sfera.pravy.net Forum Index
sfera.pravy.net
Krásné narozeniny, Pecičko! :)
Trest smrti
Goto page Previous  1, 2, 3, 4, 5, 6, 7, 8, 9, 10  Next
 
Post new topic   Reply to topic    sfera.pravy.net Forum Index -> Řečičky, názory, etc.
View previous topic :: View next topic  
Author Message
terrynka
kytky 7, meta: 13150
kytky 7, meta: 13150


Joined: 03 Jan 2007
Posts: 13139

PostPosted: Fri 5.1.2007 13:15    Post subject: Reply with quote

mexxie wrote:
vsadím se, že kdyby vám Stodolovi zavraždili babi?ku kvůli pár tisícovkám, a vy jste pak viděli v televizi, jak se u soudního přelí?ení smějou do kamery a jsou v pohodě, a pak slyšeli, jak se mají dobře, protože ona chodí na kurzy vyšívání a on na rekvalifikaci pro záme?níka, asi by se vám to taky moc nelíbilo Confused

Vězňové mají pé?i lepší než mnozí lidé na svobodě. Minimálně ten nocleh a teplé jídlo, co by za to někteří dali. A nemusí se ani o nic starat. Svoje mají jisté.


spravne receno Praise Nerekla bych to lepe.
Back to top
View user's profile Send private message  
ephelides
*louloute*


Joined: 04 Jan 2007
Posts: 15244

PostPosted: Fri 5.1.2007 13:15    Post subject: Reply with quote

ed


Last edited by ephelides on Wed 4.6.2008 21:07; edited 1 time in total
Back to top
View user's profile Send private message  
Lenore
___________________


Joined: 02 Jan 2007
Posts: 30007

PostPosted: Fri 5.1.2007 13:38    Post subject: Reply with quote

mexxie wrote:
Vězňové mají pé?i lepší než mnozí lidé na svobodě. Minimálně ten nocleh a teplé jídlo, co by za to někteří dali. A nemusí se ani o nic starat. Svoje mají jisté.


Právě to bych jim vzala. Nechápu, pro? by se měli zadarmo mít líp než někteří bezdomovci, kteří se snaží poctivě vydělávat.
Ať si taky na jídlo a "ubytování" vydělávají.

A jinak, já nevím, ale kdyby mi někdo vyvraždil rodinu, asi by mi nepomohlo, kdybych věděla, že ho popravili, nebo že trpí ve vězení. Mrtvé to už stejně nevrátí.
Vězení by podle mě měla mít dva důvody - náprava a resocializace (což asi v praxi moc nefunguje Rolling Eyes ) a zamezení opakování trestných ?inů. Nějaká pomsta mi v tom přijde dost irelevantní.
Back to top
View user's profile Send private message  
Skunkless
kytky 4, meta: 2550
kytky 4, meta: 2550


Joined: 03 Jan 2007
Posts: 2505
Location: Srdce Evropy

PostPosted: Fri 5.1.2007 13:47    Post subject: Reply with quote

Lenore wrote:
mexxie wrote:
Vězňové mají pé?i lepší než mnozí lidé na svobodě. Minimálně ten nocleh a teplé jídlo, co by za to někteří dali. A nemusí se ani o nic starat. Svoje mají jisté.


Právě to bych jim vzala. Nechápu, pro? by se měli zadarmo mít líp než někteří bezdomovci, kteří se snaží poctivě vydělávat.
Ať si taky na jídlo a "ubytování" vydělávají.

A jinak, já nevím, ale kdyby mi někdo vyvraždil rodinu, asi by mi nepomohlo, kdybych věděla, že ho popravili, nebo že trpí ve vězení. Mrtvé to už stejně nevrátí.
Vězení by podle mě měla mít dva důvody - náprava a resocializace (což asi v praxi moc nefunguje Rolling Eyes ) a zamezení opakování trestných ?inů. Nějaká pomsta mi v tom přijde dost irelevantní.


