sfera.pravy.net Forum Index
sfera.pravy.net
Krásné narozeniny, Pecičko! :)
Inteligence
Goto page Previous  1, 2, 3, 4, 5 ... 9, 10, 11  Next
 
Post new topic   Reply to topic    sfera.pravy.net Forum Index -> Řečičky, názory, etc.
View previous topic :: View next topic  
Author Message
Satire
kytky 3, meta: 1150
kytky 3, meta: 1150


Joined: 07 Jun 2007
Posts: 1092

PostPosted: Sat 25.8.2007 20:31    Post subject: Reply with quote

Ester wrote:
Tak potom se rozcházíme v tom, co si představujeme pod tím pojmem inteligence. Protože pro mě to není jen vysoký inteligenční kvocient. Smile


Ester, já jsem se setkala i s člověkem, který měl ten kvocient(o kterém se bavíme) hodně vysoký. Mám dodnes rozporuplné pocity, nicméně měl vážně nadstandardní schopnosti Shocked
_________________
DŮM VE TMĚ, V DOMĚ TMA, DŮM NA SAMOTĚ
a ve tmě já, a ve mně tma; sám v domě
na klíně chovám týden mrtvé kotě
- zemřelo steskem, asi dva dny po mně
J. H. Krchovský
Back to top
View user's profile Send private message  
Ester
kytky 7, meta: 11650
kytky 7, meta: 11650


Joined: 18 Jan 2007
Posts: 11559

PostPosted: Sat 25.8.2007 20:34    Post subject: Reply with quote

Satire wrote:
Ester, já jsem se setkala i s člověkem, který měl ten kvocient(o kterém se bavíme) hodně vysoký. Mám dodnes rozporuplné pocity, nicméně měl vážně nadstandardní schopnosti Shocked

Oni lidi s vysokým IQ jsou bezesporu zajímaví, protože mají podle mě trochu jiné vnímání světa než lidi s průměrným IQ. Jenže jim bohužel často chybí EQ a třeba i zdravý selslý rozum. A jaké konkrétně schopnosti myslíš, jestli se můžu zeptat?

edit: Koukám, že nás s Kyem napadají podobné myšlenky.
_________________
Jestli chcete něco, co jste nikdy neměli, musíte být ochotni udělat něco, co jste nikdy neudělali.
Back to top
View user's profile Send private message  
Kyo
kytky 5, meta: 7050
kytky 5, meta: 7050


Joined: 25 May 2007
Posts: 6874

PostPosted: Sat 25.8.2007 20:51    Post subject: Reply with quote

Ester wrote:


edit: Koukám, že nás s Kyem napadají podobné myšlenky.


jo, ale tyhle veci se daj opakovat donecna bez toho aby to nekdo dovedl pochopit - ze IQ neni vse
_________________
Doba kráčí vpřed a svět se předhání. Už i blbci mají vyšší vzdělání.
Back to top
View user's profile Send private message  
Lucrezia
kytky 5, meta: 7050
kytky 5, meta: 7050


Joined: 03 Jan 2007
Posts: 6667

PostPosted: Sat 25.8.2007 20:55    Post subject: Reply with quote

Kyo wrote:
nn, IQ testy meri jen IQ.. tedy schopnost logicky premyslet. to je asi takova kostra... o skutecnejch schopnostech cloveka toho moc nereknou. existujou i EQ testy..

ehm, absolvoval jsi nekdy IQ test? jako myslim u psychologa nebo tak? ten se dela dohromady i s testem osobnosti, cele to trva nekolik hodin a neni v tom jen schopnost logicky premyslet.

Nejsou to takove ty radoby testy, kde jen prirazujes to, ktere se nejvic hodi do obrazku atd. Treba dvacet otazek a ctyri moznosti a po tech 20otazkach ti vyjede hodnota.


Last edited by Lucrezia on Sat 25.8.2007 20:58; edited 1 time in total
Back to top
View user's profile Send private message  
Ester
kytky 7, meta: 11650
kytky 7, meta: 11650


Joined: 18 Jan 2007
Posts: 11559

PostPosted: Sat 25.8.2007 20:55    Post subject: Reply with quote

Kyo wrote:

jo, ale tyhle veci se daj opakovat donecna bez toho aby to nekdo dovedl pochopit - ze IQ neni vse

Já mysím, že to chápe každý, kdo zná nějakého člověka s nadprůměrným IQ. Wink
_________________
Jestli chcete něco, co jste nikdy neměli, musíte být ochotni udělat něco, co jste nikdy neudělali.
Back to top
View user's profile Send private message  
Kyo
kytky 5, meta: 7050
kytky 5, meta: 7050


Joined: 25 May 2007
Posts: 6874

PostPosted: Sat 25.8.2007 20:58    Post subject: Reply with quote

Lucrezia wrote:

ehm, absolvoval jsi nekdy IQ test? jako myslim u psychologa nebo tak? ten se dela dohromady i s testem osobnosti, cele to trva nekolik hodin a neni v tom jen schopnost logicky premyslet.

