sfera.pravy.net Forum Index
sfera.pravy.net
Krásné narozeniny, Byzzy! :)
Lidi z města versus lidi z vesnice
Goto page Previous  1, 2, 3, 4, 5 ... 18, 19, 20  Next
 
Post new topic   Reply to topic    sfera.pravy.net Forum Index -> Řečičky, názory, etc.
View previous topic :: View next topic  
Author Message
E_w_e
ALLinALL,you´re just another brick in theWALL


Joined: 27 Jan 2007
Posts: 9287

PostPosted: Mon 7.5.2007 15:04    Post subject: Reply with quote

no... bydlím ve městě,které má nějakých 64000 obyvatel,takže nic malýho, ale ani nic velkýho Laughing kluby, restaurace, kavárny,obchody i akce máme Laughing (ale stejně jezdíme do OVY no Laughing ).Bydlet bych chtěla v praze (od mala tam bývám tak 10krát do roka a mám to tam moc ráda)
Na vesnici bych žít nemohla.... město mi vyhovuje tou anonymitou, tou atmosférou,tím, že je všechno na co si vzpomenu po ruce...
_________________
I smile when I’m angry
I cheat and I lie...
I do what I have to do
To get by...
But I know what is wrong,
And I know what is right...
And I’d die for the truth
In My Secret Life...
Back to top
View user's profile Send private message  
Lucrezia
kytky 5, meta: 7050
kytky 5, meta: 7050


Joined: 03 Jan 2007
Posts: 6667

PostPosted: Mon 7.5.2007 15:04    Post subject: Reply with quote

Chocolate wrote:
Ale to bych vsechno prezila, za kulturou si zajedu jinam, nakoupit taky, do knihovny taky atd., spis mi vadi ty lidi. Senzacechtive babky za okny, mihajici se zaclony a tak fakt nevydejchavam doted. Souhlasim s Manem s tou anonymitou, taky ji potrebuju, o bratrickovani se s pulkou vsi nestojim. A hrozne mi vadila zavislost na aute, sice je hezky, ze si muzu zajet kam chci, ale na sklenicku uz po divadle jit nemuzu Confused
.

jakobych to psala ja.
Je mi neprijemne slyset(kdyz uz se teda s nekym dam do reci), proc vlastne nikam nechodim s mistni mladezi Rolling Eyes Laughing atd. - kdybych o to stala, tak bych snad sla, ne? Very Happy
zadne vztahy s vrstevniky az na dve vyjimky nemam, presla jsem na gympl a smahem jsem byla cizi.

Co se tyce dojizdeni - to me taky stve, ze jsem budto odkazana na vlak(posledni jede v 11), anebo si muzu pujcit auto od nasich, a to trnu, abych se nekde nevyflakala s mym stestim a ani vinko si nemuzu dat.

Podle me je zivot ve meste jednodussi, vsechno pri ruce, kdyz chci jit na kafe, jdu na kafe. Do divadla, do kina...cim jsem starsi, tim poznavam, jak je bydleni na vesnici neprakticke Confused

ale beru to tak, ze vsechn ma svoje pro a proti...
Back to top
View user's profile Send private message  
shuki
Open Your Eyes


Joined: 02 Jan 2007
Posts: 23826

PostPosted: Mon 7.5.2007 15:04    Post subject: Reply with quote

Dellores - Ja to rikam porad, ze my bydlime ve stejnym meste Laughing
_________________
I don't care what you think about me, James Blunt thinks I'm beautiful ^^
Back to top
View user's profile Send private message  
Dellores
kytky 6, meta: 8250
kytky 6, meta: 8250


Joined: 21 Mar 2007
Posts: 8193

PostPosted: Mon 7.5.2007 15:08    Post subject: Reply with quote

Shuki - no jo, já si to taky říkám Laughing. Asi to máme hodně podobné.

Ewe - jo my taky jezdíme na nějaké lepší akce do OV. Ty budeš asi odněkud jako já Wink.
Back to top
View user's profile Send private message  
Theresa
I'm Brandy. The slutty cheerleader.


Joined: 03 Jan 2007
Posts: 35733

PostPosted: Mon 7.5.2007 15:10    Post subject: Reply with quote

ed
_________________
Zhmotňujeme-li pochybnosti, pak se naše přání nenaplní, neboť se za ně nepostavíme, vlastně to ani nechceme. Jak myslíme, tak se stane.


