sfera.pravy.net Forum Index
sfera.pravy.net
Krásné narozeniny, Pecičko! :)
studující a pracující přítelové..
Goto page Previous  1, 2, 3, 4 ... 20, 21, 22  Next
 
Post new topic   Reply to topic    sfera.pravy.net Forum Index -> Srdeční záležitosti
View previous topic :: View next topic  
Author Message
Byzzy
kytky 8, meta: 19650
kytky 8, meta: 19650


Joined: 02 Jan 2007
Posts: 19618

PostPosted: Thu 8.11.2007 20:50    Post subject: Reply with quote

Satire wrote:
Shrew wrote:
já myslim, že kluk si pěkný prachy vydělá bez titulu , ale obávám se, že holka ne..


tohle je zase názor Laughing můžeš mi uvést nějaký konkrétní příklad?


Zedník, pokrývač, klempíř - většina manuálních prací. Ano, je to práce a drina, ale peníze bych řekla, že slušné! Ženká takovou práci dělat nemůže.
Back to top
View user's profile Send private message  
Satire
kytky 3, meta: 1150
kytky 3, meta: 1150


Joined: 07 Jun 2007
Posts: 1092

PostPosted: Thu 8.11.2007 21:10    Post subject: Reply with quote

Bibi wrote:
já si myslím, že VŠ neznamená jenom načerpání vědomostí, ale taky změnu životního stylu, přeci jen když se člověk odstěhuje od rodičů, musí být mnohdy sám v cizím městě... prostě to dodá ohromnou dávku samostatnosti, dle mého názoru Smile


v některých případech bohužel ne, někdo je i na VŠ plně závislý na rodičích, z toho plynoucí zkušenosti jsou tedy nulové, ale neodsuzuju to, je to každého věc, jak se svou samostatností naloží
_________________
DŮM VE TMĚ, V DOMĚ TMA, DŮM NA SAMOTĚ
a ve tmě já, a ve mně tma; sám v domě
na klíně chovám týden mrtvé kotě
- zemřelo steskem, asi dva dny po mně
J. H. Krchovský
Back to top
View user's profile Send private message  
Satire
kytky 3, meta: 1150
kytky 3, meta: 1150


Joined: 07 Jun 2007
Posts: 1092

PostPosted: Thu 8.11.2007 21:15    Post subject: Reply with quote

Byzzy wrote:
Satire wrote:
Shrew wrote:
já myslim, že kluk si pěkný prachy vydělá bez titulu , ale obávám se, že holka ne..


tohle je zase názor Laughing můžeš mi uvést nějaký konkrétní příklad?


Zedník, pokrývač, klempíř - většina manuálních prací. Ano, je to práce a drina, ale peníze bych řekla, že slušné! Ženká takovou práci dělat nemůže.


a právě v důsledku: je nějaké omezení, proč by žena nemohla být zedník, pokrývač či klempíř?
nicméně uznávám, že jsem to měla myšlenkově nasměrované spíš na ty střední mozice...a na těch určitě alespoň z principu určitě nezáleží na pohlaví: třeba jako psala Exi že její přítel i bez VŠ má dobrý job, nevidím jediný důvod, proč by stejný job nemohla mít ona....
_________________
DŮM VE TMĚ, V DOMĚ TMA, DŮM NA SAMOTĚ
a ve tmě já, a ve mně tma; sám v domě
na klíně chovám týden mrtvé kotě
- zemřelo steskem, asi dva dny po mně
J. H. Krchovský
Back to top
View user's profile Send private message  
Kyo
kytky 5, meta: 7050
kytky 5, meta: 7050


Joined: 25 May 2007
Posts: 6874

PostPosted: Thu 8.11.2007 21:25    Post subject: Reply with quote

omezeni je.. nehlede na to ze nektery prace se proste pro holku nehodej, i kdyz ji vykonavat teoreticky mohou a takovejch povolani je urcite vic nez tech, ktery jsou vhodny hlavne pro zensky. Myslim ze chlap ma daleko sirsi obzory.. A nejde jen o nejaky delnicky profese, to je uz skoro klise. Naprosta vetsina holek co znam, dela - a snad to pojmenovani nikoho neurazi - kancelarskou krysu Cool nic jinyho se pred nima nerysuje.
_________________
Doba kráčí vpřed a svět se předhání. Už i blbci mají vyšší vzdělání.
Back to top
View user's profile Send private message  
Lucrezia
kytky 5, meta: 7050
kytky 5, meta: 7050


Joined: 03 Jan 2007
Posts: 6667

PostPosted: Thu 8.11.2007 23:41    Post subject: Reply with quote

Satire wrote:


a právě v důsledku: je nějaké omezení, proč by žena nemohla být zedník, pokrývač či klempíř?
....

ja bych teda pytel cementu asi neutahla a chlapum na stavbe bych asi fyzickou vykonnosti nestacila Laughing

Jinak si myslim, ze na tom neco aspon trosku bude, ze zeny jsou omezene i z fyzickeho hlediska, proste se na vsechny prace nehodi.

