sfera.pravy.net Forum Index
sfera.pravy.net
Krásné narozeniny, Pecičko! :)
Jste verici?
Goto page Previous  1, 2, 3, 4, 5 ... 11, 12, 13  Next
 
Post new topic   Reply to topic    sfera.pravy.net Forum Index -> Řečičky, názory, etc.
View previous topic :: View next topic  
Author Message
Tjorven
gewöhnungsbedürftig mamiček


Joined: 06 Feb 2008
Posts: 2649

PostPosted: Mon 24.3.2008 15:13    Post subject: Reply with quote

...


Last edited by Tjorven on Tue 29.7.2014 20:00; edited 1 time in total
Back to top
View user's profile Send private message  
Chocolate
Jedem das Seine und mir das Beste:-)


Joined: 08 Jan 2007
Posts: 8069

PostPosted: Mon 24.3.2008 15:20    Post subject: Reply with quote

Tangerine wrote:

Do kostela chodím jednou za uherskej rok, ale úplně si maluju, jak budu mít děti a občas půjdem v neděli do kostela. Svítí sluníčko, holčičky si oblečou šatičky, uděláme si procházku do kostela, ve městě je nádhernej klid a pak se všichni těší domů na oběd Love Embarassed


To je hezky Very Happy

ja verici nejsem a ani nikdo v moji rodine, nasi jsou vuci nabozenstvi hodne kriticti, ja se snazim byt tolerantni a svym zpusobem vericim zavidim. Kdyz stoji zivot za prd, tak maji aspon tu viru. Pokrtena nejsem. Manzel rekneme verici je, ale rozhodne nijak hardcore, proste je pokrtenej, ale v kostele za tu dobu co jsme spolu jeste nebyl, teda krome Pulnocni, kam jsem ho dotahla ja, a rozhodne se nemodli...proste je verici jen tak formalne asi Smile Malyho jsme nechali pokrtit, ale z ciste zistnych duvodu Embarassed
Back to top
View user's profile Send private message  
Nevelkej ale krásnej
kytky 1, meta: 75
kytky 1, meta: 75


Joined: 23 Mar 2008
Posts: 55

PostPosted: Mon 24.3.2008 15:24    Post subject: Reply with quote

Tjorven wrote:
nebrat moc vazne


A to je právě i o tom přemýšlení, o kterém píšeš ty. Je vidět, že člověk by třeba i chtěl přemýšlet, ale pak nakonec nechce být rozebírán Smile To je pak někde chyba.

Když jde lidem o jejich dobro, neměli by jen tak plácat a neměli by být lhostejní k tomu, co slyší a vidí okolo. Proto jsem sem začal psát já. Smile
Back to top
View user's profile Send private message  
Tjorven
gewöhnungsbedürftig mamiček


Joined: 06 Feb 2008
Posts: 2649

PostPosted: Mon 24.3.2008 15:32    Post subject: Reply with quote

...


Last edited by Tjorven on Tue 29.7.2014 20:00; edited 2 times in total
Back to top
View user's profile Send private message  
Mo Cuishle
kytky 8, meta: 17650
kytky 8, meta: 17650


Joined: 03 Jan 2007
Posts: 17148

PostPosted: Mon 24.3.2008 15:40    Post subject: Reply with quote

musím říct, že jsem odjakživa věřila v něco mezi nebem a zemí.. odjakživa asi svým způsobem věřím v posmrtný život, odjakživa jsem věřila v to, že když v něco věřím a přeju si to, tak se mi to splní a taky v to, že všechno, co udělám má důsledky, že když něco udělám špatně (resp. s tím, že vím, že to je špatně), tak se mi to vrátí (třeba ne hned, ale klidně až za 10 let..) a stejně tak, že se mi vrátí i to, co jsem udělala dobře. Věřím v nadpozemskou sílu, věřím v sílu, kterou má člověk, ale neví o ni a neumí ji ovládat vůlí a taky věřím v to, že dobří lidé potkávají dobré lidi a takovýchhle věcí kterým odjakživa věřím je víc.

Vždycky jsem věděla, že v něco věřím, ale jakoby jsem se pokládala za nevěřící.. i když si myslím, že věřící jsem. Tenkrát jsem se brala za nevěřící¨v podstatě jen proto, protože jsem "to" nedokázala pojmenovat (a nedokážu dodnes.. i když jak jsem říkala, nejblíž je "tomu" asi animismus + buddhismus).

