sfera.pravy.net Forum Index
sfera.pravy.net
Krásné narozeniny, Pecičko! :)
studující a pracující přítelové..
Goto page Previous  1, 2, 3, 4, 5 ... 20, 21, 22  Next
 
Post new topic   Reply to topic    sfera.pravy.net Forum Index -> Srdeční záležitosti
View previous topic :: View next topic  
Author Message
Fantagiro
kytky 3, meta: 1950
kytky 3, meta: 1950


Joined: 21 Jan 2007
Posts: 1833
Location: Slovensko

PostPosted: Sat 10.11.2007 17:19    Post subject: Reply with quote

josie nikto nehovori o sprostosti, proste ten clovek ma uplne ine vnimanie zivota, ciele atd
je totiz rozdiel ked 5 rokov navyse niekto studuje..
nic v zlom ale tiez si neviem predstavit priatela, ktory mal uz na zakladke 4ky, a potom chodil na ucnovku...resp. nemal potrebu nieco dosiahnut v zivote a sice to vs nezarucuje, ale je predpoklad, ze ked sa tam clovek uz trapi, nezlozia ho ani problemy a stresy v zivote a nebude mat problem sa stale vzdelavat, lebo to poklada za normalne
_________________
Asi to tak funguje aj pri rozchodoch. Že aj keď bolia a keď vlastne vôbec nič nie je doriešené, stačí, aby padlo slovné spojenie definitívny rozchod a z kruhového objazdu sa zrazu objaví cesta, po ktorej sa dá výjsť. Je jedno či štvornožky, alebo vzpriamene po dvoch. Je jedno, že ju človek chvíľu ignoruje a stále sa vozí dookola. Je tam. Tá cesta. Človek sa môže nastaviť na nové zajtrajšky, stopne blúdenie emócií v krvnom obehu, celé je to iné. Lepšie.
Back to top
View user's profile Send private message  
Kyo
kytky 5, meta: 7050
kytky 5, meta: 7050


Joined: 25 May 2007
Posts: 6874

PostPosted: Sat 10.11.2007 17:26    Post subject: Reply with quote

Fantagiro wrote:
josie nikto nehovori o sprostosti, proste ten clovek ma uplne ine vnimanie zivota, ciele atd
je totiz rozdiel ked 5 rokov navyse niekto studuje..


Ja myslim ze tady michate hrusky s jablkama. Jakej je prosimte rozdil v tom ze nekdo o pet let dele studuje? Tak akorat v tom ze dospeje o pet let pozdeji, ma prodlouzene mladi to je cele. Jezis vzdyt je spousta "vysokoskolaku" kteri jsou radi ze se na skole udrzej, poradne nevedi co ani proc studujou, co chtej delat, dostali se na nejakou skolu sotva napotreti, schopni nejsou a nasledne to v zivote ani nikam nedotahnou. Je spousta vysokoskolaku kteri nemaj rozhled zadnej a deni ve svete jde uplne kolem nich.. Mit VS dneska zadna prestiz vubec neni, mozna tak jak kterou a stejne nakonec vzdycky zalezi jen na konkretnich schopnostech toho cloveka.

A nevim proc se tady hned uvadi jako priklad zednik..
_________________
Doba kráčí vpřed a svět se předhání. Už i blbci mají vyšší vzdělání.
Back to top
View user's profile Send private message  
josie
Chcem sa smiať navždy!
kytky 6, meta: 9050


Joined: 02 Jan 2007
Posts: 9012

PostPosted: Sat 10.11.2007 17:31    Post subject: Reply with quote

indigo- no neviem, vacsinou sa stava ze ti vysokoskolaci su menej pouzitelni do zivota ako ti bez VS
Back to top
View user's profile Send private message  
Merykara
point of no return


Joined: 02 Jan 2007
Posts: 17723
Location: VePř

PostPosted: Sat 10.11.2007 17:34    Post subject: Reply with quote

josie wrote:
indigo- no neviem, vacsinou sa stava ze ti vysokoskolaci su menej pouzitelni do zivota ako ti bez VS
zajimalo by me, co se mysli touhle frazi? protoze to tady vetsina lidi tak nejak hazi.. a mne to neni uplne jasny. ze vysokoskolaci nejsou schopny vymenit zarovku nebo co?
_________________
Every now and then the stars align, boy and girl meet by the great design.
Could it be that you and me are the lucky ones?
Back to top
View user's profile Send private message  
Kyo
kytky 5, meta: 7050
kytky 5, meta: 7050


