sfera.pravy.net Forum Index
sfera.pravy.net
Krásné narozeniny, Pecičko! :)
Trest smrti
Goto page Previous  1, 2, 3, 4, 5, 6, 7, 8, 9, 10  Next
 
Post new topic   Reply to topic    sfera.pravy.net Forum Index -> Řečičky, názory, etc.
View previous topic :: View next topic  
Author Message
jirka
...


Joined: 03 Jan 2007
Posts: 8350

PostPosted: Fri 5.1.2007 11:07    Post subject: Reply with quote

mas pravdu... ale pokud dostanes za vrazdu 20 let nebo trest smrti? no nevim co pro nej lepsi.

no ja bych rekl, ze pokud nekdo nekho zabije a soud ho odsousodi na malo, ze ma polehcujci okolnosti a po prousteni to udela znova.... tak nekde je asi chyba a v tom cloveku asi ne...
_________________
[i]štestí je dar
]
Back to top
View user's profile Send private message  
Lenore
___________________


Joined: 02 Jan 2007
Posts: 30035

PostPosted: Fri 5.1.2007 11:10    Post subject: Reply with quote

Já bych daleko spíš než pro trest smrti byla pro zpřísnění podmínek ve vězení. To je asi pro většinu lidí přijatelnější a aspoň ?áste?ně to řeší některé požadavky zastánců trestu smrti.
Back to top
View user's profile Send private message  
ephelides
*louloute*


Joined: 04 Jan 2007
Posts: 15244

PostPosted: Fri 5.1.2007 11:19    Post subject: Reply with quote

ed


Last edited by ephelides on Wed 4.6.2008 21:04; edited 1 time in total
Back to top
View user's profile Send private message  
handbrake
kytky 4, meta: 2350
kytky 4, meta: 2350


Joined: 03 Jan 2007
Posts: 2348
Location: ahead

PostPosted: Fri 5.1.2007 11:46    Post subject: Reply with quote

i ked to tak moze vyzerat toto nebude od temy. videl niekto film utek z veznice SHAWSHANK? tam bolo o dozivotnom treste pekne vyrozpravane.....
_________________
Keď Chuck Norris spadne do vody, nie je mokrý, ale voda je Chuck Norris.
Back to top
View user's profile Send private message  
Nikky
kytky 5, meta: 6650
kytky 5, meta: 6650


Joined: 03 Jan 2007
Posts: 6390

PostPosted: Fri 5.1.2007 11:47    Post subject: Reply with quote

..


Last edited by Nikky on Tue 27.5.2008 11:50; edited 1 time in total
Back to top
View user's profile Send private message  
terrynka
kytky 7, meta: 13150
kytky 7, meta: 13150


Joined: 03 Jan 2007
Posts: 13139

PostPosted: Fri 5.1.2007 12:33    Post subject: Reply with quote

Lenore wrote:
Já bych daleko spíš než pro trest smrti byla pro zpřísnění podmínek ve vězení. To je asi pro většinu lidí přijatelnější a aspoň ?áste?ně to řeší některé požadavky zastánců trestu smrti.


Nebo. Taky by to bylo trochu reseni. Aspon by netradovala myslenka, ze dozivoti nebo honde let ve vezeni je dostatecny trest.
Back to top
View user's profile Send private message  
Skunkless
kytky 4, meta: 2550
kytky 4, meta: 2550


Joined: 03 Jan 2007
Posts: 2505
Location: Srdce Evropy

PostPosted: Fri 5.1.2007 12:39    Post subject: Reply with quote

kyokushi wrote:
to je uplne jasny ze to zlocinost neomezi.. jen kvuli tomu ibcas umre nekdo nevinej..

ve zkratce si myslim -

ten kdo zabije (stat..i kdyz ma duvod) ukaze ze neni o nic lepsi nez ten vrah ( protoze niceho jinyho se to snad netyka).. navic podle meje smrt moc milostiva.


Souhlas!

Vy si myslíte, že nau?íte lidi, že násilí je špatné, tím, že je na nich budete praktikovat? Já ne!

Nikdy bych nebyla pro trest smrti a jsem přesvěd?ená, že celkově je náš způsob "potírání kriminality" NAPROSTO NEEFEKTIVN?...
_________________
Život je fascinující..

