sfera.pravy.net Forum Index
sfera.pravy.net
Krásné narozeniny, Byzzy! :)
Láska je láska*když choděj kluci s klukama, holky s..
Goto page Previous  1, 2, 3 ... 12, 13, 14 ... 16, 17, 18  Next
 
Post new topic   Reply to topic    sfera.pravy.net Forum Index -> Sex
View previous topic :: View next topic  
Author Message
zuza
kytky 6, meta: 8650
kytky 6, meta: 8650


Joined: 23 Jan 2007
Posts: 8267

PostPosted: Tue 30.1.2007 1:07    Post subject: Reply with quote

biologicky dane znamena evolucne vyhodnejsi, cili spravne?
Back to top
View user's profile Send private message  
Lucie
kytky 3, meta: 1950
kytky 3, meta: 1950


Joined: 22 Jan 2007
Posts: 1868

PostPosted: Tue 30.1.2007 1:15    Post subject: Reply with quote

Barva očí a pleti mi nepřijde jako nějakej zásadní rozdíl. Plodnost a neplodnost ano.
A neplatí to vždycky. Jako všude jsou i vyjímky : viz. srpkovítá anemie, heterozygoti jsou zvýhodňovaný v oblastech s výskytem malárie, i když dominantní homozygoti umíraj a v ostatních částech světa je to nevýhodnej znak.
Back to top
View user's profile Send private message  
Matylda
kytky 6, meta: 8650
kytky 6, meta: 8650


Joined: 23 Jan 2007
Posts: 8575

PostPosted: Tue 30.1.2007 8:35    Post subject: Reply with quote

Lucie wrote:
Ano, Matyldo. Myslela jsem říji. Promiň.
Máš pravdu na myši jsem zapomněla, měla jsem na mysli spíš savce. Moje reakce byla neuvážená.

Ty přednášky kvůli mně nemusíš, genetice a biologii docela rozumim(ovšem, jestli se chceš předvést před holkama, tak prosím..)


Ty se tady oháníš genetikou, opisuješ tady nějaký učebnice, který tady má většina z nás za sebou (a kdo se tady potom snaží předvádět??) a napíšeš takovou hovadinu, že jsi zapomněla na myši, žes myslela spíš savce Shocked A co je podle tebe myš??? Rolling Eyes Rolling Eyes Rolling Eyes
Zkus o tý genetice něco vymyslet sama. Zkus to, je to jednoduchý - odložíš knížku (nebo ten tvůj odbornej časopis) a začneš psát z hlavyLaughing
_________________
Back to top
View user's profile Send private message  
Lucrezia
kytky 5, meta: 7050
kytky 5, meta: 7050


Joined: 03 Jan 2007
Posts: 6667

PostPosted: Tue 30.1.2007 12:10    Post subject: Reply with quote

vemte ji nekdo tu ucebnici Vzteklik
Back to top
View user's profile Send private message  
Meesha
:-)


Joined: 04 Jan 2007
Posts: 949

PostPosted: Tue 30.1.2007 12:59    Post subject: Reply with quote

Lucie wrote:
zuzo, a taky nesnáším hrubky..


Nemyslíš, že je důležitější to CO zuza napsala, než JAK to napsala?
Back to top
View user's profile Send private message  
Matylda
kytky 6, meta: 8650
kytky 6, meta: 8650


Joined: 23 Jan 2007
Posts: 8575

PostPosted: Tue 30.1.2007 13:07    Post subject: Reply with quote

Meesha wrote:
Lucie wrote:
zuzo, a taky nesnáším hrubky..


Nemyslíš, že je důležitější to CO zuza napsala, než JAK to napsala?


Tonoucí se stébla chytá Cool
_________________
Back to top
View user's profile Send private message  
Meesha
:-)


Joined: 04 Jan 2007
Posts: 949

PostPosted: Tue 30.1.2007 13:13    Post subject: Reply with quote

Tak mi to tak připadlo - "když docházejí argumenty, začnu se ohánět aspoň pravopisem" Confused
Back to top
View user's profile Send private message  
Geike
°°°°°°°°°°°°°°°°°°°°°°


Joined: 19 Jan 2007
Posts: 12596
Location: Ostrava/Brno

PostPosted: Tue 30.1.2007 13:42    Post subject: Reply with quote

zuza wrote:
Geike wrote:

jo, ale co třeba nedědičná nepoldnost? spousta žen je neplodných například následkem nějakého zákroku, který nebyl kvůli dědičné nemoci ale třeba kvůli zánětu...:
pak je pricina neplodnosti spis mechanicka a umele oplodneni ji nepomuze (ale oplodneni vajicka darkyne - ale to ja osobne nevim jestli bych chtela, jsem sobecek, chci vlastni krev Embarassed )
v tehle souvisloti teda musime jeste rozdelit umele oplodneni vlstniho vajicka a umele oplodneni vajicka darkyne - to samozrejme je vybirano tak aby bylo geneticky v naprostem poradku Wink

