sfera.pravy.net Forum Index
sfera.pravy.net
Krásné narozeniny, Pecičko! :)
zakaz piti alkoholu na verejnosti
Goto page Previous  1, 2, 3, 4  Next
 
Post new topic   Reply to topic    sfera.pravy.net Forum Index -> Řečičky, názory, etc.
View previous topic :: View next topic  

Jste pro nebo proti zakazu
pro zakaz
45%
 45%  [ 11 ]
proti zakazu
54%
 54%  [ 13 ]
Total Votes : 24

Author Message
Lolita
konec


Joined: 07 Apr 2008
Posts: 8890

PostPosted: Tue 8.7.2008 10:39    Post subject: Reply with quote

ja jsem vcera zaznamenala docela zajimavy efekt. jasne, bezdomovci se nejakym zpusobem presouvaj z vyhlasenych mist jako hlavni nadrazi a narodni trida. ale tam jsme o nich vsichni vedeli a byli pripraveny na to, co nas cestou skrz treba to nadrazi ceka. jenze ted se presouvaj na mista, kde je malo lidi, nikdo tam moc nechodi. a to mne prijde podstatne nebezpecnejsi. clovek je tam neceka, straduje si to domu a bum, 20 bezdomovcu, ktery patrej na hlavak sedej kolem zapadly lavicky u lesa...

nechci to zobecnovat, uvadim jen konretni pripad ze vcera
Back to top
View user's profile Send private message  
Kyo
kytky 5, meta: 7050
kytky 5, meta: 7050


Joined: 25 May 2007
Posts: 6874

PostPosted: Tue 8.7.2008 10:56    Post subject: Reply with quote

mucka wrote:
Já si myslím, že je to fajn, ale bojím se, že ty, o které tu hlavně jde, moc pokut nezaplatí.


ale bezdomovci nemusí nic platit.. ono je to překvapivý, ale oni jsou poslušný.. třeba tam kde jsem teďka já jsou prostě všichni bezdomovci známí a když se jim něco řekne tak to udělaj.. s nima problém neni. jestli ste si všimly, magistrát taky prosazuje likvidování stánků rychlýho občerstvení u nádraží, metra, na Václaváku.. to jsou totiž místa kde se shlukují. samozřejmě že je to polovičatý řešení protože oni z povrchu země nezmizí, jen se někam přesunou..


Lolito a že zrovna tobě to vadí.. tak přisedneš a popiješ taky, aspoň to nemáš tak daleko, ne ? Cool
_________________
Doba kráčí vpřed a svět se předhání. Už i blbci mají vyšší vzdělání.
Back to top
View user's profile Send private message  
Lolita
konec


Joined: 07 Apr 2008
Posts: 8890

PostPosted: Tue 8.7.2008 11:00    Post subject: Reply with quote

no je pravda, ze me to nejak extremne netankuje. to byl jen takovy postreh

ale po tom, co jsem musela na narodce pul hodiny jednomu bezdomovci vysvetlovat, ze mu fakt nedam svoje posledni cigaro uz se s narodkarema nebavim Laughing
Back to top
View user's profile Send private message  
Flowing_
kytky 8, meta: 24650
kytky 8, meta: 24650


Joined: 03 Jan 2007
Posts: 24420

PostPosted: Tue 29.7.2008 11:16    Post subject: Reply with quote

Já s tím souhlasím, nevidím důvod, proč by se mělo na ulicích chlastat. V Austrálii (a všude možně jinde) se na ulici nepije ani nealko a nejí se. Pak tam aspoň není bordel.
Prostě s tím souhlasím.
_________________
.
Back to top
View user's profile Send private message  
nia
zavislost je utek


Joined: 03 Jan 2007
Posts: 558

PostPosted: Thu 31.7.2008 11:57    Post subject: Reply with quote

myslim, ze by meli resit dulezitejsi veci, nez tohle.
_________________
moci se rozletet..
povznest se nad vsechno a nad vsechny

.. tomu rikam zivot.
Back to top
View user's profile Send private message  
Kyo
kytky 5, meta: 7050
kytky 5, meta: 7050


Joined: 25 May 2007
Posts: 6874

PostPosted: Thu 31.7.2008 12:06    Post subject: Reply with quote

to že jsou důležitější věci, neznamená že ty míň důležitý se řešit nemaj Smile
_________________
Doba kráčí vpřed a svět se předhání. Už i blbci mají vyšší vzdělání.
Back to top
View user's profile Send private message  
Theresa
I'm Brandy. The slutty cheerleader.