Nikdy jsem nad tím ale nijak zvlášť nepřemýšlela.. víc přemýšlet jsem začala o víře hlavně od loňského podzimu a nejvíc pak v zimě.. kdy moje myšlení hodně poznamenalo několik událostí a několik setkání a došla jsem k závěru, že proto vlastně věřící jsem.
Nemodlím se (nebo ne tak, jak si to většina představuje, že bych poklekla a začala odříkávat nějakou naučenou motlitbu), v podstatě ani nemám nějaké "materiální" rituály. Ale tak nějak "to" v sobě cítím.

Nevím, proč to sem píšu. Obzvlášť nevím, proč zrovna sem - na board plný "realistů".
Normálně se o tom s nikým nebavím, nechci o ničem mluvit, ale někdy bych si o tom s někým (kdo to vidí podobně) asi ráda popovídala..

edit: prostě věřím, že když věřím, tak se mi to všechno, v co věřím, splní.
I když to není, že v to věřím.. je to to, že jsem o tom naprosto přesvědčená.. Smile
_________________
Bye


Last edited by Mo Cuishle on Mon 24.3.2008 15:45; edited 2 times in total
Back to top
View user's profile Send private message  
annysek
.


Joined: 02 Jan 2007
Posts: 15447

PostPosted: Mon 24.3.2008 15:41    Post subject: Reply with quote

Mo, mam to uplne stejne..
Back to top
View user's profile Send private message  
Lothórien
kytky 7, meta: 12150
kytky 7, meta: 12150


Joined: 03 Jan 2007
Posts: 12074

PostPosted: Mon 24.3.2008 16:26    Post subject: Reply with quote

ed


Last edited by Lothórien on Sun 8.6.2008 10:22; edited 1 time in total
Back to top
View user's profile Send private message  
maxmiliana
kytky 8, konec
kytky 8, konec


Joined: 02 Jan 2007
Posts: 30771

PostPosted: Mon 24.3.2008 16:29    Post subject: Reply with quote

nemáte právo číst tento příspěvek
Back to top
View user's profile Send private message  
Mo Cuishle
kytky 8, meta: 17650
kytky 8, meta: 17650


Joined: 03 Jan 2007
Posts: 17148

PostPosted: Mon 24.3.2008 16:29    Post subject: Reply with quote

Lothórien wrote:
Ty sama se porad rozcilujes, jak jsou vsichni okolo tebe netolerantni a jak te nechapou, ale mam pocit, ze to same delas taky.


Sice jsem nechtěla být OT, ale smím vědět, kde? Smile (kde se pořád rozčiluju? + kde a komu to samé dělám já? (když navíc s nikým krom trenéra a dvou kamarádek nekomunikuju Smile ) )
_________________
Bye
Back to top
View user's profile Send private message  
Rokkan
kytky 7, meta: 11650
kytky 7, meta: 11650


Joined: 03 Jan 2007
Posts: 11530

PostPosted: Mon 24.3.2008 16:35    Post subject: Reply with quote

Mně se hnusí katolická církev - tmáři a pokrytci, nebýt jí, je mi křesťanství mnohem sympatičtější.
Back to top
View user's profile Send private message  
Alunka
kytky 6, meta: 9450
kytky 6, meta: 9450


Joined: 03 Jan 2007
Posts: 9362

PostPosted: Mon 24.3.2008 16:43    Post subject: Reply with quote

Rokkan wrote:
Mně se hnusí katolická církev - tmáři a pokrytci, nebýt jí, je mi křesťanství mnohem sympatičtější.