Geike wrote:
:lidstvo se od začátku vyvíjí, v důsledku evoluce se stává inteligentnější a z toho plyne nakonec i to, že se lidé naučili dělat umělá oplodnění, stavět lodě, cokoliv...kdyby jim ale příroda nedala tu možnost, nevybavila je dostatečnou inteligencí, zručností a podobně, nikdy by se k tomu nedostali. Takže to, kde je lidstvo dnes, ať už z pozitivní nebo negativní stránky, je pouze důsledek jakéhosi přirozeného vývoje.
diky sve inteligenci vymysleli lide i atomovou bombu
v tomhle clovek na prirodu nema


pardon že to quotuju všechno...

ad jedna) to se pleteš, i při mechanické příčině neplodnosti umělé oplodnění pomůže. Já od operace nemám vejcovody, ale vaječníky fungují normálně, takže umělé oplodnění je pro mě jediná šance jak otěhotnět. proto mě hrozně, ale opravdu HROZNĚ se*ou lidi kteří jsou proti - jako Lucie, ještě že jich takových není víc!!!!...a navíc i z vlastních vyjíček se vybírá pár "nejlepších", které se potom zavedou, stejně jako u vajíček dárkyně.

ad dvě) jj, to s tou atomovkou mě taky napadlo...jenomže já se na celý proces vývoje země dívám tak nějak komplexně, nenásilně, jakože co se má stát se stane. Lidi vymysleli atomovky a pokud se jima mají zničit tak se zničí, pokud se mají utopit po roztání ledovců tak se utopí...stejně už jsme (lidstvo) na takové cestě, ze které bychom se vraceli jen těžko. Ale nevnímám to jako něco negativního, prostě lidé jsou jen jeden živočišný druh a Země jen jedna planeta z celého obrovského vesmíru a vlastně je úplně jedno jestli tu jsme nebo ne. Samozřejmě že si občas řeknu, co jsme to za svině, co jsme to s tou planetou udělali...ale myslím že jinak to ani nešlo, byl to jen přirozený vývoj lidského druhu, který je asi předurčen k tomu chtít víc a víc a pokořit si přírodu i všechno ostatní. To neznamená že se třeba nemáme snažit to změnit, pokud se to má povést tak se to povede, pokud ne tak ne (osobně si myslím že ne). Ten vývoj, evoluce, cokoliv to je, je prostě síla mnohem silnější než celé lidstvo dohromady...
...tak mě napadá, že to vidím dost deterministicky, zvláštní, v normálním životě asi na "osud" nevěřím ale tady už to tak vypadá...
Back to top
View user's profile Send private message  
Lucie
kytky 3, meta: 1950
kytky 3, meta: 1950


Joined: 22 Jan 2007
Posts: 1868

PostPosted: Tue 30.1.2007 14:41    Post subject: Reply with quote

Geike wrote:

proto mě hrozně, ale opravdu HROZNĚ se*ou lidi kteří jsou proti - jako Lucie, ještě že jich takových není víc!!!!...


Nebudu používat tak silný slova jako ty. Já se na tenhla problém koukám z pohledu lidstva. Ty jenom ze svýho sobeckýho pohledu.
Brát spoustu hormonů, pak si nechat vyndat ze svejch funkčních vaječníků vajíčka (kterejch bude určitě víc než jedno nebo dvě - jak přirozená ovulace! ), ty hodí někdo do misky a naleje k nim sperma.. a kdyby náhodou i ty spermie byli vadný, tak je do toho vajíčka rovnou napíchnou.. (ať vyhraje ta nejrychlejší)

Pak se to bude chvíli rýhovat v tý misce, někdo se v tom pošťourá, vybere ty nejlepší, ostatní vyleje do hajzlu... a vrátí je "mamince" do dělohy.. (a kdyby jí náhodou neměla, tak do nějaký cizí).

Matyldo: s těma myšma jsem fakt sem fakt debil (schválně kolik lidí napíše, že jsem debil i bez myšíSmile)

Na takovýhle základy nepotřebuju učebnici, to je látka ze střední školy. Předpokládám, že tohle každej člověk aspoň s gymplem ví.

A ty hrubky : přijde mi fakt trapný někoho o čemkoliv poučovat a neumět ani vyjmenovaný slova.