Joined: 25 May 2007
Posts: 6874

PostPosted: Sat 10.11.2007 17:35    Post subject: Reply with quote

josie wrote:
indigo- no neviem, vacsinou sa stava ze ti vysokoskolaci su menej pouzitelni do zivota ako ti bez VS


to taky nemusi bejt pravda

ale schvalne by me zajmalo, jeslti ty, ktery si nedovedou predstavit sveho patnera jinak nez bez VS si mysli, ze vysokoskolak se nejak na prvni pohled pozna. Jen proboha nerikejte nic o vyjadrovani apod.. Nejaky vysokoskolaky preci jenom znam a vyjadrujou se uplne normalne, pusobej taky uplne normalne, oblikany chodej taky uplne normalne a kdybych nevedel ze tu skolu maj nebo ji studujou tak si muzu stejne tak myslet ze maj treba jen maturitu. Takze kde je ten rozdil Myslik
_________________
Doba kráčí vpřed a svět se předhání. Už i blbci mají vyšší vzdělání.
Back to top
View user's profile Send private message  
waxeipahdeth
kytky 8, konec
kytky 8, konec


Joined: 02 Jan 2007
Posts: 27125

PostPosted: Sat 10.11.2007 17:38    Post subject: Reply with quote

Hlavně, kyby nebyli manuálně pracující lidé tak by se svět asi zhroutil Wink Kdo by pak realizoval věci, které navrhne někdo s VŠ např.? Mně se fakt vaří krev, když čtu takový názory, že lidi z učňáku mají úplně jiný pohled na svět a nižší inteligenci nebo co. Samozřejmě mnozí ano, ale mnozí jsou úplně normální, slušní, chytří lidé, které ale třeba nebavilo se učit a radši chtěli co nejdřív pracovat a ta manuální práce je baví víc než kdyby seděli v kanclu. Já mám maturu ze školy, která se ještě za mně jmenovala SOU, teprve loni ji přejmenovali na SOŠ a proto se na boardu mnohdy cítím méněcenná-ne, že by mi někdy někdo naznačil, že jsem kvůli tomu hloupější, ale stačí mi číst ty názory. Jo a taky jsem chodila hlavně s klukama co měli učňák (ne, že bych je vyloženě vyhledávala, vždycky to tak prostě přišlo : ) a někteří ano, neměli takový rozhled a nevěděli tolik věcí co já, ale třeba zas měli jiné kvality. A taky jsem chodila s klukem z VŠ a to byl úplné pako, možná mu šla matika a tak, ale jinak byl fakt praštěnej. Takže opravdu nelatí, že každý člověk z učňáku je blbej a každý člověk s VŠ chytrej (v normálním životě).
Back to top
View user's profile Send private message  
Kyo
kytky 5, meta: 7050
kytky 5, meta: 7050


Joined: 25 May 2007
Posts: 6874

PostPosted: Sat 10.11.2007 17:43    Post subject: Reply with quote

Ale to jsou blbosti tohle vsechno Smile Vzdycky je to o konkretnim cloveku, vic nema vubec smysl resit.

A to co napsala Josie se rika o takovejch tech geniich s IQ 150, kteri maj v halve zabudovanou kalkulacku a lezej dnem i noci ve skriptach ale kdyz dojde na krajeni chleba tak jsou v koncich. Ale takovejch lidi na VS vetsina urcite neni.. Vetsina jich je podle me uplne normalnich.. Zaroven to ale znamena i nijak vyjimecnejch, vytribenejch.. Proto si myslim ze v dnesni dobe je fakt usmevny tvrdit to co tady nekdo tvrdi o "nadrazenosti" vysokoskolaku..
_________________
Doba kráčí vpřed a svět se předhání. Už i blbci mají vyšší vzdělání.
Back to top
View user's profile Send private message  
Rose Madder
kytky 4, meta: 2950
kytky 4, meta: 2950


Joined: 03 Jan 2007
Posts: 2773

PostPosted: Sat 10.11.2007 17:49    Post subject: Reply with quote

josie wrote:
indigo- no neviem, vacsinou sa stava ze ti vysokoskolaci su menej pouzitelni do zivota ako ti bez VS


Taky mi tahle fráze připadá trochu zvláštní (a mimo). Co se myslí "použitelností do života"? Proč by měli být lidé z VŠ méně použitelní do života (ať už se tím myslím cokoli Smile)?
_________________
Jakmile začne člověk přemýšlet, přestává žít...
Back to top
View user's profile Send private message  
melly
:-)


