sfera.pravy.net Forum Index
sfera.pravy.net
Krásné narozeniny, Pecičko! :)
Zákaz kouření v hospodách atd.
Goto page Previous  1, 2, 3 ... 26, 27, 28, 29, 30, 31  Next
 
Post new topic   Reply to topic    sfera.pravy.net Forum Index -> Řečičky, názory, etc.
View previous topic :: View next topic  

Jste pro zákaz kouření v barech atd.?
Ano
67%
 67%  [ 53 ]
Ne
32%
 32%  [ 25 ]
Total Votes : 78

Author Message
Felicity
Master


Joined: 03 Jan 2007
Posts: 9379

PostPosted: Tue 9.6.2015 13:46    Post subject: Reply with quote

gigli wrote:
a že nikoho svou existencí neobtěžuješ. haha, ty jsi naivka.
A jak? Smile Mozny to samozrejme je, ale docela by me zajimalo jak svoji existenci obtezuju ostatni lidi na zastavkach nebo pri chuzi po chodniku. Hovna mi z nohavic zatim nepadaji, na ulici nechciju, po lidech neflusu, pravidelne se myju, cistim zuby...

A ja mluvim porad obecne, nevztahuju to na ten zakon. Popravde by mi vubec nevadilo, kdyby ten zakon neexistoval, at jsou kuracky hospody a kuraci si tam klidne vyhuli plice z tela ven, radeji bych treba kdyby se nekourilo na zastavkach nebo zahradkach.

Ale tahle debata je naprosto nesmyslna, protoze je proste z principu zcestna. Obhajovat lidi, kteri timhle zpusobem omezuji jiny neni normalni. A srovnavat to s fasismem a co by kdyby (slani a tlusti lide v mhd atd. je proste spatnej primer, protoze spousta z nich treba za to vubec nemuze a neovlivni to, kdyz pominu to, ze treba tohle mi omezujici az tak neprijde a nesetkavam se s tim tak casto, ale to je furt dokola).

Maly ot - nekolik let cekam na flam na autobusaku, kde na kazdym sloupu je ikona a napis Zakaz koureni. Ani jednou za ty roky se mi nestalo, ze by tam nikdo nekouril. Porad tam chodi lidi s cigarama a je jim to u prdele, takze nekurak musi porad chodit jak kreten, aby byl mimo dosah. Ale jak rikam, zbytecna debata a fasisticky fnukani, vim.

edit: ted se divam, ze pulku toho uz prede mnou napsala ephe...
Back to top
View user's profile Send private message Visit poster's website  
zuza
kytky 6, meta: 8250
kytky 6, meta: 8250


Joined: 23 Jan 2007
Posts: 8200

PostPosted: Tue 9.6.2015 14:19    Post subject: Reply with quote

Shrew wrote:
zuza wrote:

ale obecně si myslím, že je v pořádku, aby se na všech veřejných místech kouřit nemohlo a kuřáci byli směřováni do vyhrazených prostor


takhle to ale vyznívá dost blbě... Embarassed možná v kontextu toho, že jsem spíš myslela, že jsi proti zákazům a příkazům nejen ve výchově... ale stejně

doteď byly restaurace kuřácké/nekuřácné... když bude platit zákon o zákazu kouření ve všech restauracích, tak kuřáci už přece žádný vyhrazený prostor mít nebudou... Myslik Laughing

nevím co na tom vyznívá blbě, i ve výchově zastávám názor, že svoboda jednoho končí tam, kde začíná svoboda druhého, takže pokud si j. bude chtít jednou zapálit, tak jí nebudu zakazovat kouření jako takové (pokud jí ještě bude zajímat můj názor na to, tak jí ho samozřejmě řeknu), ale ve svém bytě jí to neumožním, stějně tak, jako jí dnes neumožním ničit věci které jsou moje a záleží mi na nich a dám jí k jejím pokusům něco, co si může rozškubat po svém.
má právo nakládat se svým tělem a svými věcmi, nikoli s tím, co je zas moje, pokud se na tom nedomluvíme, ale to už je total OT Cool

co se týká kuřáckých a nekuřácký restaurací, tak tam jsem psala, že to je věc k diskusi, svůj názor jsem psala spíš v obecné rovině
co se tyka kuřáckých restaurací, tak tam když jdu, tak vím do čeho jdu
vadí mi veřejné prostory, kde se člověk pohybovat musí a musí se kuřákům vyhýbat, pokud to nechce čichat

ale zmínila jsi důležitou věc, a to je dopad na puberťáky, kteří ještě nekouří - věřím, že tam bude mít velký přínos to, že ubude míst kde se bude moct kouřit

vůbec celá ta diskuze je vedena podle mně v blbé rovině, nejde o práva kuřáku x nekuřáků, jde o to, že kouření je závislost a jde i o jistá práva "dětí" a mládeže ( Laughing ) na ochranu před ní, vpodstatě dlouho to bylo tak, že je naprosto normální, když se jde člověk bavit, tak že jde do zakouřených prostor pít alkohol
Back to top
View user's profile Send private message  
Shrew
_______________