To mi připomíná kamaradky babičku. Největší drbnu okolí, falešnou jak sviňa, co stahuje králíky z kůže, ale jinak je sladká jak cumel, protože Pan Ježíš ji všechno odpustí a Panenka Mária ji bude ochrańovat, kamkoliv na drby půjde.

a hlavně já si vždycky s katolickou církví vzpomenu na ¨Bejvala Antonína z "Bylo nás pět", který vždy říkal deset otčenáš to spraví Very Happy
Back to top
View user's profile Send private message  
melly
:-)


Joined: 07 Jan 2007
Posts: 2770

PostPosted: Mon 24.3.2008 17:19    Post subject: Reply with quote

Ja verim v Boha, som katolicka. A nemyslim, ze by som bola pokrytec alebo neviem co vsetko. Laughing Je pravda, ze v mnohych veciach a postojoch s cirkvou nesuhlasim, ale z vlastnej skusenosti viem, ze nie je plna magorov, ale aj dobrych ludi ochotnych pomoct. Vsetko je o ludoch a blbci i dobri ludia sa najdu vsade. Za zasadny problem katolickej cirkvi povazujem fakt, ze sa tvari ako neomylna a odmieta priznat, ze sa sklada len z ludi, ktori vzdy budu LEN ludia, teda zakonite robi chyby. Keby sa spravala transparentnejsie a viac akceptovala ludi a ich zdravy rozum, tak by to bolo vseobecne prospesne...
Nemam rada ludi, ktori nevidia alebo nechcu vidiet a "s vanickou vylievaju aj dieta". Teda takych, co pausalne opluvaju bud katolicku cirkev alebo naopak neveriacich (v cirkvi) a takych ci onakych. Je to zvlastne, pretoze ak niekto tvrdi, ze veri v lasku, dobro,pravdu atd. vlastne veri v krestanske principy a v Boha, aj ked nie personifikovaneho, tak nechapem o com potom tieto podivne averzie spocivaju.
_________________
www.melly.sk

Nejaké moje články o pozitívnom myslení, osobnostnom rozvoji, rozhovory so zaujímavými ľuďmi apod. V minulosti mi téma pozitívneho myslenia dosť pomohla. Mojím snom je, aby sa o tom dozvedelo čo najviac ľudí, možno to pomôže niekomu ďalšiemu alebo sa aspoň usmeje a jeho život bude o kúsok lepší... Ak poznáte niekoho, koho to zaujíma alebo by mu to mohlo pomôcť, budem rada ak ma odporučíte Smile
www.facebook.com/pekne.citanie
Back to top
View user's profile Send private message  
Mo Cuishle
kytky 8, meta: 17650
kytky 8, meta: 17650


Joined: 03 Jan 2007
Posts: 17148

PostPosted: Mon 24.3.2008 17:21    Post subject: Reply with quote

melly: naprostý souhlas
_________________
Bye
Back to top
View user's profile Send private message  
Kyo
kytky 5, meta: 7050
kytky 5, meta: 7050


Joined: 25 May 2007
Posts: 6874

PostPosted: Mon 24.3.2008 17:39    Post subject: Reply with quote

myslim ze je hodne spatne ze je nabozenstvi porad tolik propojeno se statem a ma porad takovy oficialni statut.. v modernim demokratickym state to timhle zpusobem nema co delat.
_________________
Doba kráčí vpřed a svět se předhání. Už i blbci mají vyšší vzdělání.
Back to top
View user's profile Send private message  
villete
vrrrr raf raf


Joined: 02 Jan 2007
Posts: 28829

PostPosted: Mon 24.3.2008 18:03    Post subject: Reply with quote

Kyo, vsak u nas je to jeste dobry. To treba v Dansku maji ministerstvo cirkve a to je teprv mazec. To si neumim predstavit, vubec se mi to nelibi.
Ono je dneska dost tezke oddelovat politiku a nabozenstvi, kdyz se clovek podiva na ty rozpory treba mezi muslimskym a euroamerickym svetem (v uvozovkach). Ja bych byla pro oddeleni uplne, ale to je sci-fi, ze.
_________________
"All will be well, and all will be well, and every kind of thing will be well." (Julian of Norwich)
Back to top
View user's profile Send private message  
Display posts from previous:   
Post new topic   Reply to topic    sfera.pravy.net Forum Index -> Řečičky, názory, etc. All times are GMT + 1 Hour
Goto page Previous  1, 2, 3, 4, 5 ... 11, 12, 13  Next
Page 4 of 13

 
Jump to:  
You can post new topics in this forum
You can reply to topics in this forum
You cannot edit your posts in this forum
You cannot delete your posts in this forum
You cannot vote in polls in this forum


Powered by phpBB © 2001, 2005 phpBB Group
additional terms