Last edited by Theresa on Tue 21.8.2007 10:37; edited 1 time in total
Back to top
View user's profile Send private message  
sl.megi
kytky 5, meta: 4650
kytky 5, meta: 4650


Joined: 03 Jan 2007
Posts: 4471

PostPosted: Mon 7.5.2007 15:11    Post subject: Reply with quote

Dellores wrote:
Ewe - jo my taky jezdíme na nějaké lepší akce do OV. Ty budeš asi odněkud jako já Wink.

to k vám budu mít asi taky blízko Very Happy
_________________
Zmáknu to!
Back to top
View user's profile Send private message  
shuki
Open Your Eyes


Joined: 02 Jan 2007
Posts: 23826

PostPosted: Mon 7.5.2007 15:12    Post subject: Reply with quote

Ale tak na vesnici se musi pocitat s tim, ze tam ziji stary znudeny babky co se drbanim proste bavi.
_________________
I don't care what you think about me, James Blunt thinks I'm beautiful ^^
Back to top
View user's profile Send private message  
Theresa
I'm Brandy. The slutty cheerleader.


Joined: 03 Jan 2007
Posts: 35733

PostPosted: Mon 7.5.2007 15:14    Post subject: Reply with quote

ed
_________________
Zhmotňujeme-li pochybnosti, pak se naše přání nenaplní, neboť se za ně nepostavíme, vlastně to ani nechceme. Jak myslíme, tak se stane.


Last edited by Theresa on Tue 21.8.2007 10:36; edited 1 time in total
Back to top
View user's profile Send private message  
Grapefruita
believes in a perfect love


Joined: 20 Feb 2007
Posts: 4244

PostPosted: Mon 7.5.2007 15:14    Post subject: Reply with quote

Já jsem z větší prdele (18 000 lidí bez vesnic, 25 s vesnicema) a můžu říct, že tam ŽÍT rozhodně nechci. Je to tam strašně bezútěšné. I přesto, že je to lázeňské město, o kterém hodně lidí, když jim řeknu kde bydlím, prohlásí: "Jéé, tam musí být krásně." No pravda je, že není. Resp. je, pokud tam člověk stráví 14 dní v lázních, užije si procedury, projde v parcích, po kolonádě, posedí na kávičce a vínečku v docela četných kavárničkách v lázeňských domech, navštíví naše 1 divadlo nebo 1 kino a vypadne. Ale strávit tam celý život...brrr.
Lidi se tam taky mezi sebou docela znají a dost se tam pomlouvá... člověk vídá pořád "stejné ksichty" hafo let, třeba je nezná osobně, ale od vidění, a je to hrozně ubíjející Sad Onehdy u nás byla jen jedna pořádná drogerie, kde praktikovali studenti drogistického učiliště, vždycky když jsem tam přišla, stále stejný úlisný chlapec na mě takovým tím protivným hlasem: "Dobrý den..." a všichni čuměli...děs. Naštěstí před dvěma lety otevřeli nedaleko od této prodejny dm, a do té původní už jsem nepáchla Smile
Pro mladé lidi nic moc. Není tam práce (většina mladých, co tam jsou, dělají něco v lázeňství - rehabilitačky, zdrávky, nebo hotelnictví - recepční, pokojské, popř. se naučí "pinglovat" - to je nejčastější způsob obživy tam, takže pro ně tam pšenka nekvete). Jsou tam dvě diskotéky, na které chodí stejná banda cikánů od nádraží a hodně zahraničních studentů, kteří tam mají přípravku (tak jsem se seznámila s přítelem).
Pravda je, že teď když jsem v Praze, se mi po "mém" městě občas hodně zasteskne, jezdím si tam odpočinout, ptž k tomu je to tam dobré. Ale jsem tam 4 dny a nudím se k smrti. Bydlet tam - NIKDY.
Back to top
View user's profile Send private message  
waxeipahdeth
kytky 8, konec
kytky 8, konec


Joined: 02 Jan 2007
Posts: 27125

PostPosted: Mon 7.5.2007 15:14    Post subject: Reply with quote

U nás bydlí 31 000 lidí. Na hospy si nestěžuju, celkem fajné je tu máme, ale co mi vadí je, že se tu nedá dělat nic jinýho než v nich sedět. Diskotéky 3-do jedné chodí děti, do druhé šamponi a hokejky a do třetí spíš starší ožralí chlapi, kteří tam loví mladé holky (ale vždycky mě to tam bavilo nejvíc Laughing ). Písničky ani v jedné nic moc-buď r´n´bíčko nebo oldies Rolling Eyes Dřív hrávali líp.
Koncerty-sem tam, ale vlastně na ně chodím až teď co jsem s přítelem. Dřív bych tam neměla s kým jít. Samozřejmě místní, když už sem přijede někdo známý tak to většinou bývá kapela, která mě nezajímá Sad Takže nejbližší dobrý koncerty jsou ve Zlíně (hodinu busem) a na ně taky nejezdím-není s kým Sad
Nákupy-mega děs. Nejsou tu prostě sehnat normální hadry. A bohužel ani ty "nenormální" Laughing Jako o něčem punkovém si můžu nechat zdát, v životě jsem tu neviděla kostkovaný kalhoty, glády, prostě nic. Vyberou si tu akorát důchodci nebo barbíny...a to ještě u Vietnamců.
Drbárna-no jasně. Třeba kámoška spala už asi s 10 hokejkama. Ve skutečnosti spala jen s jedním chlapem-se svým stálým přítelem, který hokejista opravdu není.
No a největší ostuda našeho města-Cikáni v centru, naštěstí jsou už pryč Pisknik
Jediný co by mi ve velkým městu chybělo jsou kopce a zeleň, ale stejně u nás vykáceli co mohli takže je to jedno Rolling Eyes