Joined: 02 Jan 2007
Posts: 21743

PostPosted: Tue 9.6.2015 17:03    Post subject: Reply with quote

nemáte právo číst tento příspěvek


Last edited by Shrew on Tue 9.6.2015 17:04; edited 1 time in total
Back to top
View user's profile Send private message  
Geike
°°°°°°°°°°°°°°°°°°°°°°


Joined: 19 Jan 2007
Posts: 12596
Location: Ostrava/Brno

PostPosted: Tue 9.6.2015 17:04    Post subject: Reply with quote

nemáte právo číst tento příspěvek
Back to top
View user's profile Send private message  
gigli
kytky 7, meta: 14150
kytky 7, meta: 14150


Joined: 03 Jan 2007
Posts: 14093

PostPosted: Tue 9.6.2015 17:54    Post subject: Reply with quote

Felicity wrote:
gigli wrote:
a že nikoho svou existencí neobtěžuješ. haha, ty jsi naivka.
A jak? Smile


nevim, nejsem všichni, ale určitě jsi někoho svou existencí obtěžoval. lidi sere plno věcí.

Felicity wrote:
Maly ot - nekolik let cekam na flam na autobusaku, kde na kazdym sloupu je ikona a napis Zakaz koureni. Ani jednou za ty roky se mi nestalo, ze by tam nikdo nekouril. Porad tam chodi lidi s cigarama a je jim to u prdele, takze nekurak musi porad chodit jak kreten, aby byl mimo dosah. Ale jak rikam, zbytecna debata a fasisticky fnukani, vim.


ale tohle je přece úplně něco jinýho. nemá se tam kouřit, tak by se to mělo dodržovat. lidi, co si tam zapálí, jsou stejný hovada jako ty, co si zapálí v nekuřácký cukrárně. a to, že je na světě plno hovad, co se neumí chovat, stejně žádný zákon nevyřeší. hovada budou zákon nezákon.

Geike wrote:
holt kuraci smrdi a obtezuji. nekurak stejnym zpusobem nesmrdi a neobtezuje, tecka.


někoho třeba ne. že obtěžují tebe, neznamená, že obtěžují všechny lidi na světě.
Back to top
View user's profile Send private message  
Tornado_Lou
kytky 6, meta: 8250
kytky 6, meta: 8250


Joined: 12 Jan 2007
Posts: 7870

PostPosted: Tue 9.6.2015 21:02    Post subject: Reply with quote

nemáte právo číst tento příspěvek
Back to top
View user's profile Send private message  
Byzzy
kytky 8, meta: 19650
kytky 8, meta: 19650


Joined: 02 Jan 2007
Posts: 19605

PostPosted: Tue 9.6.2015 21:17    Post subject: Reply with quote

Tornado, jsem ráda, že to někdo napsal - ne všichni žijeme ve městě (ať už menším nebo větším). Já úplně chápu, že je to moje volba, buď tam jít nebo se na to vykašlat, ale tam, kam ráda chodím "na pivo" jiné večerní zařízení než hospody nejsou a v žádné není zákaz kouření - takže na výběr nemáme (kromě teda zmíněného zůstat doma Smile. V létě je to venku fajn, to mi tak nevadí, ale v zimě je to mor Sad
Back to top
View user's profile Send private message  
Merykara
point of no return


Joined: 02 Jan 2007
Posts: 17722
Location: VePř

PostPosted: Tue 9.6.2015 21:26    Post subject: Reply with quote

nemáte právo číst tento příspěvek
_________________
Every now and then the stars align, boy and girl meet by the great design.
Could it be that you and me are the lucky ones?
Back to top
View user's profile Send private message  
Efendy
kytky 3, meta: 1050
kytky 3, meta: 1050


Joined: 24 Jan 2007
Posts: 1004
Location: naplavenina v Praze

PostPosted: Wed 22.7.2015 1:19    Post subject: Reply with quote

samozřejmě jsem pro regulaci. Není to prospěšný jen pro nekuřáky, kterým je krácen život, když dýchají... Taky mi vadí zasmraděný věci.
Je to dobrý i pro zdraví kuřáků.
_________________
www.andelslev.cz
Back to top
View user's profile Send private message  
Lolita
konec


