prohlídky ten člověk čilej a zdravej jak chtěl.


pak je ovšem chyba ve zdravotních prohlídkách a ne v důchodcích samotných.
a ano, ta pravděpodobnost mezi dvacetiletym a sedmdesátiletym je opravdu nesrovnatelná. ale co třeba mezi padesátiletym a sedmdesátiletym? btw. vcelku by mě zajímalo, kolik nehod bylo timhle způsobeno.


spousta lidí na ty prohlídky nechodí, že jo
a s věkem se snižuje smyslové vnímání že jo..takže to že děda jezdí perfektně není zárukou toho, že něco přehlédne, nebo tak..
jasný, něco přehlédnout může člověk ve dvaceti stejně jako v 50ti nebo 70ti..ale jako uznejte, že mezi 50ti letým člověkem a 70ti letým je velkej rozdíl ve smyslu pohyblivosti, reaktivnosti, rychlosti a podobně..podle mě se to paušalizovat dá..
_________________
Všechno jde když se chce? Dokud nemusí chtít taky někdo další...
Back to top
View user's profile Send private message  
Display posts from previous:   
Post new topic   Reply to topic    sfera.pravy.net Forum Index -> Řečičky, názory, etc. All times are GMT + 1 Hour
Goto page Previous  1, 2, 3, 4, 5, 6, 7, 8, 9, 10  Next
Page 4 of 10

 
Jump to:  
You can post new topics in this forum
You can reply to topics in this forum
You cannot edit your posts in this forum
You cannot delete your posts in this forum
You cannot vote in polls in this forum


Powered by phpBB © 2001, 2005 phpBB Group
additional terms