Last edited by waxeipahdeth on Mon 7.5.2007 15:15; edited 1 time in total
Back to top
View user's profile Send private message  
shuki
Open Your Eyes


Joined: 02 Jan 2007
Posts: 23826

PostPosted: Mon 7.5.2007 15:14    Post subject: Reply with quote

Theresa wrote:
shuki: Kdyz oni nedrbou jen stary babky.

To je pravda. Drbou lidi znudeny vlastnim zivotem.
_________________
I don't care what you think about me, James Blunt thinks I'm beautiful ^^
Back to top
View user's profile Send private message  
Dellores
kytky 6, meta: 8250
kytky 6, meta: 8250


Joined: 21 Mar 2007
Posts: 8193

PostPosted: Mon 7.5.2007 15:17    Post subject: Reply with quote

ed


Last edited by Dellores on Fri 13.8.2010 22:44; edited 1 time in total
Back to top
View user's profile Send private message  
sl.megi
kytky 5, meta: 4650
kytky 5, meta: 4650


Joined: 03 Jan 2007
Posts: 4471

PostPosted: Mon 7.5.2007 15:19    Post subject: Reply with quote

Dellores - nene tak blízko až tak ne, ale stejný kraj Smile
_________________
Zmáknu to!
Back to top
View user's profile Send private message  
strawberry
kytky 4, meta: 2950
kytky 4, meta: 2950


Joined: 09 Jan 2007
Posts: 2782

PostPosted: Mon 7.5.2007 15:27    Post subject: Reply with quote

ac ziju na kraji prahy temer na vesnici, tak jsem teda skoro nechutna mestacka. ja se za to i horzne stydim, ale neumim s tim bojovat.

vzdycky, kdyz prijedu nekam na vesnici nebo do malomesta, tak mam pocit, ze to ze me vyzaruje az za roh a ze to kazdy vidi a pak si myslim, ze mezi nami je kvuli tomu vytvorena jakasi vesnicko- mestska bariera.

mam treba rada vesnicke zabavy jen jako oziveni, ale kdyz si tam s temi lidmi povidam, tak je strasne znat, ze jsme kazdy z jineho testa. maji uplne jine problemy, zajmy, vsechno.

a pak mi je i trapne vypravet, co ja si vsechno zazivam, co delam, co se mi kde stalo apod. protoze jen valej oci a uznale pokyvujou...a je mi to neprijemny a tak treba s tema holkama jsem a radsi je posloucham a o sobe mluvim co nejmin.

mam ale na mysli vesnici jako fakt vesnici.
Back to top
View user's profile Send private message  
la fraise
.


Joined: 03 Jan 2007
Posts: 26039
Location: back in town

PostPosted: Mon 7.5.2007 15:31    Post subject: Reply with quote

kostra wrote:
...kdyz si tam s temi lidmi povidam, tak je strasne znat, ze jsme kazdy z jineho testa. maji uplne jine problemy, zajmy, vsechno...


A tohle je podle me blbost, predsudek. Myslis, ze ty zakladni nejzakladnejsi problemy se mezi mestem a vesnici lisi? V cem?
Zajmy? Jaky myslis, ze maji lidi na vesnici zajmy? Pestovani kyticek, vyhazovani hnoje?

Nemyslim to spatne, jen by me to zajimalo.
_________________
We're happy free confused and lonely in the best way. It's miserable and magical, oh, yeah.
Back to top
View user's profile Send private message  
Display posts from previous:   
Post new topic   Reply to topic    sfera.pravy.net Forum Index -> Řečičky, názory, etc. All times are GMT + 1 Hour
Goto page Previous  1, 2, 3, 4, 5 ... 18, 19, 20  Next
Page 4 of 20

 
Jump to:  
You can post new topics in this forum
You can reply to topics in this forum
You cannot edit your posts in this forum
You cannot delete your posts in this forum
You cannot vote in polls in this forum


Powered by phpBB © 2001, 2005 phpBB Group
additional terms