Prijde mi, ze chlapi to maji asi malicko lepsi co se tyce prace. Confused
Back to top
View user's profile Send private message  
josie
Chcem sa smiať navždy!
kytky 6, meta: 9050


Joined: 02 Jan 2007
Posts: 9012

PostPosted: Fri 9.11.2007 0:20    Post subject: Reply with quote

Fantagiro wrote:

Jasne ze prax je kolkokrat vacsi prinos, ale podla mna na veduce pozicie ho mat treba, ak teda clovek nema znamosti...


bud som to zle pochopila alebo neviem, podla mna je to somarina, lebo keby kazdy mal titul a hrabal by sa po veducich funkciach, tak kde by sme boli? ludia by riadili a nemali by koho
a ze titul si moze spravit kazdy? no mozno, ale naco by elektrikarovi bol...stratil by 3 alebo 5 rokov
Back to top
View user's profile Send private message  
Bibi
kytky 7, meta: 16650
kytky 7, meta: 16650


Joined: 02 Nov 2007
Posts: 16169
Location: up in the sky

PostPosted: Fri 9.11.2007 8:55    Post subject: Reply with quote

mno, možná je to už trošku OT, ale myslím si, že v současné době je trend, že vysokoškolský titul se stává určtým standartem, což podle mě není úplně ok, protože by to mělo znamenat určitou kvalitu vzdělání, která se tím jakoby reálně snižuje
mno, nevím, jestli jsem to napsala úplně srozumitelně Rolling Eyes
Back to top
View user's profile Send private message Visit poster's website  
Lothórien
kytky 7, meta: 12150
kytky 7, meta: 12150


Joined: 03 Jan 2007
Posts: 12074

PostPosted: Fri 9.11.2007 9:41    Post subject: Reply with quote

ed


Last edited by Lothórien on Fri 6.6.2008 17:58; edited 1 time in total
Back to top
View user's profile Send private message  
Kyo
kytky 5, meta: 7050
kytky 5, meta: 7050


Joined: 25 May 2007
Posts: 6874

PostPosted: Fri 9.11.2007 13:25    Post subject: Reply with quote

josie wrote:
Fantagiro wrote:

Jasne ze prax je kolkokrat vacsi prinos, ale podla mna na veduce pozicie ho mat treba, ak teda clovek nema znamosti...


bud som to zle pochopila alebo neviem, podla mna je to somarina, lebo keby kazdy mal titul a hrabal by sa po veducich funkciach, tak kde by sme boli?


ale on zdaleka kazdej vysokoskolak se nehrabe ve vedoucich funkcich, a ani zdaleka ne kazdej vysokoskolak ma slusny penize.. proto nechapu lidi co studujou, ani nevi co a vlastne proc, a jediny co vedi je to, ze to delat v budoucnu nechteji. kdyz mysli, ze i presto ze jsou takhle neschopni jim ten titul k necemu pomuze..

a koupit se da vsechno, ale nemyslim ze by koupeny diplomy predstavovaly nejakej problem, zas tolik jich nebude. Spis skol roste jak hub po desti, a VS dneska muze mit uplne kazdej, tim padem, to jde ruku v ruce s tim standartem.
_________________
Doba kráčí vpřed a svět se předhání. Už i blbci mají vyšší vzdělání.
Back to top
View user's profile Send private message  
mokosha
kytky 1, meta: 175
kytky 1, meta: 175


Joined: 31 Oct 2007
Posts: 166

PostPosted: Fri 9.11.2007 19:02    Post subject: Reply with quote

Quote:
já myslim, že kluk si pěkný prachy vydělá bez titulu , ale obávám se, že holka ne..


a co třeba šikovná kadeřnice nebo švadlena? myslim, že tam je dobrá příležitost...nebo i kuchařka, pokud je podnikavá..
Back to top
View user's profile Send private message  
alishka
kytky 7, meta: 12150
kytky 7, meta: 12150