Ano ano ano. Lenore jen tak dál. ---- NIKDO z nás přece nebude šťastný, když jeho milovaným druhý ublíží ?i je dokonce připraví o život, ale jde snad o toho Vám drahého ?lověka, ne? Pro mě to, že se někdo zachová jako sviňě ke mě (nebo mé rodině) není dostate?ný důvod k tomu, aby se ze mě sviňe stala taky. Nevidím důvod, pro? klesat na úroveň nemocného ?lověka (ten kdo má potřebu ubližovat druhým je nemocný) a zlo které mě postihlo šířit dál.

Jsem přesvěd?ena, že by se mělo zapracovat na způsobu nápravy a resocializace, jak psala L., taky mám pocit, že to nefunguje..
_________________
Život je fascinující..

Back to top
View user's profile Send private message  
mexxie
kytky 5, meta: 5250
kytky 5, meta: 5250


Joined: 02 Jan 2007
Posts: 5143

PostPosted: Fri 5.1.2007 14:04    Post subject: Reply with quote

U odsouzených k doživotí se ale s žádným návratem do spole?nosti nepo?ítá... Tak k ?emu je resocializovat?

To je právě ta otázka... Co s takovýma lidma?
Samozřejmě netvrdím, že by se měli všichni pověsit, to vůbec ne.
Jenom mi přijde absurdní, že se cpou peníze do resocializa?ních kurzů pro vězně takového kalibru, když se jejich spole?enská využitelnost blíží nule.
Ty finance by mohly směřovat třeba na platy u?itelů nebo obecně někam do školství.


Skunkless Arrow kdyby mi někdo zabil blízkého ?lověka, trest doživotí by pro mě asi moc uspokojivý nebyl. Asi bych ale nechtěla ani popravu. Říkala jsem, že v tomhle nemám jasno Embarassed
Když si ale představím, že by moje babi?ka umřela, a ten ?lověk si vegetil ve vězení, ?etl knížky a chodil na rekvalifika?ní kurzy, teplé jídlo 3x denně... To mi taky nepřijde adekvátní.
Zase ale na nucené práce je poslat nemůžete a nějak jim ten pobyt ve vězení "osladit", to mi přijde jako ještě pomstychtivější varianta než smrt.

Tak co s nima? Smířit se s tím, že někdo porušuje normy spole?nosti, a pak si ještě na její úkor žije?
Fakt nevím, neznám řešení.
Back to top
View user's profile Send private message  
kyokushi
kytky 4, meta: 2150
kytky 4, meta: 2150


Joined: 03 Jan 2007
Posts: 1963

PostPosted: Fri 5.1.2007 14:07    Post subject: ed Reply with quote

odmazano --che
Back to top
View user's profile Send private message  
Skunkless
kytky 4, meta: 2550
kytky 4, meta: 2550


Joined: 03 Jan 2007
Posts: 2505
Location: Srdce Evropy

PostPosted: Fri 5.1.2007 14:33    Post subject: Reply with quote

mexxie wrote:
U odsouzených k doživotí se ale s žádným návratem do spole?nosti nepo?ítá... Tak k ?emu je resocializovat?


Tak například proto, aby, až se jim podaří přechytra?it bezpe?nostní opatření a zdrhnout, byli pořád ještě (byť nejspíš i tak dost zvrácenými) lidmi. Kdyby s nima zacházeli lacině (neměli by vhodné jídlo, oble?ení, ležení atd.) mají o důvod víc být nasraní a někomu ublížit.

Hlavně ale proto, že to jsou LIDÉ a my také!! (Necítila bych se více ?lověkem, když bych se k druhému ?lověku chovala nelidsky - ?i v tom podporovala někoho jiného.)


mexxie wrote:
To je právě ta otázka... Co s takovýma lidma?
Samozřejmě netvrdím, že by se měli všichni pověsit, to vůbec ne.
Jenom mi přijde absurdní, že se cpou peníze do resocializa?ních kurzů pro vězně takového kalibru, když se jejich spole?enská využitelnost blíží nule.
Ty finance by mohly směřovat třeba na platy u?itelů nebo obecně někam do školství.