Joined: 03 Jan 2007
Posts: 35575

PostPosted: Thu 31.7.2008 13:05    Post subject: Reply with quote

ed


Last edited by Theresa on Sat 28.2.2009 14:20; edited 1 time in total
Back to top
View user's profile Send private message  
nia
zavislost je utek


Joined: 03 Jan 2007
Posts: 558

PostPosted: Thu 31.7.2008 13:19    Post subject: Reply with quote

Kyo wrote:
to že jsou důležitější věci, neznamená že ty míň důležitý se řešit nemaj Smile


ale ty dulezitejsi se neresi vubec.
co z toho, ze nekomu daji pokutu za to ze pije na verejnosti, a kdyz te na verejnosti zmlati, tak mu to projde?
_________________
moci se rozletet..
povznest se nad vsechno a nad vsechny

.. tomu rikam zivot.
Back to top
View user's profile Send private message  
nia
zavislost je utek


Joined: 03 Jan 2007
Posts: 558

PostPosted: Thu 31.7.2008 13:23    Post subject: Reply with quote

jinak netvrdim, ze s tim nesouhlasim. vim, ze u nas si hodne lidi stezuji, ze se na namesticku vali fetaci, ze tam jenom chlastaji, apod - jak si tam ma pak clovek sednout s ditetem, ze.
ale kolikrat si i ta rodinka chce dat pivo, a treba u nas je zahradek, kde by si mohly deti hrat, strasne malo, vic jak o dvou nevim - a ty jsou vetsinou plne.
_________________
moci se rozletet..
povznest se nad vsechno a nad vsechny

.. tomu rikam zivot.
Back to top
View user's profile Send private message  
Kyo
kytky 5, meta: 7050
kytky 5, meta: 7050


Joined: 25 May 2007
Posts: 6874

PostPosted: Thu 31.7.2008 13:25    Post subject: Reply with quote

nia wrote:
Kyo wrote:
to že jsou důležitější věci, neznamená že ty míň důležitý se řešit nemaj Smile


ale ty dulezitejsi se neresi vubec.
co z toho, ze nekomu daji pokutu za to ze pije na verejnosti, a kdyz te na verejnosti zmlati, tak mu to projde?


proc by se neresily? kdyz te na verejnosti zmlati, tak mu to neprojde se stejne velkou pravdepodobnosti, jako ze dostanes pokutu za to, ze pijes tak kde nemas.
_________________
Doba kráčí vpřed a svět se předhání. Už i blbci mají vyšší vzdělání.
Back to top
View user's profile Send private message  
villete
vrrrr raf raf


Joined: 02 Jan 2007
Posts: 28840

PostPosted: Thu 31.7.2008 15:38    Post subject: Reply with quote

Flowing_ wrote:
V Austrálii (a všude možně jinde) se na ulici nepije ani nealko a nejí se. Pak tam aspoň není bordel.


Bordel tam sice neni, ale to je tim, ze maj na kazdem rohu odpadkovy kos a to dokonce i tam, kde je jinak naprosta pustina. Ji a pije se tam naprosto normalne, dokonce je tam hodne caste udelat si piknik primo ve meste nebo na plazi a to klidne i se sampanskym k obedu. Tamto je nejaka kachna:)

Jinak ja obecne nejsem moc pro zakazy niceho, co neni nutne, pripomina mi to nepekne rezimni manyry. Kdyz si chce nekdo sednout s lahvi ven, tak proc ne. Kdyz bude delat bordel a problemy, pak at zasahnou.
_________________
"All will be well, and all will be well, and every kind of thing will be well." (Julian of Norwich)
Back to top
View user's profile Send private message  
Kyo
kytky 5, meta: 7050
kytky 5, meta: 7050


Joined: 25 May 2007
Posts: 6874

PostPosted: Thu 31.7.2008 15:42    Post subject: Reply with quote

no sice jsem za rezimu nezil stejne jako ty, ale v tehle oblastech verejnyho poradku mam takovej pocit ze je co dohanet.. Smile

a v praze mozna narozdil od australie neni moc mist kde by bylo vhodny si delat piknik.. Smile a kdyz, tak to jsou mista nezahrnuty v ty vyhlasce.. holt piknikovat na narodni, pred vystavistem nebo tady u nas u kostela nebudes.. Smile
_________________
Doba kráčí vpřed a svět se předhání. Už i blbci mají vyšší vzdělání.