Back to top
View user's profile Send private message  
Skunkless
kytky 4, meta: 2550
kytky 4, meta: 2550


Joined: 03 Jan 2007
Posts: 2505
Location: Srdce Evropy

PostPosted: Fri 5.1.2007 12:42    Post subject: Reply with quote

terrynka wrote:
Muj nazor (na starem boardu to bylo myslim v debate o smrti Husajna): jsem pro trest smrti, kdyz se jednoznacne prokaze vina.



Terrynko a jak si budeš jistá, že se jednozna?ně prokázala vina? Co nastr?ené důkazy a všechny ty věci okolo? Právě o tom to je, že JISTOTA v tomto případě neexistuje.
_________________
Život je fascinující..

Back to top
View user's profile Send private message  
mexxie
kytky 5, meta: 5250
kytky 5, meta: 5250


Joined: 02 Jan 2007
Posts: 5143

PostPosted: Fri 5.1.2007 12:48    Post subject: Reply with quote

terrynka wrote:
Lenore wrote:
Já bych daleko spíš než pro trest smrti byla pro zpřísnění podmínek ve vězení. To je asi pro většinu lidí přijatelnější a aspoň ?áste?ně to řeší některé požadavky zastánců trestu smrti.


Nebo. Taky by to bylo trochu reseni. Aspon by netradovala myslenka, ze dozivoti nebo honde let ve vezeni je dostatecny trest.


Tohle by mi přišlo skoro pomstychtivější než trest smrti. Držet někoho ve vězení třeba 50 let a buzerovat ho tam. Takové peklí?ko na zemi.

V otázce trestu smrti jsem taky nerozhodná. Na jednu stranu se mi pří?í myšlenka, že spole?nost organizovaně někoho zabije... Na druhou stranu, co např. s brutálním vrahem? On ke svým obětem ohleduplný asi taky zrovna dvakrát nebyl. Tak pro? chránit život někoho, kdo cíleně vzal život jiným?
O civilizovanosti nebo necivilizovanosti bych taky v tomhle ohledu radši nepolemizovala, beztak jsme všichni v podstatě jenom živo?ichové a naše jednání řídí z velké ?ásti pudy.

U těch nejtěžších a skute?ně prokázaných zlo?inů bych ale asi pro trest smrti byla. A nebrala bych to ani tak jako pomstu, jako spíš zneškodnění závadného jedince. Spáchal-li někdo opravdu těžký zlo?in a šance na jeho resocializaci jsou nulové, k ?emu ho udržovat při životě?
Back to top
View user's profile Send private message  
ephelides
*louloute*


Joined: 04 Jan 2007
Posts: 15244

PostPosted: Fri 5.1.2007 12:50    Post subject: Reply with quote

ed


Last edited by ephelides on Wed 4.6.2008 21:06; edited 1 time in total
Back to top
View user's profile Send private message  
Skunkless
kytky 4, meta: 2550
kytky 4, meta: 2550


Joined: 03 Jan 2007
Posts: 2505
Location: Srdce Evropy

PostPosted: Fri 5.1.2007 12:52    Post subject: Reply with quote

Gia wrote:
Myslím, že trest smrti má váhu v případech, kdy jsou jasné důkazy a nedají se nijak vyvrátit. Adekvátním trestem za vraždu je podle mě i doživotí, ale ne v našich věznicích. Někdy mi připadá, že se tam vězni mají pomalu jako v hotelu - kroužky hudby, keramiky, divadlo ... když už doživotí tak v tvrdé a bezkompromisní věznici - že by něco na styl thajských věznic? To je podle mě horší než smrt.


Teda já zírám, máte vůbec představu, jaké je to ve vězení? Já ne! A i přesto si, z informací, které se ke mně dostaly, dokážu poskládat to puzzle ponížení, fyzického zneužívání, psychického týrání a další libůstky..20 let je dlouhá doba a pro většinu z nás je to zhruba zatím celý náš život. Dovedete si skute?ně představit být tolik let za mřížemi?

Gio nemůžu souhlasit - jak už jsem psala terrynce, ta JISTOTA při odsuzování nikdy nebude 100% . To, že vězni nejsou zavření v kobkách odkud nevylezou dřív než jim vyprší trest, je přece kvůli nám - spole?nosti. My je potřebujeme připravovat na život venku a snažit se aby na svobodu odcházeli přiměřeně "normální" - kdyby neměly kroužky, práce a jiné, nejspíš by jim opravdu snáz přesko?ilo a za těch X měsíců / let by měli v sobě tolik nenávisti, že by to z nich asi šlo ven brzy.