Joined: 07 Jan 2007
Posts: 2770

PostPosted: Sat 10.11.2007 17:50    Post subject: Reply with quote

josie wrote:
Fantagiro wrote:

Jasne ze prax je kolkokrat vacsi prinos, ale podla mna na veduce pozicie ho mat treba, ak teda clovek nema znamosti...


bud som to zle pochopila alebo neviem, podla mna je to somarina, lebo keby kazdy mal titul a hrabal by sa po veducich funkciach, tak kde by sme boli? ludia by riadili a nemali by koho
a ze titul si moze spravit kazdy? no mozno, ale naco by elektrikarovi bol...stratil by 3 alebo 5 rokov


Napriklad priatel bude VS elektrikar.
Prinos? Vacsia odbornost, lepsia moznost sa specializovat, vacsie moznosti uplatnenia, vacsi prijem. Myslim, ze tych 5 rokov za to stat bude. Wink
A ver tomu, ze do zivota je az nadmerne pouzitelny snad vo vsetkych praktickych smeroch.

Co sa tyka partnera, myslim, ze je to VELMI individualne. Vsade sa da plno slusnych inteligentnych ludi aj plno magorov. Snad len, ze ta ambicioznost a otvorenost mysle je skor u ludi s VS a to by som od partnera ziadala. Ak by mi to bol schopny poskytnut parner so SS, bolo by mi uplne jedno aku ma skolu.
_________________
www.melly.sk

Nejaké moje články o pozitívnom myslení, osobnostnom rozvoji, rozhovory so zaujímavými ľuďmi apod. V minulosti mi téma pozitívneho myslenia dosť pomohla. Mojím snom je, aby sa o tom dozvedelo čo najviac ľudí, možno to pomôže niekomu ďalšiemu alebo sa aspoň usmeje a jeho život bude o kúsok lepší... Ak poznáte niekoho, koho to zaujíma alebo by mu to mohlo pomôcť, budem rada ak ma odporučíte Smile
www.facebook.com/pekne.citanie
Back to top
View user's profile Send private message  
josie
Chcem sa smiať navždy!
kytky 6, meta: 9050


Joined: 02 Jan 2007
Posts: 9012

PostPosted: Sat 10.11.2007 17:52    Post subject: Reply with quote

naozaj to zalezi od cloveka- napriklad vysokoskolak ktoreho cele studium financuju rodicia a on ledva ledva spravi skusky a nemaju ziadnu brigadu, nestara sa o nic....ten podla mna nie je pripraveny na zivot, samostatny zivot...na druhej strane vysokoskolak, ktory ma popri studiu brigadu a jeho zivot nie je len o vysokoskolskych radovankach Laughing je podla mna vo velkej miere pripraveny na zivot po skole...
ale aj zalezi co spravi s tou nadobudnutou slobodou clovek so SS...bud bude na Urade prace a bude sa doma poflakovat alebo zacne hned pracovat, makat....a to je tiez rozdiel
Back to top
View user's profile Send private message  
Rose Madder
kytky 4, meta: 2950
kytky 4, meta: 2950


Joined: 03 Jan 2007
Posts: 2773

PostPosted: Sat 10.11.2007 17:56    Post subject: Reply with quote

No jistě, je to individuální, proto nemám ráda tyhle zobecňující fráze. Ale ještě mě tak napadlo, že to, že není někdo připraven na život, jak píšeš, neznamená, že bude nepoužitelnej (tedy ve smyslu neschopnej postarat se sám o sebe). To se může velmi rychle naučit.
_________________
Jakmile začne člověk přemýšlet, přestává žít...
Back to top
View user's profile Send private message  
josie
Chcem sa smiať navždy!
kytky 6, meta: 9050


Joined: 02 Jan 2007
Posts: 9012

PostPosted: Sat 10.11.2007 17:58    Post subject: Reply with quote

ja viem, ale tak ja napriklad rozmyslam o sebe...strednu skolu skoncim v skoro 21 a vysoku ked budem mat skoro 26 rokov...mozno sa za tych 5 rokov posuniem niekam daleko viac ako ked budem mat 26 a som vlastne na zaciatku
Back to top
View user's profile Send private message  
mexxie
kytky 5, meta: 5250
kytky 5, meta: 5250


Joined: 02 Jan 2007
Posts: 5143

PostPosted: Sat 10.11.2007 18:04    Post subject: Reply with quote

Kdo tady řekl, že jsou vysokoškoláci někomu nadřazení? Proč za každou takovou hláškou musíte hned vidět útok na ty, co na vš nejsou Confused ? Je snad každého věc, jakého si hledá partnera, ne? Někdo podle modrých očí a někdo podle vzdělání.