Nejsou to takove ty radoby testy, kde prirazujes to, ktere se nejvic hodi do obrazku atd.


Jo absolvoval jsem IQ test u psychologa i s testem osobnosti Smile

Ale nemyslim ze ten test osobnosti by se pak nejak zapocitaval do IQ. To je podle me nesmysl. A vlastne pak sme to rozebirali a kdyz mluvila o IQ venovala se ciste IQ testu.

Ten test osobnosti vypovida o jinejch vecech. Nebo aspon sem o tom presvedcenej Smile Tam vyjedou nejaky krivky a ty snad zancej jeslti ses v urcitejch vecech v norme apod .

A taky je pravda ze se staci blbe vyspat nebo bejt nervozni a vyjde to treba trosku jinak nez kdyby si byla OK. Ale urcite nebude ten rozdil o 50 bodu, jeslti ma clovek 110 nebo 115 je celkem jedno, ne ?

Ester wrote:

Já mysím, že to chápe každý, kdo zná nějakého člověka s nadprůměrným IQ. Wink


to je asi fakt.. protoze pak si musi polozit otazku - je skutecne dobrej v matice, hrube logickym uvazovani a vim o nem ze ma iq o tretinu vyssi nez ja a ale presto.. je neco jinak, v cem to asi bude ? Smile
_________________
Doba kráčí vpřed a svět se předhání. Už i blbci mají vyšší vzdělání.


Last edited by Kyo on Sat 25.8.2007 21:06; edited 1 time in total
Back to top
View user's profile Send private message  
Lucrezia
kytky 5, meta: 7050
kytky 5, meta: 7050


Joined: 03 Jan 2007
Posts: 6667

PostPosted: Sat 25.8.2007 21:05    Post subject: Reply with quote

jo asi jsem to nepresne napsala. Do toho testu iq patrila treba i prostorova predstavivost, skladani ruznych veci a tak, ne? co si matne pamatuju. Proste ze to nebylo ciste jen o logice.
A vseobecny prehled jsem tam mela taky/coz se asi zapocitavalo do toho iq, protoze do testu osobnosti asi ne.../ a taky neco ve stylu "vysvetli svymi slovy"...
Back to top
View user's profile Send private message  
strawberry
kytky 4, meta: 2950
kytky 4, meta: 2950


Joined: 09 Jan 2007
Posts: 2782

PostPosted: Sat 25.8.2007 21:06    Post subject: Reply with quote

ja hlavne hrozne nesouhlasim s nazorem, ze vs je zaruka inteligence. jenom hodne inteligentnimu cloveku se vs (vlastne studium jakekoliv) ulehci a nemusi tolik drit.

ja si o cloveku reknu, ze je inteligentni, kdyz ma vseobecny rozhled. tezko pripustim inteligenci nekomu, kdo nevi, co nebo kdo je allah a podobne.
dal to je uz zminena schopnost argumentace a vubec hodnotneho dialogu, kdy si umi vyslechnout nazor druheho, premyslet nad nim a porovnat ho s nazorem svym a svuj nazor si obhajit.

jasne, taky asi nejaka slovni zasoba. zase- kdyz pouziju slovo separovat a druha strana na em kouka, jak kdybych spadla z visne, tak si nereknu, ze to bude nejaky genius.

a otazka co je vrozene....tak maximalne schopnost rychleho vstrebavani informaci. inteligence asi pro me spociva v sectelosti
Back to top
View user's profile Send private message  
Kyo
kytky 5, meta: 7050
kytky 5, meta: 7050


Joined: 25 May 2007
Posts: 6874

PostPosted: Sat 25.8.2007 21:09    Post subject: Reply with quote

Lucrezia wrote:
jo asi jsem to nepresne napsala. Do toho testu iq patrila treba i prostorova predstavivost, skladani ruznych veci a tak, ne? co si matne pamatuju. Proste ze to nebylo ciste jen o logice.
A vseobecny prehled jsem tam mela taky/coz se asi zapocitavalo do toho iq, protoze do testu osobnosti asi ne.../ a taky neco ve stylu "vysvetli svymi slovy"...


Tak jsem se mozna spatne vyjadril ja, jasne ze to IQ neni ciste jen o logice, ta prostorova predstavivost, skladani veci a pamet s ni ale myslim blizce souvisi. Jsou to takovy ty veci kterejm kdyz se venuju tak me z nich boli hlava Razz

kostra wrote:
ja hlavne hrozne nesouhlasim s nazorem, ze vs je zaruka inteligence. jenom hodne inteligentnimu cloveku se vs (vlastne studium jakekoliv) ulehci a nemusi tolik drit.


Ja nesouhlasim s tim ze VS je zaruka inteligence ciste proto, jak sem psal do JNP , ze jsem potkal strasny hafo lidi kteri VS maj, ale ze jsou inteligentni bych o nich skutecne nerek. Co je treba vic ke studiu vs nez prumerna inteligence, vule a trpelivost? To nabiflovat do sebe kvanta informaci je jen otazka cviku.
_________________
Doba kráčí vpřed a svět se předhání. Už i blbci mají vyšší vzdělání.