Joined: 03 Jan 2007
Posts: 11972

PostPosted: Fri 9.11.2007 19:07    Post subject: Reply with quote

Muj studuje magistra na CVUT a zaroven pracuje. Zdedil po tatkovi firmu, ktera vyrabi dily do stanic technickych kontrol.
Takze pres tyden je ve skole, tu ma tak nejak normalne do odpoledne a pak se treba vidime, jdeme na neco dobryho k jidlu, jsme u nej, u nas..
ve stredu ma volno, to je doma a vyrizuje papirovani k firme. a o vikendu, pokud se s nim chci videt, tak mam jedinou moznost- je s nim na jejich chalupu..
Ma tam dilnu, kde to vyrabi. Ma dost zakazek, takze musi makat a na to ma cas jen o vikendu. kdyby tu firmu pustil, mama by je neuzivila- uz je v duchodu.
moc ho obdivuju, ze zvlada skolu, firmu, me a jeste nohejbal (2x do tydne).
ale nekdy me to stve.. napr ze o vikendu nemuzeme mit svuj vlastni plan, jet nekam na vylet atd.
jeho to taky mrzi, uz jsem mu to jednou rekla.. vim, ze ted nema na vybranou.
az dodela skolu, bude to jine..
tak musim vydrzet..
_________________
Albert Einstein:
Pouze dvě věci jsou nekonečné. Vesmír a lidská hloupost. u té první si tím však nejsem tak jist
Back to top
View user's profile Send private message  
Fantagiro
kytky 3, meta: 1950
kytky 3, meta: 1950


Joined: 21 Jan 2007
Posts: 1833
Location: Slovensko

PostPosted: Fri 9.11.2007 21:31    Post subject: Reply with quote

Loth to vystihla, aj ja ked vidim kolko vyslovene blbcov si skolu zaplati a potom ma rovnaky titul ako niekto, kto si to oddrie je mi zle.
Ale rovnako to je aj v zivote, ked vidim, kolko ludi ma vytvorene fiktivne miesta, su uplne neschopni...rodinkarcenie a pod no hroza.
Josie -ja viem, ze sikovni manualne pracujuci si vie zarobit viac nez mozno polovica vs vzdelanych, ale ked uz mas titul mas vyssiu sancu postupit vyssie teda podla mna.
A nic v zlom, ale aky bude clovek zniceny po 15 rokoch manualnej prace, ale to uz je na kazdom, co mu vyhovuje.
Kyo- mas recht vela je ludi, ktori aj maju vs a su nepouzitelni, nevedia sa presadit a pod, ved to je aj to, ze samotnu skolu si dorobit este nikomu nic nezarucilo
_________________
Asi to tak funguje aj pri rozchodoch. Že aj keď bolia a keď vlastne vôbec nič nie je doriešené, stačí, aby padlo slovné spojenie definitívny rozchod a z kruhového objazdu sa zrazu objaví cesta, po ktorej sa dá výjsť. Je jedno či štvornožky, alebo vzpriamene po dvoch. Je jedno, že ju človek chvíľu ignoruje a stále sa vozí dookola. Je tam. Tá cesta. Človek sa môže nastaviť na nové zajtrajšky, stopne blúdenie emócií v krvnom obehu, celé je to iné. Lepšie.
Back to top
View user's profile Send private message  
LADY SNOWBLOOD
kytky 1, meta: 200
kytky 1, meta: 200


Joined: 25 Aug 2007
Posts: 193

PostPosted: Sat 10.11.2007 15:47    Post subject: Reply with quote

Mně by vadil přítel zedník, i kdyby vydělával kdovíkolik Embarassed Jsem hodně náročná, holt i v tomhle. Není to o to o titulu, ale o rozhledu, celkovém vnímámání světa.
_________________
"Jestliže se rozhodnete být hloupí, měli byste alespoň mít svobodu rozhodnutí, jaký druh hlouposti chcete. Dávám vám úplnou svobodu." OSHO
Back to top
View user's profile Send private message  
josie
Chcem sa smiať navždy!
kytky 6, meta: 9050


Joined: 02 Jan 2007
Posts: 9012

PostPosted: Sat 10.11.2007 16:35    Post subject: Reply with quote

nie kazdy zednik musi byt sprosty
Back to top
View user's profile Send private message  
waxeipahdeth
kytky 8, konec
kytky 8, konec


Joined: 02 Jan 2007
Posts: 27125

PostPosted: Sat 10.11.2007 16:37    Post subject: Reply with quote

Ne, ale asi nemají žádný rozhled když nemá VŠ titul Rolling Eyes Nesnáším takové škatulkování, znám plno inteligentních lidí s učňákem a jsou mi teda sympatičtější než nafoukanci s 10 titulama co se nad lidma z učňáku ofrňují.
Back to top
View user's profile Send private message  
Display posts from previous:   
Post new topic   Reply to topic    sfera.pravy.net Forum Index -> Srdeční záležitosti All times are GMT + 1 Hour
Goto page Previous  1, 2, 3, 4 ... 20, 21, 22  Next
Page 3 of 22

 
Jump to:  
You can post new topics in this forum
You can reply to topics in this forum
You cannot edit your posts in this forum
You cannot delete your posts in this forum
You cannot vote in polls in this forum


Powered by phpBB © 2001, 2005 phpBB Group
additional terms