Za sebe můžu říct, že nikým nepohrdám, je mi úplně jedno, jaké má kdo vzdělání a moc dobře si uvědomuju, že nemůžou být ve společnosti samí vzdělanci, že taky musí někdo makat rukama. Přesto si troufnu tvrdit, že bych si s klukem z učňáku asi moc nerozumněla a nejspíš by mě ani nepřitahoval. Partner mi musí nějakým způsobem imponovat, musím k němu vzhlížet. A co jsem tak zatím měla zkušenost, tak to u kluků z učňáku fakt nešlo. Potřebuju vedle sebe partnera, ne si připadat jako učitelka.

A ty řeči o nepoužitelnosti vysokoškoláků, to je metoda kyselých hroznů, ne? Moc nevím, co si pod tím mám představit. Jako že nejsou schopní zatlouct hřebík nebo spravit auto? Nebo vyřídit základní věci na úřadech? Nevím, no. Asi jsem zatím narazila na samé zručné typy Confused
A kecičky o prodlužování si mládí... Kolik znáte studentů vš, kteří si při škole nepřivydělávají? Tak mě možná, jsem jediný exot v širokém okruhu svých kamarádů - vysokoškoláků. A to se teda na mě klidně zlobte, ale přijde mi mnohem náročnější, chodit do školy a do toho ještě pracovat, než si odpracovat svou směnu a pak nemuset nic řešit.
_________________
Když si člověk postaví dům, vždycky zpozoruje, že se při tom naučil něčemu, co měl rozhodně znát, než začal stavět.
Back to top
View user's profile Send private message  
waxeipahdeth
kytky 8, konec
kytky 8, konec


Joined: 02 Jan 2007
Posts: 27125

PostPosted: Sat 10.11.2007 18:08    Post subject: Reply with quote

mex Arrow Ptž ono to opravdu nadřazeně vyznívá.
A proč by sis měla připadat jako učitelka? Shocked Mně jde právě o to, že ve vašich očích jsou lidi s učňákem "ti blbější" ve společnosti-to není nadřazené?
Back to top
View user's profile Send private message  
Kyo
kytky 5, meta: 7050
kytky 5, meta: 7050


Joined: 25 May 2007
Posts: 6874

PostPosted: Sat 10.11.2007 18:12    Post subject: Reply with quote

mexxie wrote:
Kolik znáte studentů vš, kteří si při škole nepřivydělávají?


pocitat to nebudu ale urcite vic nez tech kteri neco "delaj". a nejaka brigada vypovida o cem? o nicem, akorat bude mit na vic piv v hospode Cool fakt mi moc nejde dohromady denni studium a skutecna prace.. jeslti takovy lidi znas pak by me zajmalo jak to zvladaj. bud je clovek ve skole nebo v praci Myslik

ale ja si nemyslim to ani to, myslim si ze je to opravdu o kazdym cloveku jednotlive. proto mi prijde " Rolling Eyes " rikat o vysokoskolach obecne neco v superlativech, stejne jako se zastavat obecne lidi z ucnaku nebo vysokoskolaky naopak pausalne shazovat.. jen jsem si uvedomil ze u vetsiny lidi na prvni ani druhej pohled vubec nepoznam jakou maj skolu a kdyby na to nedosla rec, nepoznal bych nikdy jeslti maj stredni nebo vs.. to me trosku zarazi..
_________________
Doba kráčí vpřed a svět se předhání. Už i blbci mají vyšší vzdělání.
Back to top
View user's profile Send private message  
Display posts from previous:   
Post new topic   Reply to topic    sfera.pravy.net Forum Index -> Srdeční záležitosti All times are GMT + 1 Hour
Goto page Previous  1, 2, 3, 4, 5 ... 20, 21, 22  Next
Page 4 of 22

 
Jump to:  
You can post new topics in this forum
You can reply to topics in this forum
You cannot edit your posts in this forum
You cannot delete your posts in this forum
You cannot vote in polls in this forum


Powered by phpBB © 2001, 2005 phpBB Group
additional terms