Co s takovýma lidma? Jsem přesvěd?ená, že kdyby o to spole?nost opravdu stála, pak si najde smysluplný způsob jak s nimi naložit. Řekla bych, že existují práce, které jsou prospěšné a potřebné a vězni by je mohli vykonávat jako úhradu za svůj pobyt. Věřím, že i kdyby vězni psali básni?ky a romány o tom co prožili, mělo by to smysl.



mexxie wrote:
Skunkless Arrow kdyby mi někdo zabil blízkého ?lověka, trest doživotí by pro mě asi moc uspokojivý nebyl. Asi bych ale nechtěla ani popravu. Říkala jsem, že v tomhle nemám jasno Embarassed
Když si ale představím, že by moje babi?ka umřela, a ten ?lověk si vegetil ve vězení, ?etl knížky a chodil na rekvalifika?ní kurzy, teplé jídlo 3x denně... To mi taky nepřijde adekvátní.



Jenže já odmítám spojovat tyto dvě věci dohromady. Byla bych zhroucená a plná bolesti, ukřivděná a zpo?átku nejspíš i plná vzteku, kdyby můj milovaný ?lověk zemřel rukou vraha. Nekone?ně moc by mě to mrzelo a chtěla bych to vrátit zpátky - proto, že toho ?lověka tak miluju. Pocit, že "za to" mám právo udělat peklo ze života tomu, kdo mi bolest způsobil ale nemám. To, jak koukám na viníka je druhá věc (a nemyslím si, že upřímnost lásky k oběti je přímo úměrná s krutostí pomsty viníkovi). Toužila bych o tom, aby následovalo něco, co pokud možno ochrání další možné oběti = proces nápravy, ne další vražda.

mexxie wrote:
Zase ale na nucené práce je poslat nemůžete a nějak jim ten pobyt ve vězení "osladit", to mi přijde jako ještě pomstychtivější varianta než smrt.


Tady s Tebou souhlasím, trápit lidi zaživa je ur?itě nesmysl a k ni?emu nevede (krom toho, že ti lidé za?nou považovat za notmální týrat druhé). S těmi nucenými pracemi to právě vidím, jak jsem psala výše, že by se mohly najít - pro obě strany přijatelné práce - které by vězni mohli vykonávat.


mexxie wrote:
Tak co s nima? Smířit se s tím, že někdo porušuje normy spole?nosti, a pak si ještě na její úkor žije?
Fakt nevím, neznám řešení.



Co s nima? Napadá mě jen, že...pozdě bycha honiti. Ať se budu bavit o zdraví těla, mysli ?i ducha, o problémech sociologů ?i spole?nosti jako takové, jsem přesvěd?ená, že řešením je PREVENCE. Jako u všeho. A kde v tomto případě za?íná? Když si tou cestou projdeme pozpátku, dostaneme se až sami k sobě. Zjistíme, že svým vlastním chováním, jednáním a příkladem ovlivňujeme všechny okolo sebe a že je na nás, jak dokážeme vychovat své děti. Když lidi přestanou prudit s otřepanou frází "já sám nic nezměním" a za?nou se sebou něco dělat, změní se celý svět.
_________________
Život je fascinující..

Back to top
View user's profile Send private message  
greenwood
seja feliz, menina


Joined: 03 Jan 2007
Posts: 28457

PostPosted: Fri 5.1.2007 17:54    Post subject: Reply with quote

nejsem si jista,ale mam pocit,ze vezni si nejak castecne svuj pobyt ve vezeni hradi...ze musi chodit do prace...
_________________
"Valeu a pena? Tudo vale a pena se a alma não é pequena" ~ Fernando Pessoa, Mensagem, Mar Português

“It’s dark because you are trying too hard.
Lightly child, lightly. Learn to do everything lightly.
Yes, feel lightly even though you’re feeling deeply.
Just lightly let things happen and lightly cope with them."
Back to top
View user's profile Send private message  
Axioma
coin-operated girl


Joined: 03 Jan 2007
Posts: 6914

PostPosted: Fri 5.1.2007 17:55    Post subject: Reply with quote

Nemusí chodit do práce, nikdo jim to nemůže přikázat.
Back to top
View user's profile Send private message  
greenwood
seja feliz, menina


Joined: 03 Jan 2007
Posts: 28457

PostPosted: Fri 5.1.2007 18:01    Post subject: Reply with quote

aha,tak nemusi chodit do prace,kazdopadne mesicne plati urcitou castku na svuj pobyt (nic extra to teda neni)
ale ministerstvo prace chce udelat zmenu,ze vezen by nesmel odmitnout nabizenou praci...aspon neco
_________________
"Valeu a pena? Tudo vale a pena se a alma não é pequena" ~ Fernando Pessoa, Mensagem, Mar Português