Joined: 07 Apr 2008
Posts: 8864

PostPosted: Wed 28.10.2015 9:34    Post subject: Reply with quote

myslim, že se to řešilo onehdá v jinym tématu, jak strašně zatěžujou kuřáci státní rozpočet kvůli tomu, že kouření způsobuje rakovinu.
teď, když jsou na stejný rovni jako tabák i uzeniny, změnilo se na vašich postojích něco?
http://zpravy.e15.cz/zahranicni/udalosti/uzeniny-jsou-karcinogenni-jako-tabak-nebo-azbest-tvrdi-zprava-who-1239872

a jinak co jsme letos výletili po Čechách, tak i třeba na vesnicích bylo kolikrát problém najít kuřáckou hospodu, přes obědy už se nekouří snad nikde...takže pro nekuřáky celkem úspěch a myslím, že teď je to v poměru (nebo se mu to aspoň blíží), kdy si kuřáci i nekuřáci můžou chodit do svejch podniků a nemusej se tím vzájemně obtěžovat

a třetí věc, koukám, že nám ten protikuřáckej zákon nějak ustrnul. tabáková lobby asi nezklamala, což jsem trochu předpokládala.
Back to top
View user's profile Send private message  
Lolita
konec


Joined: 07 Apr 2008
Posts: 8864

PostPosted: Wed 28.10.2015 9:40    Post subject: Reply with quote

http://archiv.ihned.cz/c1-64677880-poslanci-se-chystaji-potopit-prisny-protikuracky-zakon-vadi-jim-zakaz-elektronickych-cigaret
Back to top
View user's profile Send private message  
celita
kytky 7, meta: 11650
kytky 7, meta: 11650


Joined: 03 Jan 2007
Posts: 11257

PostPosted: Wed 28.10.2015 10:37    Post subject: Reply with quote

Taky se mi zdá, že to neprojde. Ach jo. Rolling Eyes
_________________
Jakmile jednou letíš, je pozdě přemýšlet, jestli to byl dobrý nápad, nebo ne.
Back to top
View user's profile Send private message  
Shrew
_______________


Joined: 02 Jan 2007
Posts: 21743

PostPosted: Wed 28.10.2015 12:51    Post subject: Reply with quote

Sad

a my se tesili, ze to oslavime v restauraci vedle, kam kvuli tomu nechodime.
_________________
Lidé si brání ve štěstí, protože stále vidí minulost lepší, než byla, přítomnost horší, než je, a budoucnost jinou, než bude.
Back to top
View user's profile Send private message  
hope
Válenka Domácí


Joined: 18 Jan 2007
Posts: 29000

PostPosted: Wed 28.10.2015 13:38    Post subject: Reply with quote

nemáte právo číst tento příspěvek
Back to top
View user's profile Send private message  
Tevi.
kytky 8, meta: 19650
kytky 8, meta: 19650


Joined: 22 Jan 2007
Posts: 19364
Location: vedle blázince

PostPosted: Wed 28.10.2015 15:09    Post subject: Reply with quote

Lolita wrote:


a jinak co jsme letos výletili po Čechách, tak i třeba na vesnicích bylo kolikrát problém najít kuřáckou hospodu, přes obědy už se nekouří snad nikde...takže pro nekuřáky celkem úspěch a myslím, že teď je to v poměru (nebo se mu to aspoň blíží), kdy si kuřáci i nekuřáci můžou chodit do svejch podniků a nemusej se tím vzájemně obtěžovat


No, já mám často pocit, že nekuřáci si vybírat nekuřácký hospody nechtějí, chtějí si vybírat ze všech hospod. Celkově ty dohady už mi přijdou úsměvný. Myslím si, že teď jak to je, to je nastavený dobře. Každý si může vybrat. Myslim, že kuřáci taky nebrblají, že "nemůžou" do nekuřáckých hospod. Nebo jsem se s takovým brbláním oproti nekuřákům nesetkala ještě.
Co se týče mě - je mi to fuk, já jsem opravdu příležitostný kuřák, zapálím si jednou za uherák. Být ale majitelem hospody, tak by se mi takový zákazy nelíbily.
Elektronický cigára mi nevadí už vůbec - ty nejsou škodlivý nebo se pletu? To mě teda víc štve smrad z aut.
_________________

* Žena nepotřebuje toho, kdo nepotřebuje ji.**
Back to top
View user's profile Send private message  
Display posts from previous:   
Post new topic   Reply to topic    sfera.pravy.net Forum Index -> Řečičky, názory, etc. All times are GMT + 1 Hour
Goto page Previous  1, 2, 3 ... 26, 27, 28, 29, 30, 31  Next
Page 27 of 31

 
Jump to:  
You can post new topics in this forum
You can reply to topics in this forum
You cannot edit your posts in this forum
You cannot delete your posts in this forum
You cannot vote in polls in this forum


Powered by phpBB © 2001, 2005 phpBB Group
additional terms