Last edited by Kyo on Sat 25.8.2007 21:13; edited 2 times in total
Back to top
View user's profile Send private message  
greenwood
seja feliz, menina


Joined: 03 Jan 2007
Posts: 28470

PostPosted: Sat 25.8.2007 21:12    Post subject: Reply with quote

tak ja rozlisuju mezi tim "byt inteligentni" a "byt chytry"... inteligentni pro me neznamena ten,ktery vystudoval x vysokych skol apod., nybrz ten, s kterym si clovek muze popovidat o vsem moznem, nekdo, kdo ma nejaky prehled (a tim nemyslim,ze by mel vedet hlavni mesta vsech statu na svete)...proste mit nejaky uceleny nazor na svet...
chytry clovek je podle me ten,ktery umi ty dalsi znalosti (viz hlavni mesta zemi sveta), je schopen si zapamatovat kvanta veci, apod...
no,neumim to tak uplne vyjadrit Embarassed (asi to s tou moji inteligenci nebude tak horky Mr. Green )
_________________
"Valeu a pena? Tudo vale a pena se a alma não é pequena" ~ Fernando Pessoa, Mensagem, Mar Português

“It’s dark because you are trying too hard.
Lightly child, lightly. Learn to do everything lightly.
Yes, feel lightly even though you’re feeling deeply.
Just lightly let things happen and lightly cope with them."
Back to top
View user's profile Send private message  
strawberry
kytky 4, meta: 2950
kytky 4, meta: 2950


Joined: 09 Jan 2007
Posts: 2782

PostPosted: Sat 25.8.2007 21:12    Post subject: Reply with quote

hm tak v mem iq testu v pedagogicko psychologicke poradne byly i veci zamerene na moji osobnost, schopnosti atp. coz uz s testem logiky (ktery pravda trval asi dve hodiny) nemelo nic spolecneho
Back to top
View user's profile Send private message  
Suga
kytky 5, meta: 4950
kytky 5, meta: 4950


Joined: 08 Jan 2007
Posts: 4897
Location: Kde mám ty fialový kytky?!

PostPosted: Sat 25.8.2007 21:13    Post subject: Reply with quote

Nevím jestli to tu nepadlo nečetla jsem ale musím to napsat... člověk obvykle považuje za inteligentního toho, kdo má stejné názory Laughing Laughing
_________________
To mi chutná Razz
Back to top
View user's profile Send private message  
Kyo
kytky 5, meta: 7050
kytky 5, meta: 7050


Joined: 25 May 2007
Posts: 6874

PostPosted: Sat 25.8.2007 21:15    Post subject: Reply with quote

Suga wrote:
člověk obvykle považuje za inteligentního toho, kdo má stejné názory Laughing Laughing


to si vubec nemyslim.. to je dost zjednoduseny.
_________________
Doba kráčí vpřed a svět se předhání. Už i blbci mají vyšší vzdělání.
Back to top
View user's profile Send private message  
Suga
kytky 5, meta: 4950
kytky 5, meta: 4950


Joined: 08 Jan 2007
Posts: 4897
Location: Kde mám ty fialový kytky?!

PostPosted: Sat 25.8.2007 21:27    Post subject: Reply with quote

Je to zjednodušený, ale podle mě trefný, když to nezačneš rozpitvávat.
Ono totiž tady to je něco jako kompliment, vyjádření sympatie to "inteligentní".
_________________
To mi chutná Razz
Back to top
View user's profile Send private message  
Kyo
kytky 5, meta: 7050
kytky 5, meta: 7050


Joined: 25 May 2007
Posts: 6874

PostPosted: Sat 25.8.2007 21:32    Post subject: Reply with quote

kolikrat nekdo neco rekne a musim se nad tim zamyslet, rict si "na tom neco je" a treba na zaklade toho svuj nazor prehodnotim.. to o cem mluvis je spis o nejakejch sympatiich, pripadne vychazeni s tim clovekem - urcite si budes vic rozumet s tim kdo ma podobny nazory nez s tim kterej o vsem premejsli diametralne jinak
_________________
Doba kráčí vpřed a svět se předhání. Už i blbci mají vyšší vzdělání.
Back to top
View user's profile Send private message  
Display posts from previous:   
Post new topic   Reply to topic    sfera.pravy.net Forum Index -> Řečičky, názory, etc. All times are GMT + 1 Hour
Goto page Previous  1, 2, 3, 4, 5 ... 9, 10, 11  Next
Page 4 of 11

 
Jump to:  
You can post new topics in this forum
You can reply to topics in this forum
You cannot edit your posts in this forum
You cannot delete your posts in this forum
You cannot vote in polls in this forum


Powered by phpBB © 2001, 2005 phpBB Group
additional terms