“It’s dark because you are trying too hard.
Lightly child, lightly. Learn to do everything lightly.
Yes, feel lightly even though you’re feeling deeply.
Just lightly let things happen and lightly cope with them."
Back to top
View user's profile Send private message  
Lujsa
Srdečnice


Joined: 03 Jan 2007
Posts: 12862

PostPosted: Fri 5.1.2007 18:03    Post subject: Reply with quote

Ale zase někteří vězni třeba nechcou jen sedět, tak aspoň pracují, nebo se dál u?í. Pak jak vyjdou ven toho umí o trochu víc. (teda jestli vyjdou)
_________________
Revenge is a dish best served cold.
Back to top
View user's profile Send private message  
English_rose
*rozplývajíc se*


Joined: 05 Jan 2007
Posts: 4061

PostPosted: Sat 6.1.2007 17:40    Post subject: Reply with quote

Na tohle mám poměrně jasný názor. Trest smrti bych v některých případech skute?ně považovala za adekvátní. Přesto, i když naprosto pominu ve skute?nosti nezanedbatelné riziko justi?ního omylu, říkám NE.
Pro mě naprosto neřešitelnou otázkou totiž je, KDO má právo rozhodnout, koho popravit a kdo si zaslouží žít. Takovou moc by neměl mít žádný ?lověk. Tvrdím, že nikdo nemá právo rozhodovat tímto způsobem o životě a smrti jiných.
_________________
They cannot scare me with their empty spaces
Between stars - on stars where no human race is.
I have it in me so much nearer home
To scare myself with my own desert places.

Back to top
View user's profile Send private message  
Lenka
kytky 3, meta: 1750
kytky 3, meta: 1750


Joined: 06 Jan 2007
Posts: 1677

PostPosted: Tue 9.1.2007 20:37    Post subject: Reply with quote

Nechtěla jsem tady přispívat,ale neodolám.

Proč dávat šanci někomu kdo úmyslně zavraždil člověka,nebo lidi?

Ten vrah jim taky nedal šanci přežít a žít.
Brutálně je zabil,chladnokrevně je zabil.
Back to top
View user's profile Send private message  
jirka
...


Joined: 03 Jan 2007
Posts: 8350

PostPosted: Tue 9.1.2007 20:47    Post subject: Reply with quote

Lenka wrote:
Nechtěla jsem tady přispívat,ale neodolám.

Proč dávat šanci někomu kdo úmyslně zavraždil člověka,nebo lidi?

Ten vrah jim taky nedal šanci přežít a žít.
Brutálně je zabil,chladnokrevně je zabil.


to myslis ze to takhle udelal kazdy vrah?
_________________
[i]štestí je dar
]
Back to top
View user's profile Send private message  
che
kytky 6, meta: 9850
kytky 6, meta: 9850


Joined: 02 Jan 2007
Posts: 9806

PostPosted: Tue 9.1.2007 20:48    Post subject: Reply with quote

Lenka wrote:
Nechtěla jsem tady přispívat,ale neodolám.

Proč dávat šanci někomu kdo úmyslně zavraždil člověka,nebo lidi?

Ten vrah jim taky nedal šanci přežít a žít.
Brutálně je zabil,chladnokrevně je zabil.

Ne každá vražda je brutální a ne každá vražda je chladnokrevná. Tvoje kritérium se taky vztahuje na soudce a katy co to dělají.
Back to top
View user's profile Send private message  
Display posts from previous:   
Post new topic   Reply to topic    sfera.pravy.net Forum Index -> Řečičky, názory, etc. All times are GMT + 1 Hour
Goto page Previous  1, 2, 3, 4, 5, 6, 7, 8, 9, 10  Next
Page 4 of 10

 
Jump to:  
You can post new topics in this forum
You can reply to topics in this forum
You cannot edit your posts in this forum
You cannot delete your posts in this forum
You cannot vote in polls in this forum


Powered by phpBB © 2001, 2005 phpBB Group
additional terms