Upřímně jsem dost překvapená, kolik se tu najde názorů pro trest smrti. U?íme se přece, že nikdo nemá právo vzít druhému ?lověku život - jakmile se ale octneme "na druhé straně" to právo si náhle přisuzujeme. Když ne osobně, tak se schováváme za spole?nost. Tvrdíme, že přece ani ten případný vrah neměl právo někomu brát život. A tvrdíme, že spole?nost musí vidět, že TOHLE SE NEDĚL? a že doty?ného potrestáme. A pak ukážeme, že TOHLE SE VE SKUTEČNOSTI DĚL?...z ?ehož je mi smutno a moc se divím, že to tak někteří vidíte Rolling Eyes
_________________
Život je fascinující..

Back to top
View user's profile Send private message  
Lenore
___________________


Joined: 02 Jan 2007
Posts: 30035

PostPosted: Fri 5.1.2007 12:54    Post subject: Reply with quote

A kdo to rozhodne, že jeho šance na resocializaci jsou nulové? Já nevím, prostě mi přijde, že nemáme právo rozhodovat, koho je třeba udržovat při životě Confused
Back to top
View user's profile Send private message  
ephelides
*louloute*


Joined: 04 Jan 2007
Posts: 15244

PostPosted: Fri 5.1.2007 12:55    Post subject: Reply with quote

ed


Last edited by ephelides on Wed 4.6.2008 21:06; edited 1 time in total
Back to top
View user's profile Send private message  
mexxie
kytky 5, meta: 5250
kytky 5, meta: 5250


Joined: 02 Jan 2007
Posts: 5143

PostPosted: Fri 5.1.2007 13:11    Post subject: Reply with quote

Lenore wrote:
A kdo to rozhodne, že jeho šance na resocializaci jsou nulové? Já nevím, prostě mi přijde, že nemáme právo rozhodovat, koho je třeba udržovat při životě Confused


Psychologové, psychiatři...? Tíž lidé, kteří rozhodují o tom, že pachatel je natolik nenapravitelný a nebezpe?ný pro spole?nost, že by měl být odsouzen na doživotí.

Co se děje ve vězeních, je mi asi celkem jedno. Šikana ze strany dozorců ur?itě bude, ale troufnu si tvrdit, že zdaleka ne taková, jako ze strany spoluvězňů. A to už je jejich problém, jak si to tam uspořádají. Svůj k svému.

Víte, ono se nám tady hezky povídá o tom, že hodnota lidského života je nade vším, a nebu?me jako oni, atd. atd. Ale vsadím se, že kdyby vám Stodolovi zavraždili babi?ku kvůli pár tisícovkám, a vy jste pak viděli v televizi, jak se u soudního přelí?ení smějou do kamery a jsou v pohodě, a pak slyšeli, jak se mají dobře, protože ona chodí na kurzy vyšívání a on na rekvalifikaci pro záme?níka, asi by se vám to taky moc nelíbilo Confused

Vězňové mají pé?i lepší než mnozí lidé na svobodě. Minimálně ten nocleh a teplé jídlo, co by za to někteří dali. A nemusí se ani o nic starat. Svoje mají jisté.
Back to top
View user's profile Send private message  
terrynka
kytky 7, meta: 13150
kytky 7, meta: 13150


Joined: 03 Jan 2007
Posts: 13139

PostPosted: Fri 5.1.2007 13:13    Post subject: Reply with quote

Skunkless, jeden muj kamarad ve vezeni pracuje. Neni to tam tak hrozne, jak si mozna predstavujes. Raj na zemi to taky neni, ale verim tomu, ze nekteri by si zaslouzili vetsi trest. Confused
Jistota nekdy opravdu existuje, treba kdyz vrahum uz opravdu hrabne a k cinum se priznaji. A vse svedci proti nim.
Nevim no, v nekterych pripadech bych pro ten trest opravdu byla. Confused
Back to top
View user's profile Send private message  
Display posts from previous:   
Post new topic   Reply to topic    sfera.pravy.net Forum Index -> Řečičky, názory, etc. All times are GMT + 1 Hour
Goto page Previous  1, 2, 3, 4, 5, 6, 7, 8, 9, 10  Next
Page 3 of 10

 
Jump to:  
You can post new topics in this forum
You can reply to topics in this forum
You cannot edit your posts in this forum
You cannot delete your posts in this forum
You cannot vote in polls in this forum


Powered by phpBB © 2001, 2005 phpBB Group
additional terms