Last edited by Lucie on Tue 30.1.2007 21:41; edited 1 time in total
Back to top
View user's profile Send private message  
Geike
°°°°°°°°°°°°°°°°°°°°°°


Joined: 19 Jan 2007
Posts: 12596
Location: Ostrava/Brno

PostPosted: Tue 30.1.2007 15:28    Post subject: Reply with quote

Sobecký pohled? a jaké je to podle tebe z "pohledu lidstva"? myslíš že tím lidstvu nějak uškodím? pro tvou informaci, nejsem geneticky ani nijak jinak vadná, nemám o nic víc možných geneticky dědičných poruch než "normální" matky - jen jsem měla smůlu. pochybuju že by mi to matička příroda udělala naschvál, protože nejsem vhodná k reprodukci.

když je to podle tebe tak nepřirozené, co třeba dialýza? nebo umělé srdce? transplantace krve nebo kostní dřeně? to bys všechny ty lidi nechala umřít, protože je to nepřirozené?

jo, a trocha biologie, pokud nevíš, tak vajíčka jsou z vaječníků, ne vejcovodů Wink
Back to top
View user's profile Send private message  
Lothórien
kytky 7, meta: 12150
kytky 7, meta: 12150


Joined: 03 Jan 2007
Posts: 12074

PostPosted: Tue 30.1.2007 15:31    Post subject: Reply with quote

ed


Last edited by Lothórien on Wed 4.6.2008 16:09; edited 1 time in total
Back to top
View user's profile Send private message  
Matylda
kytky 6, meta: 8650
kytky 6, meta: 8650


Joined: 23 Jan 2007
Posts: 8575

PostPosted: Tue 30.1.2007 15:31    Post subject: Reply with quote

Lucie wrote:
Na takovýhle základy nepotřebuju učebnici, to je látka ze střední školy. Předpokládám, že tohle každej člověk aspoň s gymplem ví.


Právě proto nechápu, proč to tu cituješ, když je předpoklad, že to všichni víme Wink
_________________
Back to top
View user's profile Send private message  
Matylda
kytky 6, meta: 8650
kytky 6, meta: 8650


Joined: 23 Jan 2007
Posts: 8575

PostPosted: Tue 30.1.2007 15:36    Post subject: Reply with quote

Lucie Arrow předpokládám, že piješ mlíko a jíš hovězí. Myslíš, že ty krávy jsou připouštěný bejkama? Ne. Jsou inseminovaný výběrovym spermatem chovnejch (nejlepších) bejků, a to tak často, jak to jen jde (tudíž se dožívaj průměrně 8-10ti let, nikoliv až 20ti, jako v přírodě). Dokonce je u "výběrovejch krav" vyvolaná mnohonásobná ovulace, a vajíčka jsou pak oplodněný uměle a umístěný do děloh jinejch, mín kvalitních krav. Aby se docílilo co nejvíc dobrejch telat (co se týče produkce mlíka či masa, podle orientace chovu, imunity, odolnosti vůči podmínkám apod.).
Takhle to v dnešní době fakt nemůžeš brát.

Cpu sem zase ty svoje krávy, ale je to oblast, ve který tý genetice docela rozumim, tak si troufám něco napsat.
_________________
Back to top
View user's profile Send private message  
Milo
kytky 1, meta: 50
kytky 1, meta: 50


Joined: 03 Jan 2007
Posts: 43

PostPosted: Tue 30.1.2007 15:54    Post subject: Reply with quote

Lucie wrote:
s těma myšma jsem fakt sem fakt debil (schválně kolik lidí napíše, že jsem debil i bez myší)


Trochu OT ,ale někdo ji to říct musí Rolling Eyes
Můžeš si udělat první čárku.
_________________
.....ááááá princezna Leia, pan Skywalker šel tudy!
Back to top
View user's profile Send private message  
zuza
kytky 6, meta: 8650
kytky 6, meta: 8650


Joined: 23 Jan 2007
Posts: 8267

PostPosted: Tue 30.1.2007 21:03    Post subject: Reply with quote

geike-ja nechci debatu o umelym oplodneni dal rozvijet, proto znovu napisu, ze kdybych sama musela, tak ji taky vyuziju a budu za ni vdecna,
nedsuzuju ji
jen jsem souhlasila s nazorem, ze se tim celej problem muze predavat dal(a nechci tady dal premyslet nad tim, zda je vice pripadu neplodnosti zpusobeno geneticky nebo mechanicky...)
Cool
Back to top
View user's profile Send private message  
Display posts from previous:   
Post new topic   Reply to topic    sfera.pravy.net Forum Index -> Sex All times are GMT + 1 Hour
Goto page Previous  1, 2, 3 ... 12, 13, 14 ... 16, 17, 18  Next
Page 13 of 18

 
Jump to:  
You can post new topics in this forum
You can reply to topics in this forum
You cannot edit your posts in this forum
You cannot delete your posts in this forum
You cannot vote in polls in this forum


Powered by phpBB © 2001, 2005 phpBB Group
additional terms