Last edited by Kyo on Thu 31.7.2008 15:48; edited 1 time in total
Back to top
View user's profile Send private message  
villete
vrrrr raf raf


Joined: 02 Jan 2007
Posts: 28840

PostPosted: Thu 31.7.2008 15:48    Post subject: Reply with quote

Ja nemluvim samozrejme jen o pikniku.
A rezim nepamatuju, to je jasny, ale clovek ma nejakou predstavu. To se ted vubec netyka alkoholu, ale proste ruzna takovahle omezeni mi nejsou sympaticka. To je muj nazor, o tom se Kyo nemuzes hadat, ja to tak proste mam, promin Laughing
_________________
"All will be well, and all will be well, and every kind of thing will be well." (Julian of Norwich)
Back to top
View user's profile Send private message  
Alseri
kytky 2, meta: 550
kytky 2, meta: 550


Joined: 03 Jan 2007
Posts: 527
Location: Slovensko

PostPosted: Sat 29.11.2008 19:02    Post subject: Reply with quote

mamba wrote:
Mně to příjde jako blbost, taky mi vadí opilí lidé, komu ne. Ale zase jsou tací, co si to vypijou někde doma a můžou jit ven, a pak kdo ti dokáže, že pil venku nebo doma. Prostě je opilý.


To je presne ten prúser čo aj s nalievaním alkoholu maloletým. Keď som robila v kaviarni/bare a prišla k nám partička mladých spolu s kontrolou, ako tej kontrole vysvetlíš, že to čo má v sebe mládež pili inde a u vás si už len dávajú chillout pri kofole? A zakázať vstup do kaviarne nemôžeš nikomu.

Kyo wrote:
ale bezdomovci nemusí nic platit.. ono je to překvapivý, ale oni jsou poslušný..


S týmto absolútne súhlasím...chápem, že mnoho ľudí vníma bezdomovcov ako pochybné existencie, ale mnohí sú so svojím spôsobom života vcelku zmierení, a ak to nie sú najposlednejšie sociálne trosky čo nevedia o sebe, sú v pohode, dokonca až veľmi kamarátsky. U nás keď som šla peši z mesta jednou pofidérnou uličkou, kde mali útulok bezdomovci aj cigáni (každý separé), tak opitý bezdomovec mi maximálne povedal, že mám pekné prsia. Bála by som sa skôr cigánov, hádzajúcich po okoloidúcich kamene aj za triezva a sfetovanej mládeže.
_________________
Planet Earth is blue and there´s nothing I can do.
Back to top
View user's profile Send private message  
Skye
kytky 5, meta: 7050
kytky 5, meta: 7050


Joined: 25 Nov 2008
Posts: 6766

PostPosted: Sat 29.11.2008 19:13    Post subject: Reply with quote

Myslím že jde o snahu dostat bezdomovce z veřejných míst,protože ti především pijou na ulici.ale nezdá se mi to moc povedené.

Pak jsou mladí lidi 16,17let kteří si koupí nějaký to vínko nebo pivko a chtějí si ho vypít někde v parku..proč bych ted hlasala at jim to zakazujou,když jsem před lety byla stejná..pokud jim to prodají tak si to vypijou jinde.
mně přijde že to žadný problem neřeší...
Back to top
View user's profile Send private message  
Display posts from previous:   
Post new topic   Reply to topic    sfera.pravy.net Forum Index -> Řečičky, názory, etc. All times are GMT + 1 Hour
Goto page Previous  1, 2, 3, 4  Next
Page 3 of 4

 
Jump to:  
You can post new topics in this forum
You can reply to topics in this forum
You cannot edit your posts in this forum
You cannot delete your posts in this forum
You cannot vote in polls in this forum


Powered by phpBB © 2001, 2005 phpBB Group
additional terms